Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-22, 19:30 Autor: Katarzyna Doros

"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Święto opolskich strażaków

Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Medalami i awansami na wyższy stopień służbowy za zasługi dla pożarnictwa nagrodzono 60 strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Dzień strażaka to czas podziękowań i oddania szacunku tym, którzy na co dzień pomagają innym.
- W ubiegłym roku wyjeżdżaliśmy do wielu skomplikowanych akcji. To był wypadek masowy pod Ozimkiem, czy uwolnienie niebezpiecznych substancji - mówi st. brygadier Paweł Kielar, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - W pamięć naszą zapadły, myślę, że już na wiele lat zdarzenia, jakie miały miejsce w październiku ubiegłego roku, kiedy przez powiat opolski przetoczyły się dwa huragany: Grzegorz i Ksawery. W krótkim czasie, bo w ciągu dwóch godzin, otrzymaliśmy ponad 200 zdarzeń. W tym czasie wszystkie nasze zastępy wyjechały do akcji. Jednocześnie działania prowadziło 61 jednostek ochotniczych straży pożarnych. W tym okresie w działaniach było blisko 2000 ratowników, którzy czynnie pomagali na terenie miasta Opola i powiatu opolskiego.

- Dzisiaj podsumowujemy to całe poświęcenie jakie strażacy nam oddają. Myślę, że to poświęcenie, to oddanie, takie autentyczne budzi w ludziach, w nas wszystkich uznanie, po prostu zwykłą wdzięczność - dodaje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, która wręczała odznaczenia nadane przez Prezydenta RP i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W sumie w 2017 roku strażacy komendy miejskiej w Opolu wyjeżdżali do ponad 2700 zdarzeń.
Paweł Kielar, Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-09-18, godz. 09:44 Pijani kierowcy zatrzymani dzięki czujności świadków Dzięki czujności świadków policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych miał ponad 2, drugi ponad 3,5 promila alkoholu. » więcej 2019-09-18, godz. 07:45 Uwaga - silny wiatr w regionie. Strażacy są wzywani do usuwania powalonych drzew i połamanych konarów Porywisty wiatr daje się we znaki mieszkańcom regionu. Wieczorem w niespełna godzinę strażacy odnotowali ponad 20 interwencji. » więcej 2019-09-18, godz. 07:30 NFZ zaprasza na konsultacje i badania. "Środa z profilaktyką" w przychodni Centrum w Opolu 'Środa z profilaktyką' to kolejne spotkanie organizowane przez opolski oddział NFZ z myślą o pacjentach w ramach ogólnopolskiej akcji. W przychodni Centrum w ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. "To także obchody dnia Sybiraka". Uroczystości w Opolu [ZDJĘCIA, FILM] 80 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Z kraju deportowano półtora miliona Polaków. O wydarzeniach sprzed lat przypominano dziś (17.09) na opolskim r ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 Oficjalne uroczystości nadania Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Hiszpanka wypije sok z cytryny i zatańczy flamenco! W Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w Głuchołazach hiszpance Marii Carricondo zostanie uroczyście wręczone międzynarodowe odznaczenie nadawane wyłącznie przez dz ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:00 Marcin Ociepa i Przemysław Daca o inwestycjach przeciwpowodziowych w regionie. Padły konkretne daty Zbiornik w Raciborzu, polder Żelazna i wały przeciwpowodziowe w Kędzierzynie-Koźlu - minister Marcin Ociepa i prezes Wód Polskich Przemysław Daca podali konkr ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:30 "To była obietnica, którą rok temu złożyłam publicznie". Będą pieniądze na projekt mostu w Krapkowicach - Mam wielką osobistą satysfakcję, że ten most powstanie - mówiła w Radiu Opole wicewojewoda opolski Violetta Porowska. Chodzi o most nad Odrą, który połączy ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:15 "Odra jest w tej chwili priorytetem". Jak odnowić żeglowność polskich rzek? II Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu 'W stronę korzyści' to hasło II Kongresu Żeglugi Śródlądowej, który rozpoczął się w Opolu. Naukowcy, armatorzy i przedstawiciele władz dyskutują na temat powr ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:30 Lewica proponuje: "wdowia emerytura" i szybsze przejście na emeryturę 40 lat pracy dla mężczyzn i 35 dla kobiet, a dodatkowo dziedziczenie emerytury - z taką propozycją wychodzi lewica. Na konferencji wyborczej kandydat na posła ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:10 Zderzenie dwóch samochodów na DK 41 w Prudniku Dwa auta osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 41 z Nysy do Prudnika. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale możliwe utrudnienia w ruchu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »