Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-18, 06:00 Autor: Ewelina Laxy

Tułowice będą miały rewir dzielnicowych. Miastu się należy

Policja [fot. Maciej Stępień]
Policja [fot. Maciej Stępień]
Policjanci będą patrolowali ulice Tułowic. W mieście ma powstać rewir dzielnicowych. Starania o powstanie rozpoczął burmistrz Andrzej Wesołowski. Policjanci mieliby nie tylko pomagać w rozwiązywaniu problemów mieszkańców, ale również być na miejscu w strategicznych dla miasta momentach.
- W Tułowicach był już kiedyś posterunek policji, chcemy go przywrócić - mówi burmistrz Wesołowski. - Zleciliśmy zakładowi gospodarki komunalnej rewitalizację tego pomieszczenia, bo kilkanaście lat ten budynek stał pusty. Dwóch naszych dzielnicowych ma tam być, dzielnicowi z Komprachcic mieliby też mieć miejsce stacjonowania w Tułowicach. Oni by dojeżdżali.

Miejsce, które mieliby zająć policjanci, musi zostać wyremontowane. Jak dodaje Bogdan Piotrowski, komendant miejski policji w Opolu, ułatwi to pracę dzielnicowych i wpłynie pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

- Dzielnicowi z dwóch gmin będą mieli siedzibę w Tułowicach - mówi Radiu Opole. - Pomieszczenie po remoncie udostępni nam wójt, który zadeklarował kupno radiowozów. To ułatwi kontakt społeczeństwa z policją, poza tym ludzie chcieli, żeby ten policjant był widoczny. Tułowice stały się miastem i wypada, żeby tam była ta policja.

Łącznie w Tułowicach ma stacjonować pięciu funkcjonariuszy. Gmina i policja miejska czekają jeszcze na decyzję komendanta wojewódzkiego, który zezwoli na powstanie stanowiska kierownika rewiru. Policjanci mają rozpocząć pracę w nowej placówce w tym roku.
Andrzej Wesołowski
Bogdan Piotrowski

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 13:07 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:44 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:12 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 08:01 Siatkarskie święto w Kędzierzynie-Koźlu. Grupa Azoty ZAKSA obchodzi dzisiaj (19.10) jubileusz 25-lecia Najlepszy w kraju klub siatkówki mężczyzn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świętuje swoje 25-lecie. Z tej okazji dzisiaj (19.10) w kędzierzyńskiej hali Az ... » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »