Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-26, 18:00 Autor: Ewelina Laxy

Jest śledztwo ws. śmierci dwulatki z Bierkowic. Lekarze wskazują na profesjonalizm ratowników

Groźny wypadek w Opolu. Dziecko wpadło do szamba [fot. Mariusz Materlik]
Groźny wypadek w Opolu. Dziecko wpadło do szamba [fot. Mariusz Materlik]
Prokuratura Okręgowa w Opolu wszczęła śledztwo dotyczące śmierci dwulatki, która wczoraj (25.03) wpadła do szamba. Jest ono prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.
Jak mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu, zostały już przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia.

- Przesłuchano w charakterze świadka ojca dziecka oraz dwie osoby, które pomagały ojcu dziecka szukać, po jego zaginięciu. Zabezpieczono monitoring z posesji, na której znajdował się wlot do szamba. Zostaną przeprowadzone procesowe oględziny tego zapisu. Monitoring zostanie odtworzony najszybciej jak się da, tak aby móc zweryfikować jak doszło do tego zdarzenia.

2 latka zmarła w nocy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, po wielogodzinnej resuscytacji.

- W takich przypadkach rokowania rzadko bywają korzystne - przyznaje dr Wojciech Walas, ordynator oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków USK.

- O fachowości tych podjętych działań od samego początku, świadczy chociażby efekt uzyskania powrotu czynności serca, w tak dramatycznych sytuacjach, i po tak najprawdopodobniej długim okresie przebywania pod wodą. Udało się na kilkanaście godzin przywrócić czynność serca, ale to jest za mało jeszcze dla uratowania pacjenta.

Przypomnijmy: Dziecko wpadło do zbiornika na nieczystości w Opolu-Bierkowicach wczoraj (25.03). Zgłoszenie o "zniknięciu" dziewczynki opolska policja otrzymała od ojca dziecka, tuż po godzinie 12.00. Gdy mundurowi dotarli na posesję zastali ojca i świadków. To oni samodzielnie wyjęli dziecko ze studzienki. Na miejscu pomocy udzielali ratownicy medyczni. Udało się przywrócić akcję serca. 2-latka została przewieziona do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Po kilkugodzinnej reanimacji - na SOR została przekazana w stanie ciężkim na dziecięcy OIOM. Zmarła po północy.

Jutro (27.03) ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki, która pozwoli ustalić okoliczności śmierci.
prokurator Stanisław Bar
dr Wojciech Walas o akcji ratunkowej 2-latki
nadkom. Marzena Grzegorczyk, KWP Opole o zgłoszeniu ws. dziecka

Wiadomości z regionu

2019-07-20, godz. 20:35 Do 23.00 nocne zwiedzanie Wieży Piastowskiej. Dodatkową atrakcją wicie wianków Wieża Piastowska będzie otwarta dla zwiedzających do 23.00. To jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć z wysoka Opole nocą. W tym roku propozycję połączono z wi ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:52 Głubczyce pełne aktywnych ludzi! Radio Opole gościło na miejscu [ZDJĘCIA] Za nami kolejny wakacyjny plenerowy program Radia Opole! Tym razem gościliśmy w Głubczycach. W naszym studiu przy centrum przesiadkowym pojawiły się osoby zaa ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:44 Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości w Namysłowie. "Chcemy pokazać, że rodzina jest wielką wartością" Na namysłowskim rynku trwa piknik rodzinny zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Wśród atrakcji można znaleźć gry i zabawy, poczęstunek, czy występy art ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:44 Złot brodaczy w Opolu, czyli o modzie na brodę i pomocy dla ciężko chorej Cysi Po Katowicach przyszedł czas na Opole. W stolicy naszego regionu odbył się pierwszy 'Zlot brodaczy'. Celem akcji jest integracja mężczyzn z długim zarostem a ... » więcej 2019-07-20, godz. 17:53 Śmiertelny wypadek w powiecie strzeleckim. Zginął kierowca ciągnika, przygnieciony przez kierowany pojazd Śmiertelny wypadek na drodze rolniczej w powiecie strzeleckim. O 11:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym, że na drodze polnej między Wysoką a Niwkami c ... » więcej 2019-07-20, godz. 17:08 Nysa już po raz 10. stanie się areną zmagań pirotechników. Przed nami jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody Już dziś (20.07) na plaży Jeziora Nyskiego odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Ognia i Wody, święta fajerwerków. » więcej 2019-07-20, godz. 16:35 Bliżej pacjenta. Bezpłatne badania przy okazji zakupów w Turawa Park Bliżej pacjenta - pod tym hasłem w Centrum Handlowym Turawa Park Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi dzień otwarty. Bernadetta Trawka - rzecznik prasowa NFZ tłu ... » więcej 2019-07-20, godz. 16:15 Najpierw półkolonie, potem kolonie? Wakacje, to czas pierwszych, samodzielnych wyjazdów na letni wypoczynek Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, w jakim wieku można posłać dziecko na obóz, czy kolonię. Chodzi o samodzielność, bezpieczeństwo, aklimatyzację w grupie. » więcej 2019-07-20, godz. 14:53 Trwa Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa w Nysie. Dziś usłyszymy mistrzów wiolonczeli klasy europejskiej 'Perły muzyki polskiej' będzie można usłyszeć dziś (20.07) na koncercie realizowanym w ramach festiwalu muzycznego towarzyszącego VI Międzynarodowej Akademii ... » więcej 2019-07-20, godz. 09:10 Bliżej pacjenta - dziś Dzień Otwarty z NFZ w Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą dzisiaj (20.07) w Centrum Handlowym Turawa Park między godziną 11.30 do 17.00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »