Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-07, 18:00 Autor: Maciej Stępień

Brzescy policjanci dziękują za pomoc. Gratulacje otrzymali strażacy, WOPR-owcy i ochotnicy z psami

Brzeska policja dziękuję pozostałym służbom za wspólne akcje ratownicze. Od lewej: Zbigniew Dychus, Dariusz Maciążek, Szymon Oparowski i Janusz Głowik [fot. Maciej Stępień]
Brzeska policja dziękuję pozostałym służbom za wspólne akcje ratownicze. Od lewej: Zbigniew Dychus, Dariusz Maciążek, Szymon Oparowski i Janusz Głowik [fot. Maciej Stępień]
Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu tamtejszy szef garnizonu podziękował wszystkim służbom ratowniczym, które w tym roku pomagały w działaniach na lądzie i na wodzie. Gdyby nie pomoc ratowników z psami czy udział brzeskich WOPR-owców w akcjach poszukiwawczych na Odrze, wszelkie zadania prowadzone pod nadzorem policji byłyby znacznie utrudnione.
Zbigniew Dychus, komendant brzeskiej policji, podkreśla, że wszystkie służby są w większości przypadków na każde wezwanie.

- Przyjeżdżają i pomagają nam w zdarzeniach losowych, w zaginięciach, a także w ratowaniu osób tonących. Chcieliśmy im właśnie za to podziękować, aby nasza współpraca również dobrze funkcjonowała w przyszłym roku – dodaje Dychus.

Janusz Głowik, szef brzeskiego oddziału Wodnego Pogotowia Ratunkowego, podkreśla, że nie wszystkie jednostki posiadają niezbędny sprzęt do prowadzenia akcji, dlatego trzeba sobie pomagać.

- Brzeska policja nie dorobiła się jeszcze swojej jednostki pływającej, ale korzysta z naszej. My dajemy paliwo i stermotorzystę, a także nasze łodzie. Wspólnie patrolujemy Odrę, a także prowadzimy poszukiwania na rzece – wyjaśnia szef brzeskiego WOPR-u.

Ratownicy z psami z OSP Lipki w tym roku pomagali policji już blisko 20 razy.

- Nigdy nie zawiedliśmy policji i mam nadzieję, że nigdy nie zawiedziemy. Razem mamy już duże sukcesy w odnajdywaniu osób żywych. Liczymy, że ta współpraca będzie jak najdłużej trwała – dorzuca na koniec Szymon Oparowski, dowódca sekcji poszukiwawczo-ratowniczej OSP Lipki.

Najczęściej jednak brzescy policjanci współpracują z tamtejszą jednostką straży pożarnej.
Zbigniew Dychus, Janusz Głowik i Szymon Oparowski

Wiadomości z regionu

2017-12-16, godz. 09:45 Madera: Braki kadrowe w USK mogą być odczuwalne już od stycznia - Będziemy musieli odwołać część zabiegów operacyjnych, trzeba się też spodziewać dłuższych kolejek do lekarzy specjalistów - powiedział w porannej rozmowie ' ... » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Mieszkańcy gminy Gogolin mogą sprawdzić, czy oddychają zanieczyszczonym powietrzem Czujniki jakości powietrza pozwolą na stały monitoring poziomu zanieczyszczeń w gminie Gogolin. » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Doktorzy Clowni charytatywnie na rzecz szpitala w Ozimku „Magia Świąt czy iluzja?” - wydarzenie pod takim tytułem organizuje Fundacja dr Clowna w Opolu. Spotkanie ma charakter charytatywny. Wolontariusze z czerwonym ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Susły zadomowiły się w Kamieniu Śląskim i przeprowadzka im nie w smak Populacja nie maleje, ale też nie ekspanduje. Tak najkrócej podsumować można akcję reintrodukcji susła moręgowanego realizowaną na terenie Kamienia Śląskiego. ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Ratownicy i morsy razem na kamionce Bolko. Będą konkursy i warsztaty Pokaz sprzętu ratowniczego lodowego, konkursy, wykład o morsowaniu i warsztaty dla zawodników na fantomach - to tylko kilka atrakcji jakie będzie można zobacz ... » więcej 2017-12-16, godz. 07:00 Utrudnienia na ulicach Strzelec Opolskich w związku z biegiem Ferta Utrudnienia w ruchu czekają kierowców w sobotę (16.12) w Strzelcach Opolskich. W związku z organizacją Biegu Ulicznego im. Euzebiusza Ferta od wczesnych godzi ... » więcej 2017-12-15, godz. 22:41 Karambol na trasie Opole - Prudnik z powodu dzików na drodze Uwaga na leśną zwierzynę. Na trasie Opole - Prudnik, w Ligocie Prószkowskiej doszło do mini karambolu z powodu dzików na drodze. » więcej 2017-12-15, godz. 22:00 Dr Witold Potwora o tym, czy wizerunek premiera Morawieckiego może ocieplić stosunki z Unią Europejską - Mateusz Morawiecki nie byłby tyle lat prezesem banku, gdyby nie miał określonych cech charakteru, albo gdyby nie posiadał określonych umiejętności. Wydaje m ... » więcej 2017-12-15, godz. 21:30 Młodzież modelowe obrady ONZ w Opolu ocenia jako bardzo udane Zakończył się Śląskie Modelowe Obrady ONZ zorganizowane przez III Liceum Ogólnokształcące w Opolu. W spotkaniu udział brały młode osoby z całej Polski, a takż ... » więcej 2017-12-15, godz. 21:29 Prawo wyborcze w Konstytucji. W Opolu odbyła się debata zorganizowana przez kancelarię Prezydenta RP W Opolu dyskutowali o systemie wyborczym. W Studenckim Centrum Kultury odbyła się debata 'Wady i zalety systemu wyborczego w świetle Konstytucji'. Podczas spo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »