Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-13, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Pasja, kariera, satysfakcja motywem przewodnim III Festiwalu Karier

III Festiwal Karier [fot. Katarzyna Doros]
III Festiwal Karier [fot. Katarzyna Doros]
III Festiwal Karier [fot. Katarzyna Doros]
III Festiwal Karier [fot. Katarzyna Doros]
III Festiwal Karier [fot. Katarzyna Doros]
III Festiwal Karier [fot. Katarzyna Doros]
Uczestnicy III Festiwalu Karier "Z talentem w przyszłość" szukali odpowiedzi na pytanie, czy talent i pasja są ważne przy wyborze ścieżki zawodowej. Inspiracją dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu były warsztaty rozwoju osobistego i spotkania m.in. z Lukasem Gogolem, z łyżwiarką szybką - Magdaleną Warakomską i piłkarzami ręcznymi KPR Gwardii Opole.
- Formuła targów edukacyjnych już się wyczerpała, dlatego postanowiliśmy, że na festiwalu wystąpią ludzie z naszego regionu, którzy się spełnili i trafili w niszę na rynku pracy - mówi Jacek Suski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. - Chcemy, żeby dzięki temu festiwalowi młode osoby ze szkół ponadgimnazjalnych uwierzyły w siebie i zrozumiały, że przecież oni też mają różne predyspozycje i mogą robić różne fajne rzeczy. Chcemy zaszczepić w nich taką myśl, że może ich marzenie się spełni i będą mogli robić to co lubią, tak żeby czerpać z tego satysfakcję, a przy okazji mieć z tego dochód.

Zdaniem uczniów, choć planowanie kariery warto rozpocząć jak najwcześniej, w szkole mówi się o tym za mało, a na festiwal przyszli głównie po inspiracje i wskazówki. - Osoby w naszym wieku cały czas szukają czegoś nowego, to najlepszy czas, żeby próbować i odkrywać swoje pasje - mówią.

- Jako, że jesteśmy już w liceum, myślimy krok dalej. Interesujemy się sztuką, dlatego naszą uwagę skupiły wydziały sztuki, "plastyczniak"- mówi Julia Zajder.

- Chcemy znaleźć to coś, co nas zaintryguje i będziemy chcieli to robić w przyszłości. Każdy posiada dany talent i każdemu co innego wychodzi lepiej - dodaje Michał Szaforz.

Młodzi ludzie mogli skorzystać z interaktywnych stoisk i punktów konsultacyjnych.
Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Jacek Suski
Uczestnicy

Wiadomości z regionu

2019-03-22, godz. 19:15 Nyskie wodociągi nagrodziły dzieci i młodzież, które pochyliły się nad problemem braku dostępu do wody Ponad 120 prac autorstwa dzieci ze szkół podstawowych wpłynęło do nyskiej Akwy w ramach tegorocznej edycji konkursu 'Nie pozostawiajmy nikogo za sobą'. Dziś ( ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski opolskimi kandydatami do Parlamentu Europejskiego Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z pierwszego miejsca powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Prawo i Sprawied ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Strajk nauczycieli: Egzaminy na zakończenie gimnazjum i podstawówki odbędą się w terminie - zapewnia opolski kurator o ... - Zbieramy dane ze szkół, w których odbywa się referendum strajkowe i analizujemy sytuację - powiedział w Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. ... » więcej 2019-03-22, godz. 16:00 Bus "NowejPiątki" w trasie. Dzisiaj odwiedzał miejscowości na północy województwa opolskiego Wołczyn, Byczyna i Kluczbork znalazły się dzisiaj (22.03) na trasie busa 'NowaPiątka'. » więcej 2019-03-22, godz. 15:38 Duże zainteresowanie 22. edycją nyskich targów pracy. "To najlepsza forma kontaktu potencjalnego pracownika z pracodaw ... Ponad 40 wystawców z Polski jak i zagranicy wzięło dziś (22.03) udział w nyskich targach pracy. Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 22. i dla setek od ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:33 Polak Węgier dwa bratanki. Trwają obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Delegacja z zaprzyjaźnionego z Opolszczyzną regionu Fejér gościła w stolicy województwa. Studyjny wyjazd opolskich winiarzy do partnerskiego regionu, czy wspó ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:25 Kłosowski i Czochara powalczą o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu dolnośląsko-opolskiego Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów ubiegających się o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu obejmującego województwa dolnośląskie i op ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:15 Debata i prelekcje. Trwają obchody Światowego Dnia Wody w Opolu Debata o wodzie w mieście, prelekcje i panel dyskusyjny - to kolejne elementy obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji dysk ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:19 Paczków: Zamiast tradycyjnych "kartoników", szkolne legitymacje noszą w smartfonach Uczniowie paczkowskiej szkoły, jako pierwsi w regionie korzystają od wczoraj (21.03) z elektronicznych legitymacji. Dokument wyświetlany jest na ekranie smart ... » więcej 2019-03-22, godz. 13:45 Nie będzie aktu oskarżenia wobec księdza pedofila, bo sprawa się przedawniła Prokuratura Rejonowa w Nysie ustaliła, że ks. Edward W., niegdyś wikary w Strzelcach Opolskich, w latach 80 i 90 dokonał czynów pedofilskich wobec nieletnich ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »