Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-27, 19:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Finał śledztwa ws. nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie Niemodlińskiej. Jest akt oskarżenia

Finał śledztwa ws. nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie Niemodlińskiej. Jest akt oskarżenia
Finał śledztwa ws. nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie Niemodlińskiej. Jest akt oskarżenia
Sebastian M. i Paweł T. staną przed sądem za nielegalne składowanie odpadów chemicznych na terenie magazynów przy ul. Opolskiej w Dąbrowie Niemodlińskiej. Jak ustalili śledczy mężczyźni – mieszkańcy województwa śląskiego, w dzierżawionych pomieszczeniach magazynowych składowali substancje chemiczne, mające właściwości rakotwórcze i łatwopalne.
Wśród gromadzonych substancji były: toluen, ksylen, węglowodory alifatyczne oraz terpentyna. Substancje te stanowią produkty uboczne wielu procesów przemysłowych, natomiast nie udało ustalić się ich pochodzenia. Chemikalia przechowywane były w nieodpowiedni sposób - w nieszczelnych beczkach i betonowej niecce.

Według śledczych stanowiło to zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, jak również wystąpiło ryzyko istotnego obniżenia jakości wody, powietrza i powierzchni ziemi. Mogło także dojść do zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach. Łącznie śledczy zabezpieczyli na miejscu około 66 tysięcy litrów niebezpiecznych substancji.

Wobec Sebastian M., w toku śledztwa został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który nadal pozostaje w mocy. Natomiast Paweł T. przebywa w zakładzie karnym w związku z odbywaniem kary pozbawienia wolności.
Oskarżonym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:00 Dino ma się coraz lepiej. "Jesteśmy przygotowani do dalszej batalii o jego los" 'Dino ma się coraz lepiej. Lubi biegać, pływać, szkolić się, a najbardziej na świecie lubi być z człowiekiem. Jesteśmy przygotowani do dalszej batalii o jego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »