Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-04, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Zakłady Azotowe w Kędzierzynie-Koźlu świętują jubileusz 70-lecia

Konferencja prasowa zarządu ZAK S.A. [fot. Katarzyna Doros]
Konferencja prasowa zarządu ZAK S.A. [fot. Katarzyna Doros]
W 2018 roku plan działalności inwestycyjnej Grupy Azoty ZAK S.A. opiewa na wartość 235 milionów złotych. Składa się na to 77 zadań nowych, kontynuowanych i przygotowywanych na przyszłe lata.
- Nasz plan inwestycyjny możemy podzielić na dwa obszary - mówi Artur Kamiński, wiceprezes zarządu spółki. - To są m.in. inwestycje odtworzeniowe, czyli odtworzenie mocy, odtworzenie możliwości produkcyjnej i płynności funkcjonowania zakładu. Z drugiej strony to inwestycje rozwojowe, czyli stworzenie możliwości na produkowanie nowych produktów, wbijanie się w nisze rynkowe, zwiększanie naszych możliwości na docelowych rynkach, unijnych, polskich, ale i nie tylko.

W tym roku spółka świętuje 70-lecie istnienia. Uroczyste obchody jubileuszu wpisują się w program tegorocznych Dni Chemika. - Rozpoczynamy 6 czerwca, konferencją naukową wspólnie ze specjalistami z dziedziny przemysłu chemicznego – wyjaśnia prezes Sławomir Lipkowski. - Uroczystością właściwie najważniejszą w tym dniu będzie uroczysta gala z okazji Dni Chemika, która będzie połączona z wręczaniem odznaczeń państwowych i firmowych. W ten sposób chcemy docenić naszych pracowników. 70 lat to prawie trzy pokolenia. W sobotę (9 czerwca) planujemy piknik rodzinny, na którym wystąpi specjalnie zaproszona gwiazda, Justyna Steczkowska

- Odbędzie się także turniej siatkarski zakładowy. W ramach tego turnieju swoją drużynę wystawi też ZAKSA, oczywiście nie będzie złożona z samych zawodników, żeby mieszkańcy też mieli szansę, ale wystąpi m.in. Sebastian Świderski jako jej prezes. Zapraszamy także do uczestnictwa w biegu azotowym, wiemy, że już jest spore zainteresowanie - dodaje Kamil Bortniczuk, członek zarządu ZAK S.A.

Piknik rodzinny jest skierowany do wszystkich mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.
Artur Kamiński
Sławomir Lipkowski, Kamil Bortniczuk

Wiadomości z regionu

2020-01-25, godz. 15:45 Pojadą dla Piotrusia. Dzisiaj Opolska Gala Żużla na Lodzie W sobotni wieczór (25.01) już po raz 16. pojedzie Opolska Gala Żużla na Lodzie. Tradycyjnie impreza będzie miała charakter charytatywny. W tym roku pieniądze będą… » więcej 2020-01-25, godz. 15:00 Poprawią wygodę uczniów. Internat Technikum Leśnego będzie remontowany Internat Technikum Leśnego w Tułowicach czeka kolejna modernizacja. Tym razem władze szkoły chcą wyremontować część północną budynku. » więcej 2020-01-25, godz. 14:45 Mężczyzna spadł z dachu w Brzegu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci 30-letni mężczyzna spadł z dachu budynku budynku przemysłowego. Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00 na ulicy Kombatantów w Brzegu. » więcej 2020-01-25, godz. 14:30 Opole: protest przeciwko technologii 5G 'Nie dla sieci 5G' - pod takim hasłem odbył się dzisiejszy (25.01) protest na placu Wolności w Opolu przeciwko wprowadzonej w styczniu nowej technologii. Przeciwnicy… » więcej 2020-01-25, godz. 14:00 "Wołczyn to wiele serc". Duży pojemnik na plastikowe nakrętki napełnia się co 2-3 dni Błyskawicznie napełnia się wołczyński pojemnik na nakrętki. Dochód jest przeznaczany na cele charytatywne. » więcej 2020-01-25, godz. 12:00 Opole: Po raz czwarty rusza "Integracja bez granic" Pogłębienie i ułatwienie procesu integracji pomiędzy obywatelami państw spoza Unii Europejskiej - to główne cele czwartej edycji projektu 'Integracja bez granic'… » więcej 2020-01-25, godz. 11:00 Wybuch pieca gazowego w Popielowie. Jedna osoba została ranna Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu piecyka gazowego. Do zdarzenia doszło po godzinie 7.00 w miejscowości Popielów. » więcej 2020-01-25, godz. 11:00 Ujazd: w tym roku będzie gruntowny remont szatni sportowej w Niezdrowicach Stowarzyszenie Odnowy Wsi, klub sportowy i gmina Ujazd wspólnie pozyskały pieniądze na remont szatni sportowej w Niezdrowicach. Gruntowny remont obejmie instalacje… » więcej 2020-01-25, godz. 10:45 Od poniedziałku komunikacja miejska w Nysie będzie funkcjonować według nowego rozkładu. "Pasażerowie chcieli zmian" Od poniedziałku (27.01) niektóre nyskie autobusy miejskie wyjadą na trasy według zmienionego rozkładu. » więcej 2020-01-25, godz. 10:30 Opole: Studenci powitali Chiński Nowy Rok Degustacja chińskich potraw, pokazy chińskich wycinanek i kaligrafii - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali chińscy studenci Uniwersytetu Opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »