Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-21, 08:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: strażacy ochotnicy dostali nowy sprzęt ratowniczy

Zestaw ratownictwa medycznego otrzymała m.in. OSP Wierzbiec [zdj. Jan Poniatyszyn]
Zestaw ratownictwa medycznego otrzymała m.in. OSP Wierzbiec [zdj. Jan Poniatyszyn]
Samochód pożarniczy kupiony przez gminę Prudnik dla OSP Czyżowice [zdj. Jan Poniatyszyn]
Samochód pożarniczy kupiony przez gminę Prudnik dla OSP Czyżowice [zdj. Jan Poniatyszyn]
Z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości doposażono siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Prudnik. Za blisko 44 tysiące złotych zakupiono im m.in. zestawy ratownictwa medycznego i defibrylatory. Sprzęt ten szczególnie przydatny będzie w zdarzeniach drogowych.
- Jest on nam niezbędny - mówi Marcin Wolski, prezes OSP w Moszczance. – Dzięki temu doposażymy nasz drugi pojazd bojowy. W tym roku przeszkoliliśmy jedenastu ratowników medycznych, więc w stu procentach będzie on używany. Sprzęt ratownictwa medycznego głównie kojarzony jest z wypadkami drogowymi. Ten sprzęt przyda nam się również do zabezpieczenia poszkodowanych przy pożarach, poparzeniach czy upadkach z wysokości.

W niedzielę jednostce OSP Czyżowice przekazany będzie zakupiony przez gminę samochód pożarniczy.

- Jest to teren odległy od Prudnika, gdzie znajduje się jednostka zawodowej straży pożarnej – mówi Edward Wójtowicz, komendant gminny OSP w Prudniku. – Z Czyżowic do Prudnika jest blisko 10 kilometrów. Ciężko dojechać tam zimą, gdy zasypie drogę. Jest to samochód, który ma zbiornik zasilany wodą. W pierwszej fazie pożaru może on ugasić mieszkanie czy jakiekolwiek inne zdarzenie.

Dotychczas OSP Czyżowice dysponowała wysłużonym samochodem marki Żuk. Zakupiony dla tej jednostki lekki samochód pożarniczy volkswagen kosztował blisko 80 tysięcy złotych.
Marcin Wolski
Edward Wójtowicz

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 21:05 Odra w jednym z opolskich przedszkoli? "Będzie dezynfekcja budynku" O podejrzeniu zachorowania dziecka na odrę dyrekcję przedszkola nr 23 w Opolu poinformowali rodzice. W związku z tym podjęto decyzję o dezynfekcji obiektu i d ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 Darmowe porady prawne nie ściągają tłumów do sądu W Prudniku umiarkowane jest zainteresowanie sądową akcją koordynowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Również na Opolszczyźnie organizowany jest „Tydzień ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 "Cały czas jesteśmy zdani na szacunki". W Racławicach Śląskich upamiętnią ofiary Marszów Śmierci - Mówimy o trzech grupach osób. Trudno określić, ile z nich nie przeżyło tych marszów, cały czas jesteśmy zdani jedynie na szacunki - przyznał w Loży Radiowej ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Mieszkaniec Dąbrowy Namysłowskiej zabił swojego psa siekierą. Oprawca był kompletnie pijany Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 60-letniego mieszkańca Dąbrowy Namysłowskiej, który zamordował swojego czworonoga i zakopał go na posesji. Do zdarzenia ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:00 Do szkoły w Starym Koźlu wprowadzą się przedszkolaki Od września część budynku szkoły podstawowej w Starym Koźlu zajmą przedszkolaki. Obiekt będzie przebudowany tak, żeby uczniowie nie mieszali się z maluszkami. ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Prudnik nie będzie już dzielić się dochodami z płatnych parkingów Strefę płatnego parkowania w Prudniku przejęła gmina. Od dziesięciu lat zarządzała nią wyłoniona w przetargu prywatna firma. Teraz będzie się tym zajmował Zak ... » więcej 2019-02-21, godz. 18:45 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Opolu Uczniowie, nauczyciele i wykładowcy akademiccy spotkali się w Opolu by świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Akcję zorganizował Regionalny Zespół ... » więcej 2019-02-21, godz. 17:45 Opole jest gotowe na podwójny rocznik uczniów. To prawie 4 tysiące osób W Opolu wiosną prawie 4 tysiące absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów weźmie udział w rekrutacji do szkół średnich. Wydział oś ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:15 PKP: będą cięcia pielęgnacyjne. Mieszkańcy Gogolina: dalej będziemy bronić Karlika Wokół dębu Karlik, który rośnie w centrum Gogolina, pojawił się metalowy płot. Mieszkańcy obawiają się, że to wstęp do wycięcia drzewa przez kolejarzy. Zaczęl ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:45 Wymienią połowę lamp w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 2,5 tysiąca opraw lamp ulicznych w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wymienionych. Zniknie też pół tysiąca starych słupów, które zostaną zastąpione nowymi, ba ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »