Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-24, 06:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Bez zmian na politycznej scenie Głubczyc. Burmistrz zostaje

Adam Krupa, KWW Obywatelski Komitet Głubczyc [fot. Justyna Krzyżanowska]
Adam Krupa, KWW Obywatelski Komitet Głubczyc [fot. Justyna Krzyżanowska]
Głubczyce [fot. glubczyce.pl]
Głubczyce [fot. glubczyce.pl]
Adam Krupa po raz trzeci z rzędu został wybrany na burmistrza Głubczyc. Wygrał w pierwszej turze, w której uzyskał blisko 61 proc. głosów.
W pokonanym polu Adam Krupa pozostawił Elżbietę Słodkowską (21,68 proc.) i Mariusza Mroza (17,40 proc.)

- Kampania, kampanią, ale na wynik wyborczy pracuje się przez całą kadencję - mówi Krupa. - Wydaje mi się, że mieszkańcy ocenili mnie pozytywnie za te cztery lata, które tutaj spędziłem w urzędzie. W moim pojęciu ta kadencja była bardzo udana, wiele udało się zrobić. To zostało przez mieszkańców docenione. Jeżeli chodzi o wieś, to główny nasz nacisk była na dokończenie kanalizacji. W mieście postawiliśmy na inwestycje drogowe.

Według Krupy nic nie zmieni się również w radzie miasta. Nadal większość będzie miała koalicja trzech komitetów - KWW Obywatelskiego Komitetu Głubczyc, KWW Nasza Ziemia oraz KWW Mieszkańcy Ziemi Głubczyckiej. Te trzy komitety zdobyły 14 mandatów, w liczącej 21 miejsc radzie.

- Myślę, że będziemy dalej, tak jak w poprzedniej kadencji, zgodnie pracować - przekonuje Krupa. - Mieszkańcy Ziemi Głubczyckiej byli w poprzedniej koalicji. To się sprawdziło. Nie ma między nami kontrowersji.

W opozycji głubczyckiej rady miasta będą najprawdopodobniej przedstawiciele KW Prawo i Sprawiedliwość, którzy mają 5 mandatów i KW Stowarzyszenie Na Rzecz Działalności Lokalnej Razem dla Głubczyc z 2 mandatami.
Adam Krupa
Adam Krupa

Wiadomości z regionu

2019-03-25, godz. 12:00 "Chcę dokończyć to, co rozpocząłem w PE". Sławomir Kłosowski o pomysłach na dalszą pracę w Europarlamencie - Przede mną wiele wyzwań, na pewno chcę dokończyć to, co już rozpocząłem w Parlamencie Europejskim - mówi Sławomir Kłosowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwoś ... » więcej 2019-03-25, godz. 11:15 Matka i jej konkubent przez dwa lata gwałcili trzy nieletnie dziewczynki. Sąd aresztował parę na 3 miesiące Mieszkanka Krapkowic przez dwa lata miała pozwalać na to, żeby jej konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie oraz gwałcił jej trzy córki, które mają obecni ... » więcej 2019-03-25, godz. 10:55 Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla został patronem wielkopolskich policjantów Wiktor Ludwikowski, który jest pochowany w Kędzierzynie-Koźlu, został patronem policjantów z województwa wielkopolskiego. Ludwikowski był kryminologiem, współ ... » więcej 2019-03-25, godz. 10:43 Trwają prace nad Strategią Rozwoju Opolszczyzny do 2030 roku. Swoją wizję ma także Marcin Ociepa - Jesteśmy na etapie opracowywania diagnozy - powiedział w 'Poglądach i osądach' wicemarszałek Szymon Ogłaza z Platformy Obywatelskiej pytany o prace nad Stra ... » więcej 2019-03-25, godz. 08:48 "Bus na piątkę" odwiedzi kolejne gminy na Opolszczyźnie. Przedstawi szczegóły rządowych propozycji 'Bus na piątkę' rusza odwiedzać kolejne gminy na Opolszczyźnie. Przypomnijmy, to rządowa inicjatywa, która stawia sobie za cel prezentację tzw. piątki Kaczyńs ... » więcej 2019-03-25, godz. 08:30 Głogówek: Rehabilitacja dzieci i seniorów będzie bardziej dostępna Różne środowiska skorzystają na projekcie, który sfinalizowano w Głogówku. Przekazano tam do użytku doskonale wyposażone sale integracji sensorycznej, multime ... » więcej 2019-03-25, godz. 07:40 2 osoby zatrute gazami pożarniczymi, 23 ewakuowane - pożar w Kozłowicach Z powodu pożaru 23 osoby ewakuowano z budynku mieszkalnego w Kozłowicach w powiecie oleskim. » więcej 2019-03-24, godz. 21:11 Opolscy politycy o szansach swoich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego i ogólnej szansie na europosła z ... Czy mamy szansę na własnego opolskiego europosła i co zrobić, żeby te szanse zwiększyć? Z odpowiedzią na to pytanie mierzyli się opolscy politycy, goście Nied ... » więcej 2019-03-24, godz. 19:15 Po raz dziesiąty podzielili się miłością. W Dębskiej Kuźni zagrali dla Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z P ... Po raz dziesiąty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębskiej Kuźni zorganizowano wyjątkowy koncert charytatywny - “Dzielmy się miłością”. Nie zabrakło licytacj ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:57 Opolskie morsy oficjalnie zakończyły sezon na lodowate kąpiele. Do morsowania wrócą w listopadzie Chociaż kąpieli w przeręblu nie było dużo, dla opolskich morsów sezon był bardzo udany. To za sprawią wielu nowych osób, które dołączyły do grona amatorów kąp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »