Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-07, 15:20 Autor: Ewelina Laxy

Most na Niemodlińskiej zostanie otwarty. Wicewojewoda: państwo pomogło miastu

Przejazd mostem nad Kanałem Ulgi w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Przejazd mostem nad Kanałem Ulgi w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Violetta Porowska [fot. Barbara Więcek]
Violetta Porowska [fot. Barbara Więcek]
Jedna z najważniejszych inwestycji budowlanych w mieście została zakończona. Most na ul. Niemodlińskiej zostanie dzisiaj (7.05) oficjalnie otwarty. Głos w sprawie zabrała wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która zaznacza, że udział służb wojewody w procesie budowy mostu był znaczący.
Jak mówi Violetta Porowska, wojewoda był odpowiedzialny za wydanie kilku decyzji, które umożliwiły nie tylko prowadzenie robót, ale pozwoliły mieszkańcom Zaodrza sprawnie przeprawiać się na drugą stronę Odry.

- Współpraca tutaj między gminą i naszymi służbami była bardzo duża. Właściwie w sposób natychmiastowy była reakcja naszych służb na wszelkie zapotrzebowania ze strony gminy. Zrozumienie dla wagi tej inwestycji w służbach wojewody było olbrzymie i współpraca cały czas, powiedziałabym, że absolutnie zgodna - mówiła Porowska.

Inwestycja kosztowała 32 mln złotych. Wicewojewoda zwróciła też uwagę na dofinansowanie, które pomogło zrealizować prace w takim tempie.

- Prawie 4,2 mln to są pieniądze wydatkowane z budżetu państwa - wyjaśniała na konferencji prasowej. - Te pieniążki dzięki uruchomieniu z rezerwy budżetowej państwa pozwoliły gminie Opole na to, by nie musiała ona wydatkować w tej kwocie pierwotnie projektowanej 7 mln zł własnych środków, tylko te środki zostały wydane z budżetu państwa jako tak zwany wkład własny.

Most na ul. Niemodlińskiej był budowany od 2016 roku. Oficjalne otarcie przeprawy zaplanowano na godzinę 18:30.
Violetta Porowska cz. 1
Violetta Porowska cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-08-21, godz. 20:00 Partia Razem ma swoje biuro w Opolu Opolski okręg partii Razem ogłasza kandydatów do rady miasta i otwiera pierwsze biuro w Opolu. W uroczystym otwarciu wzięła udział członkini Zarządu Krajowego ... » więcej 2018-08-21, godz. 18:30 Kukiz '15 i zwolennicy połączenia Brzegu ze Skarbimierzem podejdą wspólnie do wyborów w obu gminach Kukiz '15 stworzy w gminach Brzeg i Skarbimierz wspólne listy wyborcze z działaczami lobbującymi za połączeniem obu gmin. » więcej 2018-08-21, godz. 18:00 Molestowali trójkę dzieci. Grozi im do 15 lat więzienia Nawet 15 lat więzienia grozi 40-letniej Izabeli S. i 38-letniemu Jarosławowi W., którzy w latach 2013-2016, w powiecie krapkowickim, mieli wykorzystywać seksu ... » więcej 2018-08-21, godz. 17:40 Wypadek w Elektrowni Opole Podczas rozbudowy Elektrowni Opole jeden z pracowników został ciężko ranny i trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jak mówi nam Ireneusz So ... » więcej 2018-08-21, godz. 17:30 To niepoważne. Arkadiusz Wiśniewski o zamianie Ożoga na Kamińską Zamianę kandydata na prezydenta Opola z Kazimierza Ożoga na Barbarę Kamińską prezydent Arkadiusz Wiśniewski uważa za niepoważną. Dzisiaj oficjalnie Kazimierz ... » więcej 2018-08-21, godz. 15:37 Prawo i Sprawiedliwość prezentuje "Dobry Program dla Opolszczyzny" Prawo i Sprawiedliwość startuje z kampanią wyborczą i przedstawia pięć punktów programu samorządowego dla regionu, wśród nich nowy węzeł autostradowy, mosty n ... » więcej 2018-08-21, godz. 15:30 Radny miejski Marcin Gambiec powalczy o fotel prezydenta Opola 'Opole jest dla wszystkich. Łączy nas Opole' - miejski radny Marcin Gambiec będzie ubiegał się o fotel prezydenta stolicy regionu. Dzisiaj (21.08) została ogł ... » więcej 2018-08-21, godz. 15:27 Gogoliński ośrodek zdrowia ma programy dla cukrzyków i pacjentów wymagających opieki pielęgniarskiej w domu Dwa nowe programy prowadzi Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie. Chodzi o pielęgniarki środowiskowo-rodzinne oraz cukrzyków. » więcej 2018-08-21, godz. 14:02 Barbara Kamińska nowym kandydatem PO, Nowoczesnej, PSL i Unii Pracy na prezydenta Opola Barbara Kamińska nową kandydatką PO, Nowoczesnej, PSL i Unii Pracy na prezydenta Opola. To oznacza, że o fotel prezydenta miasta nie będzie się ubiegał Kazimi ... » więcej 2018-08-21, godz. 13:15 PO-Nowoczesna zmienia kandydata na prezydenta Opola. Porowska: "To absolutna kompromitacja i blamaż" - Absolutna kompromitacja i absolutny blamaż. Od razu widać, że jedna z największych partii w Opolu jest do wyborów samorządowych po prostu nieprzygotowana - ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »