Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-14, 17:00 Autor: Ewelina Laxy

Znamy datę wyborów samorządowych. Startuje kampania wyborcza

Urna wyborcza © (fot. Mariusz Materlik)
Urna wyborcza © (fot. Mariusz Materlik)
Ogłoszono termin wyborów samorządowych - oficjalnie może wystartować kampania wyborcza. W jej prowadzeniu należy zachować zasady.
- Takie informacje dotyczące tego, jak prowadzić kampanię wyborczą, aby nie naruszać prawa wyborczego zostaną także opublikowane na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Jak przy każdych wyborach PKW publikuje stosowne wyjaśnienia dotyczące prawidłowości prowadzenia kampanii wyborczej oraz jej rozliczania, bo należy pamiętać o tym, że każdą prowadzoną kampanię należy rozliczyć - mówi Agnieszka Mikucka z Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Opolu.

Kampania może być prowadzona do ciszy wyborczej, która będzie obowiązywać na 24 godziny przed dniem głosowania, czyli do w północy w piątek, który poprzedzająca niedzielę wyborczą.

- Aby rozpocząć kampanię wyborczą trzeba najpierw zarejestrować komitet u Komisarza Wyborczego, właśnie u nas w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego do poniedziałku, 27 sierpnia, na stosownych formularzach, które publikowane są na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Te formularze dopiero zaczynają się ukazywać w związku z czym, tak naprawdę, ta możliwość rejestracji komitetów rusza w dniu dzisiejszym - dodaje Agnieszka Mikucka.

Odpowiednio wypełnione formularze należy złożyć w biurze wyborczym. 17 września upływa termin rejestracji kandydatów na radnych, a 26 września na wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Wybory, jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki, odbędą się 21 października.
Agnieszka Mikucka 1
Agnieszka Mikucka 2

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 23:20 Problematyczne skrzyżowanie w Gąsiorowicach. Mimo znaku stop, dochodzi tam do wypadków Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Wolności w Gąsiorowicach często dochodzi do potrąceń rowerzystów i kolizji samochodów. I to, mimo tego że oznakowanie w tym re ... » więcej 2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »