Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-27, 13:30 Autor: Marzena Śmierciak

Jarosław Kielar - dalej burmistrzem Kluczborka. Były już kluczborski starosta Piotr Pośpiech szuka pracy

Kluczbork
Kluczbork
Jarosław Kielar [fot. Marcin Skomudek]
Jarosław Kielar [fot. Marcin Skomudek]
Piotr Pośpiech [fot. Marcin Skomudek]
Piotr Pośpiech [fot. Marcin Skomudek]
- Mieszkańcy Kluczborka wybrali mnie po raz kolejny na burmistrza z bardzo dużym i dobrym wynikiem. To potwierdza, że wraz z radnymi idziemy w dobrym kierunku rozwojowym - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Jarosław Kielar, który po 16 latach rządzenia miastem został wybrany na kolejną 5-letnią kadencję. Tym razem w ostatnich wyborach samorządowych Kielar otrzymał prawie 78 procent oparcia.
- Na pewno jest to mocny mandat - stwierdził nowy-stary burmistrz Kluczborka. - Ale oprócz tego, że jest to mocny mandat, to trzeba również udowadniać, że na te tak duże poparcie się zasłużyło - mówił nasz poranny gość.

Burmistrz Jarosław Kielar wraz z jego KWW Ziemia Prudnicka zyskał także większość w kluczborskiej radzie miasta.

Kadencję rady miejskiej w Kluczborku rozpoczął jednak spór o wiceprzewodniczącego Piotra Rewienkę z PiS, którego kandydatura została odrzucona. Radni Zjednoczonej Prawicy zarzucili po tym burmistrzowi i jego klubowi lekceważenie.

Sprawę skomentował w porannej rozmowie burmistrz.

- Tu zostały osobiste cele postawione ponad cele całej grupy. Rzeczywiście, radni Ziemi Kluczborskiej zgodzili się na to, żeby Zjednoczona Prawica miała wiceprzewodniczącego rady, ale warunkiem było, że nie będzie nim Piotr Rewienko. Jest to radny, który miał teraz akurat przerwę, ale przez kilka kadencji był radnym. To człowiek, z którym ciężko współpracować - powiedział. - I również było powiedziane, że jeśli zostanie zgłoszona konkretnie ta osoba, to Ziemia Kluczborska zgłosi innego bardzo doświadczonego radnego, dyrektora technikum Piotra Sitnika. I tak też się stało - powiedział Jarosław Kielar. - Tu chodziło o cechy osobowościowe Piotra Rewienki - dodał burmistrz.

Tymczasem w powiecie kluczborskim Polskie Stronnictwo Ludowe po ostatnich wyborach samorządowych straciło władzę. Nowym starostą został Mirosław Birecki, popierany przez porozumienie KWW Ziemia Kluczborska,

- Wszystko, co teraz zadzieje się w powiecie, będzie za zgodą burmistrza Kluczborka. Birecki, Kielar i Więcek będą mieli wpływ na wszystko. Ta lokalna scena polityczna zostanie zamurowana. Będzie to swego rodzaju jednowładztwo - powiedział w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Piotr Pośpiech, były starosta powiatu kluczborskiego.

- Należy wierzyć w to, że to będą rządy uczciwe, sprawiedliwe, rzetelne i transparentne. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Uważam, że w tej lokalnej społeczności różne siły powinny się równoważyć. Jak mówi klasyk: jak wszyscy myślą tak samo, to nikt nie myśli za wiele - dodał Pośpiech.

PSL rządził powiatem kluczborskim od 20 lat. - Nie jest prawdą, że przez ten czas powiat był zabetonowany. W gminach rządziliśmy w różnych układach i koalicjach - dodaje Pośpiech, który - jak mówi - jest aktualnie bezrobotnym i szuka pracy.
Jarosław Kielar
Jarosław Kielar
Piotr Pośpiech

Wiadomości z regionu

2019-03-22, godz. 16:00 Bus "NowejPiątki" w trasie. Dzisiaj odwiedzał miejscowości na północy województwa opolskiego Wołczyn, Byczyna i Kluczbork znalazły się dzisiaj (22.03) na trasie busa 'NowaPiątka'. » więcej 2019-03-22, godz. 15:38 Duże zainteresowanie 22. edycją nyskich targów pracy. "To najlepsza forma kontaktu potencjalnego pracownika z pracodaw ... Ponad 40 wystawców z Polski jak i zagranicy wzięło dziś (22.03) udział w nyskich targach pracy. Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 22. i dla setek od ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:33 Polak Węgier dwa bratanki. Trwają obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Delegacja z zaprzyjaźnionego z Opolszczyzną regionu Fejér gościła w stolicy województwa. Studyjny wyjazd opolskich winiarzy do partnerskiego regionu, czy wspó ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:25 Kłosowski i Czochara powalczą o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu dolnośląsko-opolskiego Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów ubiegających się o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu obejmującego województwa dolnośląskie i op ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:15 Debata i prelekcje. Trwają obchody Światowego Dnia Wody w Opolu Debata o wodzie w mieście, prelekcje i panel dyskusyjny - to kolejne elementy obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji dysk ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:19 Paczków: Zamiast tradycyjnych "kartoników", szkolne legitymacje noszą w smartfonach Uczniowie paczkowskiej szkoły, jako pierwsi w regionie korzystają od wczoraj (21.03) z elektronicznych legitymacji. Dokument wyświetlany jest na ekranie smart ... » więcej 2019-03-22, godz. 13:45 Nie będzie aktu oskarżenia wobec księdza pedofila, bo sprawa się przedawniła Prokuratura Rejonowa w Nysie ustaliła, że ks. Edward W., niegdyś wikary w Strzelcach Opolskich, w latach 80 i 90 dokonał czynów pedofilskich wobec nieletnich ... » więcej 2019-03-22, godz. 13:00 Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę Policjant wracając z pracy do domu zatrzymał pijanego kierowcę. Doszło do tego w Kędzierzynie-Koźlu. Funkcjonariusz, na osiedlu Śródmieście, zwrócił uwagę na ... » więcej 2019-03-22, godz. 12:05 "Towarzyszy nam idea wspólnej walki o wolność". Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Opolu W Opolu trwają obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Opolscy radni i samorządowcy z Węgier uroczyście złożyli kwiaty przy Obelisku Rewolucji Węgierskiej ... » więcej 2019-03-22, godz. 11:47 W USK w Opolu będą edukować młodych pacjentów z cukrzycą Uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, a profilaktyka w jej przypadku jest niezwykle trudna. Cukrzyca zbiera coraz większe żniwo, ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »