Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-19, 15:03 Autor: Paweł Konieczny

Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [ZDJĘCIA]

Opolscy neoprezbiterzy wraz z biskupami i moderatorami seminaryjnymi [fot. Paweł Konieczny]
Opolscy neoprezbiterzy wraz z biskupami i moderatorami seminaryjnymi [fot. Paweł Konieczny]
Diecezja opolska ma dziesięciu nowych księży. Dziś (19.05) podczas uroczystej mszy świętej w kościele seminaryjno-akademickim święceń absolwentom Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego udzielił bp Andrzej Czaja. Ordynariusz diecezji wielokrotnie wspominał, że święcenia kapłańskie to wielkie święto dla lokalnego Kościoła.
- To rzeczywiście dzień wielkiej radości, święto dla nas. To dzień wielkiej nadziei, bo mamy młodych następców i na niwie pańskiej pracować będą ci, którzy głosić będą Słowo Boże, udzielać sakramentów, rozeznawać, a także pomagać ludziom w rozeznawaniu drogi ku zbawieniu. Będą także posługiwać w ten najważniejszy sposób, czyli posługą miłości. Jest to dzień, w którym należy wielbić Pana i dziękować Bogu - powiedział po uroczystości bp Andrzej Czaja.

- Pozostaną mocne wrażenia, to piękne doświadczenie - dzielił się swoimi uczuciami ks. Tomasz Łuczkowski, neoprezbiter. - Szczerze mówiąc przeżyłem to tak samo jak święcenia diakonatu przed rokiem. Po prostu wiedziałem na co się godzę, co mnie czeka - taka łaska Pana Boga, takie powołanie - dodał.

Po mszy świętej nowi księża otrzymali dekrety ze wskazaniem pierwszej parafii, do których zostali posłani. Jutro (20.05) każdy z nich odprawi swoją pierwszą mszę świętą, nazywaną prymicyjną.

Tegoroczni neoprezbiterzy:
1. ks. Markus Bengsz z parafii Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach,
2. ks. Marcin Fikus z parafii św. Józefa we Wrzoskach,
3. ks. Jakub Furca z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łące,
4. ks. Łukasz Klęczar z parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu,
5. ks. Tomasz Kornek z parafii Ducha Świętego w Winowie,
6. ks. Daniel Litwin z parafii Przemienienia Pańskiego w Rachaniach
(diec. zamojsko-lubaczowska),
7. ks. Tomasz Łuczkowski z parafii św. Anny Samotrzeciej w Chmielowicach,
8. ks. Piotr Mandala z parafii św. ojca Pio w Zdzieszowicach,
9. ks. Piotr Mazurkiewicz z parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie,
10. ks. Leszek Rychlik z parafii Narodzenia NMP w Głubczycach.
bp Andrzej Czaja i ks. Tomasz Łuczkowski

Wiadomości z regionu

2018-06-20, godz. 22:00 Szerszenie zagrażają mieszkańcom Konradowej? Tym razem skończyło się na strachu Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka z Konradowej w powiecie nyskim, która twierdzi, że na posesji jej sąsiada zadomowiły się szerszenie. Kobieta uważa, że ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:50 Cecylia Gonet czwarty raz wybrana liderką NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego wybrał władze na kolejne 4 lata. Walne Zebranie Delegatów odbywa się na Górze św. Anny Na czele związku po ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:30 Pożegnanie Sabine Haake na corocznym grillu w opolskim konsulacie RFN [ZDJĘCIA] Kilkuset gości pojawiło się dziś (20.06) w ogrodzie przy opolskim konsulacie Republiki Federalnej Niemiec. Od wielu lat politycy, działacze samorządowi i prze ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Gmina Olesno zaprosiła pierwszą ósemkę repatriantów. Jest dotacja wojewody na adaptację mieszkań Dwa mieszkania przy ulicy Labora w Oleśnie zostaną wyremontowane dla repatriantów dzięki współpracy magistratu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W oleskim ur ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Kosmos nie ma przed nimi tajemnic. Studenci Wirtualnej Akademii Astronomii odebrali dyplomy Młodzi astronomowie z regionu zakończyli kolejny rok nauki w Wirtualnej Akademii Astronomii działającej przy Uniwersytecie Opolskim. Za pierwsze trzy lata ast ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:30 Martwe zwierzęta obok żywych. Właściciel: wcale nie jest tak tragicznie. Ciąg dalszy interwencji TOZ-u Martwe zwierzęta obok żywych. Konie, drób stłoczone w brudnych, dusznych pomieszczeniach. W takich warunkach przechowywanych jest około 600 zwierząt w miejsco ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:00 Głogówek: gmina zwiększy ofertę dla seniorów Na potrzeby seniorów adaptowana będzie część zdegradowanego budynku niedokończonego szpitala w Głogówku. Nowe pomieszczenia zwiększą ofertę tamtejszego domu d ... » więcej 2018-06-20, godz. 17:15 19-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Namysłowie Do groźnego wypadku z udziałem pieszego doszło w Namysłowie na ulicy 1 Maja - jest to droga krajowa nr 39. » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 "Podchodzę do tego z dużym spokojem". PSL przygotowuje się do wyborów - Liczę na to, że mieszkańcy Opolszczyzny widzą, że współrządząc regionem od przeszło trzech kadencji całkiem nieźle dajemy sobie radę - mówił w Radiu Opole w ... » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 Osadzone z Aresztu Śledczego zagrały dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Osadzone z Aresztu Śledczego w Opolu, Oddziału Zewnętrznego w Turawie wystąpiły z przedstawieniem teatralnym 'Bez Ciebie' dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpit ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »