Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-19, 14:20 Autor: Krzysztof Rapp

Będzie nowa lokalizacja dla nowoczesnego zakładu karnego w Brzegu?

Budowa nowej jednostki penitencjarnej - zakład karny typu zamkniętego w Brzegu
Budowa nowej jednostki penitencjarnej - zakład karny typu zamkniętego w Brzegu
- Mówiliśmy, że będziemy słuchać głosu społecznego i dlatego nie mogliśmy zignorować sprzeciwu części mieszkańców Brzegu w sprawie budowy nowego zakładu karnego w tym mieście - tak stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie tłumaczyła dziś (19.02) w Loży Radiowej posłanka Katarzyna Czochara, szefowa PiS na Opolszczyźnie.
Przypomnijmy, przedstawiciele PiS przyjęli oficjalne stanowisko w którym poparli rządowy program modernizacji służby więziennej, ale sprzeciwili się koncepcji zaproponowanej przez burmistrza Brzegu, dot. lokalizacji nowego zakładu karnego w pobliżu osiedla mieszkaniowego.
- Nie ma się co dziwić, że ludzie nie chcą na terenie swojego miasta takiej właśnie inwestycji. Ważnej, co podkreślam i jesteśmy jak najbardziej za. Ale tak jak mówiłam na konferencji prasowej, Opolszczyzna wbrew temu co się mówi, że to najmniejsze województwo w kraju, ma wiele innych odpowiednich terenów - przekonuje posłanka Czochara.

Starosta brzeski Maciej Stefański zadeklarował na naszej antenie, że może znaleźć inną lokalizację dla tej inwestycji na terenie powiatu. Wśród propozycji miała paść lokalizacja okolic Lewina Brzeskiego.

Zdaniem posłanki Czochary taki zakład karny powinien powstać gdzieś na peryferiach i z dala od osiedli mieszkalnych.
- W momencie kiedy pojawiła się ta mocna dyskusja, wielu samorządowców wskazywało potencjalne miejsca, gdzie mogłaby taka lokalizacja się znaleźć. Ale już poza granicami miast, czyli gdzieś na takich specjalnych strefach przemysłowych - dodaje gość Radia Opole.

Przypomnijmy, że przeciwnicy budowy w Brzegu nowego zakładu karnego dążą do zorganizowania referendum w tej sprawie. Są już zbierane podpisy pod wnioskiem referendalnym.
Katarzyna Czochara
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2018-06-22, godz. 21:30 Szef rządu uczcił pamięć walczących o niepodległość i podsumował opolską wizytę [FILM, ZDJĘCIA] - To była bardzo owocna wizyta - stwierdził na koniec pobytu w Opolu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z opolanami w Centrum Wystawienniczo-K ... » więcej 2018-06-22, godz. 20:30 Prudnik: organizują prozdrowotną imprezę z możliwością przebadania się bez kolejek Badania i konsultacje lekarskie oraz nauka udzielania pierwszej pomocy to tylko niektóre z punktów programu „Prudnickiego Dnia Zdrowia”. Sobotnia impreza ma c ... » więcej 2018-06-22, godz. 20:15 Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z mieszkańcami Opola. Mówił o planach rządu i odpowiadał na pytania [FILM, DUŻO Z ... Spotkanie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbyło się w ramach akcji „Polska jest Jedna”. Na spotkaniu pojawiło się kilka transparentów, m.in. podziękowan ... » więcej 2018-06-22, godz. 19:30 Kolejny polityk PiS z wizytą na Opolszczyźnie Kolejna wizyta w ramach akcji 'Polska jest jedna'. » więcej 2018-06-22, godz. 18:15 Zatrzymali sygnalizację świetlną, żeby... rywalizować w konkursie 11 policjantów z całego województwa wzięło udział w finale XXI edycji konkursu Policjant Roku Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze musieli wykazać się m.in. umiej ... » więcej 2018-06-22, godz. 18:15 Premier Mateusz Morawiecki jest już w Opolu. Na początek spotkanie w CWK Szef rządu przyjechał do Opola w ramach akcji 'Polska jest jedna'. Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. » więcej 2018-06-22, godz. 18:10 Prudnik: seniorzy rozpoczęli swoje doroczne święto Seniorzy objęli we władanie Prudnik. Symboliczne klucze do miasta przekazał im burmistrz. Tym samym rozpoczęły się drugie Prudnickie Senioralia. Przez trzy dn ... » więcej 2018-06-22, godz. 18:00 Integracja, różańce i uliczny teatr. Boży Weekend w Opolu Opolskie rodziny pokazują, że miejska przestrzeń może być miejscem spotkań i integracji. W Opolu trwa Boży Weekend. To okazja także do spowiedzi i rozmów z ks ... » więcej 2018-06-22, godz. 16:00 Niezwykły prezent z okazji urodzin. 55 Batalion Remontowy w Opolu będzie remontować kontenery 55. Batalion Remontowy w Opolu obchodzi 51. urodziny. Na urodziny żołnierze otrzymali niezwykły prezent. Dzisiaj (22.06) otwarty został warsztat remontowy kon ... » więcej 2018-06-22, godz. 16:00 Kuratorium Oświaty w Opolu kontroluje ośrodki wypoczynkowe Wraz z rozpoczęciem wakacji inspektorzy kuratorium oświaty ruszają w teren. Przez całe wakacje będą kontrolować miejsca letniego wypoczynku dla dzieci w regio ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »