Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-07, 11:35 Autor: Justyna Maćkowiak

Majówka w statystykach opolskich służb. "W porównaniu z innymi regionami Polski było spokojnie"

Wypadek w Zawadzie na DK 45 [Mario]
Wypadek w Zawadzie na DK 45 [Mario]
Maciej Milewski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Maciej Milewski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Leszek Koksanowicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Leszek Koksanowicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Od piątku (27 kwietnia) na terenie naszego województwa doszło do 22 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 24 zostały ranne. -
W porównaniu z innymi regionami w Polsce na Opolszczyźnie było spokojnie - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
- Ofiara śmiertelna to 57-letni mężczyzna, który według wstępnych ustaleń policjantów, w miejscowości Głuszyna w powiecie namysłowskim, kierując volkswagenem golfem z nieustalonej na razie przyczyny, stracił panowanie nad samochodem, zjechał do rowu i uderzył w przepust wodny.

W ciągu ostatnich dziesięciu dni na polskich drogach zginęły 72 osoby, a ponad 1080 zostało rannych. Doszło do 850 wypadków. - Do tego dochodzi kilka tysięcy zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. To my kierowcy jesteśmy odpowiedzialni za te wypadki. Nie możemy zrzucać winy na drogi, bo nie dochodzi już do wypadków, gdzie choćby pośrednią przyczyną jest stan nawierzchni. To człowiek powoduje wypadek, nie droga, nie drzewo, nie zwierze, które mu nagle wyskakuje.

- Ogromnym problemem są pijani kierowcy oraz ci, który nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość - dodaje podinspektor Milewski.

Podczas długiego majowego weekendu opolscy policjanci wykonali ponad 12 500 badań stanu trzeźwości kierowców. 87 kierowców usiadło za kierownicą po alkoholu. Najczęstsze przyczyny wypadków to wciąż nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pod wpływem alkoholu.

- Prawie 90 razy w ciągu długiego weekendy interweniowali strażacy z powiatu opolskiego - powiedział w "Poglądach i osądach" brygadier Leszek Koksanowicz, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - 23 zgłoszenia to były pożary, ponad 50 to miejscowe zagrożenia i kilka alarmów fałszywych. Najczęściej wyjeżdżaliśmy do wypadków samochodowych. Tych zdarzeń było dużo w porównaniu z innymi okresami. Mieliśmy jeszcze sporo interwencji związanych ze zwierzętami, np. borsuk uwięziony w suchym zbiorniku wodnym.
Maciej Milewski cz. 1
Maciej Milewski cz. 2
Leszek Koksanowicz

Wiadomości z regionu

2020-01-23, godz. 16:30 Rodzinna sprzeczka zakończyła się obrzuceniem bloku koktajlem Mołotowa. Damian O. ponownie przed sądem 29-letni Damian O. w lutym ubiegłego roku obrzucił jeden z bloków w Kędzierzynie-Koźlu koktajlem Mołotowa. Według śledczych, chciał podpalić mieszkanie, w którym… » więcej 2020-01-23, godz. 16:25 Policja prosi o informacje na temat Heleny Piekarz. Kobieta zaginęła w Opolu Zaginęła Helena Piekarz z Opola. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach. » więcej 2020-01-23, godz. 15:00 PiS i radni klubu Arkadiusza Wiśniewskiego chcą odwołania wiceprzewodniczącego rady miasta Część radnych Opola chce odwołania Arkadiusz Szymańskiego z funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta. Wniosek w tej sprawie złożyli byli koledzy partyjni z klubu… » więcej 2020-01-23, godz. 14:30 Przedstawiciele najlepszych szkół z Opola spotkali się z prezydentem. Były podziękowania i życzenia Podziękowania, rozmowy, wręczenie dyplomów i upominków. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, spotkał się z przedstawicielami szkół najwyżej sklasyfikowanych… » więcej 2020-01-23, godz. 12:30 Na wnuczka, na policjanta, na funkcjonariusza CBŚP. Oszuści niestety coraz bardziej "kreatywni" Starszy sierżant Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu mówił w Radiu Opole, że nie tyle sam pomysł jest ważny, co gra na emocjach. Policja przeszkoliła… » więcej 2020-01-23, godz. 11:45 Uwaga na SMS-y i maile wysyłane rzekomo przez urzędy skarbowe. Oszuści znaleźli kolejną metodę wyłudzania pieniędzy Oszuści znów dają o sobie znać. Tym razem próbują oni wykorzystywać okres rozliczeń z urzędem skarbowym. » więcej 2020-01-23, godz. 11:30 19-latek stanie przed sądem za spowodowanie wypadku, w którym zginął jego kolega 19-latek, sprawca wypadku, w którym zginął maturzysta, stanie przed sądem. Do tragedii doszło w maju 2019 roku w Rożniątowie pod Strzelcami Opolskimi. » więcej 2020-01-23, godz. 10:00 Potrzeba 9 milionów złotych, aby ratować życie 14-miesięcznego Franka z Namysłowa 9 milionów złotych potrzeba, by 14-miesięczny Franek z Namysłowa miał szansę cieszyć się normalnym życiem. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu I, przez… » więcej 2020-01-23, godz. 09:30 Zeskanuj kod, a pomnik sam zadzwoni i opowie swoją historię W pięciu lokalizacjach w Kędzierzynie-Koźlu ustawiono tabliczki z kodami QR. Po zeskanowaniu ich smartfonem rzeźba, przy której się znajduje sama oddzwania na… » więcej 2020-01-23, godz. 09:15 Zmiany w krapkowickiej radzie miejskiej Od początku stycznia Krapkowice mają nowego wiceburmistrza. Powołany na tę funkcję został Arnold Joszko, dotychczasowy przewodniczący rady miejskiej. W związku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »