Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-07, 14:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Naruszenie dóbr osobistych tematem konferencji naukowej na Uniwersytecie Opolskim

Naruszenie dóbr osobistych tematem konferencji naukowej na Uniwersytecie Opolskim [fot. Koło Naukowe Copyright]
Naruszenie dóbr osobistych tematem konferencji naukowej na Uniwersytecie Opolskim [fot. Koło Naukowe Copyright]
Naruszenie dóbr osobistych tematem konferencji naukowej na Uniwersytecie Opolskim [fot. Koło Naukowe Copyright]
Naruszenie dóbr osobistych tematem konferencji naukowej na Uniwersytecie Opolskim [fot. Koło Naukowe Copyright]
Studenci prawa Uniwersytetu Opolskiego zachęcają do pogłębienia wiedzy na temat naruszeń i ochrony dóbr osobistych w wirtualnym świecie. Po raz pierwszy koło naukowe Copyright organizuje ogólnopolską konferencję naukową, w której mogą wziąć udział nie tylko żacy, ale wszyscy zainteresowani.
- Chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę na zagrożenia, które możemy spotkać w sieci, w odniesieniu do naszych dóbr osobistych - mówi Nela Lejczak, przewodnicząca opolskiego Koła Naukowego Copyright. - Warto przyjść i posłuchać, żeby zobaczyć tak naprawdę czym i jakie są te dobra osobiste, jak je możemy chronić i gdzie się zgłosić jeśli zostaną naruszone. Konferencja jest podzielona na trzy panele. Mamy kilkunastu prelegentów z całej Polski. Równolegle będzie trwała sesja posterowa, podczas której chętni będą mogli zaprezentować zagadnienia związane z konferencją naukową - dodaje Lejczak.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w konferencji. Spotkanie rozpoczyna się jutro (08.06) o godzinie 9.00 w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.
Nela Lejczak

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 17:56 Radni województwa przyjęli rezolucję w sprawie Powstań Śląskich Radni województwa upamiętnili setną rocznicę Powstań Śląskich. Podczas sesji sejmiku podjęli rezolucję, w której oddali hołd powstańcom i wszystkim poległym w ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:56 EUROWYBORY: Andrzej Buła z poparciem Mniejszości Niemieckiej Mniejszość Niemiecka oficjalnie poparła kandydaturę Andrzeja Buły w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zarząd Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:45 Sejmik województwa o strajku nauczycieli - jest apel do premiera. Radni PiS przeciw Sejmik Województwa Opolskiego zaapelował do premiera o zakończenie sporu z nauczycielami. Tekst uchwały przygotowali radni Koalicji Obywatelskiej, natomiast p ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:30 Podczas prac remontowych na paczkowskim rynku zginął mężczyzna Na teren budowy wszedł postronny mężczyzna. Został uderzony przez koparkę a następnie przygnieciony przez element obrotowego nadwozia. Maszynę obsługiwał 54-l ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:30 Łączenie nierentownych oddziałów lekarstwem na długi szpitali? Od 7 do 9 milionów złotych. Takie jest szacunkowe łączne zadłużenie opolskich szpitali. Najczęstszym powodem ujemnego bilansu jest utrzymywanie nierentownych ... » więcej 2019-04-24, godz. 15:30 Kolejny przykład braku przyzwolenia na prowadzenie "po pijaku". Tym razem zareagowali kierowcy z Kluczborka Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanego kierowcy w Kluczborku. Do zdarzenia doszło wczoraj (23.04) około 20:00. » więcej 2019-04-24, godz. 15:20 To praca dla państwa i dla społeczeństwa. Ślubowanie i awanse w opolskiej Służbie Celno-Skarbowej 12 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi opolskiej Służby Celno-Skarbowej. Nowi funkcjonariusze będą m.in. zwalczać przestępstwa o charakterze korupcyjnym, ... » więcej 2019-04-24, godz. 14:22 Prudnik: w dwóch protestujących szkołach średnich odbędą się rady pedagogiczne W dwóch placówkach ponadpodstawowych w Prudniku doszło do zawieszenia akcji strajkowej. W piątek tegoroczni maturzyści zakończą rok szkolny. W szkołach, gdzie ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:29 EUROWYBORY: Porozumienie deklaruje walkę z określeniem "polskie obozy koncentracyjne" Przedstawiciele Porozumienia chcą walczyć z określeniem 'polskie obozy koncentracyjne', które według ich wyliczeń w latach 2008-2016 w niemieckich mediach poj ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:19 Uwaga kierowcy! Zamknięte przejazdy kolejowe w Zdzieszowicach i Rozwadzy Z powodu trwających prac remontowych na linii kolejowej Kędzierzyn-Koźle - Opole kierowcy samochodów mają nieco utrudnień. Zamknięte zostały dwa przejazdy kol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »