Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-28, 19:30 Autor: Katarzyna Doros

Srebrny jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej fundacji Dom

25 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej fundacji Dom [fot Katarzyna Doros]
25 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej fundacji Dom [fot Katarzyna Doros]
25 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej fundacji Dom [fot Katarzyna Doros]
25 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej fundacji Dom [fot Katarzyna Doros]
25 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej fundacji Dom [fot Katarzyna Doros]
25 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej fundacji Dom [fot Katarzyna Doros]
25 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej fundacji Dom [fot Katarzyna Doros]
25 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej fundacji Dom [fot Katarzyna Doros]
Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu świętuje 25-lecie istnienia. Warsztat, który powstał dwa lata po założeniu w 1991 roku fundacji przez małżeństwo Jednorogów, był pierwszą tego typu placówką w regionie.
- Te 25 lat to ciągły ogrom pracy, zwłaszcza na początku naszej działalności - mówi Teresa Jednoróg, prezes fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. - Nie mieliśmy zbyt wiele pieniędzy, żeby ruszyć, pomieszczenia też nie były tak dobrze dostosowane, ale mieliśmy młodą, wspaniałą kadrę, która co prawda była dopiero po szkołach, ale miała wiele pomysłów i wiele talentów w sobie, i wiele zaparcia, i myślę, że to było pierwszym takim zalążkiem do tego, żeby warsztat działał.

Na warsztatach osoby niepełnosprawne zdobywają nowe umiejętności, te pozwalają im znaleźć swojej miejsce także na otwartym rynku pracy. - My w naszym warsztacie w Opolu, od razu myśleliśmy o uzawadawianiu warsztatowiczów. Wiem, że weszła arteterapia, ale od początku, czyli od 1993 roku osoby niepełnosprawne wraz z terapeutami chodziły na praktykę do Eugeniusza Popyka, który prowadził wtedy zakład sitodruku i tam praktyczne zajęcia już mieli - dodaje Teresa Jednoróg.

Warsztat Terapii Zajęciowej składa się z sześciu pracowni i zatrudnia 20 terapeutów. Swoją opieką obejmuje 35 uczestników.
Teresa Jednoróg cz.1
Teresa Jednoróg cz.2

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 20:00 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 To tradycja kultywowana od wieków. Na opolskich polach znów pojawiły się krzyżyki Powstają w intencji pomyślnych i obfitych zbiorów. Mają chronić przed powodzią, suszą i innymi klęskami żywiołowymi, a rolników zabezpieczyć dodatkowo przed n ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:33 Najmłodsi grodkowianie sami przygotowali wielkanocne ciasteczka i świąteczne ozdoby Świąteczną atmosferę czuć od kilku dni w grodkowskim domu kultury. Pod okiem instruktorów, najmłodsi mieszkańcy mogli nauczyć się, jak własnoręcznie przygotow ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:00 Świąteczne zakupy rób z głową i listą potrzebnych produktów - apeluje opolski Bank Żywności W Polsce co roku marnuje się około 9 milionów ton żywności. Skala tego zjawiska szczególnie nasila się w okresie świątecznym. Do najczęściej marnowanych i wyr ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:00 Klekotki i kołatki zamiast dzwonów. W Wawelnie dzieci "klekoczą" na znak żałoby po Chrystusie Wielki Piątek w Kościele katolickim to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. W kościołach zamilkły wszystkie dzwony, a ich miejsce zaję ... » więcej 2019-04-19, godz. 16:07 Funkcjonariusz służby więziennej postrzelił się w trakcie ćwiczeń Do nietypowego wypadku doszło dzisiaj (19.04) w Farskiej Kolonii pod Strzelcami Opolskimi. Na strzelnicy Służby Więziennej funkcjonariusz tej formacji przypad ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:57 "Pomagali wszyscy, ludzie przynosili palety i znaki drogowe". Strażacy o akcji ratowniczej w Schodni koło Ozimka - To była bardzo trudna akcja - tak o ratowaniu zasypanego zwałami ziemi pracownika budującego kanalizację w Schodni mówi uczestniczący w akcji młodszy kapita ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:30 Nauczyciele wszystkich szkół w Opolu nadal protestują. Z protestu zrezygnowało część przedszkoli 12. dzień strajku nauczycieli. 91 procent placówek oświatowych z Opola nadal strajkuje. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Jedno przedszkole wycofało się ze strajku nauczycieli. Kurator oświaty apeluje o klasyfikowanie maturzystów Pracownicy Przedszkola Publicznego numer 5 w Opolu wycofali się dzisiaj (19.04) z akcji strajkowej. To jedyna zmiana na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »