Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-17, 10:15 Autor: Maciej Stępień

Nożownik-recydywista w rękach policji. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa

Zatrzymany [archiwum policji]
Zatrzymany [archiwum policji]
Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Policjanci z Brzegu kilka dni temu zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło wieczorem, 13 listopada, na terenie jednego z miejskich parków. Napastnik jadąc na rowerze ugodził ostrym narzędziem 23-latka, który wracał do domu wraz z siostrą. Mężczyzna z dużą raną w okolicach jamy brzusznej trafił do szpitala. 28-latka, który odpowiadał rysopisowi, zatrzymano kilka godzin później. Napastnik jest już w tymczasowym areszcie.
Sprawa jest rozwojowa, dlatego ani policjanci, ani prokuratura nie zdradzają szczegółów całego zajścia. Waldemar Chrząszcz z Prokuratury Rejonowej w Brzegu potwierdził tylko, że doszło do takiego ataku z użyciem ostrego narzędzia i że poszkodowany został przewieziony do szpitala. Jak ustaliło Radio Opole, zaraz po przybyciu do Brzeskiego Centrum Medycznego mężczyzna trafił na stół operacyjny. 23-latkowi usunięto śledzionę, jego stan dziś określany jest jako ciężki, ale nie zagrażający życiu.

Napastnik został ujęty przez funkcjonariuszy o poranku, kilka godzin po zdarzeniu. W trakcie przesłuchania nie przyznał się do winy, ale na wniosek prokuratury trafił do tymczasowego aresztu na miesiąc. 28-latek jest dobrze znany brzeskiej policji, za usiłowanie zabójstwa może mu teraz grozić kara nawet do 25 lat więzienia, bo mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zdarzenie sprzed kilku dni może mieć związek z chuligańskimi wybrykami, jakie miały miejsce w Brzegu podczas wakacji. Przypomnijmy, dwie zwaśnione grupy młodych ludzi demolowały samochody, dokonywały rozbojów i pobić. Część z nich trafiła już do więzienia.

Wiadomości z regionu

2017-12-14, godz. 20:50 Popłynęły jazzowe kolędy. "Koncert Bożonarodzeniowy" PWSZ w Nysie Tłumy nysan przyciągnął do Nyskiego Domu Kultury „Koncert Bożonarodzeniowy” w wykonaniu studentów i wykładowców Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawo ... » więcej 2017-12-14, godz. 20:30 Policja apeluje o większą ostrożność na drogach. "Często jest ślisko i słabo widać" Niedostosowanie prędkości do warunków i nieudzielenie pierwszeństwa to dwie główne przyczyny wypadków drogowych na Opolszczyźnie. Policja przypomina i szczegó ... » więcej 2017-12-14, godz. 20:15 Opolscy uczniowie poznają kulturę i zwyczaje Czechów Historia Skody, Brna, czy bohatera kreskówki Krecika. To między innymi tematy prezentacji, które uczniowie z Opolszczyzny przygotowali na konkurs 'Znam histor ... » więcej 2017-12-14, godz. 19:00 Głogówek: nie zapominają o naszych rodach żyjących na Litwie Przedświąteczne wsparcie dla Polaków z litewskich Solecznik organizuje Głogówek. Dary zbierane będą podczas sobotniego 916.12) jarmarku na tamtejszym rynku. O ... » więcej 2017-12-14, godz. 18:45 Książkowa abolicja do 100 zł w Strzelcach Opolskich tylko do piątku Jeszcze tylko do piątku (15.12) można bezkarnie oddać książki wypożyczone z bibliotek na terenie gminy Strzelce Opolskie, które przetrzymywało się w domu dłuż ... » więcej 2017-12-14, godz. 17:10 Strzelecki jarmark bożonarodzeniowy połączony z akcją "Wymiana ciepła" Mnóstwo świątecznych atrakcji można znaleźć na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Strzelcach Opolskich. Na rynku przed ratuszem oprócz ogromnej choinki, żywej szopk ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:48 Echa skandalu w toalecie NDK. Głos zabiera burmistrz Nysy Echa skandalu w Nyskim Domu Kultury nie słabną. Z powodu zainteresowania opinii publicznej bulwersującą sprawą ukrytej w atrapie czujnika dymu kamery w męskie ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:00 Pora na finał. W niedzielę startuje Świąteczny Puchar Forda W niedziele startuje ostatnia w tym roku runda Kierowcy Roku Opolszczyzny. Po raz 21. rusza Świąteczny Puchar Forda. W tegorocznym cyklu udało się przeszkolić ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:00 Znamy program styczniowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu Finał odbędzie się w drugą niedzielę stycznia (14.01), a pieniądze będą zbierane na „wyrównanie szans w leczeniu noworodków.” Organizatorzy na finał przygotow ... » więcej 2017-12-14, godz. 15:30 Wszedł do baru z kebabem, zanieczyścił ściany, uderzył pracownika i wyszedł. Odpowie za to przed sądem 31-letni Krzysztof P. stanął dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Opolu, po tym jak prokuratura oskarżyła go o użycie przemocy wobec obywatela Turcji z powodu jego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »