Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-16, 14:45 Autor: Joanna Matlak

Milion złotych dla dzielnic. Propozycje kandydatki na urząd prezydenta Violetty Porowskiej

Milion złotych dla dzielnic. Propozycje kandydatki na urząd prezydenta Violetty Porowskiej [fot. Joanna Matlak]
Milion złotych dla dzielnic. Propozycje kandydatki na urząd prezydenta Violetty Porowskiej [fot. Joanna Matlak]
- Każda z dzielnic Opola ma swoją specyfikę, a to oznacza, że idea rad dzielnic musi być wzmocniona – mówiła na dzisiejszej (16.10) konferencji Violetta Porowska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Opola. Porowska proponuje, aby rady dzielnic miały do dyspozycji nie 100 tys. złotych jak obecnie, ale milion złotych.
- Jeśli jako prezydent będę proponowała remonty dróg czy budowę placu zabaw, to one zawsze będą konsultowane z radami dzielnic - mówi Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta.

- To rady dzielnic najlepiej wiedzą, czy należy zacząć do tego chodnika, czy od tej ulicy, a może w ogóle zupełnie coś innego zaproponować. I te konsultacje z radami dzielnic, ich opinia będzie obligatoryjna. Mówimy o milionie złotych dla każdej rady dzielnicy, co daje 29 milionów na wszystkie dzielnice Opola. To nie jest coś, co załamie miliardowy budżet Opola.

- Chcę też upodmiotowienia rady dzielnic – mówi Porowska. - My wiemy, że dziś rady dzielnic mają inicjatywę uchwałodawczą, ale czy jest ona wykorzystywana i honorowana przez ratusz? Otóż nie, same rady dzielnic nie mają o tym często świadomości, a wiem o tym, bo rozmawialiśmy przecież z przedstawicielami rad. A nawet jeśli wiedzą to mówią: "i tak nic z tego nie będzie, bo w ratuszu nas nikt nie słucha".

Dodajmy, że dziś (16.10) Violetta Porowska spotka się z przedstawicielami Zakrzowa.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 21:54 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 21:37 Defilada w Katowicach – hołd oddany historii, czy polityczna gra? Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej Podzielone zdania w sprawie lokalizacji defilady wojskowej 'Wierni Polsce'. Opolscy politycy dyskutowali, czy wybór Katowic na takie wydarzenie, to decyzja po ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »