Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-14, 18:15 Autor: Katarzyna Doros

Uczniowie Szkoły Podstawowej TAK chcą ulicy imienia Ireny Sendlerowej - piszą listy do prezydenta Opola

listy [pixaby.com]
listy [pixaby.com]
Uczniowie Szkoły Podstawowej TAK im. Ireny Sendlerowej piszą listy do prezydenta Opola z prośbą o nadanie jednej z ulic lub skwerów w Opolu imienia ich patronki. W czwartek (15.02), w rocznicę urodzin Sendlerowej, mali aktywiści dostarczą listy do ratusza.
- Nie mamy takiej ulicy, a uważamy, że to jest tak ważna postać, że szkoda, żeby nie była upamiętniona w naszym mieście - mówi Iwona Betcher, dyrektor szkoły.

W inicjatywie uczniów wsparli także rodzice. W swoich listach dzieci musiały uzasadnić dlaczego akurat Irena Sendlerowa powinna być patronką jednej z ulic w Opolu. - Irena była prawdziwą bohaterką, uratowała biedne dzieci, które mogły zginąć w gettach i poświęcała dla nich życie. Moim zdaniem to jest bardzo duży wyczyn, mało osób by się na coś takiego zdecydowało - mówi Julia Domagała.

- Bardzo mało osób pamięta o tym, że Irena Sendlerowa dokonała czegoś takiego. Stworzenie ulicy dałoby ludziom do myślenia, zaczęliby się pytać kto to jest, co ona takiego zrobiła, że tą ulicę nazwano jej imieniem - dodaje Małgorzata Filipowicz.

W ramach obchodów roku Sendlerowej, jutro (15.02) około południa uczniowie będą rozdawać słodkie trufle "sendlerki", by przypomnieć o tym, że warto bezinteresownie pomagać innym ludziom.
Julia Domagała i Małgorzata Filipowicz

Wiadomości z regionu

2018-08-20, godz. 20:30 Drogowcy wracają na opolski odcinek autostrady Rozpoczęcie drugiego etapu tegorocznego remontu opolskiej autostrady zaplanowano na 3 września. Prace obejmą odcinek jezdni północnej w kierunku Wrocławia - o ... » więcej 2018-08-20, godz. 20:15 Kazimierz Ożóg jednak nie będzie kandydował na prezydenta Opola. Szczegóły dzisiaj (21.08) Prof. Kazimierz Ożóg nie będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola. Informację podało na Facebooku związane z prezydentem Arkadiuszem Wiśni ... » więcej 2018-08-20, godz. 20:15 Baza LPR w budowie. Na miejscu pracuje 20 osób. "Helikoptery, szybowce latają, atrakcji mamy co niemiara" Około 20 osób dziennie pracuje przy budowie stałej bazy Lotniczego Pogotowia Ratowniczego w Polskiej Nowej Wsi. Budowa jest o tyle nietypowa, że przewiduje po ... » więcej 2018-08-20, godz. 18:15 Opole bez fajerwerków? Tego chcą ekolodzy. "Cywilizowany świat odchodzi od tej formy rozrywki" Piknik ekologiczny 'Opole w rytmie natury' zwieńczył pokaz pirotechniczny, który wzbudził sporo kontrowersji i pytań kierowanych do ratusza. Ekolodzy związani ... » więcej 2018-08-20, godz. 18:00 Wakacyjna ramówka – czas na podsumowanie. Zapraszamy do podzielenie się opiniami! Piłkarskie wątki na czas Mundialu, wakacyjne cykle, audycje w plenerze - sporo się działo podczas wakacji na antenie Radia Opole. Czas na podsumowanie. Nie mo ... » więcej 2018-08-20, godz. 18:00 Strażacy zbierają na quada. "Zwiększy efektywność pracy ratowników" Strażacy z OSP Suchy Bór chcą, aby w ich garażu pojawił się nowy sprzęt. Zamierzają kupić quada, który ma pomóc im w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych, w ... » więcej 2018-08-20, godz. 16:45 Ludzkie szczątki na placu budowy w Komornie Ludzki szkielet wykopali budowlańcy w Komornie w trakcie prac związanych z przebudową drogi krajowej numer 45. Najpierw natrafiono na czaszkę, następnie odkry ... » więcej 2018-08-20, godz. 16:00 Nietypowy obiekt pływający na Odrze. Ekipa remontowa zgubiła... rusztowanie Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani opolscy strażacy. W okolicach jednostki w Opolu przy ul. Budowlanych zauważono dryfujące na rzece rusztowanie. » więcej 2018-08-20, godz. 16:00 Po dwóch miesiącach spokoju znów są piki benzenu w Kędzierzynie-Koźlu Po dwóch miesiącach spokoju w Kędzierzynie-Koźlu znów zanotowano nagłe, wysokie skoki wartości benzenu w powietrzu. Od 3 sierpnia piki pojawiły się już 10 raz ... » więcej 2018-08-20, godz. 15:00 Strażacy z Grodkowa mogą pomagać podczas katastrof budowlanych Funkcjonującą w jednostce specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą jeszcze przed tegorocznymi wakacjami włączono do Odwodu Operacyjnego Komendanta Główn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »