Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-19, 14:20 Autor: Krzysztof Rapp

Będzie nowa lokalizacja dla nowoczesnego zakładu karnego w Brzegu?

Budowa nowej jednostki penitencjarnej - zakład karny typu zamkniętego w Brzegu
Budowa nowej jednostki penitencjarnej - zakład karny typu zamkniętego w Brzegu
- Mówiliśmy, że będziemy słuchać głosu społecznego i dlatego nie mogliśmy zignorować sprzeciwu części mieszkańców Brzegu w sprawie budowy nowego zakładu karnego w tym mieście - tak stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie tłumaczyła dziś (19.02) w Loży Radiowej posłanka Katarzyna Czochara, szefowa PiS na Opolszczyźnie.
Przypomnijmy, przedstawiciele PiS przyjęli oficjalne stanowisko w którym poparli rządowy program modernizacji służby więziennej, ale sprzeciwili się koncepcji zaproponowanej przez burmistrza Brzegu, dot. lokalizacji nowego zakładu karnego w pobliżu osiedla mieszkaniowego.
- Nie ma się co dziwić, że ludzie nie chcą na terenie swojego miasta takiej właśnie inwestycji. Ważnej, co podkreślam i jesteśmy jak najbardziej za. Ale tak jak mówiłam na konferencji prasowej, Opolszczyzna wbrew temu co się mówi, że to najmniejsze województwo w kraju, ma wiele innych odpowiednich terenów - przekonuje posłanka Czochara.

Starosta brzeski Maciej Stefański zadeklarował na naszej antenie, że może znaleźć inną lokalizację dla tej inwestycji na terenie powiatu. Wśród propozycji miała paść lokalizacja okolic Lewina Brzeskiego.

Zdaniem posłanki Czochary taki zakład karny powinien powstać gdzieś na peryferiach i z dala od osiedli mieszkalnych.
- W momencie kiedy pojawiła się ta mocna dyskusja, wielu samorządowców wskazywało potencjalne miejsca, gdzie mogłaby taka lokalizacja się znaleźć. Ale już poza granicami miast, czyli gdzieś na takich specjalnych strefach przemysłowych - dodaje gość Radia Opole.

Przypomnijmy, że przeciwnicy budowy w Brzegu nowego zakładu karnego dążą do zorganizowania referendum w tej sprawie. Są już zbierane podpisy pod wnioskiem referendalnym.
Katarzyna Czochara
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2018-09-23, godz. 22:30 Opolscy politycy chwalą kongres żeglugi, ale namawiają do konkretnych działań w celu ożywienia Odry I Kongres Żeglugi Śródlądowej był tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Dwudniowe spotkanie w Opolu dotyczyło w dużym stopniu Odry. Rozmawiano między innymi o do ... » więcej 2018-09-23, godz. 21:35 Silny wiatr na Opolszczyźnie. W porywach może osiągać 100 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła SMS-owe alerty Zgodnie z ostrzeżeniami Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej w regionie coraz silniej wieje. Opolscy strażacy byli już wzywani do kilku interwencji. » więcej 2018-09-23, godz. 19:45 Ktoś zerwał plakaty promujące festiwal dzielnic. Dlaczego w tym miejscu szybko zawisł afisz Razem dla Opola? Ktoś zerwał plakaty promujące IV Festiwal Dzielnic w Opolu z tablicy Rady Dzielnicy Żerkowice. O sprawie dowiadujemy się z profilu Komitetu Wyborczego Wyborcó ... » więcej 2018-09-23, godz. 17:00 Obrońcy pomnika w Mikolinie po próbie jego wysadzenia: to sprawa kryminalna i my tego nie darujemy Dziś (23.09) przed monumentem ku czci poległych żołnierzy Armii Czerwonej spotkali się członkowie Stowarzyszenia „Kursk”, a także przedstawiciele kościoła pra ... » więcej 2018-09-23, godz. 15:43 Dwie osoby poszkodowane w zderzeniu osobówki z motocyklem w Suchej [AKTUALIZACJA] Mamy utrudnienia na drodze krajowej nr 94 na trasie Opole - Strzelce Opolskie. W miejscowości Sucha doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Posz ... » więcej 2018-09-23, godz. 14:45 Rolnicy podziękowali za plony na Górze Świętej Anny. Było też wiele intencji modlitewnych Piękne korony żniwne, ludowe stroje, podziękowania za plony oraz modlitwa. Tak wyglądały Dożynki Diecezjalne na Górze Świętej Anny. » więcej 2018-09-23, godz. 11:00 Walka z wykluczeniem komunikacyjnym jednym z postulatów Partii Razem Walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, w tym m.in. stworzenie samorządowych przedsiębiorstw autobusowych postuluje Partia Razem. Maciej Kruszka, kandydat do sej ... » więcej 2018-09-22, godz. 21:59 Wypadek w Korfantowie - 3 osoby zostały ranne. Lądował śmigłowiec LPR Wczoraj (22.09) po godzinie 14:00 na ul. Kościuszki zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-09-22, godz. 19:45 Violetta Porowska chce stworzyć w Opolu Muzeum Odry Muzeum Odry to pomysł kandydatki na prezydenta Opola Violetty Porowskiej. Jej zdaniem miejsce, które przypominałoby rolę rzeki w rozwoju miasta powinno powsta ... » więcej 2018-09-22, godz. 18:15 Kursy, lekcje i sprzęt zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy. LO nr 1 w Kluczborku rusza z projektem "Uczę się, więc j ... Nowoczesna pracownia komputerowa, dodatkowe zajęcia w szkole oraz na opolskich uczelniach wyższych, czy doskonalenie języka angielskiego w zakresie techniczny ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »