Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-19, 14:10 Autor: Joanna Matlak

Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu. Powstanie nowa komórka w Zakładzie Komunalnym

Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Miejski Zarząd Dróg nie będzie zajmował się zielenią w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Na jej czele stanie Anna Konowalczuk-Żołud, absolwentka ogrodnictwa i architektury krajobrazu.
- Pierwszym, priorytetowym zadaniem będzie nasadzenie 7 tysięcy drzew – mówi Anna Konowalczuk-Żołud. - Moim zadaniem będzie to, żeby ta zieleń wyglądała i spełniała swoje funkcje, żeby była dobrana pod względem gatunkowym i żeby to wszystko miało ręce i nogi. Dlatego moje wykształcenie będzie miało znaczenie, bo będę mogła zadecydować, co i w jakiej ilości posadzić, czyli rozdysponowanie tych 7 tysięcy nasadzeń na konkretne tereny do konkretnych warunków środowiskowych - mówi Konowalczuk-Żołud i wskazuje ponadto, że w Opolu brakuje parku „z prawdziwego zdarzenia”.

Z nową specjalistką ds. zieleni będą konsultowane działania inwestycyjne oraz dokumenty planistyczne. - Przejęcie zadań nie oznacza, że jesteśmy niezadowoleni z pracy MZD. Nowa komórka uporządkuje kwestie aranżacji zieleni - dodaje Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Chcemy, żeby zajęła się aranżacją przestrzeni miejskich, czyli placów, parków i terenów zielonych, natomiast Miejski Zarząd Dróg ma w swoim kompetencjach zieleń przyuliczną, przydrożną i ta zieleń w pasach drogowych pozostanie w kompetencjach MZD - mówi Stelnicka.

Nowa komórka ds. zieleni miejskiej będzie także odpowiadać za stan cmentarzy.
Anna Konowalczuk Żołud
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2019-01-22, godz. 21:05 Strażacy chemicy zakończyli swoje działania w Brzęczkowicach i wiedzą, co znajduje się w zbiornikach Około 2300 beczek i kontenerów z odpadami poprodukcyjnymi znajduje się na odkrytym dzisiaj (22.01) nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach niedaleko ... » więcej 2019-01-22, godz. 21:00 Ginekologia przy Reymonta zmieniła (nieco) nazwę Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przy ulicy Reymonta zmieniło swoją nazwę na Kliniczne Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii. ... » więcej 2019-01-22, godz. 21:00 Wójt chciał utrzymać dotychczasowe zarobki, ale radni na poczekaniu obniżyli pensję o 3 tysiące złotych O trzy tysiące złotych Rada Gminy Zębowice obniżyła wynagrodzenie wójta Waldemara Czai podczas sesji. Sprawa nie jest jednak przesądzona. » więcej 2019-01-22, godz. 19:00 Służby identyfikują substancję, którą odkryto w byłym kurniku w Brzęczkowicach Trwa identyfikacja substancji nieznanego pochodzenia, które odkryto na nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach obok Niemodlina. » więcej 2019-01-22, godz. 18:30 Nie wszystkim się podoba tymczasowy parking w centrum parku miejskiego W parku miejskim w Strzelcach Opolskich biało-czerwoną taśmą wyznaczono miejsca do zaparkowania samochodów. Ma to być ukłon w stronę rodziców przyjeżdżających ... » więcej 2019-01-22, godz. 17:45 "Oddaj krew dla seniora" akcja krwiodawstwa z okazji Dnia Babci i Dziadka Podzielili się najcenniejszym darem życia z myślą o babciach i dziadkach, którzy obchodzą swoje święto. Opolski kurator oświaty zmobilizował współpracowników ... » więcej 2019-01-22, godz. 17:30 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach: policja zatrzymała 3 osoby Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z odkryciem nielegalnego składowiska odpadów w Brzęczkowicach obok Niemodlina. » więcej 2019-01-22, godz. 17:00 PiS pyta marszałka o powody powołania pełnomocnika do spraw wielokulturowości. "Chcemy wiedzieć, czym będzie się zajmo ... Radni Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa opolskiego pytają, w jakim celu powołano pełnomocnika do spraw wielokulturowości. Funkcja została utworzon ... » więcej 2019-01-22, godz. 16:45 Podejrzane składowisko koło Niemodlina. Opuszczony kurnik zastawiony beczkami z nieznaną substancją W Brzęczkowicach koło Niemodlina odkryto składowisko odpadów. W budynku po nieczynnym kurniku znaleziono beczki nieznanego pochodzenia i z nieznaną jeszcze su ... » więcej 2019-01-22, godz. 16:45 Wojewoda opolski o rządowych programach społecznych dla matek, seniorów i osób niepełnosprawnych - Nowy rok to przede wszystkim kontynuacja sprawdzonych programów społecznych i kilka nowości. Dla kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dziec ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »