Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-15, 12:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Wrzoski są opolskie, ale część nieruchomości wciąż należy do gminy Dąbrowa

Wrzoski są opolskie, ale część nieruchomości wciąż należy do gminy Dąbrowa [fot. Sławomir Kieler]
Wrzoski są opolskie, ale część nieruchomości wciąż należy do gminy Dąbrowa [fot. Sławomir Kieler]
Czerwone autobusy są, jest lepsza komunikacja publiczna z miastem, poprawił się stan dróg zarządzanych przez Opole - takie plusy roku obecności w Dużym Opolu wymieniają przedstawiciele dzielnicy Wrzoski. Są jednak i poważne minusy. Wciąż nie doszło do przekazania części nieruchomości, zarządzanych przez gminę Dąbrowa, a dziś leżących w Opolu.
- Brak uregulowań kwestii majątkowych uniemożliwia nam staranie się o remonty - mówi Piotr Fikus z zarządu dzielnicy Wrzoski, niegdyś sołtys Wrzosek.

- Coś nie jest miasta, to miasto nie może w to inwestować. Cały czas słyszymy, to jeszcze nie jest nasze, poczekajcie. Najpierw to musi przejść na naszą własność, wtedy będziemy działać - dodaje Fikus.

Jak utrzymują przedstawiciele rady dzielnicy w rozmowach miedzy ratuszem a gminą Dąbrowa wszystko rozbija się o pieniądze.

- Chodzi o rekompensatę. Nie tę, za zeszły i ten rok - dodaje Ireneusz Racławicki, przewodniczący rady dzielnicy Wrzoski.

- Chodzi o środki, które, jeszcze po milionie, mają być w roku 2019 i 2020 przelane do gminy. I wójt gminy Dąbrowa obawia się. Ponieważ, to jest zapisane tylko w prognozie, a nie jest zapisane w żadnym dokumencie bardziej szczegółowym, obawia się, że na przykład wybory, które będą się odbywać prawdopodobnie w tym roku, mogą zmienić spojrzenie - mówi Racławicki.

Na liście nieruchomości wciąż nie przekazanych "na stan" Opola - dodaje Racławicki - jest m.in. boisko LZS-u, świetlica oraz budynek remizy miejscowej OSP. Rada chciałaby zająć się remontem elewacji tego ostatniego.
Piotr Fikus
Ireneusz Racławicki

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 23:20 Problematyczne skrzyżowanie w Gąsiorowicach. Mimo znaku stop, dochodzi tam do wypadków Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Wolności w Gąsiorowicach często dochodzi do potrąceń rowerzystów i kolizji samochodów. I to, mimo tego że oznakowanie w tym re ... » więcej 2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »