Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-15, 14:00 Autor: Tomasz Cichoń

Kamienie i zioła z całego świata w CWK w Opolu

50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
35 wystawców 19-tych Targów Zdrowia-Szczęścia-Pomyślności, 85 wystawców jubileuszowej, 50-tej wystawy minerałów.
Ziołolecznictwio przeżywa renesans, a przez to pojawia się coraz więcej preparatów niskiej jakości. Ryszard Oleś, który od ponad 26-ciu lat specjalizuje się w wytwarzaniu oleju żywokostowego i produktów leczniczych z tej rośliny sięgnął po ochronę patentową swojego wyrobu. Podkreśla, że warto sprawdzać nie tylko skład preparatu, ale też wiarygodność wytwórcy.

- Trzeba zwracać uwagę na to, czy te produkty są faktycznie eko i czy są wykonane przez osoby, które mają uprawnienia, ewentualnie są zielarzami. Stad nasza firma sięgnęła po ochronę patentową. Taki proces trwa około roku - mówi Ryszard Oleś.

Jolanta Kulesza z Opola zajmuje się ochroną organizmów żywych przed elektrosmogiem. Jej zdaniem wzrasta świadomość ludzi - coraz częściej pytają o sposoby ochrony przed tym zagrożeniem.

- Wszelkiego rodzaju źródła emisji zabijają nas bardzo skutecznie i bardzo fajnie, że ludzie się budzą, że nawet świat konwencjonalnej nauki typu uniwersytety zaczął zajmować się sprawą elektrosmogu. Warto natomiast się przed tym chronić jeżeli chce się dożyć stu lat w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym - mówi Jolanta Kulesza.

Targi zdrowia i wystawa minerałów w CWK przy Wrocławskiej w Opolu potrwają do 18-tej.
Ryszard Oleś
Jolanta Kulesza

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 21:27 Samobójstwo w Mikolinie w gminie Popielów? Śledczy badają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu nyskiego Zwłoki 34-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach mostu nad Odrą w miejscowości Mikolin w gminie Popielów. To mieszkaniec powiatu nyskiego. » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 TOZ w Opolu walczy o psa Dino. Będzie interweniować u prokuratora generalnego Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie składa broni w walce o owczarka Dino. Wolontariusze zapowiadają, że będą interweniować u prokuratora generalne ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »