Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-19, 14:10 Autor: Joanna Matlak

Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu. Powstanie nowa komórka w Zakładzie Komunalnym

Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Na jej czele stanie Anna Konowalczuk-Żołud, absolwentka ogrodnictwa i architektury krajobrazu.
- Pierwszym, priorytetowym zadaniem będzie nasadzenie 7 tysięcy drzew – mówi Anna Konowalczuk-Żołud. - Moim zadaniem będzie to, żeby ta zieleń wyglądała i spełniała swoje funkcje, żeby była dobrana pod względem gatunkowym i żeby to wszystko miało ręce i nogi. Dlatego moje wykształcenie będzie miało znaczenie, bo będę mogła zadecydować, co i w jakiej ilości posadzić, czyli rozdysponowanie tych 7 tysięcy nasadzeń na konkretne tereny do konkretnych warunków środowiskowych - mówi Konowalczuk-Żołud i wskazuje ponadto, że w Opolu brakuje parku „z prawdziwego zdarzenia”.

Z nową specjalistką ds. zieleni będą konsultowane działania inwestycyjne oraz dokumenty planistyczne. - Przejęcie zadań nie oznacza, że jesteśmy niezadowoleni z pracy MZD. Nowa komórka uporządkuje kwestie aranżacji zieleni - dodaje Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Chcemy, żeby zajęła się aranżacją przestrzeni miejskich, czyli placów, parków i terenów zielonych, natomiast Miejski Zarząd Dróg ma w swoim kompetencjach zieleń przyuliczną, przydrożną i ta zieleń w pasach drogowych pozostanie w kompetencjach MZD - mówi Stelnicka.

Nowa komórka ds. zieleni miejskiej będzie także odpowiadać za stan cmentarzy.
Anna Konowalczuk Żołud
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2018-04-20, godz. 06:00 Nocny wypadek w okolicach miejscowości Komorno Na drodze krajowej nr 45 na odcinku Racibórz - Krapkowice przed godziną drugą dachował samochód osobowy. Trzy osoby zostały ranne. » więcej 2018-04-20, godz. 00:13 Dachowanie samochodu osobowego w Główczycach W Główczycach w powiecie oleskim doszło do dachowania samochodu osobowego. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-04-19, godz. 22:00 Zderzenie motocyklisty z osobówką w centrum Opola Na ul. Armii Krajowej w Opolu 36-latek kierujący motocyklem marki yamaha zderzył się z osobowym fordem mondeo. Doznał obrażeń ciała i został przewieziony do s ... » więcej 2018-04-19, godz. 21:20 Gmina Strzeleczki wspiera rozbudowę Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim Wójt gminy Strzeleczki przekazał darowiznę, w kwocie 20 tysięcy złotych na ręce władz Uniwersytetu Opolskiego. Fundusze mają wesprzeć rozbudowę Collegium Medi ... » więcej 2018-04-19, godz. 21:00 Opole: Radni sprawdzą transakcje prezydenta. Wyniki poznamy po wakacjach Komisja Rewizyjna działająca przy Radzie Miasta Opola skontroluje zamiany gruntów i budynków i ich zbycie w latach 2014-2018. Chodzi o transakcje zawierane pr ... » więcej 2018-04-19, godz. 20:30 Policja łapała kierowców "z ciężką nogą" na A4 18 mandatów i 1 sprawa skierowana do sądu - to efekt policyjnej akcji 'Nie dla prędkości', którą przeprowadzono na autostradzie A4. » więcej 2018-04-19, godz. 19:45 Posadzili bratki w dziurach drogi powiatowej. Starosta mówi, że to łamanie prawa Kwiaty rosnące w asfaltowej jezdni pokazały się w Szybowicach. Nie ma to jednak związku z wiosną. W dziurach drogi biegnącej przez wioskę posadzili je mieszka ... » więcej 2018-04-19, godz. 19:20 "Bieg w kasku" zachęcał do studiowania na Politechnice Opolskiej Ponad 70 zawodniczek wystartowało w 'Biegu w kasku' na błoniach Politechniki Opolskiej. To element ogólnopolskiej akcji 'Dziewczyny na Politechniki', której c ... » więcej 2018-04-19, godz. 18:30 Nowe drzewa w parku na osiedlu im. Armii Krajowej w Opolu. "Wszyscy musimy dbać o środowisko" 16 nowych topoli i dębów rośnie od dzisiaj (19.04) na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. To część rozbudowy parku w pobliżu tzw. górki śmierci z myślą o nowych m ... » więcej 2018-04-19, godz. 17:30 Oszustwo "na Caritas". Możliwe, że oszuści użyli środków usypiających Sposobem 'na Caritas' zostali oszukani mieszkańcy powiatu głubczyckiego. Stracili 7 tysięcy złotych. To pierwszy taki przypadek na Opolszczyźnie. Oszuści prze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »