Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-10, 15:45 Autor: Katarzyna Doros

Bartłomiej Stawiarski o swojej kandydaturze na burmistrza Namysłowa

Bartłomiej Stawiarski [fot. Paweł Grabek]
Bartłomiej Stawiarski [fot. Paweł Grabek]
- To w Polsce gminnej, powiatowej bije prawdziwe serce Polski. Tutaj też muszą być ludzie, którzy skutecznie będą realizować program Zjednoczonej Prawicy w samorządzie - powiedział w Loży Radiowej poseł PiS Bartłomiej Stawiarski, kandydat na burmistrza Namysłowa.
- Według mojej oceny niedobrze się dzieje w mieście, w którym mieszkam, w którym wychowuję dzieci, w którym moja rodzina żyje. Nie widzę jakiegoś innego kandydata, który mógłby poważnie powalczyć z obecnym burmistrzem, dlatego zdecydowałem się na to także po rozmowach z mieszkańcami. Oni też mnie pytają, czy mi się to opłaca. Ja już wielokrotnie udowadniałem, że to dobro wspólne jest dla mnie ważniejsze niż jakieś partykularne interesy - mówi.

Stawiarski podkreślał, że funkcja burmistrza w samorządzie nie ma barw partyjnych. - Dziury w drogach, inwestycje, plany na przyszłość, to wszystko nie ma związku z partią polityczną. Jestem gotowy rozmawiać ze wszystkimi, żeby ściągać fundusze dla społeczności lokalnej - dodaje. - Nie ma znaczenia, czy to jest marszałek, wojewoda, rząd takiej lub innej opcji politycznej, bo dla samorządowca to nie powinno mieć znaczenia, bo tam się liczy społeczność lokalna, która się składa ze zwolenników wszystkich opcji politycznych. W samorządach w tej chwili wiele projektów wymaga współpracy takiej pomiędzy samorządami, wiele projektów jest wtedy nagradzanych dodatkowymi punktami. Ta synergia między rządem a samorządem to jest takie słowo wytrych. Ale to dotyczy współpracy nie tylko na linii samorząd-rząd, ale też urząd marszałkowski, wojewoda i pomiędzy samorządami różnych szczebli - mówi.

Kandydat na burmistrza Namysłowa zapowiedział, że chce prowadzić kampanię pozytywną, a mieszkańcy sami widzą, co z obietnic obecnego burmistrza zostało zrobione, a co nie. - Takie wilcze prawo kampanii, że to jest czas rachunku sumienia - mówi.

Zdaniem posła PiS, w przypadku, gdyby Patryk Jaki wygrał wybory w Warszawie, a Bartłomiej Stawiarski w Namysłowie, nowymi parlamentarzystami mogliby zostać Kamil Bortniczuk, członek zarządu ZAK S.A. i doradca wojewody Jerzy Naszkiewicz.
Bartłomiej Stawiarski cz.1
Bartłomiej Stawiarski cz.2

Wiadomości z regionu

2018-11-16, godz. 16:15 Furiat zaatakował dwie kobiety, zanim pobił niemowlę. "Boga prosiłam, żeby tylko wyjść z tego auta" 36-latek, który wczoraj (15.11) w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi wtargnął do przypadkowego domu i pobił 10-miesięcznego chłopca, wcześniej zaatakował dwie ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:30 Jechała pod prąd i natrafiła na radiowóz. Próbowała uciekać, bo była nietrzeźwa 2 promile alkoholu w organizmie miała 58-letnia kobieta, która została zatrzymana przez brzeskich policjantów. Kierująca chryslerem na ulicy Trzech Kotwic jec ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:15 Miał przemycić 5 ton haszyszu. Prokurator chce 15 lat, obrona uniewinnienia. Oskarżony mówi o zemście białoruskich słu ... Kierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy i przemyt 5 ton haszyszu z Hiszpanii przez Polskę na Białoruś - za te czyny przed opolskim sądem odpow ... » więcej 2018-11-16, godz. 12:08 Pobite dziecko z Kadłuba jest w stanie stabilnym. Wymaga dalszej obserwacji Stan pobitego 10-miesięcznego chłopca jest stabilny. Dziecko trafiło wczoraj (15.11) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego po pobiciu przez obcego mężczyzn ... » więcej 2018-11-16, godz. 12:05 Nie stawiał się w więzieniu i posiadał 30 gramów marihuany i amfetaminy. Trafił w ręce policji 23-latek, który nie stawił się do więzienia został zatrzymany przez policjantów z Nysy. Sąd skazał go wcześniej za kradzieże z włamaniem. Gdy kryminalni zapuk ... » więcej 2018-11-16, godz. 11:43 Demoluje zaparkowane pojazdy. Policjanci z Brzegu już kilkukrotnie zatrzymywali 36-latkę Kilkanaście zniszczonych pojazdów w niecały tydzień. To efekt działalności 36-letniej mieszkanki Lubszy, która będąc pod wpływem alkoholu demoluje zaparkowane ... » więcej 2018-11-16, godz. 11:08 Stanowiska podzielone, choć pierwszego posiedzenia jeszcze nie było Przewodniczącym Rady Miasta Opola ma zostać Łukasz Sowada z klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. Piotr Mielec, pokieruje klubem. » więcej 2018-11-16, godz. 07:30 Nie wiadomo, czy w tym roku uda się rozpocząć nasadzenia w zabytkowym parku w Głuchołazach Nie wiadomo, czy Głuchołazom uda się wykorzystać w tym roku dotację na rewitalizację zabytkowego parku zdrojowego. Po kilku miesiącach od złożenia wniosku, mi ... » więcej 2018-11-16, godz. 07:15 Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratury ws. zdjęcia krzyża w krapkowickiej szkole Usunęła krzyż, który wisiał w pokoju nauczycielskim i z tego powodu była dyskryminowana i szykanowana. Grażyna Juszczyk po niemal dwóch latach walki w opolski ... » więcej 2018-11-15, godz. 23:35 Pożar stodoły w Biestrzynniku. Nie żyje mężczyzna Trwa dogaszanie pożaru w Biestrzynniku, w powiecie opolskim. Opolska straż pożarna potwierdza ofiarę śmiertelną, jest to mężczyzna, jego tożsamość ustala poli ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »