Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 15:30 Autor: Daniel Klimczak

Poprzez zabawę nauczą się programowania. W Nysie ruszył Klub Młodego Programisty

W Nysie powstał Klub Młodego Programisty [fot. Daniel Klimczak]
W Nysie powstał Klub Młodego Programisty [fot. Daniel Klimczak]
W Nysie powstał Klub Młodego Programisty [fot. Daniel Klimczak]
W Nysie powstał Klub Młodego Programisty [fot. Daniel Klimczak]
Nysa jest drugim po Siedlcach miastem w Polsce, w którym ruszył Klub Młodego Programisty. W bezpłatnych, dwuletnich warsztatach będzie tu mogło wziąć udział około 2,5 tysiąca dzieci.
Kluby powstawać będą w miastach średniej wielkości liczących kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców.

- W tych największych miastach dostęp do tego typu edukacji jest zawsze łatwiejszy. W dzisiejszym świecie absolutnie niezbędne jest zrozumienie tego, na czym polega programowanie, jak zbudowany jest ten świat cyfrowy - wyjaśnia minister cyfryzacji Marek Zagórski, który dokonał inauguracji działalności nyskiego klubu.

Nauka podstaw programowania ma odbywać się poprzez zabawę.

- Tak pomyślane są zajęcia, żeby dzieciom chciało się tu przychodzić, czyli oprócz tego, że mają potężną paczkę klocków lego i robotów to jeszcze przemycamy w tym i zabawę, ale przede wszystkim edukację - tłumaczy Rafał Mitkowski, prezes spółki Edu-Sense będącej operatorem projektu.

Uczestnicy zajęć nie kryli radości z takiej formy zdobywania wiedzy. Wskazywali oni, że to dobry początek dla kilkulatków, którzy zaczynają swoją przygodę z komputerem. Maluchy ucieszył także fakt, że wiedzę można zdobywać w nieszablonowy sposób.

Kluby Młodego Programisty powstaną w 16 miastach w całym kraju. Łącznie w programie ma wziąć udział ponad 40 tysięcy dzieci.
Marek Zagórski
Rafał Mitkowski
Uczestnicy zajęć w Klubie Młodego Programisty

Wiadomości z regionu

2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:05 Zamiast ogródków działkowych będą tereny inwestycyjne [INTERWENCJA] Przeciw likwidacji ogrodów działkowych protestują ich użytkownicy w Prudniku. Ziemię tą gmina chce przeznaczyć pod inwestycje, bo w mieście brakuje gruntów na ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:00 Sobota w sklepie i na badaniach. NFZ organizuje Dzień Otwarty w Centrum Handlowym Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-15, godz. 15:07 Szykuje się przeprowadzka opolskiego NFZ. Koniec funduszu... na peryferiach Po 21 latach Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu przenosi siedzibę z ul. Głogowskiej na Ozimską 72a. Od kwietnia przyszłego roku pacjenci będą przyjmowani w biur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »