Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 12:00 Autor: Roman Juranek

Wkrótce wybory samorządowe. Tym razem kandydaci postawili na konferencje prasowe

[Fot. Wanda Kownacka]
[Fot. Wanda Kownacka]
- Mają mało czasu na prowadzenie kampanii wyborczej - stwierdził dziś w rozmowie "Poglądy i osądy" Radosław Dimitrow, dziennikarz NTO.
Oceniając trwającą kampanię przed wyborami samorządowymi, Dimitrow stwierdził też, że jest ona spokojna, być może dlatego, że jest wyjątkowo krótka. Zauważył jednak wzmożoną aktywność kandydatów, którzy chętnie i regularnie organizują konferencje prasowe.

- Te konferencje są organizowane bardzo często, nawet o tej samej godzinie. I jeszcze jedna ciekawa rzecz dzieje się w terenie. Otóż wójtowie czy burmistrzowie małych miejscowości, często czasami nawet zapomnianych, nagle budzą się i są bardzo aktywni. Szczerze mówiąc, dosłownie przedwczoraj, miałem telefon od jednego z kandydatów, który chciał się pochwalić tym, że oto posprzątał las i zaprosić na takie wydarzenie media, żeby pokazać, ile tych śmieci udało się zebrać. Szkoda, że takiej aktywności nie było przez cztery lata - stwierdził Dimitrow.

Dziennikarz NTO nie wyklucza, że w finale kampanii pojawią się jakieś mocniejsze akcenty - że ktoś "wyciągnie haka" na kontrkandydata. Pierwsza tura wyborów samorządowych, przypomnijmy, 21 października.
Radosław Dimitrow

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 15:00 Uczniowie PSP nr 2 w Opolu poszli na wybory. Nad głosowaniem na przewodniczącego szkoły czuwała komisja i mąż zaufania Była prawdziwa - zaplombowana - urna wyborcza, czteroosobowa komisja, mąż zaufania i kabiny do głosowania. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 im. ... » więcej 2019-10-23, godz. 15:00 Przedstawiciele Mniejszości Niemieckiej przeciwni cięciu funduszy na mniejszości W przyszłym roku ma być mniej pieniędzy na ochronę, zachowanie i rozwój tożsamości kulturowej mniejszości. W projekcie budżetu kraju na 2020 mowa o spadku fin ... » więcej 2019-10-23, godz. 14:21 Pijani postanowili pobić bezdomnego. Mieli też włamać się do hotelu pracowniczego. W sądzie ruszył proces Według prokuratury 27-letni Kamil K. oraz jego o rok starszy kolega Piotr J., po imprezie w jednym z barów w Ozimku, włamali się do hotelu pracowniczego, w kt ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:19 Specjalistyczna opieka nad wcześniakami i ciężko chorymi dziećmi w opolskim szpitalu ginekologicznym Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim będzie prowadziło Dziecięcą Opiekę Koordynowaną. W tym r ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:03 Miał gwałcić swoje siostry. Dominik I. stanął dzisiaj przed sądem Prokuratura twierdzi, że 24-letni Dominik I. przez blisko 10 lat wykorzystywał seksualnie swoje dwie biologiczne siostry. Pierwszych tzw. innych czynności sek ... » więcej 2019-10-23, godz. 12:01 Prudnik: za pobicie i kradzież grożą im wieloletnie kary więzienia Pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymani zostali w Prudniku osiemnastolatek oraz jego 28-letni kompan. Po tym, jak namierzyła ich p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:50 Będzie nowy sprzęt dla oddziału kardiologii USK. Pieniądze na zakup przekazało Opole Ten sprzęt ma być kolejnym krokiem, który pozwoli na przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów. Na oddział kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:35 Dzielnicobus w trasie. Trwa głosowanie na kandydatów do rad dzielnic Opola Do 28 października trwa głosowanie do rad dzielnic Opola. W tym roku głosy oddajemy przez stronę internetową wybory.dzielnice.opole.pl. Dla osób starszych lub ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:30 Ostatni dzwonek, by wziąć udział w "Ławce Go". Dziś mija termin nadsyłania zgłoszeń Długie rozmowy, poznanie nowych ludzi, modlitwa i uwielbienie - m.in. na to składa się tegoroczna 'Ławka Go'. Przez trzy dni uczniowie szkół średnich oraz stu ... » więcej 2019-10-23, godz. 10:15 "Jest mnóstwo przedsięwzięć mających poprawić czytelnictwo w Polsce". Gość porannej rozmowy w Radiu Opole - Ostatnio ruszyła potężna machina naprawcza w zakresie poziomu czytelnictwa Polaków. Przez tę machinę rozumiem całe mnóstwo różnych projektów i przedsięwzięć ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »