Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-30, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Emeryci, renciści i niepełnosprawni spotkali się na pikniku integracyjnym w Opolu

Piknik "Niepełnosprawni, ale pełnosprawni" w Opolu Winowie [fot. Witold Wośtak]
Piknik "Niepełnosprawni, ale pełnosprawni" w Opolu Winowie [fot. Witold Wośtak]
Piknik "Niepełnosprawni, ale pełnosprawni" w Opolu Winowie [fot. Witold Wośtak]
Piknik "Niepełnosprawni, ale pełnosprawni" w Opolu Winowie [fot. Witold Wośtak]
Około tysiąca emerytów, rencistów i niepełnosprawnych bawi się na pikniku w opolskim Winowie z okazji Światowego Dnia Inwalidy.
W programie są występy zespołów muzycznych i kabaretów oraz szkolenia, jak udzielać pierwszej pomocy czy jak zachować się w przypadku pożaru, zaczadzenia lub wypadku drogowego. Imprezę uświetnili dwaj byli lekkoatleci: Władysław Kozakiewicz i Janusz Trzepizur.

- Tegoroczne hasło brzmi "niepełnosprawni, ale pełnoprawni" - mówi Bogusław Sałatyński, przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów województwa opolskiego. - W tym haśle jest ukryta głęboka myśl. Mimo, że emeryci są w jesieni życia, wychodzą i chcą bawić się, rozmawiać ze sobą oraz utrzymywać kontakt. Celem pikniku jest właśnie spotkanie, wymiana poglądów i zabawa, bo emeryci są często usuwani z życia bieżącego.

Anna Będkowska, przewodnicząca zarządu rejonowego Związku Emerytów w Kędzierzynie-Koźlu uważa, że od wejścia widać bardzo pozytywną atmosferę. - Poza tym to jest spotkanie z władzą, która powinna czuć problemy osób niepełnosprawnych i roztoczyć nad nimi opiekę, żeby nie czuli się wypchnięci poza margines czy osamotnieni. Tutaj czujemy się wspaniale – wszyscy jesteśmy sobie równi, integrujemy się i nawiązujemy wspaniałe kontakty.

Na pikniku byli też włodarze samorządu wojewódzkiego oraz kilku opolskich parlamentarzystów.

Radio Opole jest patronem medialnym całego przedsięwzięcia.
Bogusław Sałatyński
Anna Będkowska

Wiadomości z regionu

2019-04-21, godz. 22:05 Trwa remont nyskiej bazyliki – Pomnika Historii. W kościele stanęły 27-metrowe rusztowania Prace renowacyjne są finansowane z programów unijnych, asygnowanych i kontrolowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kwota ok. 21 mln ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:04 Śmigus-dyngus pod kontrolą. Niewinna zabawa może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Ta tradycja kojarzy się nie tylko z mnóstwem wody, ale i z dobrą zabawą. Zazwyczaj dobrą, bo nie wszystkim może ona odpowiadać. A w efekcie może skończyć się ... » więcej 2019-04-21, godz. 21:59 Jakie będą tematy kampanii i czy 26 maja pójdziemy do urn? Debata w Świątecznej Loży Radiowej Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w całym kraju 25 komitetów. W naszym rejonie startuje 15 osób z 7 komitetów. Na Opolszczyźnie, przy poprzednich euro ... » więcej 2019-04-21, godz. 18:29 Wyciek gazu w Opolu. Nieprzejezdna ulica Sosnkowskiego [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana ulica Sosnkowskiego w Opolu. Powodem wyciek gazu z jednej ze studzienek. Na miejscu pracują strażacy i służby gazowe. Ulica jest n ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:11 Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Wjechał do rowu, zabrał go śmigłowiec Drugi dzisiaj wypadek z udziałem motocyklisty miał miejsce w Sternalicach, w gminie Radłów. Doszło do niego w rejonie skrzyżowania. Jedynym uczestnikiem tego ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:00 Z wizytą w USA. Śląscy Teksańczycy kultywują polskie zwyczaje wielkanocne Śląscy Teksańczycy, których przodkowie wyemigrowali prawie 170 lat temu, też świętują Wielkanoc i starają się kultywować przywiezione ze starego kraju zwyczaj ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:01 Zderzenie motocyklisty z osobówką. Śmigłowiec zabrał poszkodowanego Do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym doszło dzisiaj w miejscowości Mnichus w gminie Ozimek. Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi. » więcej 2019-04-21, godz. 13:48 Krzyżyki, żur, palmy, kroszonki. Wielkanocne zwyczaje i obrzędy kultywowane na Śląsku Opolskim Wszystko zaczyna się od palenia żuru. Odbywa się to jeszcze w kilku miejscowościach w okolicach Gogolina. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zgodnie z tradycj ... » więcej 2019-04-21, godz. 11:36 Święta rosyjskich katolików. "Udało się zachować wiarę i zwyczaje" - Nie ma drugiego takiego święta. Wszystko blednie w obliczu Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ojciec Wojc ... » więcej 2019-04-21, godz. 09:45 Sprawdzamy czystość powietrza po pożarze w Kędzierzynie-Koźlu Mimo wczorajszego pożaru substancji ropopochodnych, do którego doszło w tamtejszych zakładach azotowych, powietrze w Kędzierzynie-Koźlu było i nadal jest dobr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »