Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-16, 22:49 Autor: Marzena Śmierciak

Reporterka Radia Opole Agnieszka Pospiszyl nagrodzona w konkursie "Bałtyk 2018"

Agnieszka Pospiszyl nagrodzona w konkursie "Bałtyk 2018" [fot.Dorota Stabik]
Agnieszka Pospiszyl nagrodzona w konkursie "Bałtyk 2018" [fot.Dorota Stabik]
Konkurs Bałtyk 2018 [fot Piotr Moc]
Konkurs Bałtyk 2018 [fot Piotr Moc]
Konkurs Bałtyk 2018 [fot Piotr Moc]
Konkurs Bałtyk 2018 [fot Piotr Moc]
Sukces naszej redakcyjnej koleżanki w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2018”. Agnieszka Pospiszyl została nagrodzona za reportaż "Aparat noś i na wodzie".
Reporterkę Radia Opole docenili i wybrali w głosowaniu internauci. Uroczysta gala wręczenia nagród miała miejsce dziś (16.06) wieczorem w Mielnie.

Motywem przewodnim całego konkursu "Bałtyk 2018", jak nazwa wskazuje, było morze. Zgłoszono 20 reportaży z całego kraju m.in. ze Szczecina, Gdańska, Katowic, Opola i Warszawy, które były oceniane w różnych kategoriach.

- Jesteśmy daleko od morza, ale także u nas na Opolszczyźnie tematów morskich jest dosyć sporo - powiedziała nam Agnieszka Pospiszyl, tuż po odebraniu nagrody.

- Udało mi się trafić na historię niezwykłego człowieka, który był zafascynowany morzem i fotografował morze, chociaż do morza miał ponad 500 km. To ciepła, rodzinna opowieść o Stanisławie Skoczeniu. Chyba to ciepło ujęło internatów - powiedziała laureatka.

- To dla mnie wielkie wyróżnienie, zwłaszcza, że reportażem zajmuję się od niedawna - stwierdziła Agnieszka Pospiszyl. - To dla mnie też motywacja, że trzeba jeszcze mocniej, jeszcze głębiej szukać ciekawych tematów - dodała nasza reporterka.

- Okazało się, że z Opola można zrobić reportaż o morzu - powiedział prezes Radia Opole, Piotr Moc, który także był na gali w Mielnie. - Sprawiła to Agnieszka Pospiszyl, której bardzo serdecznie gratuluję. Tym bardziej, że wygrała konkurs internautów. Internauci mogli słuchać fragmentów lub całości reportaży i głosować na stronie internetowej Polskiego Radia Koszalin. I to właśnie Agnieszka zajęła pierwsze miejsce wśród słuchaczy i to chyba jedna z ważniejszych nagród - podkreślił prezes Radia Opole.

Dodajmy, w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2018”, który organizowało Radio Koszalin, brał udział jeszcze jeden reportaż nagrany przez naszego redakcyjnego kolegę - Krzysztofa Dobrowolskiego, który poruszył problem zaśmiecenia rzek i Bałtyku.
Agnieszka Pospiszyl
Piotr Moc

Wiadomości z regionu

2018-07-22, godz. 20:00 Przyjechali mu pomóc, a ten „odwdzięczył” się agresją. Kolejny napad na ratowników medycznych w regionie Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Brzegu. Służby medyczne zostały poinformowane o młodym mężczyźnie leżącym na chodniku. Gdy na miejscu pojawił ... » więcej 2018-07-22, godz. 20:00 Kpt. Marian Markiewicz odznaczony Krzyżem Walecznych i Brązowym Krzyżem Zasługi [ZDJĘCIA] Kpt. Marian Markiewicz, mieszkający w Głubczycach weteran Armii Krajowej, Żołnierz Wyklęty, uczestnik 'Burzy' w Wilnie otrzymał zaległe odznaczenia państwowe ... » więcej 2018-07-22, godz. 18:05 Opolscy politycy rozmawiali o zmianach, jakie zachodzą w przestrzeni dyskusji w polskim parlamentaryzmie i społeczeńst ... Ewolucja polskiej debaty politycznej, na przykładzie ostatnich protestów związanych z wprowadzanymi zmianami w sądownictwie oraz zamieszek, do których doszło ... » więcej 2018-07-22, godz. 17:22 Korek na A4 w kierunku Wrocławia. Przyczyną utrudnień zderzenie dwóch osobówek i przyczepy kempingowej Utrudnieniach na opolskim odcinku autostrady A4. Tuż po godzinie 14:00 między węzłami Opole Zachód i Brzeg, na wysokości miejscowości Sarny Wielkie w kierunku ... » więcej 2018-07-22, godz. 16:02 Dwóch mężczyzn nie żyje, trzeci jest w szpitalu. Zatrucie w powiecie strzeleckim. To mogły być dopalacze Dwaj młodzi mężczyźni ze Strzelec Opolskich i Jemielnicy nie żyją. Są podejrzenia, że zażyli oni jakiś nowy rodzaj dopalacza lub narkotyków. Trzeci mężczyzna ... » więcej 2018-07-22, godz. 15:45 Regularne wycieczki Klubu Turystyki Rowerowej "Rajder". Cel podróży to niespodzianka - Nigdy nie wiemy gdzie pojedziemy i to jest zaleta naszej grupy - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Ewa Trojok z Opolskiego Klubu Turystyki Row ... » więcej 2018-07-22, godz. 15:39 Zatrucie dopalaczami w Strzelcach Opolskich? Nie żyje dwóch mężczyzn, trzeci jest w szpitalu Dwóch młodych mężczyzn nie żyje, a trzeci - z objawami zatrucia - trafił do szpitala. Do zatrucia najprawdopodobniej dopalaczami doszło w Strzelcach Opolskich. » więcej 2018-07-22, godz. 14:43 Opolanie nie regulują opłat za odbiór śmieci. Problem ma m.in. Biała W gospodarstwach domowych przybywa śmieci, rosną również koszty ich odbioru od mieszkańców. Niektóre samorządy lokalne mają problemy z niepłacącymi za te usłu ... » więcej 2018-07-22, godz. 14:05 Mocna energia w opolskim amfiteatrze. Na scenie znów zagościła zumba Energia, taniec, ruch i latynoskie rytmy. To wszystko zawarte jest w zumbie. Czwarty rok z rzędu miłośnicy takiej formy ćwiczeń spotykają się w Opolu. Dziś (2 ... » więcej 2018-07-22, godz. 13:30 Projekt "Restart" wystartuje jesienią. Najpierw trzeba wyremontować budynek Najpierw remont budynku, a potem rozpoczęcie projektu. W ubiegłym tygodniu rozpisano przetarg na odnowienie obiektu przy ul. Sienkiewicza 29 w Opolu, który pó ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »