Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-06, 20:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Akcja na placu Wolności. Oddawali krew i dobrze się bawili

Akcja na placu Wolności. Oddawali krew i dobrze się bawili [fot. Katarzyna Zawadzka]
Akcja na placu Wolności. Oddawali krew i dobrze się bawili [fot. Katarzyna Zawadzka]
Zbiórkę krwi zorganizowano dziś na placu Wolności w Opolu. Cenny surowiec ratujący życie oddawali przedstawiciele służ mundurowych, dziennikarze i bardzo wielu opolan. Dodatkową atrakcją była fotobutka ze świątecznymi gadżetami, a na honorowych dawców krwi czekał także ciepły posiłek.
Jednym z uczestników akcji był ksiądz, jezuita i bloger Grzegorz Kramer.
- Jestem urodzonym egoistą, czasami mogę dać coś z siebie, przyszedłem tu, aby dać trochę krwi - mówił duchowny.

- Mikołajki to dzień dawania sobie prezentów, my chcieliśmy dać możliwość podarowania czegoś, co ma wartość niemierzalną - mówi dziennikarz Tomasz Siniew. - Nie można jej wyprodukować, można ją oczywiście kupić, ale bardzo dużo kosztuje, a nas to nic nie kosztuje, bo przecież otwarte serce tak naprawdę, no i to wyciągnięte ramię, gdzie podpięta jest ta igła przerażająca dla niektórych, ale nie ma się co bać, trzeba uśmiechnąć się do pań pielęgniarek i samo pójdzie - dodaje.

Akcja odbyła się pod hasłem "Oddaj krew - zostań świętym Mikołajem".
Grzegorz Kramer
Tomasz Siniew

Wiadomości z regionu

2017-12-15, godz. 16:56 Województwo opolskie przewodniczy w konwencie marszałków Województwo opolskie przejęło prezydencję w konwencie marszałków. Przez najbliższe pół roku spotkania gremium będą odbywały się w naszym regionie. Marszałek A ... » więcej 2017-12-15, godz. 15:44 Czujnik tlenku węgla uratował życie rodzinie Czujnik tlenku węgla uratował życie 4-osobowej rodzinie ze Strzelec Opolskich. » więcej 2017-12-15, godz. 15:15 Kluczbork: Przekroczony poziom pyłu zawieszonego PM10 Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował, że na terenie strefy opolskiej stwierdzono przekroczenie poziomu dopuszczalnego dla pyłu zawieszonego ... » więcej 2017-12-15, godz. 15:00 Opolski Alarm Smogowy chce więcej pieniędzy na wymianę pieców Opolski Alarm Smogowy ponownie apeluje o zwiększenie środków na wymianę pieców i walkę z niską emisją. W dzień uchwalenia budżetu miasta Opola społecznicy zwr ... » więcej 2017-12-15, godz. 14:05 Jechali do akcji i uderzyli w osobówkę. Kolizja brzeskich strażaków Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś około południa na ulicy Łokietka. Strażacy w kilku wozach bojowych pędzili na sygnałach świetlnych i dźwiękowyc ... » więcej 2017-12-15, godz. 14:00 Hodował marihuanę na piętrze domu. Do drzwi zapukali dzielnicowi Nielegalną uprawę narkotyków zlikwidowali kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. » więcej 2017-12-15, godz. 13:55 Letnik z Głębinowa nie chce płacić ryczałtu za śmieci. Chce zapłacić, ale za te, które wyprodukuje Zmiany przepisów dotyczących wywozu śmieci w nyskiej gminie domaga się nasz słuchacz, Andrzej Zawadzki, który uważa, że traktowany jest niesprawiedliwie. Jako ... » więcej 2017-12-15, godz. 13:50 Awantura na sesji w Brzegu. Mieszkańcy protestują przeciwko budowie drugiego zakładu karnego W trakcie dzisiejszego spotkania w brzeskim ratuszu doszło do kłótni między mieszkańcami a burmistrzem Brzegu. Jerzy Wrębiak przyjął sporo słów krytyki za to, ... » więcej 2017-12-15, godz. 13:45 Nauczyciele dyplomowani odebrali dziś tytuły 89 nauczycieli z całego województwa odebrało certyfikaty poświadczające zdobycie awansu zawodowego - nauczyciela dyplomowanego. Jest to najwyższy stopień, jak ... » więcej 2017-12-15, godz. 11:55 Policja prosi o pomoc w namierzeniu prawdopodobnego oszusta. Jest nagranie z monitoringu Policjanci opublikowali prawdopodobny wizerunek sprawcy sierpniowego oszustwa metodą 'na policjanta' w Opolu. Proszą o pomoc. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »