Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-09, 07:15 Autor: Witold Wośtak

Nowe utrudnienia dla kierowców w centrum Opola. Fragment ul. Żeromskiego wyłączony z ruchu

Nowe utrudnienia dla kierowców w centrum Opola [fot. Agnieszka Stefaniak]
Nowe utrudnienia dla kierowców w centrum Opola [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ulica Żeromskiego w Opolu [fot. www.facebook.com/MZD w Opolu]
Ulica Żeromskiego w Opolu [fot. www.facebook.com/MZD w Opolu]
Zmieniła się organizacja ruchu w centrum Opola ze względu na przebudowę placu Kopernika i centrum handlowego. Zamknięty został odcinek ulicy Żeromskiego od skrzyżowania z ulicą Kośnego do Ozimskiej.
Poza tym z ulicy Reymonta nie pojedziemy przy światłach na wprost do ulicy Żeromskiego. Utrudnienia czekają tez kierowców chcących dojechać do biurowca przy Ozimskiej 19, gdzie mieści się wiele instytucji, między innymi Izba Administracji Skarbowej. Ulica Podgórna jest jednokierunkowa od ulicy Sempołowskiej do Piwnej.

- Wprowadzony zostanie również objazd do ulicy Ozimskiej, który poprowadzi przez ulicę Kośnego i Katowicką. To samo dotyczy dojazdu do ulicy Oleskiej przez Katowicką i Grunwaldzką. Bardzo prosimy o wyrozumiałość. Inwestor bardzo się spieszy, aby wszystkie remonty były jak najmniej uciążliwe i aby jak najszybciej oddać plac oraz nowy układ drogowy do dyspozycji mieszkańców - mówi Michał Kramarz z Biura Obsługi Inwestora w Opolu.

Zmieniła się także część tras autobusów miejskich i lokalizacja niektórych przystanków.
Na ten moment trudno powiedzieć, jak długo będą obowiązywać zmiany.
Michał Kramarz

Wiadomości z regionu

2018-11-21, godz. 08:32 Nyski poseł ponownie ukarany przez sejmową Komisję Etyki. "Nie nazwałem wprost burmistrza durniem" Nyski poseł Janusz Sanocki ponownie ukarany przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej. Tym razem poszło o internetowe wpisy skierowane w stronę burmistrza Kordia ... » więcej 2018-11-21, godz. 06:00 W Namysłowie szukają seniorów. Chcą ich aktywizować w nowej placówce Dzienny Dom Senior+ to nowe miejsce na mapie powiatu namysłowskiego, w którym najstarsi mieszkańcy regionu będą mogli miło spędzać czas. Kończą się prace adap ... » więcej 2018-11-20, godz. 23:00 Nowy starosta powiatu głubczyckiego. Piotr Soczyński wybrany przez radnych Piotr Soczyński został nowym starostą głubczyckim. Wyboru dokonali w tajnym głosowaniu radni podczas I sesji rady powiatu. » więcej 2018-11-20, godz. 22:00 "Państwo zadziałało". Wojewoda opolski w Radiu Opole o sprawie KNF - Powołane przez premiera organy do wyjaśnienia sprawy rozpoczęły niezwłocznie pracę - powiedział w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak, odnosząc się ... » więcej 2018-11-20, godz. 20:30 Mural, superbabcia albo strefa rekreacji. Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Ozimka Stworzenie muralu nawiązującego do historii miasta, szkoła dla superbabć i superdziadków czy budowa stref rekreacji - 17 projektów walczy o pieniądze na reali ... » więcej 2018-11-20, godz. 20:30 Ruszył proces mężczyzny, który groził i pobił trzech mężczyzn przed barem. Wśród zarzutów posiadanie i handel narkotyk ... Pobił, znieważył i kierował groźby karalne w kierunku trzech mężczyzn. Dziś (20.11) przed Sądem Okręgowym w Opolu stanął oskarżony Kamil L. Do zdarzenia miało ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:50 Uwaga kierowcy! Sypnęło śniegiem i już są tego pierwsze efekty [Aktualizacja] W ciągu półtorej godziny doszło do trzech zdarzeń drogowych. Po godzinie 19:00 na obwodnicy Białej, na drodze wojewódzkiej 414 w kierunku na Łącznik samochód ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Prezydium Rady Miasta Opola ma już ustalony skład Na dzisiejszej (20.11) inauguracyjnej sesji w opolskim ratuszu wybrano przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Obrady początkowo prowadził prof. Marek Mas ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Strażacy szykują prezenty dla dzieci, które święta spędzą w szpitalu W remizie w Grodzisku pod Strzelcami Opolskimi stoją już stosy gier, książek, są paczki z pieluchami i kartony chusteczek dla niemowląt. Strażacy z tej jednos ... » więcej 2018-11-20, godz. 18:15 Nowe rozdanie w Radzie Miejskiej Prudnika. "Będę zabiegać o współpracę wszystkich radnych" Alicja Isalska z Prawa i Sprawiedliwości została nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Prudnika. Jej zastępcą wybrano Edwarda Mazura z komitetu wyborczego Nasz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »