Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-17, 10:15 Autor: Maciej Stępień

Nożownik-recydywista w rękach policji. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa

Zatrzymany [archiwum policji]
Zatrzymany [archiwum policji]
Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Policjanci z Brzegu kilka dni temu zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło wieczorem, 13 listopada, na terenie jednego z miejskich parków. Napastnik jadąc na rowerze ugodził ostrym narzędziem 23-latka, który wracał do domu wraz z siostrą. Mężczyzna z dużą raną w okolicach jamy brzusznej trafił do szpitala. 28-latka, który odpowiadał rysopisowi, zatrzymano kilka godzin później. Napastnik jest już w tymczasowym areszcie.
Sprawa jest rozwojowa, dlatego ani policjanci, ani prokuratura nie zdradzają szczegółów całego zajścia. Waldemar Chrząszcz z Prokuratury Rejonowej w Brzegu potwierdził tylko, że doszło do takiego ataku z użyciem ostrego narzędzia i że poszkodowany został przewieziony do szpitala. Jak ustaliło Radio Opole, zaraz po przybyciu do Brzeskiego Centrum Medycznego mężczyzna trafił na stół operacyjny. 23-latkowi usunięto śledzionę, jego stan dziś określany jest jako ciężki, ale nie zagrażający życiu.

Napastnik został ujęty przez funkcjonariuszy o poranku, kilka godzin po zdarzeniu. W trakcie przesłuchania nie przyznał się do winy, ale na wniosek prokuratury trafił do tymczasowego aresztu na miesiąc. 28-latek jest dobrze znany brzeskiej policji, za usiłowanie zabójstwa może mu teraz grozić kara nawet do 25 lat więzienia, bo mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zdarzenie sprzed kilku dni może mieć związek z chuligańskimi wybrykami, jakie miały miejsce w Brzegu podczas wakacji. Przypomnijmy, dwie zwaśnione grupy młodych ludzi demolowały samochody, dokonywały rozbojów i pobić. Część z nich trafiła już do więzienia.

Wiadomości z regionu

2018-03-21, godz. 22:30 Pracowników szukają na Zachodzie ogłaszając się w tamtejszej prasie W powiecie strzeleckim brakuje rąk do pracy. Co prawda bezrobocie utrzymuje się na poziomie ok. 5%, ale w pośredniaku zarejestrowane są już głównie te osoby, ... » więcej 2018-03-21, godz. 22:00 Prezydent Opola: nie mam obowiązku pokazywania listów intencyjnych - To nie radni są od ustalania moich kompetencji - tak prezydent komentuje wniosek klubu RdO. Przypomnijmy, jeśli uchwała RdO przejdzie, to prezydent będzie m ... » więcej 2018-03-21, godz. 21:31 Prokuratura powinna wyjaśnić, kto zabił Przewdzinga - uważają mieszkańcy i władze Zdzieszowic Mieszkańcy i władze gminy Zdzieszowice są zbulwersowani tym, że prokuratura zamyka śledztwo w sprawie śmierci Dietera Przewdzinga. Po czterech latach od morde ... » więcej 2018-03-21, godz. 21:30 Chcą ograniczyć kompetencje prezydenta. "Straciliśmy zaufanie" Radni klubu Razem dla Opola chcą ograniczenia kompetencji prezydenta. Chodzi o zasady nabywania i zbywania nieruchomości. Przypomnijmy, rok temu rada miasta n ... » więcej 2018-03-21, godz. 21:15 Rozpoczęła się III Opolska Wiosna Psychologiczna. Na początek projekcja filmowa i burzliwa dyskusja Koło Naukowe Studentów Psychologii Uniwersytetu Opolskiego już po raz kolejny zorganizowało kilkudniową konferencję, tym razem pod hasłem 'Piękna i Bestia. Cz ... » więcej 2018-03-21, godz. 20:10 Pościg funkcjonariuszy CBŚ za handlarzami narkotyków. Gangsterzy próbowali przejechać policjanta Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego chcieli zatrzymać dwóch handlarzy narkotyków, którzy jechali drogą krajową 45 od strony Krapkowic w kierunku Kędzi ... » więcej 2018-03-21, godz. 20:00 Miłośnicy dwóch kółek zainaugurowali sezon 2018. Życzyli sobie dobrej pogody, taniego paliwa i kultury na drodze Po raz 13. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się Piknik Motocyklowy. Na boisko szkolne zjechali się kierowcy junaków, simsonów, ale także większych maszyn j ... » więcej 2018-03-21, godz. 20:00 Sprawcy ataku na Turków usłyszeli wyroki. Zrobili to na tle rasistowskim, ale wykazali skruchę Czterej mężczyźni: Kevin S., Krzysztof Ż., Dominik F. i Dawid M. w grudniu 2016 roku dokonali napaści na sześciu studentów narodowości tureckiej. Sąd Okręgowy ... » więcej 2018-03-21, godz. 19:31 Łukasz Sowada broni prezydenta. Kolejne komentarze ws. listu intencyjnego dot. zamiany gruntów Łukasz Sowada z klubu prezydenta broni go przed oskarżeniami ze strony innych radnych. Przypomnijmy, od kilku dni opozycja w ratuszu zarzuca Arkadiuszowi Wiśn ... » więcej 2018-03-21, godz. 19:31 Nie pomógł psu, bo... chciał kupić nowego. W Kałach odebrano owczarka właścicielowi Rażących zaniedbań dopuścił się właściciel czteroletniego owczarka o imieniu Dino we wsi Kały w gminie Murów - donoszą przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »