Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-07, 15:20 Autor: Ewelina Laxy

Most na Niemodlińskiej zostanie otwarty. Wicewojewoda: państwo pomogło miastu

Przejazd mostem nad Kanałem Ulgi w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Przejazd mostem nad Kanałem Ulgi w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Violetta Porowska [fot. Barbara Więcek]
Violetta Porowska [fot. Barbara Więcek]
Jedna z najważniejszych inwestycji budowlanych w mieście została zakończona. Most na ul. Niemodlińskiej zostanie dzisiaj (7.05) oficjalnie otwarty. Głos w sprawie zabrała wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która zaznacza, że udział służb wojewody w procesie budowy mostu był znaczący.
Jak mówi Violetta Porowska, wojewoda był odpowiedzialny za wydanie kilku decyzji, które umożliwiły nie tylko prowadzenie robót, ale pozwoliły mieszkańcom Zaodrza sprawnie przeprawiać się na drugą stronę Odry.

- Współpraca tutaj między gminą i naszymi służbami była bardzo duża. Właściwie w sposób natychmiastowy była reakcja naszych służb na wszelkie zapotrzebowania ze strony gminy. Zrozumienie dla wagi tej inwestycji w służbach wojewody było olbrzymie i współpraca cały czas, powiedziałabym, że absolutnie zgodna - mówiła Porowska.

Inwestycja kosztowała 32 mln złotych. Wicewojewoda zwróciła też uwagę na dofinansowanie, które pomogło zrealizować prace w takim tempie.

- Prawie 4,2 mln to są pieniądze wydatkowane z budżetu państwa - wyjaśniała na konferencji prasowej. - Te pieniążki dzięki uruchomieniu z rezerwy budżetowej państwa pozwoliły gminie Opole na to, by nie musiała ona wydatkować w tej kwocie pierwotnie projektowanej 7 mln zł własnych środków, tylko te środki zostały wydane z budżetu państwa jako tak zwany wkład własny.

Most na ul. Niemodlińskiej był budowany od 2016 roku. Oficjalne otarcie przeprawy zaplanowano na godzinę 18:30.
Violetta Porowska cz. 1
Violetta Porowska cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-06-18, godz. 22:20 Wypadek w Opolu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-latki Na skrzyżowaniu ulic Jagiellonów i Mieszka Pierwszego zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-06-18, godz. 20:00 Nie będzie sporu sądowego z RIO. Dwie sesje nadzwyczajne w opolskim ratuszu Zalecenia Regionalnej Izby Obrachunkowej przyjęte przez opolskich rajców. Sprawa dotyczy przegłosowania przez radnych przekazania pieniędzy z puli opłat za ze ... » więcej 2018-06-18, godz. 19:45 Opolska policja otwiera swoje drzwi. Będzie można zwiedzić strzelnicę oraz... gabinet komendanta Dzisiaj (19.06) w Komendzie Wojewódzkiej Policji będzie można zwiedzić strzelnicę, a także poznać pracę funkcjonariuszy poszczególnych działów. W programie Dn ... » więcej 2018-06-18, godz. 19:00 Opolska WSB stawia na rozwój osobisty. Bezpłatne warsztaty, nie tylko dla studentów „Zbuduj swoją markę osobistą” - to hasło kolejnych bezpłatnych warsztatów realizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. Rozwinąć swoje umiejętności mogą ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:45 Do końca listopada PKS Strzelce Opolskie będzie miał 13 nowych autobusów 13 nowych autobusów pojawi się w zajezdni PKS Strzelce Opolskie. Dzisiaj (18.06) podpisano umowę na dostarczenie dwóch autokarów międzymiastowych i 11 pojazdó ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:30 Miliony złotych potrzebne na ratowanie opolskiej katedry Ponad podziałami opolscy parlamentarzyści będą próbowali lobbować w celu zdobycia pieniędzy na ratowanie katedry w Opolu. » więcej 2018-06-18, godz. 17:15 Wielki odlot wojownika. Karol Stadnik leci do USA Wojownik leci do USA. Karol Stadnik wylatuje dzisiaj (18.06) na operację do Stanów Zjednoczonych. Chłopiec, który cierpi na zespół Baelsa, w lipcu zostanie po ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 Debatowali o sytuacji Polski na mapie Europy i świata. Czy jesteśmy bezpieczni? 'Możliwe scenariusze dla Polski w Europie oraz na świecie' to tytuł konferencji połączonej z debatą na Uniwersytecie Opolskim. Prelegenci mówili w Collegium C ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 Studenci wspierają podopiecznych opolskiego Domu Dziecka. Rusza zbiórka pościeli i przyborów szkolnych Studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu nawet podczas gorącego okresu sesji egzaminacyjnej nie zapominają o swoich małych sąsiadach z Pasi ... » więcej 2018-06-18, godz. 15:00 Remont drogi 408 pod znakiem zapytania. Problemem są pieniądze Jeszcze przed wakacjami miał być rozstrzygnięty przetarg na kolejny etap remontu drogi wojewódzkiej 408 na odcinku Bierawa - Korzonek. Prace miały rozpocząć s ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »