Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-16, 14:45 Autor: Joanna Matlak

Milion złotych dla dzielnic. Propozycje kandydatki na urząd prezydenta Violetty Porowskiej

Milion złotych dla dzielnic. Propozycje kandydatki na urząd prezydenta Violetty Porowskiej [fot. Joanna Matlak]
Milion złotych dla dzielnic. Propozycje kandydatki na urząd prezydenta Violetty Porowskiej [fot. Joanna Matlak]
- Każda z dzielnic Opola ma swoją specyfikę, a to oznacza, że idea rad dzielnic musi być wzmocniona – mówiła na dzisiejszej (16.10) konferencji Violetta Porowska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Opola. Porowska proponuje, aby rady dzielnic miały do dyspozycji nie 100 tys. złotych jak obecnie, ale milion złotych.
- Jeśli jako prezydent będę proponowała remonty dróg czy budowę placu zabaw, to one zawsze będą konsultowane z radami dzielnic - mówi Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta.

- To rady dzielnic najlepiej wiedzą, czy należy zacząć do tego chodnika, czy od tej ulicy, a może w ogóle zupełnie coś innego zaproponować. I te konsultacje z radami dzielnic, ich opinia będzie obligatoryjna. Mówimy o milionie złotych dla każdej rady dzielnicy, co daje 29 milionów na wszystkie dzielnice Opola. To nie jest coś, co załamie miliardowy budżet Opola.

- Chcę też upodmiotowienia rady dzielnic – mówi Porowska. - My wiemy, że dziś rady dzielnic mają inicjatywę uchwałodawczą, ale czy jest ona wykorzystywana i honorowana przez ratusz? Otóż nie, same rady dzielnic nie mają o tym często świadomości, a wiem o tym, bo rozmawialiśmy przecież z przedstawicielami rad. A nawet jeśli wiedzą to mówią: "i tak nic z tego nie będzie, bo w ratuszu nas nikt nie słucha".

Dodajmy, że dziś (16.10) Violetta Porowska spotka się z przedstawicielami Zakrzowa.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-08-12, godz. 07:00 Opole sądzi się z przedsiębiorcą o usunięcie drewnianego ogródka na ulicy Koraszewskiego Restauracja 'Złota Nić' w Opolu nie funkcjonuje od dwóch lat, ale jej drewniany ogródek nadal zajmuje chodnik i część ulicy Koraszewskiego. W ratuszy słyszymy… » więcej 2020-08-12, godz. 06:45 Niebezpieczne odpady składowane w Skarbimierzu opuszczą poradzieckie lotnisko. Ich właściciel zobowiązał się do… Odpady odnalezione w Skarbimierzu mają wkrótce zniknąć z terenu poradzieckiego lotniska. Na takie działanie zobowiązały się władze firmy, do której należą… » więcej 2020-08-11, godz. 21:30 Nie wszystkie powiaty wywiążą się na czas z ustawowego obowiązku dotyczącego domów dziecka Do końca tego roku powiaty mają czas, aby dostosować do przepisów liczbę podopiecznych w domach dziecka. Wówczas mija okres przejściowy. Od stycznia 2012… » więcej 2020-08-11, godz. 21:15 Raport dnia: 20 zakażeń w regionie, chore jest m.in. 2-miesięczne dziecko. Koronawirusa potwierdzono u pracownika ratusza… 20 nowych zakażeń koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień potwierdzono dziś (11.08) na Opolszczyźnie. W regionie patogen z Chin wykryto dotąd u 1343 mieszkańców… » więcej 2020-08-11, godz. 19:23 Pielęgniarka z DPS w Strzelcach Opolskich zakażona koronawirusem. Część pracowników kwarantannę odbywa w placówce… COVID-19 potwierdzono u jednej z pielęgniarek Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich. Kobieta przechodziła badania przesiewowe w szpitalu w Toszku, gdzie… » więcej 2020-08-11, godz. 18:15 Pracownik ochrony opolskiego ratusza zakażony koronawirusem. "Jesteśmy w stałym kontakcie z sanepidem" Jeden z pracowników firmy ochroniarskiej w opolskim ratuszu - zakażony koronawirusem. Badania na obecność COVID-19 zlecono już wszystkim osobom, które mogły… » więcej 2020-08-11, godz. 17:53 Blisko 27% opolskich maturzystów nie zdało egzaminu dojrzałości Nieco ponad 73% opolskich maturzystów zdało egzamin dojrzałości. To wynik zbliżony do średniej krajowej (74%), ale niższy o około 7 punktów procentowych… » więcej 2020-08-11, godz. 15:21 Kolejny kierowca na podwójnym gazie wpadł w ręce policji. Tym razem zahaczył ciężarówką o słup i stanął w poprzek… Kompletnie pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali wczoraj (10.08) wieczorem kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. » więcej 2020-08-11, godz. 14:07 Śmigłowiec LPR lądował na osiedlu Dambonia w Opolu. Brakowało karetek Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyleciał po młodego mężczyznę, który zasłabł w pasażu handlowym na osiedlu Dambonia w Opolu. W tym czasie… » więcej 2020-08-11, godz. 12:51 Koronawirus na oddziale pediatrycznym kluczborskiego szpitala. Przyjęcia i wypisy wstrzymane do 19 sierpnia Przypadki koronawirusa potwierdzono na oddziale pediatrycznym Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***