Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-17, 10:15 Autor: Maciej Stępień

Nożownik-recydywista w rękach policji. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa

Zatrzymany [archiwum policji]
Zatrzymany [archiwum policji]
Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Policjanci z Brzegu kilka dni temu zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło wieczorem, 13 listopada, na terenie jednego z miejskich parków. Napastnik jadąc na rowerze ugodził ostrym narzędziem 23-latka, który wracał do domu wraz z siostrą. Mężczyzna z dużą raną w okolicach jamy brzusznej trafił do szpitala. 28-latka, który odpowiadał rysopisowi, zatrzymano kilka godzin później. Napastnik jest już w tymczasowym areszcie.
Sprawa jest rozwojowa, dlatego ani policjanci, ani prokuratura nie zdradzają szczegółów całego zajścia. Waldemar Chrząszcz z Prokuratury Rejonowej w Brzegu potwierdził tylko, że doszło do takiego ataku z użyciem ostrego narzędzia i że poszkodowany został przewieziony do szpitala. Jak ustaliło Radio Opole, zaraz po przybyciu do Brzeskiego Centrum Medycznego mężczyzna trafił na stół operacyjny. 23-latkowi usunięto śledzionę, jego stan dziś określany jest jako ciężki, ale nie zagrażający życiu.

Napastnik został ujęty przez funkcjonariuszy o poranku, kilka godzin po zdarzeniu. W trakcie przesłuchania nie przyznał się do winy, ale na wniosek prokuratury trafił do tymczasowego aresztu na miesiąc. 28-latek jest dobrze znany brzeskiej policji, za usiłowanie zabójstwa może mu teraz grozić kara nawet do 25 lat więzienia, bo mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zdarzenie sprzed kilku dni może mieć związek z chuligańskimi wybrykami, jakie miały miejsce w Brzegu podczas wakacji. Przypomnijmy, dwie zwaśnione grupy młodych ludzi demolowały samochody, dokonywały rozbojów i pobić. Część z nich trafiła już do więzienia.

Wiadomości z regionu

2018-10-23, godz. 21:00 Nowe ścieżki i woliera australijska w opolskim ZOO W opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe i modernizacyjne. Powstaną nowe ścieżki spacerowe oraz woliera australijska. Nowa na ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:30 Róża Malik nie będzie już burmistrzem. Burmistrz elekt: zmiany są potrzebne. Mieszkańcy podzieleni Zmiany powyborcze w powiecie opolskim. Prószków będzie miał nowego burmistrza. Róża Malik po kilkunastu latach żegna się z funkcją włodarza gminy. Zastąpi ją ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Zadecydowało osiem głosów. Łukasz Dymek wyprzedził byłego wiceministra Tadeusza Jarmuziewicza Osiem głosów zdecydowało o zwycięstwie w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Taką różnicą Łukasz Dymek z Nowoczesnej, który startował w ramach Koalicj ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 W Pępicach chcą powalczyć z piratami drogowymi. Mogą w tym pomóc nowoczesne rozwiązania Mieszkańcy sołectwa w ubiegłym tygodniu złożyli stosowną petycję do władz Skarbimierza, aby w Pępicach uruchomić nowy system, który skutecznie „wyhamuje” pira ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Ziemia Strzelecka może rządzić sama, ale chce szukać partnerów Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka ma większość w radzie miasta, ale zapowiada koalicję z innymi ugrupowaniami, żeby działać dla dobra wszystkich mieszkańców St ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:30 PiS wysoko w Nysie i powiecie nyskim. Słaby wynik Ligi Nyskiej Prawo i Sprawiedliwość z największą liczbą reprezentantów w nowej radzie powiatu nyskiego. Partia będzie miała także sporą reprezentację w nyskiej radzie mias ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 PSL w sejmiku regionu straciło sześciu radnych. Wybory przegrał lider partii w regionie Polskie Stronnictwo Ludowe w sejmiku województwa będzie miało tylko dwóch radnych. Ponadto lider tego ugrupowania na Opolszczyźnie Stanisław Rakoczy przegrał ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 Chcieli budowy zakładu karnego w Brzegu, polegli w wyborach Z dwunastu radnych, którzy kilka miesięcy temu zgodzili się na przekazanie gruntów pod budowę nowoczesnej placówki penitencjarnej w Brzegu, tylko dwóch ponown ... » więcej 2018-10-23, godz. 18:30 Zmiany w gminie Turawa. Kampa rozstaje się ze stołkiem. Zastąpi go Pikos Waldemar Kampa nie będzie już wójtem Turawy. W wyborach urzędujący gospodarz gminy przegrał z obecnym sołtysem Zawady Dominikiem Pikosem. Na Kampę zagłosowało ... » więcej 2018-10-23, godz. 18:15 Pijany awanturował się w mieszkaniu siostry i szwagra. Spędzi 4,5 roku za kratkami Na 4,5 roku więzienia Sąd Okręgowy w Opolu skazał Ryszarda K. za uderzenie siostry siekierą, znęcanie się, groźby i zniszczenie mienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »