Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 13:25 Autor: Joanna Matlak

Kandydatka na radną rezygnuje, w jednym z okręgów w Turawie będą wybory uzupełniające

Krajowe Biuro Wyborcze w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Krajowe Biuro Wyborcze w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Jeszcze nie doszło do wyborów samorządowych, a już wiadomo że w gminie Turawa będą musiały się odbyć wybory uzupełniające. Wszystko dlatego, że jedyna kandydatka zarejestrowana w okręgu wyborczym nr 6 zrezygnowała.
- Dotychczasowe obwieszczenie o wybraniu jedynej kandydatki przestaje mieć moc prawną – mówi Rafał Tkacz, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu.

- Do tej pory było to tak dookreślone, że nie przeprowadza się głosowania, czyli wybrany jest ten jedyny chętny, a teraz jeśli nie ma spośród kogo wybrać tego jedynego, będzie tak, że nie ma wyborów w tym okręgu i nowe wybory będą zarządzone ponownie po tych "dużych" wyborach. Konsekwencja będzie taka, że trzeba będzie przeprowadzić wybory uzupełniające do rady gminy Turawa w okręgu nr 6 i wtedy na nowych zasadach, nowe komitety wyborcze będą mogły zgłosić swojego kandydata - mówi Tkacz.

Ze startu w wyborach zrezygnowała Danuta Matysek z komitetu Mniejszości Niemieckiej, nie znamy powodów tej decyzji.

Dodajmy, że w gminie Turawa wyznaczono 15 jednomandatowych okręgów wyborczych.
Wybory samorządowe odbędą się 21 października, drugą turę wyznaczono na 4 listopada.
Rafał Tkacz

Wiadomości z regionu

2018-12-12, godz. 18:30 Wigilijne spotkanie seniorów w Domu Dziennego Pobytu "Nad Odrą" Karp pieczony z warzywami ze swojskim chlebem i śląska makówka - tego nie zabrakło dziś (12.12) na stołach w Domu Dziennego Pobytu 'Nad Odrą'. Do wigilijnego ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:15 Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS Certyfikat ten potwierdza wysokie standardy jakości usług ośrodków leczenia raka piersi. - Uzyskanie tego certyfikatu jest gwarancją, że skoordynowana opieka ... » więcej 2018-12-12, godz. 17:30 Tragedia na Wrocławskiej w Opolu. To było samopodpalenie? Do tragicznego zdarzenia doszło po południu w Opolu w pobliżu szkoły podstawowej nr 8 w Opolu. Nie żyje mężczyzna, który prawdopodobnie sam się podpalił. Na m ... » więcej 2018-12-12, godz. 17:30 Danuta Jazłowiecka ze Strasburga: Parlament Europejski pracuje normalnie, ale centrum miasta jest zamknięte Pozamykane sklepy, restauracje i hotele. Całonocny zakaz wstępu lub opuszczania budynku Parlamentu Europejskiego. Szczegółowe kontrole na ulicach. Tak przedst ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:30 "Opolska mama ma moc" - udowodniły to dzieci i młodzież z regionu tworząc plakaty, mapy, opowiadania i wiersze [ZDJĘCI ... Do konkursu plastyczno-literackiego pod hasłem 'Opolska mama ma moc' zgłoszono ponad 900 prac z całego województwa. Miał on promować rodzinę oraz związane z n ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:15 Zima dała o sobie znać na drogach. Największe opady śniegu w okolicach Nysy Zima przypomniała o sobie kierowcom. Z trudnymi warunkami jazdy muszą liczyć się kierowcy w powiecie nyskim. » więcej 2018-12-12, godz. 16:00 Policjanci poszukują zaginionego Macieja Znamirowskiego Niemodlińscy policjanci poszukują zaginionego Macieja Znamirowskiego. 48-letni mężczyzna ostatni raz widziany był 8 grudnia bieżącego roku w swoim miejscu zam ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:00 Koniec sporów na linii Szpital Wojewódzki - Opolskie Centrum Onkologii? Na początek wspólna msza Szpital Wojewódzki i Opolskie Centrum Onkologii po wielu latach konkurowania ze sobą rozpoczynają współpracę. Mimo, że od lat obie placówki korzystają z jedne ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:30 Ludzkie kości na placu budowy galerii handlowej w Nysie. Najprawdopodobniej pochodzą z XVIII wieku Kilka dni temu na dobre ruszyła budowa galerii handlowej w centrum Nysy. Roboty rozpoczęły się od wykopów, które odsłoniły tajemnice przez lata skrywane pod w ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:00 Członkowie Solidarności chcą uhonorowania Lecha Wałęsy w Opolu Działacze opolskiej Solidarności przygotowali petycję i wysłali ją do władz samorządowych Opolszczyzny. Chcą przypomnieć o tym, że 4 czerwca 2019 roku minie 3 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »