Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-10, 12:24 Autor: Katarzyna Zawadzka

Zmiany w rozkładzie PKP. Więcej pociągów do Wrocławia i nowe połączenie z Kłodzkiem

Szynobus [fot. Mariusz Materlik]
Szynobus [fot. Mariusz Materlik]
Zarząd województwa i PolRegio ogłosiły nowy rozkład jazdy pociągów [fot. Katarzyna Zawadzka]
Zarząd województwa i PolRegio ogłosiły nowy rozkład jazdy pociągów [fot. Katarzyna Zawadzka]
Od niedzieli (10.12) zaczyna obowiązywać nowy rozkład jazdy PKP. Zwiększona będzie liczba kursów między Strzelcami Opolskimi a Opolem. Pojawi się też nowe połączenie z Kędzierzyna-Koźla przez Nysę do Kłodzka.
W planie jest również zwiększenie liczby składów na trasie Kędzierzyn-Koźle - Opole - Wrocław.

- Ta linia, łącząca nas ze stolicą Dolnego Śląska, rzeczywiście jest przepełniona - przyznaje Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa.

- W zasadzie od Oławy do Wrocławia jest najgorzej - mówi Ogłaza. - Przypominam, że my jesteśmy organizatorem dla województwa opolskiego. To jest dla nas oczywiście najważniejsza sprawa. Owszem, obsługujemy też trasę do Wrocławia ze względu na mieszkańców województwa opolskiego. Mamy świadomość, że potrzeby aglomeracyjne Wrocławia są takie a nie inne, bo tak naprawdę chodzi o dwa ostatnie odcinki przed Wrocławiem, gdzie trzeba zapewnić pojazdy dojeżdżające do pracy, będziemy się starali to załatwiać - dodaje.

- Mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń od gmin leżących na trasie tzw. Magistrali Podsudeckiej o potrzebie utworzenia połączenia do Kłodzka - mówi Adam Kowalczyk, zastępca dyrektora departamentu infrastruktury i gospodarki urzędu marszałkowskiego. - Wspólnie z PolRegio staramy się robić eksperymenty, usprawniać połączenia, sprawdzać, gdzie one się sprawdzają i tam oczywiście będą utrzymywane. Jeżeli chodzi o Kłodzko, to tu było bardzo duże zainteresowanie społeczne. Mieliśmy wiele próśb z południa naszego regionu, jak również z Dolnego Śląska - dodaje.

PolRegio wycofa się natomiast z połączenia do Karłowic, na trasie Opole - Wrocław przez Jelcz-Laskowice. Powodem jest znikome zainteresowanie ofertą połączenia a także wybudowanie obwodnicy dzielnicy Czarnowąsy.

Nowy rozkład jazdy PKP zacznie obowiązywać od 10. grudnia.

Zarząd regionu zapowiada też, że w przyszłym roku rozpocznie się remont linii kolejowej między Opolem a Nysą.
Szymon Ogłaza
Adam Kowalczyk

Wiadomości z regionu

2018-03-19, godz. 13:15 Zniszczył wiatę przystankową. Grozi mu teraz nawet więzienie Brzescy policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o zniszczenie mienia. Straty wyceniono na prawie tysiąc złotych. Funkcjonariusze najpierw przesł ... » więcej 2018-03-19, godz. 12:30 Okradł dom, wpadł podczas kontroli drogowej - teraz grozi mu więzienie Mieszkaniec Wielkopolski zatrzymany przez namysłowskich policjantów. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do domu jednorodzinnego w Namysłowie, z którego skra ... » więcej 2018-03-19, godz. 12:00 Nie żyje Franciszek Szelwicki, były poseł i szef opolskiej "Solidarności" Franciszek Szelwicki zmarł w piątek (16.03) w wieku 77 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro (20.03) w Lasowicach koło Otmuchowa. » więcej 2018-03-19, godz. 11:45 Organizacje pozarządowe mogą się starać o dotacje z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Od 20 tysięcy do miliona złotych dofinansowania mogą otrzymać organizacje pozarządowe z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. » więcej 2018-03-19, godz. 10:49 Policja poszukuje Bartosza Nizińskiego Nyska policja apeluje o pomoc w poszukiwaniu 21-letniego Bartosza Nizińskiego z Lubiatowa w gminie Otmuchów. Mężczyzna ostatni raz widziany był 18 marca. » więcej 2018-03-19, godz. 10:09 Bulwary Nadodrzańskie w Opolu wolne od zakazu picia alkoholu? Chcą tego radni PO W Opolu wraca temat legalnego picia pod chmurką. Radni Platformy Obywatelskiej proponują, aby na Bulwarach Nadodrzańskich można było bezkarnie spożywać alkoho ... » więcej 2018-03-19, godz. 08:30 Są pieniądze na rewitalizację zbiornika przy Korfantego w Brzegu Ponad 3 mln 600 tysięcy złotych to koszt rewitalizacji zbiornika wodnego przy ul. Korfantego w Brzegu. Inwestycja dostała unijne dofinansowanie z RPO w wysoko ... » więcej 2018-03-19, godz. 08:00 Pierwszy PIT Wiosny w opolskim PUP. Doradzą przy rozliczeniu dochodów Powiatowy Urząd Pracy w Opolu wraz z opolskim Urzędem Skarbowym organizuje punkt składania zeznań podatkowych przez Internet. » więcej 2018-03-19, godz. 07:00 Inwestycje na drogach wojewódzkich. Będą utrudnienia Rozpoczyna się budowa obwodnicy Malni i Choruli w ciągu drogi wojewódzkiej 423. To oznacza pierwsze utrudnienia dla kierowców i objazdy. » więcej 2018-03-19, godz. 06:00 Problemy ścisłego centrum Opola były tematem spotkania STE SILESIA z mieszkańcami Spotkanie z mieszkańcami ścisłego centrum Opola zorganizowali wczoraj (18.03) działacze Stowarzyszenia Technologii Ekologicznych SILESIA. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »