Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-19, 14:20 Autor: Krzysztof Rapp

Będzie nowa lokalizacja dla nowoczesnego zakładu karnego w Brzegu?

Budowa nowej jednostki penitencjarnej - zakład karny typu zamkniętego w Brzegu
Budowa nowej jednostki penitencjarnej - zakład karny typu zamkniętego w Brzegu
- Mówiliśmy, że będziemy słuchać głosu społecznego i dlatego nie mogliśmy zignorować sprzeciwu części mieszkańców Brzegu w sprawie budowy nowego zakładu karnego w tym mieście - tak stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie tłumaczyła dziś (19.02) w Loży Radiowej posłanka Katarzyna Czochara, szefowa PiS na Opolszczyźnie.
Przypomnijmy, przedstawiciele PiS przyjęli oficjalne stanowisko w którym poparli rządowy program modernizacji służby więziennej, ale sprzeciwili się koncepcji zaproponowanej przez burmistrza Brzegu, dot. lokalizacji nowego zakładu karnego w pobliżu osiedla mieszkaniowego.
- Nie ma się co dziwić, że ludzie nie chcą na terenie swojego miasta takiej właśnie inwestycji. Ważnej, co podkreślam i jesteśmy jak najbardziej za. Ale tak jak mówiłam na konferencji prasowej, Opolszczyzna wbrew temu co się mówi, że to najmniejsze województwo w kraju, ma wiele innych odpowiednich terenów - przekonuje posłanka Czochara.

Starosta brzeski Maciej Stefański zadeklarował na naszej antenie, że może znaleźć inną lokalizację dla tej inwestycji na terenie powiatu. Wśród propozycji miała paść lokalizacja okolic Lewina Brzeskiego.

Zdaniem posłanki Czochary taki zakład karny powinien powstać gdzieś na peryferiach i z dala od osiedli mieszkalnych.
- W momencie kiedy pojawiła się ta mocna dyskusja, wielu samorządowców wskazywało potencjalne miejsca, gdzie mogłaby taka lokalizacja się znaleźć. Ale już poza granicami miast, czyli gdzieś na takich specjalnych strefach przemysłowych - dodaje gość Radia Opole.

Przypomnijmy, że przeciwnicy budowy w Brzegu nowego zakładu karnego dążą do zorganizowania referendum w tej sprawie. Są już zbierane podpisy pod wnioskiem referendalnym.
Katarzyna Czochara
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 20:15 Biała wstążka jest gestem solidarności z kobietami, które doświadczyły agresji Z białą wstążką przeciwko przemocy wobec kobiet - pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i wolontariusze uświadamiali ora ... » więcej 2018-12-10, godz. 19:00 O wyzwaniach dla mniejszości niemieckiej z pełnomocnikiem rządu RFN Mniejszość niemiecka potrzebuje konkretnych działań i ciągłego otwierania się na młodych - Opolszczyznę odwiedził pełnomocnik rządu Republiki Federalnej Niemi ... » więcej 2018-12-10, godz. 18:15 Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska chce zamknąć fermę świń w Domaszkowicach Ferma świń w Domaszkowicach zostanie zamknięta do 3 marca 2019 roku. Tak orzekł Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Hodowla na 6,5 tysiąca sztuk działa b ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:30 Solidarność w Opolu nie ufa już minister edukacji Solidarność żąda odwołania ze stanowiska minister edukacji Anny Zalewskiej z powodu - utraty zaufania. Piotr Pakosz, szef sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowa ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:15 Sąd: antyaborcyjne plakaty nie są "nieprzyzwoite". Działacze fundacji PRO uniewinnieni Sąd odwoławczy w Opolu uniewinnił sześciu działaczy fundacji PRO Prawo do Życia, ukaranych w czerwcu za wywieszenie antyaborcyjnych plakatów przed szpitalem g ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:30 Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. W ten sposób protestują przeciw niskim płacom Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. Jedni wysłali zwolnienia chorobowe a inni poszli oddać krew. W ten sposób kadra prot ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:11 Kamil Bortniczuk dołączył do Opolskiego Zespołu Parlamentarnego Opolski Zespół Parlamentarny zyskał nowego członka. Wstąpił do niego poseł Kamil Bortniczuk, który po wyborach samorządowych mandat w parlamencie objął po Bar ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:01 Wstrzyknęła mężowi insulinę, gdy ten spał. Tragedia w Lewinie Brzeskim Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z budynków na terenie miasta. 53-letnia kobieta będąc pod znacznym działaniem alkoholu, podała swojemu mężowi insulinę. ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:45 Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność Świąteczne zakupy w internecie mogą być niebezpieczne - ostrzegają opolscy policjanci. W czasie gorączki świątecznych zakupów konsumenci mogą być łatwym łupem ... » więcej 2018-12-10, godz. 13:31 TIR w rowie na A4. Nikt nie został poszkodowany Na opolskim odcinku autostrady samochód ciężarowy wypadł z pasa ruchu i wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło przed godziną 11. Nikt nie został ranny. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »