Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-14, 18:15 Autor: Katarzyna Doros

Uczniowie Szkoły Podstawowej TAK chcą ulicy imienia Ireny Sendlerowej - piszą listy do prezydenta Opola

listy [pixaby.com]
listy [pixaby.com]
Uczniowie Szkoły Podstawowej TAK im. Ireny Sendlerowej piszą listy do prezydenta Opola z prośbą o nadanie jednej z ulic lub skwerów w Opolu imienia ich patronki. W czwartek (15.02), w rocznicę urodzin Sendlerowej, mali aktywiści dostarczą listy do ratusza.
- Nie mamy takiej ulicy, a uważamy, że to jest tak ważna postać, że szkoda, żeby nie była upamiętniona w naszym mieście - mówi Iwona Betcher, dyrektor szkoły.

W inicjatywie uczniów wsparli także rodzice. W swoich listach dzieci musiały uzasadnić dlaczego akurat Irena Sendlerowa powinna być patronką jednej z ulic w Opolu. - Irena była prawdziwą bohaterką, uratowała biedne dzieci, które mogły zginąć w gettach i poświęcała dla nich życie. Moim zdaniem to jest bardzo duży wyczyn, mało osób by się na coś takiego zdecydowało - mówi Julia Domagała.

- Bardzo mało osób pamięta o tym, że Irena Sendlerowa dokonała czegoś takiego. Stworzenie ulicy dałoby ludziom do myślenia, zaczęliby się pytać kto to jest, co ona takiego zrobiła, że tą ulicę nazwano jej imieniem - dodaje Małgorzata Filipowicz.

W ramach obchodów roku Sendlerowej, jutro (15.02) około południa uczniowie będą rozdawać słodkie trufle "sendlerki", by przypomnieć o tym, że warto bezinteresownie pomagać innym ludziom.
Julia Domagała i Małgorzata Filipowicz

Wiadomości z regionu

2018-02-23, godz. 21:00 Rozmawiali o kolejnych pomysłach na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego Pierwszy raz w tym roku spotkała się Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. » więcej 2018-02-23, godz. 19:00 Burmistrz Brzegu: inicjatywa w sprawie referendum już legalna 19 lutego do Urzędu Miasta w Brzegu wpłynął ponowny wniosek od grupy mieszkańców, która chce zorganizować w mieście referendum w sprawie budowy nowego zakładu ... » więcej 2018-02-23, godz. 19:00 Adrianna Zwierzewicz najlepsza w konkursie "Wybieram wybory" na Opolszczyźnie Adrianna Zwierzewicz została laureatką w konkursie 'Wybieram wybory' zorganizowanym przez Państwową Komisję Wyborczą. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 2 ... » więcej 2018-02-23, godz. 18:37 Komendant straży ze Strzelec Opolskich przechodzi na emeryturę Po 30 latach w straży pożarnej na emeryturę przechodzi starszy brygadier Wojciech Lisowski, komendant powiatowy ze Strzelec Opolskich. Dzisiaj odbyło się ofic ... » więcej 2018-02-23, godz. 18:01 Ponad 4 godziny wyciągano wywrotkę, która wpadła do wyrobiska żwirowni w Kobylicach Od kilku godzin strażacy i pracownicy żwirowni w Kobylicach próbują wyciągnąć z wody wywrotkę. Samochód dzisiaj rano zsunął się z wału i wpadł do wody. Kierow ... » więcej 2018-02-23, godz. 18:00 80. rocznica ogłoszenia Prawd Polaków. Wielka uroczystość w Opolu 5. marca w Opolu odbędą się opolskie uroczystości 80. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Część ogólnopolska odbędzie się 4. marca we Wrocławi ... » więcej 2018-02-23, godz. 17:52 Miał blisko 4 promile, wjechał autem do rowu 36-letni mieszkaniec gminy Kolonowskie jest posiadaczem tegorocznego niechlubnego rekordu - przy policyjnym badaniu alkomat pokazał, że mężczyzna miał prawie ... » więcej 2018-02-23, godz. 17:00 Niebezpieczne popołudnie na opolskich drogach Dwie osoby zostały ranne w popołudniowych zdarzeniach, do których doszło w Pisarzowicach i Dąbrowie Niemodlińskiej. » więcej 2018-02-23, godz. 16:30 Fala krytyki i hejtu. Poszukujący krowy-uciekinierki obrażani w internecie Chcieli pomóc zwierzęciu, teraz są obrażani i 'hejtowani'. Weterynarze, którzy brali udział w poszukiwaniach nyskiej krowy-uciekinierki spotkali się z falą ni ... » więcej 2018-02-23, godz. 15:01 W Ozimku odkryto niewybuchy. Na miejscu są już saperzy W Ozimku, w pobliżu torów kolejowych znaleziono pociski artyleryjskie, które mogą pochodzić z okresu II wojny światowej. Niewybuchy odkryto podczas remontu na ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »