Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-09, 13:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Święto Europy w Kędzierzynie-Koźlu

Święto Europy w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Święto Europy w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Jerzy, Julek i Gabrysia [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Jerzy, Julek i Gabrysia [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Musztra paradna, występy uczniów i przedszkolaków, warsztaty, rozgrywki sportowe a także seanse filmowe - wszystko to odbywa się dzisiaj w Kędzierzynie-Koźlu w ramach obchodów święta Europy.
Imprezę rozpoczęto kolorowym przemarszem z Placu Rady Europy do domu kultury „Twierdza” w Koźlu. Tam na scenie prezentowali się najmłodsi, którzy – jak się okazuje – mają sporą wiedzę na temat Europy i Unii Europejskiej.

- W Europie mówi się w języki europejskim, i polskim, włoskim, niemieckim. Europa jest nam potrzebna, żeby w niej żyć. Bez Europy nie ma Polski. Ważne jest, żeby mieszkać i nie śmiecić. Ważne jest to, żeby ludzie dla siebie byli mili. A jak nie są, to muszą się pogodzić - mówili 6-letni Jerzy i 7-letni Julek i Gabrysia.

Imprezą towarzyszącą występom artystycznym dzieci jest pokaz wybranych europejskich filmów krótkometrażowych z XXIV edycji Międzynarodowego Festiwali Filmów Niezależnych "Publicystyka".

Imprezę zorganizowało miasto Kędzierzyn-Koźle, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Europe Direct Opole.
Jerzy, Julek i Gabrysia

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 21:05 Odra w jednym z opolskich przedszkoli? "Będzie dezynfekcja budynku" O podejrzeniu zachorowania dziecka na odrę dyrekcję przedszkola nr 23 w Opolu poinformowali rodzice. W związku z tym podjęto decyzję o dezynfekcji obiektu i d ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 Darmowe porady prawne nie ściągają tłumów do sądu W Prudniku umiarkowane jest zainteresowanie sądową akcją koordynowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Również na Opolszczyźnie organizowany jest „Tydzień ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 "Cały czas jesteśmy zdani na szacunki". W Racławicach Śląskich upamiętnią ofiary Marszów Śmierci - Mówimy o trzech grupach osób. Trudno określić, ile z nich nie przeżyło tych marszów, cały czas jesteśmy zdani jedynie na szacunki - przyznał w Loży Radiowej ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Mieszkaniec Dąbrowy Namysłowskiej zabił swojego psa siekierą. Oprawca był kompletnie pijany Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 60-letniego mieszkańca Dąbrowy Namysłowskiej, który zamordował swojego czworonoga i zakopał go na posesji. Do zdarzenia ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:00 Do szkoły w Starym Koźlu wprowadzą się przedszkolaki Od września część budynku szkoły podstawowej w Starym Koźlu zajmą przedszkolaki. Obiekt będzie przebudowany tak, żeby uczniowie nie mieszali się z maluszkami. ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Prudnik nie będzie już dzielić się dochodami z płatnych parkingów Strefę płatnego parkowania w Prudniku przejęła gmina. Od dziesięciu lat zarządzała nią wyłoniona w przetargu prywatna firma. Teraz będzie się tym zajmował Zak ... » więcej 2019-02-21, godz. 18:45 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Opolu Uczniowie, nauczyciele i wykładowcy akademiccy spotkali się w Opolu by świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Akcję zorganizował Regionalny Zespół ... » więcej 2019-02-21, godz. 17:45 Opole jest gotowe na podwójny rocznik uczniów. To prawie 4 tysiące osób W Opolu wiosną prawie 4 tysiące absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów weźmie udział w rekrutacji do szkół średnich. Wydział oś ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:15 PKP: będą cięcia pielęgnacyjne. Mieszkańcy Gogolina: dalej będziemy bronić Karlika Wokół dębu Karlik, który rośnie w centrum Gogolina, pojawił się metalowy płot. Mieszkańcy obawiają się, że to wstęp do wycięcia drzewa przez kolejarzy. Zaczęl ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:45 Wymienią połowę lamp w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 2,5 tysiąca opraw lamp ulicznych w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wymienionych. Zniknie też pół tysiąca starych słupów, które zostaną zastąpione nowymi, ba ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »