Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-19, 14:10 Autor: Joanna Matlak

Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu. Powstanie nowa komórka w Zakładzie Komunalnym

Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Na jej czele stanie Anna Konowalczuk-Żołud, absolwentka ogrodnictwa i architektury krajobrazu.
- Pierwszym, priorytetowym zadaniem będzie nasadzenie 7 tysięcy drzew – mówi Anna Konowalczuk-Żołud. - Moim zadaniem będzie to, żeby ta zieleń wyglądała i spełniała swoje funkcje, żeby była dobrana pod względem gatunkowym i żeby to wszystko miało ręce i nogi. Dlatego moje wykształcenie będzie miało znaczenie, bo będę mogła zadecydować, co i w jakiej ilości posadzić, czyli rozdysponowanie tych 7 tysięcy nasadzeń na konkretne tereny do konkretnych warunków środowiskowych - mówi Konowalczuk-Żołud i wskazuje ponadto, że w Opolu brakuje parku „z prawdziwego zdarzenia”.

Z nową specjalistką ds. zieleni będą konsultowane działania inwestycyjne oraz dokumenty planistyczne. - Przejęcie zadań nie oznacza, że jesteśmy niezadowoleni z pracy MZD. Nowa komórka uporządkuje kwestie aranżacji zieleni - dodaje Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Chcemy, żeby zajęła się aranżacją przestrzeni miejskich, czyli placów, parków i terenów zielonych, natomiast Miejski Zarząd Dróg ma w swoim kompetencjach zieleń przyuliczną, przydrożną i ta zieleń w pasach drogowych pozostanie w kompetencjach MZD - mówi Stelnicka.

Nowa komórka ds. zieleni miejskiej będzie także odpowiadać za stan cmentarzy.
Anna Konowalczuk Żołud
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2018-10-18, godz. 17:32 Dowiedzcie się pierwsi, kto wygrał! Radio Opole i Nowa Trybuna Opolska zapraszają na wieczór wyborczy [FILM] Zapraszamy na wieczór wyborczy, który Radio Opole organizuje wspólnie z Nową Trybuną Opolską. W niedzielę od 21:00 do północy Aneta Skomorowska-Kobza i Marek ... » więcej 2018-10-18, godz. 17:27 Ugoda zawarta do grudnia. Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek i położnych Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Przedstawicielki związków zawodowych osiągnęły porozumienie ... » więcej 2018-10-18, godz. 17:15 W Opolu działa pracownia Muchy Odpaduchy. To miejsce do nauki segregacji śmieci Opole utworzyło pracownię Muchy Odpaduchy, czyli miejsce do nauki prawidłowej segregacji śmieci. Zajęcia będą prowadzone w jednym z pomieszczeń Miejskiego Ośr ... » więcej 2018-10-18, godz. 16:32 Prudnik jest w zapaści demograficznej i gospodarczej, może to zmienić wsparcie rządu – twierdzi PiS Prudnik się wyludnia i zagrożony jest totalną degradacją, a przyczyniły się do tego rządy obecnego burmistrza z Platformy Obywatelskiej. Takie opinie wygłasza ... » więcej 2018-10-18, godz. 16:24 Pensja Arkadiusza Wiśniewskiego pozostaje bez zmian Radni znów nie ustanowili wysokości wynagrodzenia prezydentowi Opola. Pensja Arkadiusza Wiśniewskiego miała zostać obniżona z ponad 12 tys. złotych brutto do ... » więcej 2018-10-18, godz. 16:00 Ostra wymiana zdań w Opolu na finał kampanii. Kto "robił czystki", kto mówił "waruj", a kto "dał pracę" znajomym - Ważne inwestycje, niskie bezrobocie, działania na rzecz rodziny, to efekt pracy bezpartyjnego zespołu fachowców. Z satysfakcją możemy podsumować stan miasta ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:30 Inteligentne miasto to pomysł Violetty Porowskiej na Opole. Mieszkańcy mieliby sami decydować o potrzebnych aplikacjach Smart City w wersji 3.0 proponuje Violetta Porowska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Opola. Chodzi o miejskie aplikacje i nowe technologie, k ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:15 "Była jedna książka na 80 studentów". Opolska anglistyka kończy 40 lat Trudne początki i skromny zasób książek, a dzisiaj dobrze wyposażona biblioteka i jubileusz. Instytut Anglistyki Uniwersytetu Opolskiego obchodzi 40-lecie dzi ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:01 28-letni kierowca zginął w wypadku na DK 45 w miejscowości Jasienie [AKTUALIZACJA] Wypadek śmiertelny na DK 45 na trasie Opole - Kluczbork. Na odcinku Jasienie - Lasowice Wielkie samochód osobowy, z nieustalonej jeszcze przyczyny, wypadł z d ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:00 KWW Mniejszość Niemiecka podsumowuje kampanię wyborczą. "To był intensywny i szybki czas" KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą. Komitetowi udało się zebrać 11 tysięcy podpisów poparcia pod listami ponad 600 kandydatów. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »