Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-10, 16:32 Autor: Joanna Matlak

Pełno śmieci na ogródkach działkowych na opolskich Chabrach. "Remondis o nas zapomina"

Pełno śmieci na ogródkach działkowych na Chabrach
Pełno śmieci na ogródkach działkowych na Chabrach
Pozostałości po podpaleniu hałdy [fot. Joanna Matlak]
Pozostałości po podpaleniu hałdy [fot. Joanna Matlak]
Pełno śmieci na ogródkach działkowych na Chabrach
Pełno śmieci na ogródkach działkowych na Chabrach
Pełno śmieci na ogródkach działkowych na Chabrach
Pełno śmieci na ogródkach działkowych na Chabrach
Pełno śmieci na ogródkach działkowych na Chabrach
Pełno śmieci na ogródkach działkowych na Chabrach
Przepełnione kontenery i pojemniki oraz śmieci, które trafiają za płot – tak często wygląda rzeczywistość na ogródkach działkowych w Opolu. W ubiegłą sobotę doszło do podpalenia hałdy odpadów za murem Rodzinnych Ogródków Działkowych „Chabry” w Opolu. Niektórzy z działkowców obawiają się o bezpieczeństwo, ale jednocześnie skarżą się na bałagan.
- To było niebezpieczne ze względu na to, że były tam zebrane śmieci od przynajmniej zeszłego roku. Były tam farby, dywany, polakierowane meble, bo, to była nie tylko roślinność, która też tam była wyrzucana, ale trzeba powiedzieć, że to wszystko było bardzo suche. Działki mogły się zająć - mówi jedna z działkowiczek.

- Mamy problem, rzadko do nas przyjeżdżają. Oni zabierają tylko to, co jest w kontenerach, a ludzie powyrzucali co się tylko da - dodaje inna kobieta.

- To jest w gestii zarządu, powinni to uporządkować - mówi jeden z działkowiczów.

W tej sprawie posypały się mandaty, które zarząd ogródków działkowych uważa za niesłuszne. - Jeśli chodzi o wywóz odpadów, to zdarza się tak, że Remondis zapomina o przyjeździe do nas – mówi Stanisław Szewczuk, prezes ogródków na Chabrach.

- W tej chwili kontenery są pełne i wczoraj, czyli 9 kwietnia, nie dokonano wywozu odpadów (zgodnie z harmonogramem przyp. red.), w związku z tym odpady gromadzą się również obok pełnych kontenerów i problem polega tylko na tym: z kim mam rozmawiać, żeby firma Remondis wywiązywała się ze swoich obowiązków? - pyta Szewczuk.

Remondis tłumaczy sprawę awarią samochodu. - Odpady będą odebrane dzisiaj na drugiej zmianie – zapewnia Apolonia Klepacz, wiceprezes firmy Remondis.

- Wczoraj była tam zrobiona wizja lokalna, żeby ustalić ile tych odpadów jest, okazuje się, że jest ich bardzo dużo. Jest 20 pełnych pojemników 1100 litrowych, do tego około 4-6 metrów sześciennych odpadów leżących poza pojemnikami, także można powiedzieć, że będzie to pełna śmieciarka - mówi Klepacz.

Przedstawiciele firmy Remondis wskazują ponadto, że w ubiegłym tygodniu przeprowadzono dodatkową wywózkę śmieci z uwagi na rozpoczynający się sezon działkowy.

Wiadomości z regionu

2020-02-26, godz. 13:45 Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej pytają, jak Opolszczyzna jest przygotowana na walkę z koronawirusem 175 miast jest nieprzygotowanych do pojawienia się w Polsce koronawirusa - stwierdzili dziś (26.02) podczas zorganizowanej w Opolu konferencji prasowej przedstawiciele… » więcej 2020-02-26, godz. 13:05 Zarząd Dróg Wojewódzkich zamyka w marcu trzy drogi na trasie północ-południe. Będą objazdy Od 2 marca do czerwca nie przejedziemy drogą wojewódzką 454. Tydzień później drogą 416. W marcu możemy spodziewać się zmian na wojewódzkiej 901 w Dobrodzieniu… » więcej 2020-02-26, godz. 13:00 W Zawadzkiem powstaną mieszkania interwencyjne. Mają służyć w nagłych przypadkach Dwa mieszkania interwencyjne chce stworzyć gmina Zawadzkie. Mają być wykorzystywane w nagłych przypadkach, gdy lokum trzeba będzie zapewnić np. pogorzelcom czy… » więcej 2020-02-26, godz. 12:30 Kosztowne wyprzedzanie na autostradzie. Kierowca z Rumunii musi zapłacić 3 tysiące złotych kary za niebezpieczną jazdę Mimo śliskiej nawierzchni i ograniczonej widzialności, zajeżdżał na autostradzie drogę innym pojazdom. Mowa o kierowcy z Rumunii, który wpadł w ręce policjantów… » więcej 2020-02-26, godz. 11:00 List prezydenta miasta do rektora Politechniki Opolskiej ws. relacji i PNT. Jest reakcja prof. Marcina Lorenca Prezydent Opola skierował list do rektora Politechniki Opolskiej. Prosi w nim prof. Marcina Lorenca o odniesie się do wypowiedzianych przez niego słów o tym, że… » więcej 2020-02-26, godz. 11:00 Kopią nową studnię głębinową, żeby mieszkańcy Pawłowiczek nie mieli sucho w kranach Rozpoczęło się kopanie nowej studni głębinowej w Pawłowiczkach. To reakcja samorządu na problemy z wodą, jakie ubiegłego lata odczuli mieszkańcy tej gminy. Nowa… » więcej 2020-02-26, godz. 10:50 W Kościele katolickim trwa Środa Popielcowa W kalendarzu katolickim dzisiaj (26.02) rozpoczyna się Wielki Post. Wierni od samego rana odwiedzają kościoły, uczestniczą we mszy świętej, a kapłan posypuje ich… » więcej 2020-02-26, godz. 09:00 LGD "Górna Prosna" ma dodatkowe pieniądze za dobrze zrealizowaną strategię wieloletnią Pół miliona złotych bonusu otrzymała Lokalna Grupa Działania 'Górna Prosna' za skuteczną realizację strategii na lata 2014-2020. » więcej 2020-02-26, godz. 08:00 Lubsza nie poprze wniosku o pełną intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski. "Królowie w tym kraju byli osobami fi… Gmina Lubsza nie poparła wniosku o pełną intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski. Samorząd otrzymał w tej sprawie petycję od prawniczki z Rabki-Zdroju. » więcej 2020-02-26, godz. 07:00 Byczyński magistrat czeka na pomysły do budżetu obywatelskiego. Do wydania prawie 60 tysięcy złotych Mieszkańcy Byczyny mogą już zgłaszać projekty do tegorocznego budżetu obywatelskiego. W puli jest 56 tysięcy złotych, które podzielono po połowie na dwie części… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »