Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-24, 16:35 Autor: Maciej Stępień

Po tragedii w Skarbimierzu Osiedle nieczynny basen doczeka się solidnego ogrodzenia

Po tragedii w Skarbimierzu Osiedle. Nieczynny basen doczeka się solidnego ogrodzenia [fot. Maciej Stępień]
Po tragedii w Skarbimierzu Osiedle. Nieczynny basen doczeka się solidnego ogrodzenia [fot. Maciej Stępień]
Po tragedii w Skarbimierzu Osiedle. Nieczynny basen doczeka się solidnego ogrodzenia [fot. Maciej Stępień]
Po tragedii w Skarbimierzu Osiedle. Nieczynny basen doczeka się solidnego ogrodzenia [fot. Maciej Stępień]
Nowy płot, dodatkowe oświetlenie i monitoring – takie elementy zabezpieczenia już niebawem pojawią się na zbiorniku przy ulicy Akacjowej w Skarbimierzu Osiedle. Tak zdecydowali mieszkańcy na ostatnim zebraniu. Przypomnijmy, tydzień na nieczynnym akwenie doszło do tragedii. Pod nastolatkami załamał się lód. Do zimnej wody wpadła para 14-latków. Dziewczynę udało się uratować po kilku minutach. Chłopiec pod lodem spędził półtorej godziny. Pomimo reanimacji zmarł. Dzień po tragedii mieszkańcy osiedla przypominali, że nieczynny basen zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie placu zabaw, szkoły i boisk wielofunkcyjnych. Do tragedii prędzej czy później musiało dojść. Teraz po tym tragicznym wypadku miejsce zostanie zabezpieczone.
- Na ostatni zebraniu pod decyzji mieszkańców do budżetu przyjęto pewną kwotę na wymianę istniejącego ogrodzenia i w tym roku takie zadanie zrealizujemy - mówi Radiu Opole Jacek Monkiewicz, zastępca wójta Skarbimierza. – Zastanawiamy się natomiast, czy docelowo basen będzie całkowicie zamknięty. To też nie jest tak, aby wszystkie podobne miejsca ogrodzić i odciąć możliwość wejścia. Przypomnę, że nie ma takiego płotu, czy ogrodzenia, którego nie da się sforsować. Tutaj zobaczymy, jakie wybierzemy rozwiązanie.

W okolicach basenu ma się również pojawić nowe oświetlenie i monitoring.

Urzędnicy przypominają, że akwen od ponad 30 lat jest nieczynny. Kiedyś pełnił funkcje rekreacyjną, dziś to element małej retencji. Do zbiornika spływają wody deszczowe z pobliskich budynków i strefy przemysłowej, a także wody gruntowe. Jego całkowite wypompowanie nie jest możliwe, gmina co jakiś wypuszcza z niego wodę, gdy poziom w akwenie jest zbyt wysoki. To także miejsce spotkań młodzieży z pobliskiego osiedla, wokół nieczynnego basenu spacerują również mieszkańcy z psami.
Mieszkańcy Skarbimierza Osiedle i Jacek Monkiewicz

Wiadomości z regionu

2019-03-21, godz. 14:38 Basen rekreacyjny i solankowy na Wodnej Nucie w Opolu wyłączone z użytku do odwołania Baseny solankowy i rekreacyjny na pływalni Wodna Nuta w Opolu do odwołania zostały wyłączone z użytkowania - informuje na swojej stronie internetowej Miejski ... » więcej 2019-03-21, godz. 14:00 Opolska policja szuka chętnych do pracy Ponad 100 wakatów jest w opolskiej policji. W ubiegłym roku do służby przyjęto 142 osoby, w marcu opolski garnizon zasiliło 27 osób, kolejne przyjęcia planowa ... » więcej 2019-03-21, godz. 13:40 Spór TSKN z MEN dotyczący nauki języka niemieckiego w szkołach - Opinia prawna biura analiz sejmowych przyznaje nam rację - mówią przedstawiciele Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce o zmianach ... » więcej 2019-03-21, godz. 13:38 Biskup przeprasza byłego ministranta molestowanego przez księdza Biskup opolski Andrzej Czaja skierował list otwarty do byłego ministranta, który w 2012 roku miał być molestowany przez księdza. Odczytał go na antenie radia ... » więcej 2019-03-21, godz. 13:14 Wyższe płace, niższe czynsze i darmowe leki - to wyborcze postulaty partii Razem - Przyświecają nam lewicowe wartości. Chcemy walczyć o lepsze standardy pracy, o dostęp do mieszkań, o lepsze standardy ochrony zdrowia dla wszystkich Europej ... » więcej 2019-03-21, godz. 12:15 Urolodzy z Kędzierzyna-Koźla odtworzyli pacjentowi drogi moczowe. Takich operacji w Polsce jest zaledwie pięć rocznie Zespół urologów ze szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu zrekonstruował drogi moczowe u pacjenta, któremu wcześniej z powodu raka trzeba było usunąć pęche ... » więcej 2019-03-21, godz. 12:01 Był poszukiwany za włamania. Wpadł, gdy jechał pijany rowerem Pijany rowerzysta, którego zatrzymała policja w Kędzierzynie-Koźlu, trafi na rok i dwa miesiące do więzienia. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę patrolu, gdy z ... » więcej 2019-03-21, godz. 11:18 Złodzieje wymyślają nowe sposoby na oszukanie seniorów i wyłudzenie pieniędzy Opolska policja notuje coraz więcej przypadków oszustw 'na wnuczka', czy też 'na policjanta'. Tylko od początku tego roku oszukanych zostało już trzynaście os ... » więcej 2019-03-21, godz. 10:49 Nie ma wyroku dla byłego księdza, bo od 5 miesięcy biegli nie wydali opinii Wciąż nie zapadł wyrok w sprawie byłego księdza, który miał dopuścić się molestowania ministranta. Sprawa toczy się przed Sądem Rejonowym w Strzelcach Opolski ... » więcej 2019-03-21, godz. 10:30 Fałszywy gazownik wpadł w ręce opolskiej policji Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali mężczyznę podającego się za inspektora dozoru technicznego. Fałszywy pracownik gazowni sprawdzał szc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »