Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-12, 07:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ferie w Opolu nie będą nudne. MDK zachęca do aktywności

Jubileuszowy koncert zepołu "Pech" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego © (fot. Anna Herok / AFRO)
Jubileuszowy koncert zepołu "Pech" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego © (fot. Anna Herok / AFRO)
Kilkadziesiąt propozycji na aktywne spędzenie rozpoczynających się ferii przygotował dla młodych opolan Młodzieżowy Dom Kultury. We wszystkich siedzibach MDK-u przez dwa tygodnie szkolnej laby będą prowadzone zajęcia ze sztuk wszelakich.
Będzie m.in. pracownia tańca, plastyczna, warsztaty gry na bębnach afrykańskich, zajęcia języka angielskiego. - To propozycja dla dzieci w wieku od 6 lat. Na szczególną uwagę zasługuje i jak wiem cieszy się dużą popularnością nasz warsztat młodego konstruktora - mówi Dariusz Romanowski z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

- Wydawało nam się, że to już pase, że młodzi preferują elektronikę, sztuki wizualne. Natomiast okazuje się, że lutownica, wykorzystana oczywiście pod okiem fachowca, może przynosić radość. Jeżeli młody człowiek, 8-latek, tworzy układy scalone, które na przykład zamieniają się później w dzwonek - dodaje Romanowski.

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu przygotował też specjalne zajęcia teatralne dla nieco starszych nastolatków, w wieku 14 - 16. - To jeden tydzień z teatrem - zachęca Romanowski. - W drugim tygodniu ferii, codziennie, w godzinach od 9 do 15. To jest 25 zegarowych godzin bardzo intensywnej pracy nad tekstem, nad intonacją, ale także nad tworzeniem małych form, scen teatralnych. Będą zadania aktorskie dawane młodym ludziom - tłumaczy Romanowski.

Jednocześnie są jeszcze wolne miejsca na II turnus zimowiska w MDK-u, między 22 a 26 stycznia. To 5 dni, każdego w planie organizacja 8 godzin zajęć. Turnus kosztuje 250 złotych.
Dariusz Romanowski 1
Dariusz Romanowski 2

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej 2018-12-16, godz. 13:00 Będzie gotowe w przyszłym roku. W Walidrogach na drodze krajowej powstanie rondo. Inwestycję planowano już w 2010 roku Tę inwestycję planowano od kilku lat. W Walidrogach na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z powiatową w kierunku Ozimka i Tarnowa Opolskiego powstanie rondo. Inwe ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:45 Morsy Borów Niemodlińskich zorganizowały zbiórkę prezentów dla dzieci Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji Lokalna Paczka, zorganizowanej rano na basenie w Lipnie przez grupę Morsy Borów Niemodlińskich. Nie chodziło jedynie ... » więcej 2018-12-16, godz. 10:30 Ma być bezpiecznie i nowocześnie. W Głubczycach planują budowę żłobka Głubczyce chcą wybudować nowy żłobek. Obecny przy ul. Wałowej funkcjonuje na piętrze, w jednym budynku wraz z przedszkolem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »