Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-10, 15:45 Autor: Katarzyna Doros

Bartłomiej Stawiarski o swojej kandydaturze na burmistrza Namysłowa

Bartłomiej Stawiarski [fot. Paweł Grabek]
Bartłomiej Stawiarski [fot. Paweł Grabek]
- To w Polsce gminnej, powiatowej bije prawdziwe serce Polski. Tutaj też muszą być ludzie, którzy skutecznie będą realizować program Zjednoczonej Prawicy w samorządzie - powiedział w Loży Radiowej poseł PiS Bartłomiej Stawiarski, kandydat na burmistrza Namysłowa.
- Według mojej oceny niedobrze się dzieje w mieście, w którym mieszkam, w którym wychowuję dzieci, w którym moja rodzina żyje. Nie widzę jakiegoś innego kandydata, który mógłby poważnie powalczyć z obecnym burmistrzem, dlatego zdecydowałem się na to także po rozmowach z mieszkańcami. Oni też mnie pytają, czy mi się to opłaca. Ja już wielokrotnie udowadniałem, że to dobro wspólne jest dla mnie ważniejsze niż jakieś partykularne interesy - mówi.

Stawiarski podkreślał, że funkcja burmistrza w samorządzie nie ma barw partyjnych. - Dziury w drogach, inwestycje, plany na przyszłość, to wszystko nie ma związku z partią polityczną. Jestem gotowy rozmawiać ze wszystkimi, żeby ściągać fundusze dla społeczności lokalnej - dodaje. - Nie ma znaczenia, czy to jest marszałek, wojewoda, rząd takiej lub innej opcji politycznej, bo dla samorządowca to nie powinno mieć znaczenia, bo tam się liczy społeczność lokalna, która się składa ze zwolenników wszystkich opcji politycznych. W samorządach w tej chwili wiele projektów wymaga współpracy takiej pomiędzy samorządami, wiele projektów jest wtedy nagradzanych dodatkowymi punktami. Ta synergia między rządem a samorządem to jest takie słowo wytrych. Ale to dotyczy współpracy nie tylko na linii samorząd-rząd, ale też urząd marszałkowski, wojewoda i pomiędzy samorządami różnych szczebli - mówi.

Kandydat na burmistrza Namysłowa zapowiedział, że chce prowadzić kampanię pozytywną, a mieszkańcy sami widzą, co z obietnic obecnego burmistrza zostało zrobione, a co nie. - Takie wilcze prawo kampanii, że to jest czas rachunku sumienia - mówi.

Zdaniem posła PiS, w przypadku, gdyby Patryk Jaki wygrał wybory w Warszawie, a Bartłomiej Stawiarski w Namysłowie, nowymi parlamentarzystami mogliby zostać Kamil Bortniczuk, członek zarządu ZAK S.A. i doradca wojewody Jerzy Naszkiewicz.
Bartłomiej Stawiarski cz.1
Bartłomiej Stawiarski cz.2

Wiadomości z regionu

2019-01-20, godz. 23:27 Drugie Światełko do Nieba w Opolu. Mieszkańcy upamiętnili prezydenta Gdańska i wyrazili poparcie dla Owsiaka Mieszkańcy Opola wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka i uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza. O 19:30 spotkali się na Rynku, bo po zabójstwie prezydent ... » więcej 2019-01-20, godz. 23:06 Znamy wyniki wyborów uzupełniających do Rady Gminy Turawa Aneta Buczek i Artur Pikos wygrali w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Turawa. » więcej 2019-01-20, godz. 22:59 W Nysie dziecko podtruło się tlenkiem węgla podczas kąpieli Do zdarzenia doszło przed godz. 22:00 (20.01), w budynku przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. » więcej 2019-01-20, godz. 22:17 Tragedia w Gogolinie. Policja znalazła zwłoki kobiety i mężczyzny w domu jednorodzinnym Dwa ciała znaleźli policjanci w jednym z domów jednorodzinnych w Gogolinie. Jak dowiedziało się Radio Opole, to 53-letnia lekarka i 57-letni optyk. » więcej 2019-01-20, godz. 20:00 Czy straż miejska w Namysłowie przestanie istnieć? Pomysł burmistrza będą musieli poprzeć radni Namysłowska straż miejska może wkrótce przestać istnieć. Chce tego nowy włodarz miasta, który likwidację formacji zapowiadał jeszcze w kampanii wyborczej. » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Sieć szkół się nie zmieni, za to powstaną nowe boiska Samorząd gminy Krapkowice przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Nie są planowane żadne zmiany w sieci placówek oświatowych, ale za to w budżecie zapisano ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Opolscy politycy rozmawiali o reakcji całej Polski na zabójstwo prezydenta Adamowicza Zabójstwo Pawła Adamowicza i żałoba towarzysząca temu tragicznemu zdarzeniu, to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy rozmawiali, co zrobić, by ws ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Edukacja, pieniądze i rozrywka. Grupa AZOTY ZAK S.A. dla głubczyckiej młodzieży Stypendia dla najlepszych uczniów, poznawanie procesów produkcyjnych, wyjazdy na mecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy pomoc przy organizacji ważnych szkolnych wy ... » więcej 2019-01-20, godz. 16:00 Wspólnie przeszkolą nauczycieli pływania, bo tak jest taniej Dzieci z Leśnicy jeżdżą na lekcje wychowania fizycznego na basen do Zdzieszowic. O ich bezpieczeństwo dbają ratownicy, którzy są członkami WOPR Leśnica. Teraz ... » więcej 2019-01-20, godz. 15:17 Uwaga, smog! Mieszkańcy oddychają dziś fatalnym powietrzem [AKTUALIZACJA] Mieszkańcy Opola i okolic, jeśli tylko mogą, powinni dziś (20.01) zostać w domach. Jak pokazują urządzenia pomiarowe, w przeważającej części miasta powietrze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »