Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-12, 07:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ferie w Opolu nie będą nudne. MDK zachęca do aktywności

Jubileuszowy koncert zepołu "Pech" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego © (fot. Anna Herok / AFRO)
Jubileuszowy koncert zepołu "Pech" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego © (fot. Anna Herok / AFRO)
Kilkadziesiąt propozycji na aktywne spędzenie rozpoczynających się ferii przygotował dla młodych opolan Młodzieżowy Dom Kultury. We wszystkich siedzibach MDK-u przez dwa tygodnie szkolnej laby będą prowadzone zajęcia ze sztuk wszelakich.
Będzie m.in. pracownia tańca, plastyczna, warsztaty gry na bębnach afrykańskich, zajęcia języka angielskiego. - To propozycja dla dzieci w wieku od 6 lat. Na szczególną uwagę zasługuje i jak wiem cieszy się dużą popularnością nasz warsztat młodego konstruktora - mówi Dariusz Romanowski z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

- Wydawało nam się, że to już pase, że młodzi preferują elektronikę, sztuki wizualne. Natomiast okazuje się, że lutownica, wykorzystana oczywiście pod okiem fachowca, może przynosić radość. Jeżeli młody człowiek, 8-latek, tworzy układy scalone, które na przykład zamieniają się później w dzwonek - dodaje Romanowski.

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu przygotował też specjalne zajęcia teatralne dla nieco starszych nastolatków, w wieku 14 - 16. - To jeden tydzień z teatrem - zachęca Romanowski. - W drugim tygodniu ferii, codziennie, w godzinach od 9 do 15. To jest 25 zegarowych godzin bardzo intensywnej pracy nad tekstem, nad intonacją, ale także nad tworzeniem małych form, scen teatralnych. Będą zadania aktorskie dawane młodym ludziom - tłumaczy Romanowski.

Jednocześnie są jeszcze wolne miejsca na II turnus zimowiska w MDK-u, między 22 a 26 stycznia. To 5 dni, każdego w planie organizacja 8 godzin zajęć. Turnus kosztuje 250 złotych.
Dariusz Romanowski 1
Dariusz Romanowski 2

Wiadomości z regionu

2018-03-21, godz. 22:30 Pracowników szukają na Zachodzie ogłaszając się w tamtejszej prasie W powiecie strzeleckim brakuje rąk do pracy. Co prawda bezrobocie utrzymuje się na poziomie ok. 5%, ale w pośredniaku zarejestrowane są już głównie te osoby, ... » więcej 2018-03-21, godz. 22:00 Prezydent Opola: nie mam obowiązku pokazywania listów intencyjnych - To nie radni są od ustalania moich kompetencji - tak prezydent komentuje wniosek klubu RdO. Przypomnijmy, jeśli uchwała RdO przejdzie, to prezydent będzie m ... » więcej 2018-03-21, godz. 21:31 Prokuratura powinna wyjaśnić, kto zabił Przewdzinga - uważają mieszkańcy i władze Zdzieszowic Mieszkańcy i władze gminy Zdzieszowice są zbulwersowani tym, że prokuratura zamyka śledztwo w sprawie śmierci Dietera Przewdzinga. Po czterech latach od morde ... » więcej 2018-03-21, godz. 21:30 Chcą ograniczyć kompetencje prezydenta. "Straciliśmy zaufanie" Radni klubu Razem dla Opola chcą ograniczenia kompetencji prezydenta. Chodzi o zasady nabywania i zbywania nieruchomości. Przypomnijmy, rok temu rada miasta n ... » więcej 2018-03-21, godz. 21:15 Rozpoczęła się III Opolska Wiosna Psychologiczna. Na początek projekcja filmowa i burzliwa dyskusja Koło Naukowe Studentów Psychologii Uniwersytetu Opolskiego już po raz kolejny zorganizowało kilkudniową konferencję, tym razem pod hasłem 'Piękna i Bestia. Cz ... » więcej 2018-03-21, godz. 20:10 Pościg funkcjonariuszy CBŚ za handlarzami narkotyków. Gangsterzy próbowali przejechać policjanta Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego chcieli zatrzymać dwóch handlarzy narkotyków, którzy jechali drogą krajową 45 od strony Krapkowic w kierunku Kędzi ... » więcej 2018-03-21, godz. 20:00 Miłośnicy dwóch kółek zainaugurowali sezon 2018. Życzyli sobie dobrej pogody, taniego paliwa i kultury na drodze Po raz 13. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się Piknik Motocyklowy. Na boisko szkolne zjechali się kierowcy junaków, simsonów, ale także większych maszyn j ... » więcej 2018-03-21, godz. 20:00 Sprawcy ataku na Turków usłyszeli wyroki. Zrobili to na tle rasistowskim, ale wykazali skruchę Czterej mężczyźni: Kevin S., Krzysztof Ż., Dominik F. i Dawid M. w grudniu 2016 roku dokonali napaści na sześciu studentów narodowości tureckiej. Sąd Okręgowy ... » więcej 2018-03-21, godz. 19:31 Łukasz Sowada broni prezydenta. Kolejne komentarze ws. listu intencyjnego dot. zamiany gruntów Łukasz Sowada z klubu prezydenta broni go przed oskarżeniami ze strony innych radnych. Przypomnijmy, od kilku dni opozycja w ratuszu zarzuca Arkadiuszowi Wiśn ... » więcej 2018-03-21, godz. 19:31 Nie pomógł psu, bo... chciał kupić nowego. W Kałach odebrano owczarka właścicielowi Rażących zaniedbań dopuścił się właściciel czteroletniego owczarka o imieniu Dino we wsi Kały w gminie Murów - donoszą przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »