Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-07, 18:00 Autor: Ewelina Laxy

Centrum Usług Publicznych za dwa lata. Nadal nie rozstrzygnięto przetargu na budowę "nowego ratusza"

Wizualizacja Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. materiały prasowe UMO]
Centrum Usług Publicznych w Opolu z kolejnym poślizgiem. "Nowy ratusz" miał być oddany do użytku jesienią. Na razie nie ruszyła nawet jego budowa. Przetarg na realizację centrum został ogłoszony w marcu, ale urzędowi miasta nie udało się wyłonić jego zwycięzcy. Wykonawca, który jako jedyny zgłosił się do przetargu, zaproponował zbyt wysoką cenę.
- Pracujemy nad ostatecznym montażem finansowym tego projektu, żeby mógł się rozpocząć wiosną - mówi wiceprezydent Opola, Maciej Wujec. - Kolejny przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. My przyglądamy się po prostu rynkowi: rynkowi cen, rynkowi robocizny. Patrząc na to, jak przebiegają te postępowania przetargowe i co jest brane pod uwagę myślę, że realizacja tego projektu to jest około 18 miesięcy. Prawdopodobnie będziemy też punktować za skrócenie tego terminu. Jeżeli rozpocznie się to w przyszłym roku wiosną, to jest to około 1,5 roku wykonania.

W okolicach CUP ma powstać też budynek administracji skarbowej. Jak mówi Maciej Wujec, rozstrzygnięcie przetargu na budowę tego obiektu ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

- Realizacja dwóch projektów w jednym czasie może usprawnić prace - zaznacza Wujec. - Utrudnienia są mniejsze, bo równolegle przebiegają inwestycje i nie ma tak, że jedna się kończy, a druga zaczyna. Pierwszy etap inwestycji drogowych jest praktycznie zakończony. Myślę, że ta przestrzeń już w tej chwili się mocno zmieniła. CUP jest tak przewidziane, że jest to miejsce, gdzie można swobodnie dojechać, zaparkować, przyjechać autobusem i załatwić też wszystkie sprawy w jednym miejscu, w takim systemie kolejkowym.

W Centrum Usług Publicznych mają działać takie jednostki urzędu miasta jak: Miejski Zarząd Dróg, wydział spraw społecznych czy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Budowa centrum ma kosztować około 40 mln złotych.
Maciej Wujec 1
Maciej Wujec 2

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:00 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach nie było pierwsze Prokuratury okręgu opolskiego prowadziły już kilka innych postępowań w tym samym zakresie. Przede wszystkim chodzi o składowiska w Brzegu, Domaniowie i Pogorz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »