Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-27, 15:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Poznaliśmy listę nominowanych do 10. edycji "Plastrów Miodu"

Plastry Miodu
Plastry Miodu
Dwadzieścia osób, instytucji i firm zostało nominowanych do "Plastrów Miodu 2017". To nagroda powiatu kluczborskiego, która zostanie wręczona po raz 10.
Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach, między innymi - biznes, nauka, kultura czy sport. Nominowanych do nagrody zgłaszają mieszkańcy powiatu.

- Ta nagroda ma w regionie coraz większe znaczenie. Widzimy to po bardzo dużej ilości zgłoszeń - mówi Monika Kluf, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Kluczborku. - Kapituła, która składa się z laureatów poprzednich edycji, ma naprawdę niezły orzech do zgryzienia. Każdy z tych wniosków zasługuje na uwagę. Te działalności są bardzo ciekawe. W tym roku również kapituła przyznała nominacje, mniej więcej po trzy w każdej kategorii.

Większość z nominowanych osób pochodzi, bądź nadal mieszka w powiecie kluczborskim. Są jednak wyjątki. W kategorii nauka nominację otrzymała prorektor Uniwersytetu Opolskie prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak.

- To nie pierwszy taki przypadek - komentuje Kluf. - Mieliśmy również prof. Mariana Zembalę, który razem ze starostą kluczborskim współtworzył przy naszym szpitalu kardiologię, która robi zabiegi, o jakich jeszcze parę lat temu nie śniło się, że mogą być robione gdziekolwiek poza Zabrzem.

O tym kto zostanie wyróżniony dowiemy się 3 lutego podczas uroczystej gali.
Monika Kluf
Monika Kluf

Wiadomości z regionu

2018-12-15, godz. 07:00 Pomoc bezdomnym i osobom starszym - w Opolu ruszyła Akcja Zima Nadchodzące mrozy to trudny czas dla osób ubogich i bezdomnych. W Opolu - jak co roku - zorganizowano Akcję Zima. W jej ramach potrzebujący mają zapewnione m. ... » więcej 2018-12-14, godz. 21:30 Dziergają szaliki dla bezdomnych, jeden zrobili dla figury myśliwca Długi, kolorowy szalik ozdobiony pomponami nosi od dzisiaj (14.12) dumnie myśliwiec - symbol Strzelec Opolskich. Opatulenie stojącej przed ratuszem rzeźby był ... » więcej 2018-12-14, godz. 20:30 Adwentowa Noc Konfesjonałów także w tym roku. "Wciąż czekamy na zgłoszenia" 14 kościołów diecezji opolskiej zgłosiło już chęć wzięcia udział w tegorocznej akcji pod hasłem 'Adwentowa Noc Konfesjonałów'. Wierni po raz kolejny przed Świ ... » więcej 2018-12-14, godz. 19:45 Podejrzana o zabójstwo noworodka w areszcie. Czy zabójstw było więcej? "Praktycznie cały czas chodziła z brzuchem" Zarzut zabójstwa postawiono Aleksandrze J. z Ciecierzyna koło Byczyny. Na jej posesji odkryto zwłoki noworodka. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku prowadzi śle ... » więcej 2018-12-14, godz. 19:00 Człowiek w „realu” jest ważniejszy do znajomych w cyberprzestrzeni Hejt, stalking, a nawet ksenofobia coraz częściej występują wśród młodzieży szkolnej. Przeciwdziałanie tym negatywnym zjawiskom było tematem konferencji zorga ... » więcej 2018-12-14, godz. 18:55 Pożar mieszkania w Opolu. Lokator został poparzony Do zdarzenia doszło po godzinie 17:00 w budynku przy ul. Wojska Polskiego. Najprawdopodobniej mężczyzna zasnął i wtedy w jego mieszkaniu zapalił się koc. » więcej 2018-12-14, godz. 18:00 Nie będzie powtórzenia wyborów w dwóch okręgach w Głubczycach. Były nieprawidłowości, ale nie zmieniły wyników Sąd Okręgowy w Opolu uznał, że nieprawidłowości dotyczące liczby głosów nie zmieniały podziału mandatów i oddalił protest wyborczy komitetu 'Razem dla Głubczy ... » więcej 2018-12-14, godz. 17:30 Autobusy nyskiego MZK nie pojadą już przez Rynek Od wtorku (18.12) pasażerów komunikacji miejskiej w Nysie czeka zmiana lokalizacji przystanków. » więcej 2018-12-14, godz. 16:25 Zderzenie trzech osobówek na DK 46 między Lędzinami a Chrząstowicami [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest droga krajowa nr 46 Opole - Dobrodzień, na odcinku Lędziny - Chrząstowice w powiecie opolskim, gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów os ... » więcej 2018-12-14, godz. 16:00 Od stycznia wchodzi w życie projekt e-akta. Opolski ZUS przeszkoli pracodawców Opolski ZUS zorganizuje szkolenia dla firm i biur rachunkowych z całego regionu w związku z nową formą przechowywania akt pracowniczych obowiązującą od nowego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »