Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-15, 14:00 Autor: Tomasz Cichoń

Kamienie i zioła z całego świata w CWK w Opolu

50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
50. Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
35 wystawców 19-tych Targów Zdrowia-Szczęścia-Pomyślności, 85 wystawców jubileuszowej, 50-tej wystawy minerałów.
Ziołolecznictwio przeżywa renesans, a przez to pojawia się coraz więcej preparatów niskiej jakości. Ryszard Oleś, który od ponad 26-ciu lat specjalizuje się w wytwarzaniu oleju żywokostowego i produktów leczniczych z tej rośliny sięgnął po ochronę patentową swojego wyrobu. Podkreśla, że warto sprawdzać nie tylko skład preparatu, ale też wiarygodność wytwórcy.

- Trzeba zwracać uwagę na to, czy te produkty są faktycznie eko i czy są wykonane przez osoby, które mają uprawnienia, ewentualnie są zielarzami. Stad nasza firma sięgnęła po ochronę patentową. Taki proces trwa około roku - mówi Ryszard Oleś.

Jolanta Kulesza z Opola zajmuje się ochroną organizmów żywych przed elektrosmogiem. Jej zdaniem wzrasta świadomość ludzi - coraz częściej pytają o sposoby ochrony przed tym zagrożeniem.

- Wszelkiego rodzaju źródła emisji zabijają nas bardzo skutecznie i bardzo fajnie, że ludzie się budzą, że nawet świat konwencjonalnej nauki typu uniwersytety zaczął zajmować się sprawą elektrosmogu. Warto natomiast się przed tym chronić jeżeli chce się dożyć stu lat w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym - mówi Jolanta Kulesza.

Targi zdrowia i wystawa minerałów w CWK przy Wrocławskiej w Opolu potrwają do 18-tej.
Ryszard Oleś
Jolanta Kulesza

Wiadomości z regionu

2020-04-08, godz. 08:30 Pieniądze są, umowa podpisana. W Łowkowicach powstanie PSZOK Tuż po świętach ruszy budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w gminie Strzeleczki. Powstanie on w Łowkowicach, inwestycja składa się z budowy kontenera… » więcej 2020-04-08, godz. 07:45 Za nami tydzień próbnego spisu powszechnego w gminie Prószków. Na razie frekwencja nie zachwyca Cały czas przez internet, od środy (08.04) również telefonicznie. W Prószkowie od początku miesiąca prowadzony jest próbny spis powszechny. W związku z pandemią… » więcej 2020-04-07, godz. 21:32 Nyska uczelnia pomaga studentom, którzy przez koronawirusa stracili płynność finansową. "Nie chcemy, by rezygnowali przez… Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie wspiera finansowo studentów, którzy ze względu na epidemię koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. » więcej 2020-04-07, godz. 20:50 W marcu do opolskiego ZUS trafiło 1260 wniosków o zawieszenie i wyrejestrowanie działalności gospodarczej. Kto może, biznes… W marcu w opolskich placówkach ZUS zgłoszono 1260 wniosków o zawieszeniu i wyrejestrowaniu działalności gospodarczej. Najwięcej - 402 - zanotowano w Opolu. W związku… » więcej 2020-04-07, godz. 20:00 W czasie pandemii opolscy logistycy nie zrywają kontaktu z "misjonarzami" Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej nie tylko pomagają w kontrolowaniu osób przebywających na kwarantannie, czy w transporcie środków ochrony osobistej… » więcej 2020-04-07, godz. 19:45 Pieniądze od browaru pomogą w walce z koronawirusem. Namysłowski szpital kupuje kolejny sprzęt medyczny Namysłowski szpital otrzymał kolejne wsparcie od sektora biznesu. Tym razem 100 tysięcy złotych na rzecz lecznicy przekazał miejscowy browar. » więcej 2020-04-07, godz. 18:30 Opolska ginekologia też ma bezpieczny i nowoczesny sprzęt do pomiaru temperatury. To wsparcie ze strony Politechniki O… Politechnika Opolska wspiera kolejne szpitale w walce z koronawirusem. Profesjonalna kamera termowizyjna wraz z oprogramowaniem trafiła do Klinicznego Centrum… » więcej 2020-04-07, godz. 17:59 Raport dnia: 6 kolejnych mieszkańców regionu zakażonych koronawirusem. Zmarła 61-letnia pacjentka szpitala w Kędzierzy… Na Opolszczyźnie COVID-19 potwierdzono dziś (07.04) u sześciu kolejnych osób, co oznacza, że liczba zakażonych w regionie wzrosła do 107. Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-04-07, godz. 17:15 Brzescy seniorzy dostaną od miasta środki ochronne. Wsparcie trafiło też m.in. do szpitala Część mieszkańców Brzegu otrzyma od miasta bezpłatne środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji. Podobne wsparcie magistrat przekazał do tej pory szpitalowi… » więcej 2020-04-07, godz. 16:45 Rodzice osób niepełnosprawnych mogą wnioskować do ZUS-u o zasiłek opiekuńczy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje kolejne wnioski dotyczące 14-dniowego zasiłku opiekuńczego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »