Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-04, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Zakłady Azotowe w Kędzierzynie-Koźlu świętują jubileusz 70-lecia

Konferencja prasowa zarządu ZAK S.A. [fot. Katarzyna Doros]
Konferencja prasowa zarządu ZAK S.A. [fot. Katarzyna Doros]
W 2018 roku plan działalności inwestycyjnej Grupy Azoty ZAK S.A. opiewa na wartość 235 milionów złotych. Składa się na to 77 zadań nowych, kontynuowanych i przygotowywanych na przyszłe lata.
- Nasz plan inwestycyjny możemy podzielić na dwa obszary - mówi Artur Kamiński, wiceprezes zarządu spółki. - To są m.in. inwestycje odtworzeniowe, czyli odtworzenie mocy, odtworzenie możliwości produkcyjnej i płynności funkcjonowania zakładu. Z drugiej strony to inwestycje rozwojowe, czyli stworzenie możliwości na produkowanie nowych produktów, wbijanie się w nisze rynkowe, zwiększanie naszych możliwości na docelowych rynkach, unijnych, polskich, ale i nie tylko.

W tym roku spółka świętuje 70-lecie istnienia. Uroczyste obchody jubileuszu wpisują się w program tegorocznych Dni Chemika. - Rozpoczynamy 6 czerwca, konferencją naukową wspólnie ze specjalistami z dziedziny przemysłu chemicznego – wyjaśnia prezes Sławomir Lipkowski. - Uroczystością właściwie najważniejszą w tym dniu będzie uroczysta gala z okazji Dni Chemika, która będzie połączona z wręczaniem odznaczeń państwowych i firmowych. W ten sposób chcemy docenić naszych pracowników. 70 lat to prawie trzy pokolenia. W sobotę (9 czerwca) planujemy piknik rodzinny, na którym wystąpi specjalnie zaproszona gwiazda, Justyna Steczkowska

- Odbędzie się także turniej siatkarski zakładowy. W ramach tego turnieju swoją drużynę wystawi też ZAKSA, oczywiście nie będzie złożona z samych zawodników, żeby mieszkańcy też mieli szansę, ale wystąpi m.in. Sebastian Świderski jako jej prezes. Zapraszamy także do uczestnictwa w biegu azotowym, wiemy, że już jest spore zainteresowanie - dodaje Kamil Bortniczuk, członek zarządu ZAK S.A.

Piknik rodzinny jest skierowany do wszystkich mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.
Artur Kamiński
Sławomir Lipkowski, Kamil Bortniczuk

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »