Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-13, 11:30 Autor: Paweł Konieczny

Opolanie po raz 42. ruszyli pieszo na Jasną Górę [ZDJĘCIA, FILM]

Opolska pielgrzymka na Jasną Górę
Sprzed kościoła pod wezwaniem świętego Jacka w Opolu w drogę wyruszyli kolejni uczestnicy 42. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej. Pierwszego dnia mają do pokonania trasę do Kamienia Śląskiego.
Opolscy pielgrzymi przygotowani są na różne warunki pogodowe, które mogą ich spotkać i zdradzili naszemu reporterowi, z jakimi intencjami zmierzają na Jasną Górę.

- Jest o co prosić. Jest bardzo dużo spraw do wymodlenia. Przede wszystkim za dzieci, o pracę, o zdrowie - mówią opolscy pielgrzymi. - Udało się wyprosić to, co było potrzebne, teraz czas wyruszyć, by za to wszystko podziękować - dodają kolejni uczestnicy.

W tym roku hasło przewodnie pielgrzymki to słowa: "Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego". - To także nawiązanie do trwającego roku kościelnego - zauważa ordynariusz diecezji opolskiej biskup Andrzej Czaja. - Niestety w codzienności nie zawsze widać to, że jesteśmy napełnieni Duchem Świętym i nie zawsze umiemy zaczerpnąć z Bożego Ducha. Jego owocowania w naszym życiu jest mało. Dlatego będę też prosił o to pielgrzymów, żeby w tym roku szczególnie prosili Ducha Świętego o to, by pomógł nam otworzyć się na Niego, by pomógł nam współpracować z Nim. Niech to będzie taki czas szczególnego nabożeństwa do Ducha Świętego - dodaje.

Dziś (13.08) w drogę na Jasną Górę wyruszyły także strumienie z Raciborza i Głubczyc. Pielgrzymi z Kluczborka dołączą jutro. Uczestnicy dotrą do celu w sobotę.
Pielgrzymi
bp Andrzej Czaja

Wiadomości z regionu

2018-09-23, godz. 11:00 Walka z wykluczeniem komunikacyjnym jednym z postulatów Partii Razem Walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, w tym m.in. stworzenie samorządowych przedsiębiorstw autobusowych postuluje Partia Razem. Maciej Kruszka, kandydat do sej ... » więcej 2018-09-22, godz. 21:59 Wypadek w Korfantowie - 3 osoby zostały ranne. Lądował śmigłowiec LPR Wczoraj (22.09) po godzinie 14:00 na ul. Kościuszki zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-09-22, godz. 19:45 Violetta Porowska chce stworzyć w Opolu Muzeum Odry Muzeum Odry to pomysł kandydatki na prezydenta Opola Violetty Porowskiej. Jej zdaniem miejsce, które przypominałoby rolę rzeki w rozwoju miasta powinno powsta ... » więcej 2018-09-22, godz. 18:15 Kursy, lekcje i sprzęt zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy. LO nr 1 w Kluczborku rusza z projektem "Uczę się, więc j ... Nowoczesna pracownia komputerowa, dodatkowe zajęcia w szkole oraz na opolskich uczelniach wyższych, czy doskonalenie języka angielskiego w zakresie techniczny ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:30 Skarby Gór Opawskich pokazane na zakończenie obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu Rodzinny festyn pod nazwą 'Skarby Gór Opawskich' zakończył dwudniowe obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. W piątek i sobotę (21-22.09) w Głuchołazach odbyły się ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:05 "Opole w rytmie natury" - czyli edukacja jak segregować śmieci Jak i dlaczego powinniśmy segregować śmieci - to główny cel trwającego na Osiedlu Chabry pikniku 'Opole w rytmie natury'. Impreza, poprzez koncerty dla dorosł ... » więcej 2018-09-22, godz. 14:13 Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec i jego ludzie przedstawili pomysł na likwidację korków Buspasy, zamknięcie ścisłego centrum miasta dla samochodów, korekta rozkładu jazdy MZK, czy postawienie na ruch rowerowy i pieszy - to pomysły Komitetu Wyborc ... » więcej 2018-09-22, godz. 13:08 Samochód osobowy dachował na autostradzie. Dwie osoby poszkodowane Mamy utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Na nitce w kierunku Wrocławia w okolicach miejscowości Prądy - to 227 kilometr autostrady - samochód osobo ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:52 Festiwal "Mamy Moc", czyli jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm Ścianka wspinaczkowa, gry miejskie czy laser tag. Poprzez takie atrakcje harcerze zapraszają na Plac Wolności w Opolu, gdzie rozpoczął się festiwal wolontaria ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:21 Koalicja Obywatelska liczy na utrzymanie władzy w sejmiku województwa - Wierzę w to, że utrzymamy naszą przewagę w samorządzie i będziemy nadal rządzić, chcemy też dla samorządu większych kompetencji - powiedział w porannej rozm ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »