Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-13, 11:30 Autor: Paweł Konieczny

Opolanie po raz 42. ruszyli pieszo na Jasną Górę [ZDJĘCIA, FILM]

Opolska pielgrzymka na Jasną Górę
Sprzed kościoła pod wezwaniem świętego Jacka w Opolu w drogę wyruszyli kolejni uczestnicy 42. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej. Pierwszego dnia mają do pokonania trasę do Kamienia Śląskiego.
Opolscy pielgrzymi przygotowani są na różne warunki pogodowe, które mogą ich spotkać i zdradzili naszemu reporterowi, z jakimi intencjami zmierzają na Jasną Górę.

- Jest o co prosić. Jest bardzo dużo spraw do wymodlenia. Przede wszystkim za dzieci, o pracę, o zdrowie - mówią opolscy pielgrzymi. - Udało się wyprosić to, co było potrzebne, teraz czas wyruszyć, by za to wszystko podziękować - dodają kolejni uczestnicy.

W tym roku hasło przewodnie pielgrzymki to słowa: "Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego". - To także nawiązanie do trwającego roku kościelnego - zauważa ordynariusz diecezji opolskiej biskup Andrzej Czaja. - Niestety w codzienności nie zawsze widać to, że jesteśmy napełnieni Duchem Świętym i nie zawsze umiemy zaczerpnąć z Bożego Ducha. Jego owocowania w naszym życiu jest mało. Dlatego będę też prosił o to pielgrzymów, żeby w tym roku szczególnie prosili Ducha Świętego o to, by pomógł nam otworzyć się na Niego, by pomógł nam współpracować z Nim. Niech to będzie taki czas szczególnego nabożeństwa do Ducha Świętego - dodaje.

Dziś (13.08) w drogę na Jasną Górę wyruszyły także strumienie z Raciborza i Głubczyc. Pielgrzymi z Kluczborka dołączą jutro. Uczestnicy dotrą do celu w sobotę.
Pielgrzymi
bp Andrzej Czaja

Wiadomości z regionu

2018-11-20, godz. 18:15 Nowe rozdanie w Radzie Miejskiej Prudnika. "Będę zabiegać o współpracę wszystkich radnych" Alicja Isalska z Prawa i Sprawiedliwości została nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Prudnika. Jej zastępcą wybrano Edwarda Mazura z komitetu wyborczego Nasz ... » więcej 2018-11-20, godz. 17:30 Kto pokieruje klubami w Radzie Miasta Opola? Zakończyła się pierwsza sesja Piotr Mielec będzie szefował klubowi radnych Arkadiusza Wiśniewskiego, a Michał Nowak pokieruje klubem Prawa i Sprawiedliwości. Za nami pierwsza sesja Rady Mi ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:30 Budują drogi pożarowe, przy okazji powstają parkingi Problem braku miejsc parkingowych w rejonie ulicy Jana Rychla w Strzelcach Opolskich ciągnie się od kilkunastu lat. Były protesty mieszkańców, którzy chcieli ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:30 Sergiej B. skazany na 9 lat więzienia za kierowanie grupą przestępczą Sąd Okręgowy w Opolu skazał Siergieja B., Białorusina z polskim paszportem na 9 lat więzienia i grzywnę w wysokości 40 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowiadał m ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:30 Dzienny Dom Pobytu w Nysie zachęca do udziału w zajęciach. "Każdy senior znajdzie tutaj coś dla siebie" Gimnastyka, zajęcia taneczne, nordic walking czy pokazy mody - to tylko niektóre z atrakcji czekających na seniorów w Dziennym Domu Pobytu przy ulicy Bohateró ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:05 Prezydent Opola złożył ślubowanie i otrzymał symboliczne klucze do miasta oraz... obniżkę pensji Za nami pierwsza sesja rady miasta Opola ósmej kadencji, podczas której Arkadiusz Wiśniewski przypomniał o swoim sukcesie wyborczym. W swoim przemówieniu skup ... » więcej 2018-11-20, godz. 15:00 Kompletnie pijany kierowca zasnął w aucie na skrzyżowaniu Jedna zmiana świateł wystarczyła by zapadł w głęboki sen. Pijany kierowca zasnął za kółkiem na jednym ze skrzyżowań w Krapkowicach. » więcej 2018-11-20, godz. 14:46 Jacek Niesłuchowski nowym szefem rady miejskiej w Brzegu Nowo wybrani radni spotkali się na uroczystej, inauguracyjnej sesji rady miejskiej w Brzegu. Ślubowanie złożyli wszyscy samorządowcy, a także burmistrz Brzegu ... » więcej 2018-11-20, godz. 14:12 Wampiry znów oddają krew na Politechnice Opolskiej. Zbiórka potrwa do jutra Trwa Wampiriada na Politechnice Opolskiej. W największej akcji krwiodawstwa na Opolszczyźnie biorą udział przede wszystkim studenci, ale każda zdrowa osoba mo ... » więcej 2018-11-20, godz. 13:00 Starostwo domaga się wyrównania strat finansowych poniesionych przez DPS. Sprawa wraca do sądu okręgowego Sprawa nieprawidłowości w prudnickim Domu Pomocy Społecznej będzie ponownie rozpatrzona. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił kwietniowy wyrok Sądu Okręgowego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »