Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-14, 17:30 Autor: Witold Wośtak

Krapkowicki zakład komunalny przeprosił za zerwanie plakatów KWW Macieja Sonika. "Chcę wierzyć, że to błąd pracowników"

Słupy ogłoszeniowe w Krapkowicach [fot. KWW Macieja Sonika]
Słupy ogłoszeniowe w Krapkowicach [fot. KWW Macieja Sonika]
Plakaty Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Sonika zniknęły wczoraj (13.09) z kilku słupów ogłoszeniowych w Krapkowicach. Okazało się, że odpowiedzialny jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Dzierżawca słupów zaplanował oczyszczenie słupów do 14 września w ramach obowiązków oraz żeby poprawić ich estetykę w interwencji na prośby mieszkańców.

- Wyjaśniliśmy sytuację i przeprosiłem, ale nie miałem wiedzy o już wiszących plakatach wyborczych - mówi Józef Piosek, prezes zakładu komunalnego. - Trzeba podkreślić, że słupy miały już maksymalną objętość materiałów ekspozycyjnych. Technicznie było niemożliwe oczyszczenie słupów z pominięciem jednego plakatu. Rozcięcie skorupy powstałej z plakatów powoduje odpadnięcie całości od powierzchni słupa. Pragnę podkreślić, że w zamyśle nie było utrudniania kampanii wyborczej, a liczyła się jedynie troska o estetykę wyznaczonych do tego miejsc.

Maciej Sonik, kandydat na burmistrza Krapkowic, odpowiada, że wyjaśnienia i przeprosiny zostały przyjęte.

- Już 7 września powiadomiliśmy Zakład Gospodarki Komunalnej o planach klejenia plakatów - zaznacza przy tym. - Uzgodniliśmy, w jaki sposób to robić, a wobec tego zakład komunalny doskonale wiedział o wiszących plakatach naszych oraz wiszących obwieszczeniach urzędowych. One są chronione tak samo jak materiały wyborcze. Jeżeli to był błąd pracowników, w co głęboko wierzę, był to tragiczny błąd w trakcie kampanii. Powiem szczerze, że wczoraj nawet nie przyjmowaliśmy sugestii o winie ZGKiM.

Kością niezgody pozostaje stan słupów w momencie odklejenia plakatów wyborczych. Piosek przekonuje, że były szczelnie zaklejone, a według Sonika, plakaty klejono na puste betonowe słupy.
Józef Piosek
Maciej Sonik

Wiadomości z regionu

2018-09-22, godz. 09:00 Głuchołaska Aleja Kawalerów Orderu Uśmiechu wzbogaca się o kolejne tabliczki Aleja Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach wciąż się rozrasta. Właśnie pojawiło się na niej aż pięć nowych pamiątkowych tabliczek. Uhonorowano świętych, k ... » więcej 2018-09-22, godz. 09:00 Szkoły zawodowe w Brzegu zyskały nowe pracownie Sale do nauki, profesjonalny sprzęt oraz wyposażenie - w kilku brzeskich szkołach powstały pracownie odzwierciedlające naturalne warunki kształcenia w poszcze ... » więcej 2018-09-21, godz. 21:45 Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do rady miasta, rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego z Kędzierzyna-Koźla „Inni obiecywali. Dobra zmiana realizuje” - to jedno z dwóch przewodnich haseł Prawa i Sprawiedliwości, które pojawią się na plakatach wyborczych w Kędzierzyn ... » więcej 2018-09-21, godz. 21:30 Prudnik: mieszkańcom, którzy nie mają centralnego ogrzewania i piwnic gmina buduje komórki Kontrowersje wzbudza kolejny etap rewitalizacji Prudnika. Zastrzeżenia dotyczące zakresu prac mają mieszkańcy. Inwestycja obejmuje najbardziej zaniedbany oraz ... » więcej 2018-09-21, godz. 20:00 Młodzi bohaterowie z Nysy otrzymali podziękowania od policji. "Ich zachowanie zasługuje na słowa najwyższego uznania" Dwóch chłopców w wieku 8 i 10 lat otrzymało podziękowania od nyskiej policji. 10-letni Kacper i jego o 2 lata młodszy kolega Hubert w maju przed jednym ze skl ... » więcej 2018-09-21, godz. 19:45 Prudnik: stowarzyszenie i ruch społeczny zwarły szeregi, aby wygrać wybory Wybierzmy nowe życie naszej gminy! - pod takim hasłem w wyborach samorządowych wystartuje Stowarzyszenie Prudniczanie oraz ruch Kukiz'15. Podczas konferencji ... » więcej 2018-09-21, godz. 19:15 Głuchołazy Miastem Orderu Uśmiechu. Trwają uroczystości 50-lecia powstania dziecięcego odznaczenia [ZDJĘCIA] Głuchołazy, jako jedyna miejscowość na świecie, otrzymały tytuł miasta Orderu Uśmiechu. Przekazał go dziś (21.09) władzom miasta Marek Michalak, kanclerz międ ... » więcej 2018-09-21, godz. 19:00 "Kromka chleba dla sąsiada". W 12 opolskich sklepach zbierana jest żywność 'Kromka chleba dla sąsiada' pod takim hasłem wolontariusze Caritasu rozdawali dziś (21.09) opolanom pieczywo. Celem akcji było zachęcenie przechodniów do udzi ... » więcej 2018-09-21, godz. 18:30 Powrót do korzeni. W Bogdanowicach pod Głubczycami dzieci poznawały dawaną metodę wykopywania ziemniaków Jak kiedyś zbierano ziemniaki i w jaki sposób trafiają na sklepowe półki? Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum z Bogdanowic, w gminie G ... » więcej 2018-09-21, godz. 18:00 Mieszkania, przedszkola, wsparcie inwestorów i koniec z ubikacjami na klatkach schodowych. Koalicyjny program wyborczy ... Budowa mieszkań, darmowe przedszkola i żłobki, wsparcie inwestorów oraz kanalizacja wsi. To tylko niektóre z elementów programu wyborczego dla gminy Prudnik. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »