Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-06, 20:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Akcja na placu Wolności. Oddawali krew i dobrze się bawili

Akcja na placu Wolności. Oddawali krew i dobrze się bawili [fot. Katarzyna Zawadzka]
Akcja na placu Wolności. Oddawali krew i dobrze się bawili [fot. Katarzyna Zawadzka]
Zbiórkę krwi zorganizowano dziś na placu Wolności w Opolu. Cenny surowiec ratujący życie oddawali przedstawiciele służ mundurowych, dziennikarze i bardzo wielu opolan. Dodatkową atrakcją była fotobutka ze świątecznymi gadżetami, a na honorowych dawców krwi czekał także ciepły posiłek.
Jednym z uczestników akcji był ksiądz, jezuita i bloger Grzegorz Kramer.
- Jestem urodzonym egoistą, czasami mogę dać coś z siebie, przyszedłem tu, aby dać trochę krwi - mówił duchowny.

- Mikołajki to dzień dawania sobie prezentów, my chcieliśmy dać możliwość podarowania czegoś, co ma wartość niemierzalną - mówi dziennikarz Tomasz Siniew. - Nie można jej wyprodukować, można ją oczywiście kupić, ale bardzo dużo kosztuje, a nas to nic nie kosztuje, bo przecież otwarte serce tak naprawdę, no i to wyciągnięte ramię, gdzie podpięta jest ta igła przerażająca dla niektórych, ale nie ma się co bać, trzeba uśmiechnąć się do pań pielęgniarek i samo pójdzie - dodaje.

Akcja odbyła się pod hasłem "Oddaj krew - zostań świętym Mikołajem".
Grzegorz Kramer
Tomasz Siniew

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 00:02 Goście politycznego wieczoru wyborczego Radia Opole o wynikach sondażu exit poll w Opolu [FILM] Arkadiusz Wiśniewski jest bardzo prawdopodobnym zwycięzcą wyborów prezydenckich w Opolu. Według badań exit poll, które dla Radia Opole i Nowej Trybuny Opolski ... » więcej 2018-10-22, godz. 00:00 Lider opolskiej PO: Mogliśmy lepiej przygotować kampanię w Opolu - Jako Koalicja Obywatelska mogliśmy lepiej przygotować się do wyborów prezydenckich w Opolu - komentuje sondażowe wyniki Andrzej Buła, marszałek województwa ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:30 WYBORCZA NOC Z RADIEM OPOLE. Dowiedz się, kto będzie rządził w Twojej gminie i powiecie Arkadiusz Wiśniewski prezydentem Opola, Sabina Nowosielska prezydentem Kędzierzyna-Koźla, a Kordian Kolbiarz burmistrzem Nysy? Tak wynika z badania exit poll ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:29 Smoter: Liczę, że wyniki sondażu się nie potwierdzą - Mam nadzieję, że ten sondaż jest daleki od rzeczywistości - tak komentuje sondażowe wyniki wyborów na burmistrza Nysy Piotr Smoter z Ligi Nyskiej. » więcej 2018-10-21, godz. 23:28 Grabowski o wynikach exit poll: gratuluję prezydentowi, liczę na mandaty Kukiz'15 w radzie miasta Paweł Grabowski z Kukiz’15 zajął piąte miejsce w wyścigu o fotel prezydenta Opola. Według badań exit poll, które dla Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej prz ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:25 Pozytywna kampania i dużo pracy w radzie miasta. Tak podsumowuje wyborczy wieczór Barbara Kamińska - Na razie sondaży nie chcę komentować, bo poczekamy na ostateczne wyniki - stwierdziła Barbara Kamińska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opol ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:21 Hankus: Nie spodziewałem się takiego wyniku, liczę na drugą turę - Cieszę się z tego wyniku, jednak po cichu liczę na drugą turę - przyznaje Tomasz Hankus, który według wstępnych sondaży Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskie ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:20 Porowska: prezydentowi gratuluję, ale przypominam, że ponad 30% opolan nie oddało na niego głosu - Prezydentowi Wiśniewskiemu gratuluję, zawsze jest tak, że urzędujący prezydent ma na starcie pewien kapitał głosów, ale przypominam, że ponad 30% opolan nie ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:10 Kolejna kadencja dla Arkadiusza Wiśniewskiego. Radość w sztabie "To sukces zespołu" W sztabie wyborczym Arkadiusza Wiśniewskiego nie kryto radości z wyniku wyborów. Według najnowszych wyników sondażowych obecnie rządzący prezydent Opola osiąg ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:00 Kolbiarz: jeżeli wyniki się potwierdzą, to od razu ruszamy do pracy Nie będzie zmiany na stanowisku burmistrza Nysy - tak wskazują wyniki sondażu Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. Według wstępnych wyników, urzędujący gosp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »