Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-09, 07:15 Autor: Witold Wośtak

Nowe utrudnienia dla kierowców w centrum Opola. Fragment ul. Żeromskiego wyłączony z ruchu

Nowe utrudnienia dla kierowców w centrum Opola [fot. Agnieszka Stefaniak]
Nowe utrudnienia dla kierowców w centrum Opola [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ulica Żeromskiego w Opolu [fot. www.facebook.com/MZD w Opolu]
Ulica Żeromskiego w Opolu [fot. www.facebook.com/MZD w Opolu]
Zmieniła się organizacja ruchu w centrum Opola ze względu na przebudowę placu Kopernika i centrum handlowego. Zamknięty został odcinek ulicy Żeromskiego od skrzyżowania z ulicą Kośnego do Ozimskiej.
Poza tym z ulicy Reymonta nie pojedziemy przy światłach na wprost do ulicy Żeromskiego. Utrudnienia czekają tez kierowców chcących dojechać do biurowca przy Ozimskiej 19, gdzie mieści się wiele instytucji, między innymi Izba Administracji Skarbowej. Ulica Podgórna jest jednokierunkowa od ulicy Sempołowskiej do Piwnej.

- Wprowadzony zostanie również objazd do ulicy Ozimskiej, który poprowadzi przez ulicę Kośnego i Katowicką. To samo dotyczy dojazdu do ulicy Oleskiej przez Katowicką i Grunwaldzką. Bardzo prosimy o wyrozumiałość. Inwestor bardzo się spieszy, aby wszystkie remonty były jak najmniej uciążliwe i aby jak najszybciej oddać plac oraz nowy układ drogowy do dyspozycji mieszkańców - mówi Michał Kramarz z Biura Obsługi Inwestora w Opolu.

Zmieniła się także część tras autobusów miejskich i lokalizacja niektórych przystanków.
Na ten moment trudno powiedzieć, jak długo będą obowiązywać zmiany.
Michał Kramarz

Wiadomości z regionu

2018-07-17, godz. 10:45 Zwłoki kobiety wyłowiono z Białej Głuchołaskiej. Sprawę bada prokuratura Z Białej Głuchołaskiej wyłowiono zwłoki kobiety. Dyżurny policji wczoraj (16.07) po godzinie 18.00 otrzymał zgłoszenie o znalezionych w rzece ludzkich zwłokac ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:30 Jest nadzieja dla zabytkowej lokomotywy z Opola. Miasto czeka na wyniki ekspertyzy Kiedyś atrakcja turystyczna, dziś rdzewiejący problem. Wiele jednak wskazuje na to, że w najbliższych dniach wyjaśni się los zabytkowej lokomotywy, która od l ... » więcej 2018-07-17, godz. 08:15 Karetki do wymiany. Głubczycki ZOZ kupił dwa nowe wozy Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach będzie miał w taborze dwie nowe karetki. Auta już zostały kupione. Pierwszy jest aktualnie doposa ... » więcej 2018-07-17, godz. 08:00 Kłopoty z dokończeniem budowy chodnika w Miejscu Kłodnickim Kilkanaście metrów kostki zabrakło, żeby do końca zbudować chodnik w Miejscu Kłodnickim, jednym z osiedli Kędzierzyna-Koźla. Mieszkańcy najpierw sami nie wier ... » więcej 2018-07-17, godz. 07:30 Na Górze św. Anny rozpoczęło się XXII Święto Młodzieży Prawie 700 młodych ludzi z całego kraju przyjechało na Górę św. Anny, żeby wziąć udział w Święcie Młodzieży. Te pięciodniowe rekolekcje połączone z koncertami ... » więcej 2018-07-16, godz. 22:00 "Kurier" bez prawa jazdy pędził po prudnickich drogach Jechał 98km/h w terenie zabudowanym, do tego bez prawa jazdy. Policjanci zatrzymali drogowego pirata w sobotę w Łące Prudnickiej. » więcej 2018-07-16, godz. 21:00 Sala narad w KWP ma swojego patrona. To twórca pierwszej polskiej centrali kryminalistycznej Centralna sala narad w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu nosi od dziś (16.07) imię inspektora Wiktora Ludwikowskiego, który przed 100 laty, po odzyskaniu ... » więcej 2018-07-16, godz. 20:03 Wybuch butli z gazem w Starym Lesie. 39-latek ciężko poparzony W Starym Lesie, koło Głuchołaz, doszło do wybuchu butli z gazem. W wyniku eksplozji i pożaru budynku mieszkalnego ranny został mężczyzna. LPR przetransportowa ... » więcej 2018-07-16, godz. 19:00 "Trefne" auto WOPR w Nysie? Sprawą zajmuje się prokuratura Czy nyski WOPR kupił kradziony samochód? Sprawę bada prokuratura. Samochód zwrócił uwagę policji już w maju. Wtedy został zarekwirowany, po przeprowadzeniu cz ... » więcej 2018-07-16, godz. 19:00 Woda w gminie Leśnica już wolna od bakterii z grupy coli Mieszkańcy Leśnicy i Lichynii mogą już spokojnie korzystać z wody w kranach. Najnowsze badanie przeprowadzone przez strzelecki sanepid wykazało, że woda z uję ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »