Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-12, 12:30 Autor: Witold Wośtak

Opolska Mama Ma Moc i będzie mieć jej więcej. Podsumowali tegoroczne działania

Matka z dzieckiem [fot. archiwum AFRO]
Matka z dzieckiem [fot. archiwum AFRO]
Podsumowanie akcji Opolska Mama Ma Moc [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie akcji Opolska Mama Ma Moc [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Buła [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Buła [fot. Witold Wośtak]
Publikacje, spotkania, integracja i warsztaty. W Filharmonii Opolskiej podsumowano dotychczasowe działania w ramach akcji Opolska Mama Ma Moc.
Kampania promocyjna, realizowana przez kobiety dla kobiet, funkcjonuje od maja, a chodzi głównie o skuteczne łączenie roli matki z rozwojem zawodowym.

Wspierający akcję marszałek Andrzej Buła uważa, że kobiety liderki są potrzebne. - Na szczęście one są, angażują się same i poświęcają swój cenny czas - zaznacza. - Jeżeli są w stanie przyciągnąć kolejne osoby do swojej organizacji, to będzie tak, jak chcielibyśmy. Chodzi o tworzenie relacji i fajnych społeczności. One mogą być formalne lub nieformalne, ale celem jest wyjście z domu i danie szansy wyjścia z domu. Samo wyjście nie oznacza jednak, że będę z tego zadowolony. Co innego, jeśli jest świetlica lub miejsce spotkań – to wartość dodana.

Z kolei Maja Byrdak, zastępca dyrektora departamentu koordynacji programów operacyjnych w urzędzie marszałkowskim, ocenia, że akcja nabiera rumieńców. - Wszystko układa się coraz lepiej i wciąż dołączają nowe osoby - podkreśla urzędniczka zaangażowana w akcję. - Myślę, że wszystkie lokalne inicjatywy są bardzo cenne. Przy takich wydarzeniach jak dzisiaj próbujemy zintegrować wszystkie panie ze sobą. Każda z nas rozpoczyna natomiast w swoim środowisku – od domu i sąsiedztwa. Te kroki są najważniejsze w integracji i dalszym rozwoju działalności.

Dodajmy, że kobiety biorące udział w podsumowaniu posłuchały występów muzycznych uzdolnionej młodzieży - stypendystów marszałka.
Andrzej Buła
Maja Byrdak

Wiadomości z regionu

2021-01-21, godz. 20:45 W piątek pogrzeb płk Lidii Lwow-Eberle. Sanitariuszka Armii Krajowej bywała na Opolszczyźnie Pułkownik Lidia Lwow-Eberle spocznie w piątek (22.01) na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Sanitariuszka Armii Krajowej miała w życiorysie akcent opolski. » więcej 2021-01-21, godz. 20:30 Najstarszy dom Barki został rozbudowany i podwyższony W Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi zakończyła się rozbudowa najstarszego domu wspólnoty pomocy wzajemnej Barka. W przebudowanym dawnym gospodarstwie rolnym… » więcej 2021-01-21, godz. 20:15 Raport dnia: 7 zgonów i 143 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. W piątek ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVD-19… 7 zgonów i 143 nowe przypadki zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-01-21, godz. 19:30 Dostęp do dziekanatu w torebce lub kieszeni. Uniwersytet Opolski przygotował aplikację na smartfony Uniwersytet Opolski uruchomi w poniedziałek (25.01) aplikację Mobilny USOS. » więcej 2021-01-21, godz. 19:17 Interwencja strażaków w samą porę. Pożar w Brzegu Ogień pojawił się na 3. piętrze wielorodzinnego budynku w Brzegu. » więcej 2021-01-21, godz. 19:06 Pomoc prawna, psychologiczna i lokalowa. Wsparcie dla czwórki osieroconych dzieci z Ozimka zakrojone na dużą skalę Nie tylko ubrania i pieniądze, ale również przygotowanie mieszkania, wsparcie psychologiczne i prawne. Mieszkańcy, przedsiębiorcy z gminy Ozimek oraz magistrat… » więcej 2021-01-21, godz. 18:51 Chorwacki przewoźnik zatrzymany przez WITD Jechał z niewłaściwym tachografem i teraz musi słono za to zapłacić. Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu podczas kontroli… » więcej 2021-01-21, godz. 17:15 Dyspozytornia medyczna w Opolu częścią Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego Do tej pory dyspozytornią zarządzało Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, które podlega urzędowi marszałkowskiemu. » więcej 2021-01-21, godz. 16:45 Czy jest szansa, by pociągi dalekobieżne zatrzymywały się na przystanku obok jeziora Otmuchowskiego? Liczą na to właściciele… Mieszkańcy Otmuchowa chcą, by pociągi dalekobieżne, które w tym roku powróciły na magistralę podsudecką, zatrzymywały się także na przystanku Otmuchów… » więcej 2021-01-21, godz. 15:42 Czołowe zderzenie na DK45. Trasa Opole - Kluczbork zablokowana po wypadku [AKTUALIZACJA] Na odcinku drogi krajowej 45, między Obwodnicą Północną Opola a Zawadą ok. 14.30 samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »