Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-14, 17:30 Autor: Witold Wośtak

Krapkowicki zakład komunalny przeprosił za zerwanie plakatów KWW Macieja Sonika. "Chcę wierzyć, że to błąd pracowników"

Słupy ogłoszeniowe w Krapkowicach [fot. KWW Macieja Sonika]
Słupy ogłoszeniowe w Krapkowicach [fot. KWW Macieja Sonika]
Plakaty Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Sonika zniknęły wczoraj (13.09) z kilku słupów ogłoszeniowych w Krapkowicach. Okazało się, że odpowiedzialny jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Dzierżawca słupów zaplanował oczyszczenie słupów do 14 września w ramach obowiązków oraz żeby poprawić ich estetykę w interwencji na prośby mieszkańców.

- Wyjaśniliśmy sytuację i przeprosiłem, ale nie miałem wiedzy o już wiszących plakatach wyborczych - mówi Józef Piosek, prezes zakładu komunalnego. - Trzeba podkreślić, że słupy miały już maksymalną objętość materiałów ekspozycyjnych. Technicznie było niemożliwe oczyszczenie słupów z pominięciem jednego plakatu. Rozcięcie skorupy powstałej z plakatów powoduje odpadnięcie całości od powierzchni słupa. Pragnę podkreślić, że w zamyśle nie było utrudniania kampanii wyborczej, a liczyła się jedynie troska o estetykę wyznaczonych do tego miejsc.

Maciej Sonik, kandydat na burmistrza Krapkowic, odpowiada, że wyjaśnienia i przeprosiny zostały przyjęte.

- Już 7 września powiadomiliśmy Zakład Gospodarki Komunalnej o planach klejenia plakatów - zaznacza przy tym. - Uzgodniliśmy, w jaki sposób to robić, a wobec tego zakład komunalny doskonale wiedział o wiszących plakatach naszych oraz wiszących obwieszczeniach urzędowych. One są chronione tak samo jak materiały wyborcze. Jeżeli to był błąd pracowników, w co głęboko wierzę, był to tragiczny błąd w trakcie kampanii. Powiem szczerze, że wczoraj nawet nie przyjmowaliśmy sugestii o winie ZGKiM.

Kością niezgody pozostaje stan słupów w momencie odklejenia plakatów wyborczych. Piosek przekonuje, że były szczelnie zaklejone, a według Sonika, plakaty klejono na puste betonowe słupy.
Józef Piosek
Maciej Sonik

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 22:00 "Każda kropla krwi na wagę złota" - spotkanie honorowych krwiodawców w Kędzierzynie-Koźlu. Po raz dziewiętnasty honorowi krwiodawcy z Opolszczyzny spotkali się w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi, działający przy ... » więcej 2018-11-18, godz. 21:00 Opolscy politycy skomentowali sejmikowe porozumienie koalicyjne Koalicja zawiązana w Sejmiku Województwa Opolskiego była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy skomentowali utrzymanie się dotychczasow ... » więcej 2018-11-18, godz. 20:30 Pierwszy raz przeszli "Obuwniczym Szlakiem" w gminie Krapkowice. Wzorem były wrocławskie krasnale Pierwszą wycieczkę 'Obuwniczym Szlakiem' zorganizowano dziś (18.11) w Krapkowicach. Na razie w mieście oraz Żużeli i Rogowie Opolskim jest łącznie osiem rzeźb ... » więcej 2018-11-18, godz. 19:00 Zimowe przytulisko "Stajenka" już działa. "Aby ci ludzie stali się potrzebnymi" W Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi zaczęła działać „Stajenka”, zimowe przytulisko dla bezdomnych. Zlokalizowane jest w jednym z budynków Wspólnoty Pomocy W ... » więcej 2018-11-18, godz. 17:25 Stanisław Rakoczy kandydatem PSL do Zarządu Województwa Opolskiego, choć nie zdobył mandatu radnego Stanisław Rakoczy został kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Zarządu Województwa Opolskiego. Prezes opolskich struktur ludowców zyskał jednogłośną re ... » więcej 2018-11-18, godz. 15:45 Ubodzy i potrzebujący spotkali się na Rynku w Opolu. "Można porozmawiać i zjeść coś ciepłego" Ciepły posiłek, wymiana doświadczeń, występy sceniczne i serdeczna atmosfera. Tak wyglądają obchody Światowego Dnia Ubogich na Rynku w Opolu. Do ogrzewanego n ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:30 O młodych w Kościele rozmawiają na Górze św. Anny Na Górze św. Anny trwa XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Udział w nim biorą przedstawiciele wszystkich diecezji, co jest nowością, nie tylko są to k ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Grodków stawia na basen i rozbudowę kanalizacji. Czas na najważniejsze inwestycje w gminie Samorząd Grodkowa w nowej kadencji chce postawić na kilka ważnych inwestycji, które będą miały wpływ na dalszy rozwój samorządu. Burmistrz Marek Antoniewicz, ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »