Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 12:00 Autor: Roman Juranek

Wkrótce wybory samorządowe. Tym razem kandydaci postawili na konferencje prasowe

[Fot. Wanda Kownacka]
[Fot. Wanda Kownacka]
- Mają mało czasu na prowadzenie kampanii wyborczej - stwierdził dziś w rozmowie "Poglądy i osądy" Radosław Dimitrow, dziennikarz NTO.
Oceniając trwającą kampanię przed wyborami samorządowymi, Dimitrow stwierdził też, że jest ona spokojna, być może dlatego, że jest wyjątkowo krótka. Zauważył jednak wzmożoną aktywność kandydatów, którzy chętnie i regularnie organizują konferencje prasowe.

- Te konferencje są organizowane bardzo często, nawet o tej samej godzinie. I jeszcze jedna ciekawa rzecz dzieje się w terenie. Otóż wójtowie czy burmistrzowie małych miejscowości, często czasami nawet zapomnianych, nagle budzą się i są bardzo aktywni. Szczerze mówiąc, dosłownie przedwczoraj, miałem telefon od jednego z kandydatów, który chciał się pochwalić tym, że oto posprzątał las i zaprosić na takie wydarzenie media, żeby pokazać, ile tych śmieci udało się zebrać. Szkoda, że takiej aktywności nie było przez cztery lata - stwierdził Dimitrow.

Dziennikarz NTO nie wyklucza, że w finale kampanii pojawią się jakieś mocniejsze akcenty - że ktoś "wyciągnie haka" na kontrkandydata. Pierwsza tura wyborów samorządowych, przypomnijmy, 21 października.
Radosław Dimitrow

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 20:30 Tłumy na wykładzie motywacyjnym Łukasza Jakóbiaka. W Opolu podsumowano Ogólnopolski Tydzień Kariery Wykład motywacyjny youtubera Łukasza Jakóbiaka przyciągnął ponad 300 uczniów szkół średnich i gimnazjów na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Opol ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:10 Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:00 Opolski Alarm Smogowy zarzuca prezydentowi Opola brak działań na rzecz polepszenia jakości powietrza - Od 10 dni w Opolu utrzymuje się przekroczenie dopuszczalnego stężenia średniodobowego PM10 - informują działacze Opolskiego Alarmu Smogowego. Zarzucają m.in ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:00 Bezpieczeństwo mieszkańców i walka z bezrobociem. Wojciech Stachoń zapowiada ściągnięcie do Pakosławic inwestora Wodociąg i kanalizacja we wszystkich miejscowościach w gminie, nowe chodniki i remonty dróg, a także sprowadzenie zagranicznego inwestora mogącego zatrudnić n ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:30 Kto będzie prezydentem? Kto zasiądzie w Radzie Miasta Opola? Komentarze kandydatów do sondażu NTO Gdyby wybory odbywały się dziś, to ubiegający się o reelekcję prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdobyłby 41,1 proc. głosów i spotkałby się w drugiej turze ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:00 Kamińska znów obiecała bezpłatne przejazdy autobusowe dla uczniów. Odpowiedziała na słowa Wiśniewskiego Barbara Kamińska podtrzymuje zapowiedź nieodpłatnych przejazdów autobusowych dla uczniów po wygraniu wyborów na prezydenta Opola. » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Wyborcza walka na nyskich przystankach. Kandydaci skarżą się na nieuczciwe działania konkurentów Plakatowa wojna wyborcza w Nysie. Do naszej redakcji zgłosił się jeden z kandydatów na miejskiego radnego, którego materiały wyborcze mają być uporczywie zakl ... » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Regionalne Święto Edukacji. "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie" Z okazji Regionalnego Święta Edukacji marszałek województwa wręczył nagrody nauczycielom, a uczniom i doktorantom stypendia. Najwięcej, bo 33 nagrody przyznan ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:30 Policja ostrzega przed coraz gorszymi warunkami na drodze. "Prędkość to wciąż największy grzech kierowców" Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność z powodu coraz gorszych warunków pogodowych. Chodzi między innymi o szybciej zapadający zmrok, śliską jez ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:00 Biletomaty w autobusach MZK coraz bliżej. Opole podpisało umowę 95 biletomatów mobilnych w autobusach, 10 automatów stacjonarnych w najważniejszych punktach miasta czy 44 tablice dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »