Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-19, 15:03 Autor: Paweł Konieczny

Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [ZDJĘCIA]

Opolscy neoprezbiterzy wraz z biskupami i moderatorami seminaryjnymi [fot. Paweł Konieczny]
Opolscy neoprezbiterzy wraz z biskupami i moderatorami seminaryjnymi [fot. Paweł Konieczny]
Diecezja opolska ma dziesięciu nowych księży. Dziś (19.05) podczas uroczystej mszy świętej w kościele seminaryjno-akademickim święceń absolwentom Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego udzielił bp Andrzej Czaja. Ordynariusz diecezji wielokrotnie wspominał, że święcenia kapłańskie to wielkie święto dla lokalnego Kościoła.
- To rzeczywiście dzień wielkiej radości, święto dla nas. To dzień wielkiej nadziei, bo mamy młodych następców i na niwie pańskiej pracować będą ci, którzy głosić będą Słowo Boże, udzielać sakramentów, rozeznawać, a także pomagać ludziom w rozeznawaniu drogi ku zbawieniu. Będą także posługiwać w ten najważniejszy sposób, czyli posługą miłości. Jest to dzień, w którym należy wielbić Pana i dziękować Bogu - powiedział po uroczystości bp Andrzej Czaja.

- Pozostaną mocne wrażenia, to piękne doświadczenie - dzielił się swoimi uczuciami ks. Tomasz Łuczkowski, neoprezbiter. - Szczerze mówiąc przeżyłem to tak samo jak święcenia diakonatu przed rokiem. Po prostu wiedziałem na co się godzę, co mnie czeka - taka łaska Pana Boga, takie powołanie - dodał.

Po mszy świętej nowi księża otrzymali dekrety ze wskazaniem pierwszej parafii, do których zostali posłani. Jutro (20.05) każdy z nich odprawi swoją pierwszą mszę świętą, nazywaną prymicyjną.

Tegoroczni neoprezbiterzy:
1. ks. Markus Bengsz z parafii Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach,
2. ks. Marcin Fikus z parafii św. Józefa we Wrzoskach,
3. ks. Jakub Furca z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łące,
4. ks. Łukasz Klęczar z parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu,
5. ks. Tomasz Kornek z parafii Ducha Świętego w Winowie,
6. ks. Daniel Litwin z parafii Przemienienia Pańskiego w Rachaniach
(diec. zamojsko-lubaczowska),
7. ks. Tomasz Łuczkowski z parafii św. Anny Samotrzeciej w Chmielowicach,
8. ks. Piotr Mandala z parafii św. ojca Pio w Zdzieszowicach,
9. ks. Piotr Mazurkiewicz z parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie,
10. ks. Leszek Rychlik z parafii Narodzenia NMP w Głubczycach.
bp Andrzej Czaja i ks. Tomasz Łuczkowski

Wiadomości z regionu

2018-08-22, godz. 06:05 Kolejne dwa zdarzenia drogowe w regionie Do kolizji dwóch osobówek doszło we wtorek w Opolu po godzinie 20:00 (21.08). Przed północą natomiast doszło do zderzenia dwóch samochodów na A4. » więcej 2018-08-21, godz. 22:00 Brzeski szpital chce prowadzić rehabilitację w domach pacjentów Brzeski szpital chce wprowadzić do swej oferty nową usługę. Chodzi o rehabilitację domową, dzięki której pacjenci nie musieliby przyjeżdżać na zabiegi. » więcej 2018-08-21, godz. 21:00 Razem dla Opola: Lasery zamiast fajerwerków - Jeżeli Razem dla Opola będzie rządzić miastem w przyszłej kadencji to nie będzie organizować pokazów sztucznych ogni - tak zapowiada przewodniczący tego klu ... » więcej 2018-08-21, godz. 20:00 Partia Razem ma swoje biuro w Opolu Opolski okręg partii Razem ogłasza kandydatów do rady miasta i otwiera pierwsze biuro w Opolu. W uroczystym otwarciu wzięła udział członkini Zarządu Krajowego ... » więcej 2018-08-21, godz. 19:00 Molestowali trójkę dzieci. Grozi im do 15 lat więzienia Nawet 15 lat więzienia grozi 40-letniej Izabeli S. i 38-letniemu Jarosławowi W., którzy w latach 2013-2016, w powiecie krapkowickim, mieli wykorzystywać seksu ... » więcej 2018-08-21, godz. 18:30 Kukiz '15 i zwolennicy połączenia Brzegu ze Skarbimierzem podejdą wspólnie do wyborów w obu gminach Kukiz '15 stworzy w gminach Brzeg i Skarbimierz wspólne listy wyborcze z działaczami lobbującymi za połączeniem obu gmin. » więcej 2018-08-21, godz. 17:40 Wypadek w Elektrowni Opole Podczas rozbudowy Elektrowni Opole jeden z pracowników został ciężko ranny i trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jak mówi nam Ireneusz So ... » więcej 2018-08-21, godz. 17:30 To niepoważne. Arkadiusz Wiśniewski o zamianie Ożoga na Kamińską Zamianę kandydata na prezydenta Opola z Kazimierza Ożoga na Barbarę Kamińską prezydent Arkadiusz Wiśniewski uważa za niepoważną. Dzisiaj oficjalnie Kazimierz ... » więcej 2018-08-21, godz. 15:37 Prawo i Sprawiedliwość prezentuje "Dobry Program dla Opolszczyzny" Prawo i Sprawiedliwość startuje z kampanią wyborczą i przedstawia pięć punktów programu samorządowego dla regionu, wśród nich nowy węzeł autostradowy, mosty n ... » więcej 2018-08-21, godz. 15:30 Radny miejski Marcin Gambiec powalczy o fotel prezydenta Opola 'Opole jest dla wszystkich. Łączy nas Opole' - miejski radny Marcin Gambiec będzie ubiegał się o fotel prezydenta stolicy regionu. Dzisiaj (21.08) została ogł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »