Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-16, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Promują rodzinę, rodzicielstwo zastępcze i adopcje. Tak wygląda piknik w Opolu Grudzicach

Piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego w Opolu Grudzicach [fot. Witold Wośtak]
Piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego w Opolu Grudzicach [fot. Witold Wośtak]
Piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego w Opolu Grudzicach [fot. Witold Wośtak]
Piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego w Opolu Grudzicach [fot. Witold Wośtak]
Trwa piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego obok strzelnicy sportowej w Opolu Grudzicach.
W imprezie zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej przewidziano wiele atrakcji. Są konkursy wiedzy, zawody, zabawy ruchowe i zręcznościowe. Celem jest promocja rodzicielstwa zastępczego, integracja środowiska oraz wymiana doświadczeń.

Barbara Panicz, matka trójki dzieci, z których dwoje ma niepełnosprawność, mówi, że codzienność jest trudna, ale i tak warto poświęcić siły. - Brakuje kartek w kalendarzu, a doba jest za krótka o kilka godzin - opowiada. - Mimo wszystko warto, bo te dzieci potrafią odwdzięczyć się uśmiechem, radością i miłością. Zdarzają się i takie dni, że przychodzi załamanie. Samo to, że pracuje się z dziećmi, a postępy są słabe – wtedy przychodzi taki moment smutku. W każdym razie i tak idziemy do przodu.

Sebastian Kuśnierek z Domaszkowa na Dolnym Śląsku adoptował z żoną dwie dziewczynki - od tego momentu minęły 3 lata. Jak wspomina, już na pierwszym widzeniu poczuli, że to ich dzieci.

- Polecam wszystkim - twierdzi. - Bez dzieci to chyba nie ma życia. Kiedy byliśmy z żoną sami, ciągle czuliśmy się jak na wczasach i niewiele więcej. Po adopcji wszystko zmieniło nam się i wywróciło do góry nogami, ale jest super. Wiadomo, że był również ciężki okres, kiedy starsza z dziewczynek miała już 6 lat. Było trochę kłopotów, ale na razie jest wszystko dobrze – oby tylko tak było dalej.

Dodajmy, że Radio Opole jest patronem medialnym pikniku na rzecz rodziny i rodzicielstwa.
Barbara Panicz
Sebastian Kuśnierek

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 18:30 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 18:29 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej 2022-07-05, godz. 16:35 Po latach starań Kędzierzyn-Koźle ma hospicjum. Czekano na nie 10 lat Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu, najnowocześniejsza placówka opieki paliatywnej w regionie rozpoczęła dziś (05.07) oficjalnie swoją działalność… » więcej 2022-07-05, godz. 16:30 Co było pierwsze latarnia czy chodnik? Absurd inwestycyjny w Goszczowicach [INTERWENCJA] W Goszczowicach powstaje chodnik, ale na przyszłej drodze pieszych stanęła, i to dosłownie, latarnia. Z wyjaśnień Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu wynika… » więcej 2022-07-05, godz. 15:30 Nudził się na wolności, więc zaczął strzelać z wiatrówki do wiat przystankowych 22-latek Otmuchowa strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Gdy wpadł w ręce policji okazało się, że unika odbycia kary więzienia, ponadto w jego domu… » więcej 2022-07-05, godz. 14:50 Uchwała krajobrazowa dopiero od 2023 roku? To wniosek opolskich radnych PO Opolscy radni miejscy Platformy Obywatelskiej chcą, aby uchwała krajobrazowa weszła w życie nie 20 lipca, a dopiero z końcem roku. O przesunięcie terminu… » więcej 2022-07-05, godz. 14:00 Z wertepów na "dywan". Remont ulicy Kolejowej w Dąbrowie oficjalnie zakończony Prowadzi do dworca, terenów sportowych oraz rekreacyjnych. W Dąbrowie oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ulicę Kolejową. W ramach inwestycji przeprowadzonej… » więcej 2022-07-05, godz. 12:09 Ukradli kartę bankomatową i wybrali się na zakupy. Teraz grozi im do 10 lat więzienia Aż 12 zarzutów dotyczących kradzieży karty oraz włamania na konto bankowe usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez mundurowych z Lewina Brzeskiego… » więcej 2022-07-05, godz. 11:10 Opolscy maturzyści poznali wyniki egzaminów. "Jesteśmy bardzo zadowoleni" Opolscy maturzyści poznali wyniki matur. Te od rana mogli sprawdzać na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pierwsi uczniowie odebrali już swoje świadectwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »