Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-07, 15:20 Autor: Ewelina Laxy

Most na Niemodlińskiej zostanie otwarty. Wicewojewoda: państwo pomogło miastu

Przejazd mostem nad Kanałem Ulgi w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Przejazd mostem nad Kanałem Ulgi w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Violetta Porowska [fot. Barbara Więcek]
Violetta Porowska [fot. Barbara Więcek]
Jedna z najważniejszych inwestycji budowlanych w mieście została zakończona. Most na ul. Niemodlińskiej zostanie dzisiaj (7.05) oficjalnie otwarty. Głos w sprawie zabrała wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która zaznacza, że udział służb wojewody w procesie budowy mostu był znaczący.
Jak mówi Violetta Porowska, wojewoda był odpowiedzialny za wydanie kilku decyzji, które umożliwiły nie tylko prowadzenie robót, ale pozwoliły mieszkańcom Zaodrza sprawnie przeprawiać się na drugą stronę Odry.

- Współpraca tutaj między gminą i naszymi służbami była bardzo duża. Właściwie w sposób natychmiastowy była reakcja naszych służb na wszelkie zapotrzebowania ze strony gminy. Zrozumienie dla wagi tej inwestycji w służbach wojewody było olbrzymie i współpraca cały czas, powiedziałabym, że absolutnie zgodna - mówiła Porowska.

Inwestycja kosztowała 32 mln złotych. Wicewojewoda zwróciła też uwagę na dofinansowanie, które pomogło zrealizować prace w takim tempie.

- Prawie 4,2 mln to są pieniądze wydatkowane z budżetu państwa - wyjaśniała na konferencji prasowej. - Te pieniążki dzięki uruchomieniu z rezerwy budżetowej państwa pozwoliły gminie Opole na to, by nie musiała ona wydatkować w tej kwocie pierwotnie projektowanej 7 mln zł własnych środków, tylko te środki zostały wydane z budżetu państwa jako tak zwany wkład własny.

Most na ul. Niemodlińskiej był budowany od 2016 roku. Oficjalne otarcie przeprawy zaplanowano na godzinę 18:30.
Violetta Porowska cz. 1
Violetta Porowska cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-10-16, godz. 21:30 Nyscy radni podsumowali kończącą się kadencję. Najdłuższa sesja trwała trzy dni 865 uchwał przyjęli w mijającej kadencji nyscy radni miejscy. Najkrótsze spośród 57 posiedzeń trwało kwadrans, a na najdłuższe trzeba było poświęcić aż trzy d ... » więcej 2018-10-16, godz. 21:30 Jacek Niesłuchowski też nie chce budowy nowego więzienia. Kandydat na burmistrza Brzegu przedstawił możliwe scenariusze - Zamiast ściągać do miasta 1500 przestępców, wolę sprowadzić inwestorów, którzy dadzą pracę dla brzeżan - zadeklarował dziś (16.10) na konferencji prasowej k ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:30 "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej". Opolscy wojskowi spotkają się z mieszkańcami Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej pod hasłem 'Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej', która ma pokazać, że bycie żołnierzem zawodowym to ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:00 Radio Opole wyróżnione za realizację projektów w ramach programu INTERREG Rozgłośnia Radia Opole została wyróżniona przez marszałka województwa za realizację projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Dziś (16.10) na uroc ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:00 Radni sejmiku są optymistami. PO: utrzymamy stan posiadania. PiS: zdobędziemy kilkanaście mandatów Wszystkie ugrupowania w sejmiku województwa opolskiego liczą na dobry wynik wyborach samorządowych. Na kilka dni przed pójściem do urn członkowie klubu PiS, o ... » więcej 2018-10-16, godz. 19:30 Europa pół wieku po roku 1968. Debata trzech narodów w stolicy regionu O stosunkach międzynarodowych, o wnioskach i lekcjach wyciągniętych ze skutków rewolt '68 roku rozmawiają przedstawiciele trzech narodów. Polacy, Czesi i Niem ... » więcej 2018-10-16, godz. 19:00 Ile kierowca może zapłacić za badanie? W Kędzierzynie-Koźlu są pobierane dodatkowe opłaty Czy Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kędzierzynie-Koźlu bezprawnie pobiera opłaty za badania dla kierowców? Takiego zdania są przedstawiciele Fundacji Pand ... » więcej 2018-10-16, godz. 18:30 Koalicja Obywatelska zaprezentowała program dla Nysy. Wśród propozycji budowa hali targowej i mieszkań Budowa hali targowej, uzbrojenie strefy ekonomicznej Radzikowice-Goświnowice oraz nowe mieszkania to część propozycji wyborczych nyskiej Koalicji Obywatelskie ... » więcej 2018-10-16, godz. 18:00 Po tej akcji urzędnicy na pewno nas uratują. "Po szkoleniu przestaną się bać udzielać pierwszej pomocy" W dniu Przywracania Czynności Serca pracownicy urzędu marszałkowskiego w Opolu i radni regionu uczyli się, jak ratować życie. Jednocześnie brali udział w bici ... » więcej 2018-10-16, godz. 17:30 Razem Dla Opola: centrum zarządzania kryzysowego w Opolu pracuje krótko, a monitoring jest nieefektywny - Opole nie jest przygotowane na sytuacje kryzysowe - tak uważa Krzysztof Drynda. Lider Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Opola pod koniec kampanii wybor ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »