Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-19, 15:03 Autor: Paweł Konieczny

Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [ZDJĘCIA]

Opolscy neoprezbiterzy wraz z biskupami i moderatorami seminaryjnymi [fot. Paweł Konieczny]
Opolscy neoprezbiterzy wraz z biskupami i moderatorami seminaryjnymi [fot. Paweł Konieczny]
Diecezja opolska ma dziesięciu nowych księży. Dziś (19.05) podczas uroczystej mszy świętej w kościele seminaryjno-akademickim święceń absolwentom Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego udzielił bp Andrzej Czaja. Ordynariusz diecezji wielokrotnie wspominał, że święcenia kapłańskie to wielkie święto dla lokalnego Kościoła.
- To rzeczywiście dzień wielkiej radości, święto dla nas. To dzień wielkiej nadziei, bo mamy młodych następców i na niwie pańskiej pracować będą ci, którzy głosić będą Słowo Boże, udzielać sakramentów, rozeznawać, a także pomagać ludziom w rozeznawaniu drogi ku zbawieniu. Będą także posługiwać w ten najważniejszy sposób, czyli posługą miłości. Jest to dzień, w którym należy wielbić Pana i dziękować Bogu - powiedział po uroczystości bp Andrzej Czaja.

- Pozostaną mocne wrażenia, to piękne doświadczenie - dzielił się swoimi uczuciami ks. Tomasz Łuczkowski, neoprezbiter. - Szczerze mówiąc przeżyłem to tak samo jak święcenia diakonatu przed rokiem. Po prostu wiedziałem na co się godzę, co mnie czeka - taka łaska Pana Boga, takie powołanie - dodał.

Po mszy świętej nowi księża otrzymali dekrety ze wskazaniem pierwszej parafii, do których zostali posłani. Jutro (20.05) każdy z nich odprawi swoją pierwszą mszę świętą, nazywaną prymicyjną.

Tegoroczni neoprezbiterzy:
1. ks. Markus Bengsz z parafii Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach,
2. ks. Marcin Fikus z parafii św. Józefa we Wrzoskach,
3. ks. Jakub Furca z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łące,
4. ks. Łukasz Klęczar z parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu,
5. ks. Tomasz Kornek z parafii Ducha Świętego w Winowie,
6. ks. Daniel Litwin z parafii Przemienienia Pańskiego w Rachaniach
(diec. zamojsko-lubaczowska),
7. ks. Tomasz Łuczkowski z parafii św. Anny Samotrzeciej w Chmielowicach,
8. ks. Piotr Mandala z parafii św. ojca Pio w Zdzieszowicach,
9. ks. Piotr Mazurkiewicz z parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie,
10. ks. Leszek Rychlik z parafii Narodzenia NMP w Głubczycach.
bp Andrzej Czaja i ks. Tomasz Łuczkowski

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 15:00 W zamian za naukę wymienią parkiet na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu w ramach nauki zawodu młodzi parkieciarze za darmo odrestaurują zabytkową podłogę. Wszystko za sprawą projektu World Parkie ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:45 Poszukiwany, poszukiwana w Kluczborku. Policja zatrzymała ukrywającego się przed powrotem do zakładu karnego Kluczborska policja zatrzymała mężczyznę, który nie wrócił z przepustki do zakładu karnego w Poznaniu. 31-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości prz ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:00 Przez problem z planem zagospodarowania mają rok poślizgu w budowie remizy W ubiegłym roku strażacy z OSP Fosowskie mieli się cieszyć z nowej remizy. Na razie mogą tylko popatrzeć na plany. Strażnicy nie zaczęto budować, bo gmina Kol ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:30 Opolski sąd zdecydował: Dino nie wróci do właściciela Owczarek Dino nie wraca do właściciela. Taką decyzję wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu, który rozpatrywał zażalenie właściciela na decyzję gminy Mu ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:00 "Odpady nie stanowią zagrożenia dla środowiska". Pierwsze ustalenia WIOŚ ws. nielegalnego składowiska w Brzęczkowicach Na tym etapie nie można powiedzieć, że odkryte na terenie kurnika w Brzęczkowicach nielegalne składowisko stanowi zagrożenie dla środowiska - tak wynika z inf ... » więcej 2019-01-23, godz. 12:40 Policja ogłosiła przetarg na budowę nowej komendy w Krapkowicach W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej komendy policji w Krapkowicach. Budynek będzie 3-kondygnacyjny, w kształcie litery C, przy nim wybudowane będą także ... » więcej 2019-01-23, godz. 11:45 Gmina apeluje o uwagę. Złodzieje są coraz bardziej aktywni na oleskim cmentarzu Nasiliły się kradzieże zniczy i wiązanek na cmentarzu komunalnym w Oleśnie. Urząd miejski oraz policja apelują do odwiedzających nekropolię o zwracanie uwagi ... » więcej 2019-01-23, godz. 10:45 Alarm I stopnia dla pyłu zawieszonego PM10. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku Zła jakość powietrza jest dziś w Prudniku. Stacja pomiarowa przy ul. Podgórnej pokazała nad ranem znaczne przekroczenie poziomu pyłów zawieszonych PM 2,5, pow ... » więcej 2019-01-23, godz. 10:45 Strażacy chemicy zakończyli swoje działania w Brzęczkowicach i wiedzą, co znajduje się w zbiornikach Około 2300 beczek i kontenerów z odpadami poprodukcyjnymi znajduje się na odkrytym dzisiaj (22.01) nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach niedaleko ... » więcej 2019-01-23, godz. 09:44 Dobrze wyposażone pracownie dla nauczycieli, dla uczniów badania przyrodnicze. Nowe projekty edukacyjne w Opolu „Opolska Szkoła Ćwiczeń” i „Tłumaczymy Żywioły” to dwa projekty edukacyjne, które planuje wdrożyć Urząd Miasta Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »