Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-07, 11:35 Autor: Justyna Maćkowiak

Majówka w statystykach opolskich służb. "W porównaniu z innymi regionami Polski było spokojnie"

Wypadek w Zawadzie na DK 45 [Mario]
Wypadek w Zawadzie na DK 45 [Mario]
Maciej Milewski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Maciej Milewski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Leszek Koksanowicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Leszek Koksanowicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Od piątku (27 kwietnia) na terenie naszego województwa doszło do 22 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 24 zostały ranne. -
W porównaniu z innymi regionami w Polsce na Opolszczyźnie było spokojnie - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
- Ofiara śmiertelna to 57-letni mężczyzna, który według wstępnych ustaleń policjantów, w miejscowości Głuszyna w powiecie namysłowskim, kierując volkswagenem golfem z nieustalonej na razie przyczyny, stracił panowanie nad samochodem, zjechał do rowu i uderzył w przepust wodny.

W ciągu ostatnich dziesięciu dni na polskich drogach zginęły 72 osoby, a ponad 1080 zostało rannych. Doszło do 850 wypadków. - Do tego dochodzi kilka tysięcy zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. To my kierowcy jesteśmy odpowiedzialni za te wypadki. Nie możemy zrzucać winy na drogi, bo nie dochodzi już do wypadków, gdzie choćby pośrednią przyczyną jest stan nawierzchni. To człowiek powoduje wypadek, nie droga, nie drzewo, nie zwierze, które mu nagle wyskakuje.

- Ogromnym problemem są pijani kierowcy oraz ci, który nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość - dodaje podinspektor Milewski.

Podczas długiego majowego weekendu opolscy policjanci wykonali ponad 12 500 badań stanu trzeźwości kierowców. 87 kierowców usiadło za kierownicą po alkoholu. Najczęstsze przyczyny wypadków to wciąż nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pod wpływem alkoholu.

- Prawie 90 razy w ciągu długiego weekendy interweniowali strażacy z powiatu opolskiego - powiedział w "Poglądach i osądach" brygadier Leszek Koksanowicz, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - 23 zgłoszenia to były pożary, ponad 50 to miejscowe zagrożenia i kilka alarmów fałszywych. Najczęściej wyjeżdżaliśmy do wypadków samochodowych. Tych zdarzeń było dużo w porównaniu z innymi okresami. Mieliśmy jeszcze sporo interwencji związanych ze zwierzętami, np. borsuk uwięziony w suchym zbiorniku wodnym.
Maciej Milewski cz. 1
Maciej Milewski cz. 2
Leszek Koksanowicz

Wiadomości z regionu

2019-03-21, godz. 14:38 Basen rekreacyjny i solankowy na Wodnej Nucie w Opolu wyłączone z użytku do odwołania Baseny solankowy i rekreacyjny na pływalni Wodna Nuta w Opolu do odwołania zostały wyłączone z użytkowania - informuje na swojej stronie internetowej Miejski ... » więcej 2019-03-21, godz. 14:00 Opolska policja szuka chętnych do pracy Ponad 100 wakatów jest w opolskiej policji. W ubiegłym roku do służby przyjęto 142 osoby, w marcu opolski garnizon zasiliło 27 osób, kolejne przyjęcia planowa ... » więcej 2019-03-21, godz. 13:40 Spór TSKN z MEN dotyczący nauki języka niemieckiego w szkołach - Opinia prawna biura analiz sejmowych przyznaje nam rację - mówią przedstawiciele Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce o zmianach ... » więcej 2019-03-21, godz. 13:38 Biskup przeprasza byłego ministranta molestowanego przez księdza Biskup opolski Andrzej Czaja skierował list otwarty do byłego ministranta, który w 2012 roku miał być molestowany przez księdza. Odczytał go na antenie radia ... » więcej 2019-03-21, godz. 13:14 Wyższe płace, niższe czynsze i darmowe leki - to wyborcze postulaty partii Razem - Przyświecają nam lewicowe wartości. Chcemy walczyć o lepsze standardy pracy, o dostęp do mieszkań, o lepsze standardy ochrony zdrowia dla wszystkich Europej ... » więcej 2019-03-21, godz. 12:15 Urolodzy z Kędzierzyna-Koźla odtworzyli pacjentowi drogi moczowe. Takich operacji w Polsce jest zaledwie pięć rocznie Zespół urologów ze szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu zrekonstruował drogi moczowe u pacjenta, któremu wcześniej z powodu raka trzeba było usunąć pęche ... » więcej 2019-03-21, godz. 12:01 Był poszukiwany za włamania. Wpadł, gdy jechał pijany rowerem Pijany rowerzysta, którego zatrzymała policja w Kędzierzynie-Koźlu, trafi na rok i dwa miesiące do więzienia. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę patrolu, gdy z ... » więcej 2019-03-21, godz. 11:18 Złodzieje wymyślają nowe sposoby na oszukanie seniorów i wyłudzenie pieniędzy Opolska policja notuje coraz więcej przypadków oszustw 'na wnuczka', czy też 'na policjanta'. Tylko od początku tego roku oszukanych zostało już trzynaście os ... » więcej 2019-03-21, godz. 10:49 Nie ma wyroku dla byłego księdza, bo od 5 miesięcy biegli nie wydali opinii Wciąż nie zapadł wyrok w sprawie byłego księdza, który miał dopuścić się molestowania ministranta. Sprawa toczy się przed Sądem Rejonowym w Strzelcach Opolski ... » więcej 2019-03-21, godz. 10:30 Fałszywy gazownik wpadł w ręce opolskiej policji Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali mężczyznę podającego się za inspektora dozoru technicznego. Fałszywy pracownik gazowni sprawdzał szc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »