Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-16, 22:49 Autor: Marzena Śmierciak

Reporterka Radia Opole Agnieszka Pospiszyl nagrodzona w konkursie "Bałtyk 2018"

Agnieszka Pospiszyl nagrodzona w konkursie "Bałtyk 2018" [fot.Dorota Stabik]
Agnieszka Pospiszyl nagrodzona w konkursie "Bałtyk 2018" [fot.Dorota Stabik]
Konkurs Bałtyk 2018 [fot Piotr Moc]
Konkurs Bałtyk 2018 [fot Piotr Moc]
Konkurs Bałtyk 2018 [fot Piotr Moc]
Konkurs Bałtyk 2018 [fot Piotr Moc]
Sukces naszej redakcyjnej koleżanki w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2018”. Agnieszka Pospiszyl została nagrodzona za reportaż "Aparat noś i na wodzie".
Reporterkę Radia Opole docenili i wybrali w głosowaniu internauci. Uroczysta gala wręczenia nagród miała miejsce dziś (16.06) wieczorem w Mielnie.

Motywem przewodnim całego konkursu "Bałtyk 2018", jak nazwa wskazuje, było morze. Zgłoszono 20 reportaży z całego kraju m.in. ze Szczecina, Gdańska, Katowic, Opola i Warszawy, które były oceniane w różnych kategoriach.

- Jesteśmy daleko od morza, ale także u nas na Opolszczyźnie tematów morskich jest dosyć sporo - powiedziała nam Agnieszka Pospiszyl, tuż po odebraniu nagrody.

- Udało mi się trafić na historię niezwykłego człowieka, który był zafascynowany morzem i fotografował morze, chociaż do morza miał ponad 500 km. To ciepła, rodzinna opowieść o Stanisławie Skoczeniu. Chyba to ciepło ujęło internatów - powiedziała laureatka.

- To dla mnie wielkie wyróżnienie, zwłaszcza, że reportażem zajmuję się od niedawna - stwierdziła Agnieszka Pospiszyl. - To dla mnie też motywacja, że trzeba jeszcze mocniej, jeszcze głębiej szukać ciekawych tematów - dodała nasza reporterka.

- Okazało się, że z Opola można zrobić reportaż o morzu - powiedział prezes Radia Opole, Piotr Moc, który także był na gali w Mielnie. - Sprawiła to Agnieszka Pospiszyl, której bardzo serdecznie gratuluję. Tym bardziej, że wygrała konkurs internautów. Internauci mogli słuchać fragmentów lub całości reportaży i głosować na stronie internetowej Polskiego Radia Koszalin. I to właśnie Agnieszka zajęła pierwsze miejsce wśród słuchaczy i to chyba jedna z ważniejszych nagród - podkreślił prezes Radia Opole.

Dodajmy, w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2018”, który organizowało Radio Koszalin, brał udział jeszcze jeden reportaż nagrany przez naszego redakcyjnego kolegę - Krzysztofa Dobrowolskiego, który poruszył problem zaśmiecenia rzek i Bałtyku.
Agnieszka Pospiszyl
Piotr Moc

Wiadomości z regionu

2018-11-20, godz. 23:00 Nowy starosta powiatu głubczyckiego. Piotr Soczyński wybrany przez radnych Piotr Soczyński został nowym starostą głubczyckim. Wyboru dokonali w tajnym głosowaniu radni podczas I sesji rady powiatu. » więcej 2018-11-20, godz. 22:00 "Państwo zadziałało". Wojewoda opolski w Radiu Opole o sprawie KNF - Powołane przez premiera organy do wyjaśnienia sprawy rozpoczęły niezwłocznie pracę - powiedział w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak, odnosząc się ... » więcej 2018-11-20, godz. 20:30 Mural, superbabcia albo strefa rekreacji. Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Ozimka Stworzenie muralu nawiązującego do historii miasta, szkoła dla superbabć i superdziadków czy budowa stref rekreacji - 17 projektów walczy o pieniądze na reali ... » więcej 2018-11-20, godz. 20:30 Ruszył proces mężczyzny, który groził i pobił trzech mężczyzn przed barem. Wśród zarzutów posiadanie i handel narkotyk ... Pobił, znieważył i kierował groźby karalne w kierunku trzech mężczyzn. Dziś (20.11) przed Sądem Okręgowym w Opolu stanął oskarżony Kamil L. Do zdarzenia miało ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:50 Uwaga kierowcy! Sypnęło śniegiem i już są tego pierwsze efekty [Aktualizacja] W ciągu półtorej godziny doszło do trzech zdarzeń drogowych. Po godzinie 19:00 na obwodnicy Białej, na drodze wojewódzkiej 414 w kierunku na Łącznik samochód ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Prezydium Rady Miasta Opola ma już ustalony skład Na dzisiejszej (20.11) inauguracyjnej sesji w opolskim ratuszu wybrano przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Obrady początkowo prowadził prof. Marek Mas ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Strażacy szykują prezenty dla dzieci, które święta spędzą w szpitalu W remizie w Grodzisku pod Strzelcami Opolskimi stoją już stosy gier, książek, są paczki z pieluchami i kartony chusteczek dla niemowląt. Strażacy z tej jednos ... » więcej 2018-11-20, godz. 18:15 Nowe rozdanie w Radzie Miejskiej Prudnika. "Będę zabiegać o współpracę wszystkich radnych" Alicja Isalska z Prawa i Sprawiedliwości została nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Prudnika. Jej zastępcą wybrano Edwarda Mazura z komitetu wyborczego Nasz ... » więcej 2018-11-20, godz. 17:30 Kto pokieruje klubami w Radzie Miasta Opola? Zakończyła się pierwsza sesja Piotr Mielec będzie szefował klubowi radnych Arkadiusza Wiśniewskiego, a Michał Nowak pokieruje klubem Prawa i Sprawiedliwości. Za nami pierwsza sesja Rady Mi ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:30 Budują drogi pożarowe, przy okazji powstają parkingi Problem braku miejsc parkingowych w rejonie ulicy Jana Rychla w Strzelcach Opolskich ciągnie się od kilkunastu lat. Były protesty mieszkańców, którzy chcieli ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »