Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-30, 15:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Interna w Głuchołazach będzie zawieszona do połowy maja

Interna w głuchołaskim ZOZ-ie będzie zawieszona do połowy maja [fot. ZOZ Głuchołazy]
Interna w głuchołaskim ZOZ-ie będzie zawieszona do połowy maja [fot. ZOZ Głuchołazy]
Do 14 maja oddział wewnętrzny w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach będzie nieczynny. Wciąż nie ma lekarzy chętnych do pracy, choć za kontrakt proponowane jest 14 tysięcy złotych i mieszkanie.
Do wniosku dyrekcji szpitala dot. zawieszenia działalności oddziału przychylił się wojewoda. Pozytywną opinię wydał również opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Wniosek dostaliśmy z dużym wyprzedzeniem - informuje Robert Bryk, dyrektor opolskiego NFZ-u. - Ogólne warunki mówią wyraźnie. Jeżeli występuje obiektywna przeszkoda w realizacji umów, to dyrekcja szpitala powinna wystąpić do NFZ-u o wyrażenie zgody na zawieszenie oddziału. My taką zgodę dajemy. Wiemy, jaka jest sytuacja.

Pośrednim rozwiązaniem problemu z obsadą na oddziale wewnętrznym ma być oddział reumatologiczny, który został w Głuchołazach uruchomiony trzy tygodnie temu.

- Mamy na nim 40 łóżek - mówi Piotr Woźniak, wicestarosta nyski. - Plan jest taki, że poszukując cały czas lekarzy specjalistów z interny, chcemy stworzyć na oddziale reumatologicznym pododdział wewnętrzny. Cały czas ta oferta poszukiwawcza jest skierowana do wszystkich lekarzy ze specjalizacją. Niestety cały czas nikogo nie znaleźliśmy.

Przypomnijmy, że interna w głuchołaskim ZOZ-ie wstrzymała pracę z początkiem kwietnia, po tym jak trzech lekarzy złożyło wypowiedzenia z pracy. Pacjenci z terenu hospitalizowani są przede wszystkim w szpitalu w Nysie.
Robert Bryk
Piotr Woźniak

Wiadomości z regionu

2020-01-19, godz. 17:19 Mnóstwo inspiracji i branżowych ofert. Tłumy młodych par na opolskich Targach Ślubnych Podwieszane dekoracje kwiatowe, minimalistyczne i błyszczące od góry do dołu suknie ślubne, czy malowane torty - to trendy, które w tym roku mają królować na przyjęciach… » więcej 2020-01-19, godz. 14:50 Przedterminowe wybory burmistrza Ozimka. Informacja dla pełnomocników komitetów wyborczych [PLIKI DO POBRANIA] Radio Opole, w związku rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Ozimka, zaprasza uprawnione podmioty do składania wniosków… » więcej 2020-01-19, godz. 14:42 Mieszkańcy Opolszczyzny tęsknią za prawdziwą zimą. "Dzieci mają coraz mniej okazji do zobaczenia śniegu" Czy lepsza jest zima z deszczem i przeważnie dodatnią temperaturą, czy bardziej oczekiwany jest śnieg i mróz? Zapytaliśmy o to w Opolu. » więcej 2020-01-19, godz. 13:00 Tarnów Opolski chce mieć na terenie gminy żłobek. Najpierw trzeba wykupić grunt Władze Tarnowa Opolskiego chcą wybudować żłobek. W placówce - przynajmniej na początku - miałoby się znaleźć miejsce dla 30 najmłodszych mieszkańców gminy. » więcej 2020-01-19, godz. 12:48 Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Prezydent Opola ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej. Kandydaci muszą mieć wykształcenie wyższe, doświadczenie zawodowe w instytucjach… » więcej 2020-01-19, godz. 12:30 Modlitwa o jedność chrześcijan. Biskup Czaja gościł na nabożeństwie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Biskup Andrzej Czaja wygłosił kazanie podczas nabożeństwa ekumenicznego w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu. Wczoraj (18.01) rozpoczął się Tydzień Powszechnej… » więcej 2020-01-19, godz. 11:21 Dziś koncert na rzecz utworzenia w Opolu Domu Nadziei. Wystąpi Krzysztof Cugowski - Będziemy zbierać pieniądze na rzecz utworzenia w Opolu Domu Nadziei. To miejsce przeznaczone dla osób bezdomnych i potrzebujących - powiedziała o koncercie z… » więcej 2020-01-19, godz. 09:00 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania „Motocyklowe Kolędowanie” już dziś (19.01) w Prudniku-Lesie. Impreza na terenie Sanktuarium św. Józefa odbędzie się już po raz 14. Towarzyszy jej charytatywna… » więcej 2020-01-19, godz. 08:14 Bawili się i w ten sposób pomogli 4-letniemu Karolowi. W Łubnianach zorganizowano bal charytatywny Gmina Łubniany już po raz drugi zorganizowała bal charytatywny na rzecz potrzebujących mieszkańców. Tym razem zebrane w ten pieniądze pomogą w leczeniu 4-letniego… » więcej 2020-01-18, godz. 20:52 Wypadek na DK 46 w Dąbrowie. Obowiązuje ruch wahadłowy Utrudnienia na DK 46 Opole - Nysa w miejscowości Dąbrowa w powiecie opolskim na wysokości salonu samochodowego po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »