Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-07, 16:10 Autor: Maciej Stępień

Duża liczba włamań w powiecie brzeskim. Łupem złodziei pada wszystko, nawet broń myśliwska

Policja w Brzegu ma problem z włamaniami [fot. Maciej Stępień]
Policja w Brzegu ma problem z włamaniami [fot. Maciej Stępień]
Kilka dni temu z jednego z domów w Kościerzycach w gminie Lubsza nieznany sprawca wyniósł broń myśliwską. Sztucer na szczęście został porzucony przez złodzieja, ale policja wciąż szuka osób podejrzewanych o to przestępstwo. Statystyki mundurowych pokazują, że od co najmniej dwóch lat liczba włamań utrzymuje się na podobnym, wysokim poziomie. W 2017 było ich ponad 250. Dla porównania w powiecie namysłowskim odnotowano ich pięć razy mniej.
- 1 lutego w jednym z domów na terenie powiatu doszło do włamania - mówi Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji. – Sprawca wszedł do domu i wyniósł broń myśliwską. Na szczęście porzucił ją kilka metrów od domu. Broń została zabezpieczona przez mundurowych. Prowadzimy w tej sprawie czynności i próbujemy ustalić podejrzewanego.

Dla tamtejszych mundurowych włamania są sporym problemem. W 2017 roku odnotowano ich łącznie 259, a od początku roku, jak nieoficjalnie ustalił nasz reporter, zgłoszono już ponad 20 takich przypadków. Rzecznik brzeskiej policji uspokaja, bo wykrywalność - zdaniem funkcjonariuszy - rośnie.

- To jest liczba porównywalna do ubiegłych lat, dlatego nie ma powodów do niepokoju. Natomiast wzrosła nam wykrywalność do blisko 40%. Powiat brzeski jest dużym powiatem. Przypomnę, że oprócz Brzegu mamy również inne miasta, jak Grodków czy Lewin Brzeski. Do tego okoliczne gminy, dlatego funkcjonariusze mają sporo pracy – podkreśla Kaszuba.

Dodajmy, że jutro w Brzegu tamtejsi policjanci podsumują ostatni rok swojej pracy. Na corocznej naradzie pojawi się dowództwo opolskiego garnizonu.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-05-27, godz. 20:36 Opole dla Ukraińców. Było przedstawienie, spacer po mieście i spotkania Koncerty, wystawy, a także możliwość zapoznania się z ofertą firm i instytucji - 'Opolskie Wita, czyli dzień prezentacji kultury polskiej oraz oferty wojewódz ... » więcej 2018-05-27, godz. 20:30 "Polska nie może dać zepchnąć się do unijnego kąta". Ryszard Czarnecki gościł w Grodkowie [ZDJĘCIA] Ryszard Czarnecki przyjechał na spotkanie z mieszkańcami Grodkowa w ramach akcji 'Polska jest jedna'. » więcej 2018-05-27, godz. 19:45 Wypadek na Górze św. Anny. 6 osób rannych, w tym 4 dzieci [NOWE INFORMACJE] Do poważnego wypadku doszło około południa na Górze św. Anny, pod Pomnikiem Czynu Powstańczego. Harcerze-wodniacy z województwa śląskiego spotkali się tam, ab ... » więcej 2018-05-27, godz. 19:30 Awaryjne lądowanie awionetki. Za sterem siedział doświadczony pilot [ZDJĘCIA, NOWE INFORMACJE] Awionetka awaryjnie lądowała w Smarchowicach Wielkich koło Namysłowa. Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu w wypadku nikomu nic się nie stał ... » więcej 2018-05-27, godz. 19:15 Głogówek: mają wielowiekowe tradycje i nowego króla bractwa Kultywują tradycje, które sięgają średniowiecza. 20-lecie reaktywacji obchodziło Bractwo Strzeleckie w Głogówku. Z tej okazji do miasta zjechało kilka organiz ... » więcej 2018-05-27, godz. 18:45 Za nami kolejny "Weekend Pełen Łaski" na Górze św. Anny Msze święte, długie godziny modlitwy uwielbienia, adoracji i wsłuchiwania się w Pismo święte - to główne cechy odbywających się trzy razy w roku 'Weekendów Pe ... » więcej 2018-05-27, godz. 17:29 3 nowe specjalności na studiach socjologicznych UO Studenci socjologii Uniwersytetu Opolskiego będą wybierać specjalizacje już na etapie studiów licencjackich. Takie zmiany szykują się na opolskiej uczelni. Za ... » więcej 2018-05-27, godz. 16:00 Ludowcy świętują. "Wszyscy stoją w blokach startowych" Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego najpierw wzięli udział w uroczystej mszy świętej w opolskiej katedrze, a później złożyli kwiaty przy tablicy up ... » więcej 2018-05-27, godz. 15:11 "Polska jest jedna". Ryszard Czarnecki w Grodkowie Europoseł PiS Ryszard Czarnecki gości w Grodkowie. Parlamentarzysta jest kolejną osobą odwiedzającą nasz region w ramach akcji 'Polska jest jedna'. » więcej 2018-05-27, godz. 14:00 Wybuch na Górze Św. Anny. Wśród poparzonych są dzieci Groźny incydent na górze Św. Anny przed apelem kończącym harcerski rajd. W czasie rozpalania symbolicznego ognia w specjalnej czaszy doszło do eksplozji płoną ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »