Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 13:25 Autor: Joanna Matlak

Kandydatka na radną rezygnuje, w jednym z okręgów w Turawie będą wybory uzupełniające

Krajowe Biuro Wyborcze w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Krajowe Biuro Wyborcze w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Jeszcze nie doszło do wyborów samorządowych, a już wiadomo że w gminie Turawa będą musiały się odbyć wybory uzupełniające. Wszystko dlatego, że jedyna kandydatka zarejestrowana w okręgu wyborczym nr 6 zrezygnowała.
- Dotychczasowe obwieszczenie o wybraniu jedynej kandydatki przestaje mieć moc prawną – mówi Rafał Tkacz, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu.

- Do tej pory było to tak dookreślone, że nie przeprowadza się głosowania, czyli wybrany jest ten jedyny chętny, a teraz jeśli nie ma spośród kogo wybrać tego jedynego, będzie tak, że nie ma wyborów w tym okręgu i nowe wybory będą zarządzone ponownie po tych "dużych" wyborach. Konsekwencja będzie taka, że trzeba będzie przeprowadzić wybory uzupełniające do rady gminy Turawa w okręgu nr 6 i wtedy na nowych zasadach, nowe komitety wyborcze będą mogły zgłosić swojego kandydata - mówi Tkacz.

Ze startu w wyborach zrezygnowała Danuta Matysek z komitetu Mniejszości Niemieckiej, nie znamy powodów tej decyzji.

Dodajmy, że w gminie Turawa wyznaczono 15 jednomandatowych okręgów wyborczych.
Wybory samorządowe odbędą się 21 października, drugą turę wyznaczono na 4 listopada.
Rafał Tkacz

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 20:45 Powojenne niewybuchy odkryte w kamienicy przy ul. 1 Maja w Opolu Brzescy saperzy zostali wezwani na interwencję do Opola. W jednej z kamienic w śródmieściu odkryto bowiem pociski lub granaty z czasów drugiej wojny światowej. » więcej 2018-10-19, godz. 20:30 Tłumy na wykładzie motywacyjnym Łukasza Jakóbiaka. W Opolu podsumowano Ogólnopolski Tydzień Kariery Wykład motywacyjny youtubera Łukasza Jakóbiaka przyciągnął ponad 300 uczniów szkół średnich i gimnazjów na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Opol ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:10 Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:00 Opolski Alarm Smogowy zarzuca prezydentowi Opola brak działań na rzecz polepszenia jakości powietrza - Od 10 dni w Opolu utrzymuje się przekroczenie dopuszczalnego stężenia średniodobowego PM10 - informują działacze Opolskiego Alarmu Smogowego. Zarzucają m.in ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:00 Bezpieczeństwo mieszkańców i walka z bezrobociem. Wojciech Stachoń zapowiada ściągnięcie do Pakosławic inwestora Wodociąg i kanalizacja we wszystkich miejscowościach w gminie, nowe chodniki i remonty dróg, a także sprowadzenie zagranicznego inwestora mogącego zatrudnić n ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:30 Kto będzie prezydentem? Kto zasiądzie w Radzie Miasta Opola? Komentarze kandydatów do sondażu NTO Gdyby wybory odbywały się dziś, to ubiegający się o reelekcję prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdobyłby 41,1 proc. głosów i spotkałby się w drugiej turze ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:00 Kamińska znów obiecała bezpłatne przejazdy autobusowe dla uczniów. Odpowiedziała na słowa Wiśniewskiego Barbara Kamińska podtrzymuje zapowiedź nieodpłatnych przejazdów autobusowych dla uczniów po wygraniu wyborów na prezydenta Opola. » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Wyborcza walka na nyskich przystankach. Kandydaci skarżą się na nieuczciwe działania konkurentów Plakatowa wojna wyborcza w Nysie. Do naszej redakcji zgłosił się jeden z kandydatów na miejskiego radnego, którego materiały wyborcze mają być uporczywie zakl ... » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Regionalne Święto Edukacji. "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie" Z okazji Regionalnego Święta Edukacji marszałek województwa wręczył nagrody nauczycielom, a uczniom i doktorantom stypendia. Najwięcej, bo 33 nagrody przyznan ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:30 Policja ostrzega przed coraz gorszymi warunkami na drodze. "Prędkość to wciąż największy grzech kierowców" Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność z powodu coraz gorszych warunków pogodowych. Chodzi między innymi o szybciej zapadający zmrok, śliską jez ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »