Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-21, 08:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: strażacy ochotnicy dostali nowy sprzęt ratowniczy

Zestaw ratownictwa medycznego otrzymała m.in. OSP Wierzbiec [zdj. Jan Poniatyszyn]
Zestaw ratownictwa medycznego otrzymała m.in. OSP Wierzbiec [zdj. Jan Poniatyszyn]
Samochód pożarniczy kupiony przez gminę Prudnik dla OSP Czyżowice [zdj. Jan Poniatyszyn]
Samochód pożarniczy kupiony przez gminę Prudnik dla OSP Czyżowice [zdj. Jan Poniatyszyn]
Z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości doposażono siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Prudnik. Za blisko 44 tysiące złotych zakupiono im m.in. zestawy ratownictwa medycznego i defibrylatory. Sprzęt ten szczególnie przydatny będzie w zdarzeniach drogowych.
- Jest on nam niezbędny - mówi Marcin Wolski, prezes OSP w Moszczance. – Dzięki temu doposażymy nasz drugi pojazd bojowy. W tym roku przeszkoliliśmy jedenastu ratowników medycznych, więc w stu procentach będzie on używany. Sprzęt ratownictwa medycznego głównie kojarzony jest z wypadkami drogowymi. Ten sprzęt przyda nam się również do zabezpieczenia poszkodowanych przy pożarach, poparzeniach czy upadkach z wysokości.

W niedzielę jednostce OSP Czyżowice przekazany będzie zakupiony przez gminę samochód pożarniczy.

- Jest to teren odległy od Prudnika, gdzie znajduje się jednostka zawodowej straży pożarnej – mówi Edward Wójtowicz, komendant gminny OSP w Prudniku. – Z Czyżowic do Prudnika jest blisko 10 kilometrów. Ciężko dojechać tam zimą, gdy zasypie drogę. Jest to samochód, który ma zbiornik zasilany wodą. W pierwszej fazie pożaru może on ugasić mieszkanie czy jakiekolwiek inne zdarzenie.

Dotychczas OSP Czyżowice dysponowała wysłużonym samochodem marki Żuk. Zakupiony dla tej jednostki lekki samochód pożarniczy volkswagen kosztował blisko 80 tysięcy złotych.
Marcin Wolski
Edward Wójtowicz

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 20:30 Oględziny wykażą stan uszkodzeń Impulsa, który brał udział w wypadku pod Brzegiem. Za szkody zapłaci ubezpieczyciel Pociąg Przewozów Regionalnych, który uległ wypadkowi na przejeździe pod Brzegiem, dotarł już do stacji w Brzegu. Ruch na magistrali kolejowej między Opolem a ... » więcej 2019-10-15, godz. 19:45 Wypchnął kolegę przez okno, ten zmarł. Oskarżony usłyszał wyrok Sąd Okręgowy w Opolu skazał Adama M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego kolegi. W styczniu tego roku oskarżony pokłócił się w trakcie imprezy ze Zdzisła ... » więcej 2019-10-15, godz. 18:30 Czujny sąsiad uratował 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znalazła policja Dzięki zainteresowaniu sąsiadów i reakcji byczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować 59-letniego mieszkańca gminy Byczyna. » więcej 2019-10-15, godz. 17:15 Uczniowie Zespołu Szkól w Paczkowie opanowali miasto. Zorganizowano tam II Hugonalia [ZDJĘCIA] Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie w nietypowy sposób świętują dziś (15.10) dzień swojego patrona. » więcej 2019-10-15, godz. 16:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Wiosny Roberta Biedronia. Liderka opolskiej listy Lewicy pod ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »