Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-07, 16:10 Autor: Maciej Stępień

Duża liczba włamań w powiecie brzeskim. Łupem złodziei pada wszystko, nawet broń myśliwska

Policja w Brzegu ma problem z włamaniami [fot. Maciej Stępień]
Policja w Brzegu ma problem z włamaniami [fot. Maciej Stępień]
Kilka dni temu z jednego z domów w Kościerzycach w gminie Lubsza nieznany sprawca wyniósł broń myśliwską. Sztucer na szczęście został porzucony przez złodzieja, ale policja wciąż szuka osób podejrzewanych o to przestępstwo. Statystyki mundurowych pokazują, że od co najmniej dwóch lat liczba włamań utrzymuje się na podobnym, wysokim poziomie. W 2017 było ich ponad 250. Dla porównania w powiecie namysłowskim odnotowano ich pięć razy mniej.
- 1 lutego w jednym z domów na terenie powiatu doszło do włamania - mówi Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji. – Sprawca wszedł do domu i wyniósł broń myśliwską. Na szczęście porzucił ją kilka metrów od domu. Broń została zabezpieczona przez mundurowych. Prowadzimy w tej sprawie czynności i próbujemy ustalić podejrzewanego.

Dla tamtejszych mundurowych włamania są sporym problemem. W 2017 roku odnotowano ich łącznie 259, a od początku roku, jak nieoficjalnie ustalił nasz reporter, zgłoszono już ponad 20 takich przypadków. Rzecznik brzeskiej policji uspokaja, bo wykrywalność - zdaniem funkcjonariuszy - rośnie.

- To jest liczba porównywalna do ubiegłych lat, dlatego nie ma powodów do niepokoju. Natomiast wzrosła nam wykrywalność do blisko 40%. Powiat brzeski jest dużym powiatem. Przypomnę, że oprócz Brzegu mamy również inne miasta, jak Grodków czy Lewin Brzeski. Do tego okoliczne gminy, dlatego funkcjonariusze mają sporo pracy – podkreśla Kaszuba.

Dodajmy, że jutro w Brzegu tamtejsi policjanci podsumują ostatni rok swojej pracy. Na corocznej naradzie pojawi się dowództwo opolskiego garnizonu.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-10-16, godz. 19:00 Ile kierowca może zapłacić za badanie? W Kędzierzynie-Koźlu są pobierane dodatkowe opłaty Czy Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kędzierzynie-Koźlu bezprawnie pobiera opłaty za badania dla kierowców? Takiego zdania są przedstawiciele Fundacji Pand ... » więcej 2018-10-16, godz. 18:30 Koalicja Obywatelska zaprezentowała program dla Nysy. Wśród propozycji budowa hali targowej i mieszkań Budowa hali targowej, uzbrojenie strefy ekonomicznej Radzikowice-Goświnowice oraz nowe mieszkania to część propozycji wyborczych nyskiej Koalicji Obywatelskie ... » więcej 2018-10-16, godz. 18:00 Po tej akcji urzędnicy na pewno nas uratują. "Po szkoleniu przestaną się bać udzielać pierwszej pomocy" W dniu Przywracania Czynności Serca pracownicy urzędu marszałkowskiego w Opolu i radni regionu uczyli się, jak ratować życie. Jednocześnie brali udział w bici ... » więcej 2018-10-16, godz. 17:30 Razem Dla Opola: centrum zarządzania kryzysowego w Opolu pracuje krótko, a monitoring jest nieefektywny - Opole nie jest przygotowane na sytuacje kryzysowe - tak uważa Krzysztof Drynda. Lider Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Opola pod koniec kampanii wybor ... » więcej 2018-10-16, godz. 17:30 Głubczyce: upubliczniono wizerunek kobiety podejrzewanej o kradzież Policjanci z Głubczyc publikują wizerunek kobiety podejrzewanej o kradzież artykułów chemicznych w jednej z drogerii w mieście. Do przestępstwa doszło w połow ... » więcej 2018-10-16, godz. 17:00 Kandydaci Zjednoczonej Prawicy w Krapkowicach mają poparcie wiceministra Ociepy Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa oficjalnie poparł kandydatów Zjednoczonej Prawicy do krapkowickiej rady miejskiej oraz rady powiat ... » więcej 2018-10-16, godz. 16:30 Bezpłatna pomoc prawna dla ofiar pedofilii w Kościele i wspólna misja zaufania. To efekt obrad komisji społecznej Tros ... Komisja Troska i Solidarność proponuje bezpłatną pomoc prawną dla osób wykorzystywanych seksualnie przez osoby duchowne w diecezji opolskiej i chce utworzenia ... » więcej 2018-10-16, godz. 16:00 Prudnik: wyrok więzienia w sprawie stadionowego chuligana. "To będzie dla niego nauczka i sprawiedliwa odpłata" Dwa lata i trzy miesiące więzienia, taki wyrok orzekł sąd 18-letniemu Simonowi G. z Prudnika. Prokurator przystał na wymiar kary zaproponowany przez oskarżone ... » więcej 2018-10-16, godz. 15:30 Opolanie poznają działanie rządowego programu "Czyste Powietrze" Eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej spotkają się dziś (16.10) z opolanami, by przybliżyć im zasady rządowego programu 'Czys ... » więcej 2018-10-16, godz. 15:30 Oprotestowali wyniki budżetu obywatelskiego z powodu błędu programu do głosowania Mieszkańcy Kadłuba oprotestowali wyniki głosowania na Strzelecki Budżet Obywatelski 2019. Z powodu awarii systemu komputerowego, nie mogli zagłosować na swój ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »