Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-12, 07:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ferie w Opolu nie będą nudne. MDK zachęca do aktywności

Jubileuszowy koncert zepołu "Pech" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego © (fot. Anna Herok / AFRO)
Jubileuszowy koncert zepołu "Pech" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego © (fot. Anna Herok / AFRO)
Kilkadziesiąt propozycji na aktywne spędzenie rozpoczynających się ferii przygotował dla młodych opolan Młodzieżowy Dom Kultury. We wszystkich siedzibach MDK-u przez dwa tygodnie szkolnej laby będą prowadzone zajęcia ze sztuk wszelakich.
Będzie m.in. pracownia tańca, plastyczna, warsztaty gry na bębnach afrykańskich, zajęcia języka angielskiego. - To propozycja dla dzieci w wieku od 6 lat. Na szczególną uwagę zasługuje i jak wiem cieszy się dużą popularnością nasz warsztat młodego konstruktora - mówi Dariusz Romanowski z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

- Wydawało nam się, że to już pase, że młodzi preferują elektronikę, sztuki wizualne. Natomiast okazuje się, że lutownica, wykorzystana oczywiście pod okiem fachowca, może przynosić radość. Jeżeli młody człowiek, 8-latek, tworzy układy scalone, które na przykład zamieniają się później w dzwonek - dodaje Romanowski.

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu przygotował też specjalne zajęcia teatralne dla nieco starszych nastolatków, w wieku 14 - 16. - To jeden tydzień z teatrem - zachęca Romanowski. - W drugim tygodniu ferii, codziennie, w godzinach od 9 do 15. To jest 25 zegarowych godzin bardzo intensywnej pracy nad tekstem, nad intonacją, ale także nad tworzeniem małych form, scen teatralnych. Będą zadania aktorskie dawane młodym ludziom - tłumaczy Romanowski.

Jednocześnie są jeszcze wolne miejsca na II turnus zimowiska w MDK-u, między 22 a 26 stycznia. To 5 dni, każdego w planie organizacja 8 godzin zajęć. Turnus kosztuje 250 złotych.
Dariusz Romanowski 1
Dariusz Romanowski 2

Wiadomości z regionu

2018-01-16, godz. 16:30 Więzienny teatr wystąpił dla małych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Królewna Śnieżka, wilk i czerwony kapturek odwiedziły dzieci oddziału pediatrycznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Skazane z więziennej grupy ... » więcej 2018-01-16, godz. 15:15 Skarżą się na brzydki zapach w dworcowej poczekalni. Problem z bezdomnymi w Opolu - Poczekalnia na Dworcu Głównym w Opolu stała się noclegownią dla bezdomnych - alarmują podróżni. Pasażerowie skarżą się na powtarzający się problem poczekaln ... » więcej 2018-01-16, godz. 14:00 Rafał Starczyk poszukiwany listem gończym. Opolanin nie stawił się do więzienia Opolska policja poszukuje Rafała Starczyka. Mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary więzienia między innymi za kradzieże. Poszukiwany decyzją sądu został s ... » więcej 2018-01-16, godz. 12:45 Powstała wirtualna prognoza zanieczyszczeń powietrza w Opolu W internecie i za pomocą aplikacji sprawdzisz stan zanieczyszczenia powietrza w Opolu. Urząd miasta uruchomił wirtualną trzydniową prognozę jakości powietrza. ... » więcej 2018-01-16, godz. 12:00 Są rządowe pieniądze na remont opolskiej katedry i zabytkowego kościoła w Lubrzy 180 tys. zł rządowej dotacji otrzymała parafia w Lubrzy na remont zabytkowego kościoła z renesansową wieżą. - Nasza świątynia została wybudowana pod koniec XV ... » więcej 2018-01-16, godz. 12:00 Przemycali ludzi z krajów arabskich. Jest akt oskarżenia wobec członków międzynarodowej grupy przestępczej Grupa przestępcza zajmująca się nielegalną migracją cudzoziemców z krajów arabskich rozbita. Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Opolu i Ru ... » więcej 2018-01-16, godz. 11:20 Zarzuty podwójnego zabójstwa oraz spowodowania pożaru usłyszał mieszkaniec Prudnika Co najmniej 12 lat więzienie grozi podejrzanemu w sprawie śmierci dwóch kobiet w wyniku grudniowego pożaru kamienicy socjalnej w Prudniku. Przełomowe dla tego ... » więcej 2018-01-16, godz. 09:14 Uwaga kierowcy! Trudne warunki na opolskich drogach Od rana na drogach województwa opolskiego panowały trudne warunki jazdy. Przyczyną padający śnieg i ujemna temperatura. » więcej 2018-01-16, godz. 09:00 Starostwo w Kluczborku daje lekarzom mieszkanie i 70 zł na godzinę. Chętnych na razie brak W piątek (19.01) mija termin czasowego zawieszenia działania oddziału wewnętrznego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku. Trwają poszukiwania lekarzy spec ... » więcej 2018-01-16, godz. 07:00 Odstraszacz może uratować ryby w Jeziorze Otmuchowskim. Opolski okręg PZW dołoży do kupna sprzętu Opolski Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego deklaruje, że dopłaci do kupna odstraszaczy na Jeziorze Otmuchowskim. Przypomnijmy, już dwukrotnie doszło tam do ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »