Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-19, 15:03 Autor: Paweł Konieczny

Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [ZDJĘCIA]

Opolscy neoprezbiterzy wraz z biskupami i moderatorami seminaryjnymi [fot. Paweł Konieczny]
Opolscy neoprezbiterzy wraz z biskupami i moderatorami seminaryjnymi [fot. Paweł Konieczny]
Diecezja opolska ma dziesięciu nowych księży. Dziś (19.05) podczas uroczystej mszy świętej w kościele seminaryjno-akademickim święceń absolwentom Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego udzielił bp Andrzej Czaja. Ordynariusz diecezji wielokrotnie wspominał, że święcenia kapłańskie to wielkie święto dla lokalnego Kościoła.
- To rzeczywiście dzień wielkiej radości, święto dla nas. To dzień wielkiej nadziei, bo mamy młodych następców i na niwie pańskiej pracować będą ci, którzy głosić będą Słowo Boże, udzielać sakramentów, rozeznawać, a także pomagać ludziom w rozeznawaniu drogi ku zbawieniu. Będą także posługiwać w ten najważniejszy sposób, czyli posługą miłości. Jest to dzień, w którym należy wielbić Pana i dziękować Bogu - powiedział po uroczystości bp Andrzej Czaja.

- Pozostaną mocne wrażenia, to piękne doświadczenie - dzielił się swoimi uczuciami ks. Tomasz Łuczkowski, neoprezbiter. - Szczerze mówiąc przeżyłem to tak samo jak święcenia diakonatu przed rokiem. Po prostu wiedziałem na co się godzę, co mnie czeka - taka łaska Pana Boga, takie powołanie - dodał.

Po mszy świętej nowi księża otrzymali dekrety ze wskazaniem pierwszej parafii, do których zostali posłani. Jutro (20.05) każdy z nich odprawi swoją pierwszą mszę świętą, nazywaną prymicyjną.

Tegoroczni neoprezbiterzy:
1. ks. Markus Bengsz z parafii Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach,
2. ks. Marcin Fikus z parafii św. Józefa we Wrzoskach,
3. ks. Jakub Furca z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łące,
4. ks. Łukasz Klęczar z parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu,
5. ks. Tomasz Kornek z parafii Ducha Świętego w Winowie,
6. ks. Daniel Litwin z parafii Przemienienia Pańskiego w Rachaniach
(diec. zamojsko-lubaczowska),
7. ks. Tomasz Łuczkowski z parafii św. Anny Samotrzeciej w Chmielowicach,
8. ks. Piotr Mandala z parafii św. ojca Pio w Zdzieszowicach,
9. ks. Piotr Mazurkiewicz z parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie,
10. ks. Leszek Rychlik z parafii Narodzenia NMP w Głubczycach.
bp Andrzej Czaja i ks. Tomasz Łuczkowski

Wiadomości z regionu

2018-10-17, godz. 14:15 Był doradcą parlamentarzystów, dziś odpowiada za przemyt ton narkotyków i kierowanie grupą przestępczą. W sądzie w Opo ... Kierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy i przemyt 5 ton środków odurzających. W Opolu toczy się proces Białorusina z polskim obywatelstwem, Si ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:15 Odwiedź Pewex i sklep garmażeryjny. O ile masz kartki na mięso [ZDJĘCIA] W jednym pomieszczeniu Pewex z ekskluzywnymi perfumami i butelkami coca-coli, w drugim - sklep mięsny z pustymi hakami. To nie tyle wspomnienia z czasów PRL-u ... » więcej 2018-10-17, godz. 13:22 Potrącił śmiertelnie rowerzystę i uciekł. Wpadł w ręce namysłowskich policjantów Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego kierowcę podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzysty i nie udzielenie mu pierwszej pomocy. Do zdarzenia doszło 12 p ... » więcej 2018-10-17, godz. 13:00 Listę proekologicznych pomysłów zaprezentował KWW Marcina Gambca Kandydaci do Rady Miasta Opola chcą, aby np. ekopatrol działający przy straży miejskiej został doposażony w drony antysmogowe, a w opolskich przedszkolach poj ... » więcej 2018-10-17, godz. 12:15 Policja odkryła w Głubczycach nielegalne automaty do gier. Urządzenia zabezpieczono, śledztwo trwa W Głubczycach policja zabezpieczyła trzy nielegalne automaty do gier hazardowych. To efekt wspólnej akcji głubczyckich policjantów oraz funkcjonariuszy służby ... » więcej 2018-10-17, godz. 12:00 Norbert Honka wspiera Arkadiusza Wiśniewskiego, bo Marcin Gambiec "poszedł w stronę lewicy". Od poparcia odcina się TS ... Norbert Honka, działacz Mniejszości Niemieckiej oficjalnie popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w walce o fotel prezydenta Opola. Na kilka dni przed pójściem do u ... » więcej 2018-10-17, godz. 11:46 Kłusownik z przerobioną bronią i lewą amunicją zatrzymany Nie dość, że kłusował, to miał nielegalną, przerobioną broń. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego wpadł w ręce policji podczas kontroli drogowej. Usłyszał już cz ... » więcej 2018-10-17, godz. 11:11 Inwestycje w szkolnictwo i infrastrukturę drogową. Platforma Obywatelska w nowej kadencji chce kontynuować dotychczaso ... Doskonalenie kształcenia zawodowego, budowa kolejnych mostów i dróg, a także nowy sprzęt dla opolskich szpitali i programy profilaktyczne - między innymi tym ... » więcej 2018-10-17, godz. 11:00 Kolejna usterka wiaduktu na obwodnicy Czarnowąsów. Droga będzie zamknięta w nocy z czwartku na piątek Uwaga kierowcy - w nocy z czwartku na piątek (18/19.10) zamknięty zostanie fragment obwodnicy dzielnicy Czarnowąsy w Opolu. » więcej 2018-10-17, godz. 10:45 Kukiz’15 podsumował kampanię w powiecie brzeskim Aktywność w internecie, konferencje prasowe, ale przede wszystkim bezpośrednie spotkania z mieszkańcami - liderzy ruchu Kukiz’15 podsumowali ostatnie tygodnie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »