Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-07, 15:20 Autor: Ewelina Laxy

Most na Niemodlińskiej zostanie otwarty. Wicewojewoda: państwo pomogło miastu

Przejazd mostem nad Kanałem Ulgi w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Przejazd mostem nad Kanałem Ulgi w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Violetta Porowska [fot. Barbara Więcek]
Violetta Porowska [fot. Barbara Więcek]
Jedna z najważniejszych inwestycji budowlanych w mieście została zakończona. Most na ul. Niemodlińskiej zostanie dzisiaj (7.05) oficjalnie otwarty. Głos w sprawie zabrała wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która zaznacza, że udział służb wojewody w procesie budowy mostu był znaczący.
Jak mówi Violetta Porowska, wojewoda był odpowiedzialny za wydanie kilku decyzji, które umożliwiły nie tylko prowadzenie robót, ale pozwoliły mieszkańcom Zaodrza sprawnie przeprawiać się na drugą stronę Odry.

- Współpraca tutaj między gminą i naszymi służbami była bardzo duża. Właściwie w sposób natychmiastowy była reakcja naszych służb na wszelkie zapotrzebowania ze strony gminy. Zrozumienie dla wagi tej inwestycji w służbach wojewody było olbrzymie i współpraca cały czas, powiedziałabym, że absolutnie zgodna - mówiła Porowska.

Inwestycja kosztowała 32 mln złotych. Wicewojewoda zwróciła też uwagę na dofinansowanie, które pomogło zrealizować prace w takim tempie.

- Prawie 4,2 mln to są pieniądze wydatkowane z budżetu państwa - wyjaśniała na konferencji prasowej. - Te pieniążki dzięki uruchomieniu z rezerwy budżetowej państwa pozwoliły gminie Opole na to, by nie musiała ona wydatkować w tej kwocie pierwotnie projektowanej 7 mln zł własnych środków, tylko te środki zostały wydane z budżetu państwa jako tak zwany wkład własny.

Most na ul. Niemodlińskiej był budowany od 2016 roku. Oficjalne otarcie przeprawy zaplanowano na godzinę 18:30.
Violetta Porowska cz. 1
Violetta Porowska cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 15:30 Sprawdzą stan techniczny, trzeźwość oraz miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Rusza akcja "Bezpieczne ferie" Poprawiają się i stan techniczny pojazdów, i świadomość kierowców, ale kontrole nadal będą wzmożone. Opolska policja rozpoczyna akcję 'Bezpieczne ferie'. Będz ... » więcej 2019-01-23, godz. 15:00 W zamian za naukę wymienią parkiet na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu w ramach nauki zawodu młodzi parkieciarze za darmo odrestaurują zabytkową podłogę. Wszystko za sprawą projektu World Parkie ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:45 Poszukiwany, poszukiwana w Kluczborku. Policja zatrzymała ukrywającego się przed powrotem do zakładu karnego Kluczborska policja zatrzymała mężczyznę, który nie wrócił z przepustki do zakładu karnego w Poznaniu. 31-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości prz ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:00 Przez problem z planem zagospodarowania mają rok poślizgu w budowie remizy W ubiegłym roku strażacy z OSP Fosowskie mieli się cieszyć z nowej remizy. Na razie mogą tylko popatrzeć na plany. Strażnicy nie zaczęto budować, bo gmina Kol ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:30 Opolski sąd zdecydował: Dino nie wróci do właściciela Owczarek Dino nie wraca do właściciela. Taką decyzję wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu, który rozpatrywał zażalenie właściciela na decyzję gminy Mu ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:00 "Odpady nie stanowią zagrożenia dla środowiska". Pierwsze ustalenia WIOŚ ws. nielegalnego składowiska w Brzęczkowicach Na tym etapie nie można powiedzieć, że odkryte na terenie kurnika w Brzęczkowicach nielegalne składowisko stanowi zagrożenie dla środowiska - tak wynika z inf ... » więcej 2019-01-23, godz. 12:40 Policja ogłosiła przetarg na budowę nowej komendy w Krapkowicach W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej komendy policji w Krapkowicach. Budynek będzie 3-kondygnacyjny, w kształcie litery C, przy nim wybudowane będą także ... » więcej 2019-01-23, godz. 11:45 Gmina apeluje o uwagę. Złodzieje są coraz bardziej aktywni na oleskim cmentarzu Nasiliły się kradzieże zniczy i wiązanek na cmentarzu komunalnym w Oleśnie. Urząd miejski oraz policja apelują do odwiedzających nekropolię o zwracanie uwagi ... » więcej 2019-01-23, godz. 10:45 Alarm I stopnia dla pyłu zawieszonego PM10. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku Zła jakość powietrza jest dziś w Prudniku. Stacja pomiarowa przy ul. Podgórnej pokazała nad ranem znaczne przekroczenie poziomu pyłów zawieszonych PM 2,5, pow ... » więcej 2019-01-23, godz. 10:45 Strażacy chemicy zakończyli swoje działania w Brzęczkowicach i wiedzą, co znajduje się w zbiornikach Około 2300 beczek i kontenerów z odpadami poprodukcyjnymi znajduje się na odkrytym dzisiaj (22.01) nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach niedaleko ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »