Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-07, 18:00 Autor: Maciej Stępień

Brzescy policjanci dziękują za pomoc. Gratulacje otrzymali strażacy, WOPR-owcy i ochotnicy z psami

Brzeska policja dziękuję pozostałym służbom za wspólne akcje ratownicze. Od lewej: Zbigniew Dychus, Dariusz Maciążek, Szymon Oparowski i Janusz Głowik [fot. Maciej Stępień]
Brzeska policja dziękuję pozostałym służbom za wspólne akcje ratownicze. Od lewej: Zbigniew Dychus, Dariusz Maciążek, Szymon Oparowski i Janusz Głowik [fot. Maciej Stępień]
Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu tamtejszy szef garnizonu podziękował wszystkim służbom ratowniczym, które w tym roku pomagały w działaniach na lądzie i na wodzie. Gdyby nie pomoc ratowników z psami czy udział brzeskich WOPR-owców w akcjach poszukiwawczych na Odrze, wszelkie zadania prowadzone pod nadzorem policji byłyby znacznie utrudnione.
Zbigniew Dychus, komendant brzeskiej policji, podkreśla, że wszystkie służby są w większości przypadków na każde wezwanie.

- Przyjeżdżają i pomagają nam w zdarzeniach losowych, w zaginięciach, a także w ratowaniu osób tonących. Chcieliśmy im właśnie za to podziękować, aby nasza współpraca również dobrze funkcjonowała w przyszłym roku – dodaje Dychus.

Janusz Głowik, szef brzeskiego oddziału Wodnego Pogotowia Ratunkowego, podkreśla, że nie wszystkie jednostki posiadają niezbędny sprzęt do prowadzenia akcji, dlatego trzeba sobie pomagać.

- Brzeska policja nie dorobiła się jeszcze swojej jednostki pływającej, ale korzysta z naszej. My dajemy paliwo i stermotorzystę, a także nasze łodzie. Wspólnie patrolujemy Odrę, a także prowadzimy poszukiwania na rzece – wyjaśnia szef brzeskiego WOPR-u.

Ratownicy z psami z OSP Lipki w tym roku pomagali policji już blisko 20 razy.

- Nigdy nie zawiedliśmy policji i mam nadzieję, że nigdy nie zawiedziemy. Razem mamy już duże sukcesy w odnajdywaniu osób żywych. Liczymy, że ta współpraca będzie jak najdłużej trwała – dorzuca na koniec Szymon Oparowski, dowódca sekcji poszukiwawczo-ratowniczej OSP Lipki.

Najczęściej jednak brzescy policjanci współpracują z tamtejszą jednostką straży pożarnej.
Zbigniew Dychus, Janusz Głowik i Szymon Oparowski

Wiadomości z regionu

2018-10-23, godz. 13:30 Włamanie do kiosku, "zniknął" towar za 3 tysiące złotych. Złodziej jest już w rękach policji Towar wart w sumie trzy tysiące złotych miał paść łupem złodzieja zatrzymanego przez prudnickich policjantów. 20-latek połakomił się na papierosy oraz artykuł ... » więcej 2018-10-23, godz. 13:00 Mniejszość Niemiecka ma najwięcej miejsc w Radzie Powiatu Oleskiego, ale potrzebna będzie koalicja Sześć mandatów w Radzie Powiatu Oleskiego zdobył Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka. Po trzy miejsca wywalczyły Koalicja Obywatelska, Prawo i Spra ... » więcej 2018-10-23, godz. 12:30 Rafał Bartek: nie uważam wyników Mniejszości Niemieckiej za porażkę - W wyborach do sejmiku województwa opolskiego zagłosowało na Mniejszość Niemiecką o 12 tysięcy osób więcej niż cztery lata temu - powiedział w porannej rozmo ... » więcej 2018-10-23, godz. 12:30 KWW Macieja Sonika zgarnął największą część tortu w Radzie Powiatu Krapkowickiego Dziewięć miejsc w Radzie Powiatu Krapkowickiego zdobył Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Sonika. » więcej 2018-10-23, godz. 12:00 Narkotyki warte pół miliona złotych zarekwirowała byczyńska policja. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn [ZDJĘCIA] Za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków staną przed sądem dwaj mieszkańcy Byczyny. 24 i 26-latek wspólnie prowadzili plantację konopi. » więcej 2018-10-23, godz. 11:30 Znamy radnych powiatowych w Kluczborku. Najwięcej mandatów ma KWW Ziemia Kluczborska Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Kluczborska zdobył najwięcej - siedem - mandatów w Radzie Powiatu Kluczborskiego. » więcej 2018-10-23, godz. 11:20 Potrącenie na przejściu dla pieszych w Opolu Do zdarzenia doszło przed godziną 9:00 w Opolu na Kołłątaja. Kierująca osobowym peugeotem potrąciła na przejściu 27-letniego mężczyznę. » więcej 2018-10-23, godz. 10:45 Opolska rada miasta bez Mniejszości Niemieckiej [KOMENTARZE] - Trochę jest smutno, nie udało nam się wprowadzić ani jednego radnego do Rady Miasta Opola - powiedział w porannej rozmowie 'Poglądy i osądy' Marcin Gambiec, ... » więcej 2018-10-23, godz. 10:15 Razem dla Opola bez mandatów w radzie miasta Stowarzyszenie Razem dla Opola nie dostało się do opolskiej rady miasta. Komitet, który walczył o reelekcję w radzie i był reprezentowany m.in. przez Krzyszto ... » więcej 2018-10-23, godz. 09:30 Rada powiatu opolskiego wybrana. Najwięcej głosów dla MN W wyborach do rady powiatu opolskiego najwięcej głosów zdobył komitet Mniejszości Niemieckiej, zagłosowało na niego 15 871 osób (37,10% poparcia). Spośród 23 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »