Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-30, 20:45 Autor: Klaudia Pokładek

Nysa apeluje do premier o reaktywację naczyniówki. Dobiega końca zbieranie podpisów

Apel wciąż aktualny. Batalia o naczyniówkę trwa [Fot. Dorota Kłonowska]
Apel wciąż aktualny. Batalia o naczyniówkę trwa [Fot. Dorota Kłonowska]
Pod apelem o przywrócenie oddziału chirurgii naczyniowej w Nysie podpisują się mieszkańcy powiatu nyskiego i prudnickiego. Za inicjatywą reaktywacji i apelem do premier RP stoją samorządowcy i działacze stowarzyszeń, którzy szykują pismo do Beaty Szydło z prośbą o zrewidowanie decyzji swoich podwładnych, dotyczących zamknięcia oddziału w Nysie.
Daniel Palimąka z zarządu powiatu nyskiego, który jest koordynatorem akcji mówi, że nikt nie prosi o dodatkowe pieniądze, tylko o sprawiedliwy podział funduszy na oddział naczyniowy, pomiędzy szpitale w Nysie i Opolu. - W liście do pani premier chcieliśmy zaznaczyć, że nie jest to podpis tylko trzech prezesów stowarzyszeń, ale stoi za tym rzesza mieszkańców, którzy wiedzą, że tamte decyzje o zamknięciu naczyniówki były złe. Do naszej akcji włączyły się stowarzyszenia z Prudnika, przedsiębiorcy, samorządowcy i zwykli mieszkańcy. Jeżeli głos nas wszystkich nie pomoże, to będziemy próbowali umówić się do pani premier. Temat będziemy wałkować do skutku. Dlaczego akurat tam się zwracamy? Bo chyba tylko pani premier, ewentualnie przyszły premier - pan Kaczyński, są w stanie tę sytuacje zrewidować - dodaje Daniel Palimąka.

Obecnie przeliczonych jest przeszło tysiąc podpisów tylko z terenu Nysy. Do akcji powiatu oraz nyskich stowarzyszeń (diabetyków, policyjnych emerytów i stowarzyszenia "Pozytywni"), włączyli się też radni gminy. Po niedzieli (3 grudnia) listy wraz z apelem o przywrócenie naczyniówki trafią do Kancelarii prezesa Rady Ministrów.
Daniel Palimąka

Wiadomości z regionu

2019-10-16, godz. 21:25 Potrącenie rowerzysty na ulicy Ozimskiej w Opolu Do tego zdarzenia doszło dzisiaj (16.10) wieczorem na ulicy Ozimskiej tuż za wiaduktem. » więcej 2019-10-16, godz. 21:25 Ministerstwo chce przełamać impas przy reaktywacji portu w Koźlu. "Włączamy się w ten proces" Ministerstwo żeglugi włączy się w sprawę rozwoju portu w Koźlu. Minister Marek Gróbarczyk zadeklarował, że gdy tylko będą gotowe dokumenty związane z powstani ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:00 Ucieczka więźnia podczas badania w szpitalu klinicznym w Opolu. Skazany wyskoczył przez okno Do zdarzenia doszło po godzinie 12 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Jak poinformował ppor. Dawid Makowski, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śle ... » więcej 2019-10-16, godz. 17:30 Uszkodzenia nie są poważne, ale rozległe. Znamy bilans strat po wypadku na przejeździe kolejowym pod Brzegiem Uszkodzenie podwozia i poszycia pociągu to bilans wczorajszego (15.10) wypadku z udziałem składu Przewozów Regionalnych pod Brzegiem. Przypomnijmy, 76-letni k ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:55 Wypadek i kolizja na opolskich "krajówkach" [AKTUALIZACJA] Trzy samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 46 z Nysy do Kłodzka. Natomiast na DK 11 między Kluczborkiem a Kępnem doszło do wypadku z udziałem p ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:00 Powyborcze rozliczenia: Sąd Apelacyjny we Wrocławiu umorzył postępowanie Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił postanowienie Sądu Okręgowego z dnia 11 października i jednocześnie umorzył postępowanie pomiędzy Komitetem Wyborczym Praw ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:50 "Nagradzamy tych, którzy chcą pracować i uważają, że to jest pasja". Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej Dziś (16.10) w Namysłowskim Ośrodku Kultury za swoją pracę, zarówno edukacyjną, jak i wychowawczą nauczyciele, a także inni pracownicy oświaty zostali uhonoro ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Ruszają kolejne prace w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Modernizację przejdą dwa oddziały Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu rozpoczyna modernizację dwóch oddziałów - chirurgii urazowo-ortopedycznej i chorób wewnętrznych. Z utrudnieniami perso ... » więcej 2019-10-16, godz. 13:55 Próbowali ukraść wiertarki i uciec policji Złodzieje próbowali wynieść drogie wiertarki z marketu budowlanego. Nie dość, że ich nie wynieśli, to nie udało im się daleko uciec. Teraz staną przed sądem. ... » więcej 2019-10-16, godz. 12:00 Radni na najbliższej sesji zdecydują, czy Odra Opole będzie spółką. Miasto nie rezygnuje też z budowy nowego stadionu Odra Opole spółką akcyjną, a głównym właścicielem będzie miasto - to plan prezydenta Opola, który może zostać zrealizowany na najbliższej sesji. Arkadiusz Wiś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »