Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-07, 16:10 Autor: Maciej Stępień

Duża liczba włamań w powiecie brzeskim. Łupem złodziei pada wszystko, nawet broń myśliwska

Policja w Brzegu ma problem z włamaniami [fot. Maciej Stępień]
Policja w Brzegu ma problem z włamaniami [fot. Maciej Stępień]
Kilka dni temu z jednego z domów w Kościerzycach w gminie Lubsza nieznany sprawca wyniósł broń myśliwską. Sztucer na szczęście został porzucony przez złodzieja, ale policja wciąż szuka osób podejrzewanych o to przestępstwo. Statystyki mundurowych pokazują, że od co najmniej dwóch lat liczba włamań utrzymuje się na podobnym, wysokim poziomie. W 2017 było ich ponad 250. Dla porównania w powiecie namysłowskim odnotowano ich pięć razy mniej.
- 1 lutego w jednym z domów na terenie powiatu doszło do włamania - mówi Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji. – Sprawca wszedł do domu i wyniósł broń myśliwską. Na szczęście porzucił ją kilka metrów od domu. Broń została zabezpieczona przez mundurowych. Prowadzimy w tej sprawie czynności i próbujemy ustalić podejrzewanego.

Dla tamtejszych mundurowych włamania są sporym problemem. W 2017 roku odnotowano ich łącznie 259, a od początku roku, jak nieoficjalnie ustalił nasz reporter, zgłoszono już ponad 20 takich przypadków. Rzecznik brzeskiej policji uspokaja, bo wykrywalność - zdaniem funkcjonariuszy - rośnie.

- To jest liczba porównywalna do ubiegłych lat, dlatego nie ma powodów do niepokoju. Natomiast wzrosła nam wykrywalność do blisko 40%. Powiat brzeski jest dużym powiatem. Przypomnę, że oprócz Brzegu mamy również inne miasta, jak Grodków czy Lewin Brzeski. Do tego okoliczne gminy, dlatego funkcjonariusze mają sporo pracy – podkreśla Kaszuba.

Dodajmy, że jutro w Brzegu tamtejsi policjanci podsumują ostatni rok swojej pracy. Na corocznej naradzie pojawi się dowództwo opolskiego garnizonu.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2019-01-22, godz. 15:45 Jest smog, ale mieści się w normie - przekonuje WIOŚ. Jednak dzisiaj biegać nie powinniśmy Mieszkańcy narzekają na jakość powietrza, natomiast Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska uspokaja, że w tym i ubiegłym roku ani razu nie zostały przekroc ... » więcej 2019-01-22, godz. 15:30 100 kontroli smogowych w Opolu od nowego roku. Mieszkańcy sami interweniują u strażników miejskich Tylko w styczniu Straż Miejska w Opolu przeprowadziła 100 kontroli smogowych w stolicy regionu. Rośnie także świadomość mieszkańców, którzy coraz częściej sam ... » więcej 2019-01-22, godz. 15:10 Wypadek na opolskim odcinku autostrady [AKTUALIZACJA] Do zdarzenia doszło między węzłami Opole Zachód a Brzeg. Po uderzeniu w bariery samochód osobowy wypadł z pasa drogi i zatrzymał się na poboczu. » więcej 2019-01-22, godz. 14:15 W tym roku rozpocznie się przebudowa mostu nad Odrą Jesienią mają być wykonane pierwsze prace budowlane przy przebudowie starego mostu kolejowego w Krapkowicach. Za dwa lata ma być on dostępny dla kierowców - p ... » więcej 2019-01-22, godz. 13:15 Napadł na sex shop w Nysie z nożem w ręku. Teraz trafi za kratki na 6 lat 34-letni Sylwester S. zaatakował nożem sprzedawcę w jednym z nyskich sex shopów i ukradł kasetkę, w której było ponad 400 złotych. Oskarżony był już wcześniej ... » więcej 2019-01-22, godz. 13:00 72 dodatkowe miejsca parkingowe powstaną na osiedlu Armii Krajowej w Opolu Chodzi o miejsce przed budynkiem spółdzielni mieszkaniowej na ul. Bytnara Rudego. Przetarg w tej sprawie jest już rozstrzygnięty, wybrano wykonawcę, który nie ... » więcej 2019-01-22, godz. 12:45 Bez prawa jazdy, za to "po kieliszku" uciekał przed policją. Daleko nie uciekł Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mieszkańcowi Gogolina, który w ciągu dosłownie kilku minut popełnił 3 przestępstwa. Wsiadł do auta będąc pod w ... » więcej 2019-01-22, godz. 11:30 Ma 9 dzieci, jest dziadkiem 34 wnucząt i 51 prawnucząt. Władysław Kostaś z Nowej Wsi świętował Dzień Dziadka Pan Władysław Kostaś w lipcu będzie obchodził 92 urodziny. A kto wie - czy wkrótce nie zostanie prapradziadkiem? » więcej 2019-01-22, godz. 11:30 "Naszym priorytetem jest ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego". Małgorzata Tudaj o Związku Powiatów P ... - Najważniejszą rzeczą, którą musimy się zająć, jest ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Małgorzata Tud ... » więcej 2019-01-22, godz. 11:00 Nyska odlewnia nadal dymi, choć miały być uruchomione filtry. Zakład obwinia wykonawcę instalacji Nyska odlewnia nadal utrudnia życie mieszkańcom okolicy. Kominy zakładu nie zostały wyposażone w instalację filtrującą. Choć mowa była, że takowa będzie zamon ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »