Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-19, 14:20 Autor: Krzysztof Rapp

Będzie nowa lokalizacja dla nowoczesnego zakładu karnego w Brzegu?

Budowa nowej jednostki penitencjarnej - zakład karny typu zamkniętego w Brzegu
Budowa nowej jednostki penitencjarnej - zakład karny typu zamkniętego w Brzegu
- Mówiliśmy, że będziemy słuchać głosu społecznego i dlatego nie mogliśmy zignorować sprzeciwu części mieszkańców Brzegu w sprawie budowy nowego zakładu karnego w tym mieście - tak stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie tłumaczyła dziś (19.02) w Loży Radiowej posłanka Katarzyna Czochara, szefowa PiS na Opolszczyźnie.
Przypomnijmy, przedstawiciele PiS przyjęli oficjalne stanowisko w którym poparli rządowy program modernizacji służby więziennej, ale sprzeciwili się koncepcji zaproponowanej przez burmistrza Brzegu, dot. lokalizacji nowego zakładu karnego w pobliżu osiedla mieszkaniowego.
- Nie ma się co dziwić, że ludzie nie chcą na terenie swojego miasta takiej właśnie inwestycji. Ważnej, co podkreślam i jesteśmy jak najbardziej za. Ale tak jak mówiłam na konferencji prasowej, Opolszczyzna wbrew temu co się mówi, że to najmniejsze województwo w kraju, ma wiele innych odpowiednich terenów - przekonuje posłanka Czochara.

Starosta brzeski Maciej Stefański zadeklarował na naszej antenie, że może znaleźć inną lokalizację dla tej inwestycji na terenie powiatu. Wśród propozycji miała paść lokalizacja okolic Lewina Brzeskiego.

Zdaniem posłanki Czochary taki zakład karny powinien powstać gdzieś na peryferiach i z dala od osiedli mieszkalnych.
- W momencie kiedy pojawiła się ta mocna dyskusja, wielu samorządowców wskazywało potencjalne miejsca, gdzie mogłaby taka lokalizacja się znaleźć. Ale już poza granicami miast, czyli gdzieś na takich specjalnych strefach przemysłowych - dodaje gość Radia Opole.

Przypomnijmy, że przeciwnicy budowy w Brzegu nowego zakładu karnego dążą do zorganizowania referendum w tej sprawie. Są już zbierane podpisy pod wnioskiem referendalnym.
Katarzyna Czochara
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2018-03-24, godz. 11:30 Ostatnie przygotowania do budowy 5 kilometrów ścieżki rowerowej w gminie Praszka 1 milion 200 tysięcy złotych będzie kosztować ponad 5-kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej z Praszki do Aleksandrowa. 2/3 trzecie tego wydatku uda się pokryć ... » więcej 2018-03-24, godz. 10:45 Kilka interwencji tygodniowo. Nie zawsze dbamy o swoje zwierzaki, ale Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami czuwa - Takich spraw mamy trzy, cztery w ciągu tygodnia i dotyczą najczęściej wsi wokół Opola - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Aleksandra Czechowsk ... » więcej 2018-03-24, godz. 07:20 "Dobra, zdrowa, tania". W Opolu woda prosto z kranu! WiK zaprasza na Światowy Dzień Wody - Przygotowaliśmy całą gamę różnych przedsięwzięć praktycznie dla wszystkich - powiedział w piątek w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prezes spółki Wodociągi ... » więcej 2018-03-23, godz. 20:00 Nowy rentgen w głubczyckim szpitalu. Będzie bezpieczniej i komfortowo Jest nowoczesny, mało inwazyjny oraz sam podjedzie do pacjenta. Głubczycki Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej otrzymał przewoźny aparat rentgenows ... » więcej 2018-03-23, godz. 19:30 Inwestycje na os. Armii Krajowej. Radni dzielnicy mają sporo planów Rewitalizacja placu zabaw, montaż oświetlenia i przebudowa ścieżki prowadzącej do parku od strony ul. Pużaka - to plany rady dzielnicy os. Armii Krajowej w Op ... » więcej 2018-03-23, godz. 18:30 W Kietrzu seniorzy będą mieli swój klub Kietrzańscy seniorzy niebawem doczekają się własnej siedziby. Gmina pozyskała 80 tysięcy złotych z rządowego programu 'Senior+'. » więcej 2018-03-23, godz. 17:30 "Absolutnie nie czuję się winny, walczyłem o tego psa". Właściciel Dino zabiera głos Owczarek Dino ma przejść zabieg wycięcia ropnej tkanki nad oczami. Pies został odebrany właścicielom ze wsi Kały w gminie Murów przez Towarzystwo Opieki nad Z ... » więcej 2018-03-23, godz. 17:00 Likwidacja aresztu w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie oddział Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich Jeszcze tylko kilka dni istnieć będzie Areszt Śledczy w Kędzierzynie-Koźlu. Od 1 kwietnia w budynku przy ul. Racławickiej 10 będzie funkcjonował oddział półot ... » więcej 2018-03-23, godz. 17:00 Sporo planów inwestycyjnych w dzielnicy Chabry Budowa wybiegu dla psów, modyfikacja tras niektórych linii MZK i remont ulic w dzielnicy Kwiatów - to trzy najważniejsze postulaty opolskiej dzielnicy Chabry. » więcej 2018-03-23, godz. 16:00 Chcą wykupić ziemię na nowy chodnik. Plany rady dzielnicy Zaodrze O wykup fragmentu działek od prywatnych właścicieli w celu poszerzenia chodnika zawnioskowała do ratusza rada dzielnicy Zaodrze. Chodzi o tereny przy ul. Niem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »