Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 12:00 Autor: Roman Juranek

Wkrótce wybory samorządowe. Tym razem kandydaci postawili na konferencje prasowe

[Fot. Wanda Kownacka]
[Fot. Wanda Kownacka]
- Mają mało czasu na prowadzenie kampanii wyborczej - stwierdził dziś w rozmowie "Poglądy i osądy" Radosław Dimitrow, dziennikarz NTO.
Oceniając trwającą kampanię przed wyborami samorządowymi, Dimitrow stwierdził też, że jest ona spokojna, być może dlatego, że jest wyjątkowo krótka. Zauważył jednak wzmożoną aktywność kandydatów, którzy chętnie i regularnie organizują konferencje prasowe.

- Te konferencje są organizowane bardzo często, nawet o tej samej godzinie. I jeszcze jedna ciekawa rzecz dzieje się w terenie. Otóż wójtowie czy burmistrzowie małych miejscowości, często czasami nawet zapomnianych, nagle budzą się i są bardzo aktywni. Szczerze mówiąc, dosłownie przedwczoraj, miałem telefon od jednego z kandydatów, który chciał się pochwalić tym, że oto posprzątał las i zaprosić na takie wydarzenie media, żeby pokazać, ile tych śmieci udało się zebrać. Szkoda, że takiej aktywności nie było przez cztery lata - stwierdził Dimitrow.

Dziennikarz NTO nie wyklucza, że w finale kampanii pojawią się jakieś mocniejsze akcenty - że ktoś "wyciągnie haka" na kontrkandydata. Pierwsza tura wyborów samorządowych, przypomnijmy, 21 października.
Radosław Dimitrow

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej 2018-12-16, godz. 13:00 Będzie gotowe w przyszłym roku. W Walidrogach na drodze krajowej powstanie rondo. Inwestycję planowano już w 2010 roku Tę inwestycję planowano od kilku lat. W Walidrogach na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z powiatową w kierunku Ozimka i Tarnowa Opolskiego powstanie rondo. Inwe ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:45 Morsy Borów Niemodlińskich zorganizowały zbiórkę prezentów dla dzieci Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji Lokalna Paczka, zorganizowanej rano na basenie w Lipnie przez grupę Morsy Borów Niemodlińskich. Nie chodziło jedynie ... » więcej 2018-12-16, godz. 10:30 Ma być bezpiecznie i nowocześnie. W Głubczycach planują budowę żłobka Głubczyce chcą wybudować nowy żłobek. Obecny przy ul. Wałowej funkcjonuje na piętrze, w jednym budynku wraz z przedszkolem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »