Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-19, 14:10 Autor: Joanna Matlak

Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu. Powstanie nowa komórka w Zakładzie Komunalnym

Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Na jej czele stanie Anna Konowalczuk-Żołud, absolwentka ogrodnictwa i architektury krajobrazu.
- Pierwszym, priorytetowym zadaniem będzie nasadzenie 7 tysięcy drzew – mówi Anna Konowalczuk-Żołud. - Moim zadaniem będzie to, żeby ta zieleń wyglądała i spełniała swoje funkcje, żeby była dobrana pod względem gatunkowym i żeby to wszystko miało ręce i nogi. Dlatego moje wykształcenie będzie miało znaczenie, bo będę mogła zadecydować, co i w jakiej ilości posadzić, czyli rozdysponowanie tych 7 tysięcy nasadzeń na konkretne tereny do konkretnych warunków środowiskowych - mówi Konowalczuk-Żołud i wskazuje ponadto, że w Opolu brakuje parku „z prawdziwego zdarzenia”.

Z nową specjalistką ds. zieleni będą konsultowane działania inwestycyjne oraz dokumenty planistyczne. - Przejęcie zadań nie oznacza, że jesteśmy niezadowoleni z pracy MZD. Nowa komórka uporządkuje kwestie aranżacji zieleni - dodaje Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Chcemy, żeby zajęła się aranżacją przestrzeni miejskich, czyli placów, parków i terenów zielonych, natomiast Miejski Zarząd Dróg ma w swoim kompetencjach zieleń przyuliczną, przydrożną i ta zieleń w pasach drogowych pozostanie w kompetencjach MZD - mówi Stelnicka.

Nowa komórka ds. zieleni miejskiej będzie także odpowiadać za stan cmentarzy.
Anna Konowalczuk Żołud
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2018-07-22, godz. 14:43 Opolanie nie regulują opłat za odbiór śmieci. Problem ma m.in. Biała W gospodarstwach domowych przybywa śmieci, rosną również koszty ich odbioru od mieszkańców. Niektóre samorządy lokalne mają problemy z niepłacącymi za te usłu ... » więcej 2018-07-22, godz. 14:05 Mocna energia w opolskim amfiteatrze. Na scenie znów zagościła zumba Energia, taniec, ruch i latynoskie rytmy. To wszystko zawarte jest w zumbie. Czwarty rok z rzędu miłośnicy takiej formy ćwiczeń spotykają się w Opolu. Dziś (2 ... » więcej 2018-07-22, godz. 13:30 Projekt "Restart" wystartuje jesienią. Najpierw trzeba wyremontować budynek Najpierw remont budynku, a potem rozpoczęcie projektu. W ubiegłym tygodniu rozpisano przetarg na odnowienie obiektu przy ul. Sienkiewicza 29 w Opolu, który pó ... » więcej 2018-07-22, godz. 12:00 Mieszkańcy Praszki spotkali się z ministrem Jackiem Sasinem Zwalczanie ubóstwa, zwłaszcza wśród dzieci, uszczelnienie systemu podatkowego, działania w celu obniżenia cen paliwa oraz obciążenia dla samorządów - to część ... » więcej 2018-07-22, godz. 10:00 Uwaga kierowcy! Od poniedziałku utrudniony przejazd przez Bohaterów Monte Cassino w Opolu Od poniedziałku - 23 lipca - nowe utrudnienia dla kierowców w Opolu. Na ul. Bohaterów Monte Cassino, w okolicy stacji paliw, jadąc w kierunku Dworca Wschodnie ... » więcej 2018-07-22, godz. 09:00 Chorujący na Alzheimera będą mogli liczyć na opiekę. W Prószkowie powstaje Dom Dziennego Pobytu W Prószkowie powstaje Dom Dziennego Pobytu dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. We wrześniu zakończone zostaną prace budowlane, a otwarcie nastąpi mies ... » więcej 2018-07-22, godz. 08:59 Nocny wypadek w Kórnicy. Są poszkodowani 4 osoby zostały ranne, dwie trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło po 2.00 w nocy, na drodze wojewódzkiej 416, w miejscowości Kórnica w powiecie kra ... » więcej 2018-07-21, godz. 20:00 Namysłów chce wspomóc tamtejszy PKS. Od poniedziałku ruszy kilka kursów O problemach namysłowskiego przewoźnika informujemy od kilku dni. PKS na czas wakacji zawiesił wszystkie połączenia autobusowe, ze względu na problemy finanso ... » więcej 2018-07-21, godz. 19:00 Wypadek w Grodkowie. Podczas prac remontowych zginęli ojciec i syn Dwóch mężczyzn - ojciec (44 lata) i jego 15-letni syn oraz kobieta zostali porażeni prądem w Grodkowie. Mężczyźni na prywatnej posesji prowadzili drobne prace ... » więcej 2018-07-21, godz. 18:45 Jacek Sasin spotkał się z mieszkańcami Otmuchowa. "Chcemy słuchać o oczekiwaniach" [ZDJĘCIA, FILM] Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkał się dziś z mieszkami Otmuchowa. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »