Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-12, 12:30 Autor: Witold Wośtak

Opolska Mama Ma Moc i będzie mieć jej więcej. Podsumowali tegoroczne działania

Matka z dzieckiem [fot. archiwum AFRO]
Matka z dzieckiem [fot. archiwum AFRO]
Podsumowanie akcji Opolska Mama Ma Moc [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie akcji Opolska Mama Ma Moc [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Buła [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Buła [fot. Witold Wośtak]
Publikacje, spotkania, integracja i warsztaty. W Filharmonii Opolskiej podsumowano dotychczasowe działania w ramach akcji Opolska Mama Ma Moc.
Kampania promocyjna, realizowana przez kobiety dla kobiet, funkcjonuje od maja, a chodzi głównie o skuteczne łączenie roli matki z rozwojem zawodowym.

Wspierający akcję marszałek Andrzej Buła uważa, że kobiety liderki są potrzebne. - Na szczęście one są, angażują się same i poświęcają swój cenny czas - zaznacza. - Jeżeli są w stanie przyciągnąć kolejne osoby do swojej organizacji, to będzie tak, jak chcielibyśmy. Chodzi o tworzenie relacji i fajnych społeczności. One mogą być formalne lub nieformalne, ale celem jest wyjście z domu i danie szansy wyjścia z domu. Samo wyjście nie oznacza jednak, że będę z tego zadowolony. Co innego, jeśli jest świetlica lub miejsce spotkań – to wartość dodana.

Z kolei Maja Byrdak, zastępca dyrektora departamentu koordynacji programów operacyjnych w urzędzie marszałkowskim, ocenia, że akcja nabiera rumieńców. - Wszystko układa się coraz lepiej i wciąż dołączają nowe osoby - podkreśla urzędniczka zaangażowana w akcję. - Myślę, że wszystkie lokalne inicjatywy są bardzo cenne. Przy takich wydarzeniach jak dzisiaj próbujemy zintegrować wszystkie panie ze sobą. Każda z nas rozpoczyna natomiast w swoim środowisku – od domu i sąsiedztwa. Te kroki są najważniejsze w integracji i dalszym rozwoju działalności.

Dodajmy, że kobiety biorące udział w podsumowaniu posłuchały występów muzycznych uzdolnionej młodzieży - stypendystów marszałka.
Andrzej Buła
Maja Byrdak

Wiadomości z regionu

2020-06-02, godz. 08:47 CBŚP zatrzymało koło Opola poszukiwanego od 3 lat przestępcę. Znaleziono przy nim broń oraz narkotyki Funkcjonariusze z CBŚP w Opolu zatrzymali poszukiwanego od 3 lat 37-letniego mężczyznę. Zatrzymany miał do odbycia kilka kar pozbawienia wolności, łącznie w wymiarze… » więcej 2020-06-02, godz. 08:00 Prudnik: można już osobiście spotykać się z udzielającymi darmowych porad prawnych Wznowiono nieodpłatną pomoc prawną w powiecie prudnickim. Bezpośrednie spotkania z prawnikami zawieszono po wybuchu pandemii. Punkty udzielające takich porad funkcjonują… » więcej 2020-06-02, godz. 07:45 "Warunkiem jest porozumienie z rodzicami i przygotowanie dzieci". Opolskie parafie ustalają terminy Pierwszej Komunii … Limit wiernych w kościołach został zniesiony, więc opolskie parafie zaczęły przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Przypomnijmy, że pierwotnie, jak co roku… » więcej 2020-06-02, godz. 07:00 "Jesteśmy gotowi na przyjęcie turystów". Opole zaprasza do bezpiecznego zwiedzania Opole uruchomiło Miejską Informację Turystyczną, można już zwiedzać Wieżę Piastowską, Zamek Górny czy ZOO. Stolica regionu dołączyła do ogólnopolskiej akcji 'Jesteśmy… » więcej 2020-06-01, godz. 21:30 PSZOK w Szymiszowie już działa jak przed pandemią Od dzisiaj (1.06) Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w Szymiszowie w gminie Strzelce Opolskie wrócił do normalnego trybu działania. Już nie trzeba się… » więcej 2020-06-01, godz. 21:00 Raport dnia w regionie: 9 nowych zakażeń koronawirusem i 11 ozdrowień. Kolejny dzień bez ofiar śmiertelnych 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 11 ozdrowień potwierdzono dziś (01.06) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii COVID-19 w regionie wykryto u 652 osób… » więcej 2020-06-01, godz. 20:20 Opole: cmentarz przy Wrocławskiej wpisany do rejestru zabytków Cmentarz wielowyznaniowy przy ulicy Wrocławskiej w Opolu został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego. Taki wniosek ponad 10 miesięcy temu do Wojewódzkiego… » więcej 2020-06-01, godz. 20:13 Opole: zderzenie skutera z autem osobowym. Jedna osoba poszkodowana W Opolu przy ulicy Krzanowickiej po godz.16:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Poszkodowany został kierujący jednośladem. » więcej 2020-06-01, godz. 20:02 "Tarcza antykryzysowa działa". Ponad 331 milionów złotych trafiło na Opolszczyznę w ramach tego rządowego wsparcia Ponad 331 milionów złotych przeznaczono do tej pory na pomoc opolskim przedsiębiorcom w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Poinformowano o tym podczas konferencji… » więcej 2020-06-01, godz. 20:00 Przez szpitalne okna "podawali" uśmiech. Doktorzy Clowni wystąpili dla małych pacjentów przed Uniwersyteckim Szpitalem… Tańce, żonglerka i ogromne bańki mydlane - takie atrakcje przygotowali wolontariusze fundacji Dr Clown dla najmłodszych pacjentów i personelu Uniwersyteckiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »