Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-19, 10:00 Autor: Marzena Śmierciak

Społecznik roku regionu opolskiego. Kończy się nabór kandydatur do tego tytułu

Gala wręczania nagród „Społecznik roku Województwa Opolskiego 2015” [fot. Piotr Wrona]
Gala wręczania nagród „Społecznik roku Województwa Opolskiego 2015” [fot. Piotr Wrona]
Izabela Podobińska [fot. Barbara Więcek]
Izabela Podobińska [fot. Barbara Więcek]
Jutro (20.08) mija termin zgłaszania kandydatów do tytułu "Społecznik roku". Marszałek województwa opolskiego po raz kolejny ogłosił konkurs, którego celem jest uhonorowanie i wyróżnienie osoby działającej na rzecz dobra wspólnego oraz promocja postaw społecznych.
- W tym roku mamy czwartą edycję tego konkursu. Pierwszy, przypomnijmy, odbył się w 2015 roku - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Izabela Podobińska, pełnomocnik władz regionu do spraw organizacji pozarządowych

- Społecznik to ktoś, kto z potrzeby serca działa na rzecz innych ludzi, zwierząt, społeczności lokalnej, działa oddolnie, aktywizuje swoją społeczność - powiedział nasz gość. - Nie ograniczamy liczby osób, które otrzymują tytuł społecznika. Generalnie komisja konkursowa ma zawsze problem z wyborem tego jednego z szeregu zgaszanych i dlatego w tych trzech edycjach mamy w sumie już 11 społeczników nagrodzonych.

- Tytuł "Społecznika roku" to przede wszystkim prestiż - dodała pełnomocnik. - Osoby, które zasiadły w komisji przygotowującej regulamin tego konkursu właśnie chciały uhonorować osoby, które są społecznikami roku. Tutaj nie mamy żadnych nagród pieniężnych, tutaj jest dyplom, tutaj jest statuetka, są kwiaty i jest uroczysta gala, podczas której wręczamy nagrody. W tym konkursie chodzi o to, żeby ludzie zauważyli społeczników.

Przypomnijmy, zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane przez opolski urząd marszałkowski jeszcze tylko jutro (20.08). Zwycięzców poznamy 9 października podczas gali "Opolszczyzna aktywna społecznie" w Filharmonii Opolskiej.
Izabela Podobińska cz.1
Izabela Podobinska cz.2

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 19:00 Zimowe przytulisko "Stajenka" już działa. "Aby ci ludzie stali się potrzebnymi" W Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi zaczęła działać „Stajenka”, zimowe przytulisko dla bezdomnych. Zlokalizowane jest w jednym z budynków Wspólnoty Pomocy W ... » więcej 2018-11-18, godz. 17:25 Stanisław Rakoczy kandydatem PSL do Zarządu Województwa Opolskiego, choć nie zdobył mandatu radnego Stanisław Rakoczy został kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Zarządu Województwa Opolskiego. Prezes opolskich struktur ludowców zyskał jednogłośną re ... » więcej 2018-11-18, godz. 15:45 Ubodzy i potrzebujący spotkali się na Rynku w Opolu. "Można porozmawiać i zjeść coś ciepłego" Ciepły posiłek, wymiana doświadczeń, występy sceniczne i serdeczna atmosfera. Tak wyglądają obchody Światowego Dnia Ubogich na Rynku w Opolu. Do ogrzewanego n ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:30 O młodych w Kościele rozmawiają na Górze św. Anny Na Górze św. Anny trwa XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Udział w nim biorą przedstawiciele wszystkich diecezji, co jest nowością, nie tylko są to k ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Grodków stawia na basen i rozbudowę kanalizacji. Czas na najważniejsze inwestycje w gminie Samorząd Grodkowa w nowej kadencji chce postawić na kilka ważnych inwestycji, które będą miały wpływ na dalszy rozwój samorządu. Burmistrz Marek Antoniewicz, ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:30 W Niemodlinie wręczono nagrody Karpika. Satyra wiecznie żywa Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik” zachęcił do udziału rysowników z 22 krajów na świecie w tym z Japonii, Czech i z Tajlandii. Podczas urocz ... » więcej 2018-11-18, godz. 06:30 Dobroczyńcy bawili się na balu Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym Kilkadziesiąt par uczestniczyło w IV balu charytatywnym Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Nie zabrakło koncertów, auk ... » więcej 2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »