Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-30, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Młodzi z Kukiz'15 namawiali do zmian w konstytucji

Akcja Klubu Młodych Kukiz
Akcja Klubu Młodych Kukiz'15 na opolskim rynku [fot. Mariusz Chałupnik]
Większe uprawnienia prezydenta, prosty system podatkowy czy zniesienie progu referendalnego. Klub Młodych Kukiz'15 namawiał opolan do zmian w konstytucji.
Jak podkreślają przedstawiciele młodzieżówki, przedstawione postulaty mają na celu zwiększenie wpływu obywateli na funkcjonowanie państwa.

- Te postulaty to zbiór naszych obserwacji i doświadczeń - mówi Dawid Niezgoda, lider Klubu Młodych Kukiz'15 w Opolu. - Mamy spory kompetencyjne pomiędzy ministrem obrony narodowej, a prezydentem i na tym polu konstytucja jest niejasna. Mamy sytuację związaną z Trybunałem Konstytucyjnym. Patrzymy na to, co dzieje się w danych dniach i rozmawiając z mieszkańcami, rozmawiając w biurach poselskich, na spotkaniach z posłami zbieramy od ludzi ich problemy, postulaty.

- Przede wszystkim musimy wykonać bardzo dużą pracę, żeby uświadomić obywateli, którzy przyzwyczaili się do partiokracji - dodaje Marcin Pękalski. - My chcemy ją przełamać. Chcemy złamać stereotypy i przywrócić władzę obywatelom.

Akcja została zorganizowana w związku ze zbliżającym się świętem uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Dawid Niezgoda, Marcin Pękalski

Wiadomości z regionu

2018-11-19, godz. 16:01 Zamknięte ulice, zmiana pierwszeństwa ruchu. Kierowcy - uwaga na opolskim Zaodrzu W związku z budową obwodnicy Piastowskiej drogowcy zamykają ul. Cmentarną, Zbożową i 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. » więcej 2018-11-19, godz. 16:00 Rewolucja w powiecie nyskim. Zmiany we władzach powiatu i prezydium rady Duże zmiany we władzach powiatu nyskiego. Podczas dzisiejszej (19.11) inauguracyjnej sesji rady powiatu wybrano nowy zarząd oraz prezydium rady. » więcej 2018-11-19, godz. 15:09 Szedł pobić i nastraszyć, dźgnął nożem i zabił. Ruszył proces ws. morderstwa na Armii Krajowej w Opolu Przed opolskim Sądem Okręgowym ruszył proces w sprawie głośnego zabójstwa w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarżonemu o spowodowan ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:54 Zaatakowany w Kadłubie mały Mikołaj w najbliższych dniach może opuścić szpital. Jego stan ustabilizował się 10-miesięczny Mikołaj, zaatakowany w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu opuści szpital. Dziecko zostało przeniesione ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:45 Poradnia laktacyjna w Strzelcach Opolskich jest bezpłatna dla wszystkich pacjentek Poradnia laktacyjna w szpitalu w Strzelcach Opolskich już nie tylko dla pacjentek z powiatów strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Od listopada możliwe ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:00 Policjanci odnotowują coraz więcej zdarzeń związanych z cyberprzestępczością - Dziś hakerzy nie działają w pojedynkę, te działania niezgodne z prawem są teraz prowadzone raczej przez zorganizowane grupy - powiedział w porannej rozmowy ... » więcej 2018-11-19, godz. 13:49 Z jednej strony profesjonalizm, z drugiej wypalenie zawodowe. Pielęgniarki rozmawiają o sytuacji w środowisku pracy Ponad 40% pielęgniarek w Polsce zmaga się z wypaleniem zawodowym. W Opolu spotkali się przedstawiciele tego środowiska, żeby dyskutować o wyzwaniach, a także ... » więcej 2018-11-19, godz. 13:00 W Kolonowskiem już można sprawdzić jakość powietrza W Kolonowskiem ruszył pilotażowy monitoring jakości powietrza. W tej gminie, jako jednej z nielicznych, nie było jeszcze urządzenia sprawdzającego, czym oddyc ... » więcej 2018-11-19, godz. 11:45 Debatują o możliwościach, jakie daje Unia Europejska. Konferencja na UO Chcą uświadamiać młodych ludzi o wartości przynależności do wspólnoty Europejczyków. Na Uniwersytecie Opolskim trwa konferencja 'Europa broni, chroni i wspier ... » więcej 2018-11-19, godz. 11:30 Wracają kontrole na granicach. Nie oznacza to, że pojawią się szlabany Od czwartku przywrócone będą tymczasowo kontrole na granicach z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją. Ma to związek z odbywającym się w Katowicach szczytem kl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »