Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-12, 12:30 Autor: Witold Wośtak

Opolska Mama Ma Moc i będzie mieć jej więcej. Podsumowali tegoroczne działania

Matka z dzieckiem [fot. archiwum AFRO]
Matka z dzieckiem [fot. archiwum AFRO]
Podsumowanie akcji Opolska Mama Ma Moc [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie akcji Opolska Mama Ma Moc [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Buła [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Buła [fot. Witold Wośtak]
Publikacje, spotkania, integracja i warsztaty. W Filharmonii Opolskiej podsumowano dotychczasowe działania w ramach akcji Opolska Mama Ma Moc.
Kampania promocyjna, realizowana przez kobiety dla kobiet, funkcjonuje od maja, a chodzi głównie o skuteczne łączenie roli matki z rozwojem zawodowym.

Wspierający akcję marszałek Andrzej Buła uważa, że kobiety liderki są potrzebne. - Na szczęście one są, angażują się same i poświęcają swój cenny czas - zaznacza. - Jeżeli są w stanie przyciągnąć kolejne osoby do swojej organizacji, to będzie tak, jak chcielibyśmy. Chodzi o tworzenie relacji i fajnych społeczności. One mogą być formalne lub nieformalne, ale celem jest wyjście z domu i danie szansy wyjścia z domu. Samo wyjście nie oznacza jednak, że będę z tego zadowolony. Co innego, jeśli jest świetlica lub miejsce spotkań – to wartość dodana.

Z kolei Maja Byrdak, zastępca dyrektora departamentu koordynacji programów operacyjnych w urzędzie marszałkowskim, ocenia, że akcja nabiera rumieńców. - Wszystko układa się coraz lepiej i wciąż dołączają nowe osoby - podkreśla urzędniczka zaangażowana w akcję. - Myślę, że wszystkie lokalne inicjatywy są bardzo cenne. Przy takich wydarzeniach jak dzisiaj próbujemy zintegrować wszystkie panie ze sobą. Każda z nas rozpoczyna natomiast w swoim środowisku – od domu i sąsiedztwa. Te kroki są najważniejsze w integracji i dalszym rozwoju działalności.

Dodajmy, że kobiety biorące udział w podsumowaniu posłuchały występów muzycznych uzdolnionej młodzieży - stypendystów marszałka.
Andrzej Buła
Maja Byrdak

Wiadomości z regionu

2019-05-24, godz. 10:45 EUROWYBORY: Decydujące znaczenie ma frekwencja. "Jest to wielkie wydarzenie dla każdego Polaka" - Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest bardzo ważna - powiedział w 'Poglądach i osądach' Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajoweg ... » więcej 2019-05-24, godz. 10:45 Wzrasta poziom Odry na Opolszczyźnie. Starosta krapkowicki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla Krapkowic i Gogolina O prawie 20 centymetrów przekroczony został stan ostrzegawczy na Odrze w Krapkowicach. Starosta krapkowicki Maciej Sonik, zgodnie z procedurą wprowadził do od ... » więcej 2019-05-24, godz. 10:30 Dziś uroczyste otwarcie Centrum Obsługi Cudzoziemców - Przekazaliśmy na ten cel całe skrzydło na parterze urzędu, jest bardzo nowocześnie i przyjaźnie - zapewniła w rozmowie 'W cztery oczy' wicewojewoda Violetta ... » więcej 2019-05-24, godz. 09:30 Pogoda sprzyja remontowi basenu w Praszce. Zimą zdarzały się przerwy Końcówka tego roku jest wciąż oficjalnym terminem zakończenia gruntownej przebudowy krytej pływalni w Praszce. Po zimie są niewielkie opóźnienia. » więcej 2019-05-24, godz. 08:00 „Tramwaj zwany pożądaniem” kursuje ulicami Opola. Edukuje mieszkańców w tematyce HIV i AIDS Przez cztery godziny jeden z opolskich autobusów miejskich kursował pod szyldem 'Tramwaju zwanego pożądaniem'. Jeździł na wyznaczonej trasie, która obejmowała ... » więcej 2019-05-24, godz. 06:00 WCZK: W piątek po południu przez Opolszczyznę przejdzie fala wezbraniowa, ale powodzi nie będzie Według przewidywań najwyższy stan wód pojawi się rano na Miedoni. - Nie można wykluczyć lokalnych potopień, ale powódź nam nie grozi - usłyszeliśmy w WCZK. » więcej 2019-05-23, godz. 21:30 Namysłowscy strażacy świętowali. "Powiatowy dzień strażaka to czas podsumowań i nagród" W Namysłowie odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego dnia strażaka. W święcie brali udział czynni, jak i emerytowani strażacy z jednostek zaw ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 2 oddziały w BCM nieczynne do odwołania - fizjoterapeuci protestują Oddział Dzienny Rehabilitacji i fizjoterapia ambulatoryjna - dwie jednostki Brzeskiego Centrum Medycznego są od dziś nieczynne do odwołania. Sprawa ma związek ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 Piotr Semka: Lubię polemizować ze Ślązakami - Bardzo lubię Śląsk, śledzę to, co u was się dzieje - powiedział w 'Loży Radiowej' red. Piotr Semka, autor książek, dziennikarz, publicysta. - Punktem wyjści ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:30 EUROWYBORY: Europoseł Sławomir Kłosowski podsumował kampanię Sławomir Kłosowski, eurodeputowany PiS walczący o reelekcję, podsumował swoją kampanię do Europarlamentu i zaapelował o oddanie na niego głosu. Polityk mówi, ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »