Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-11, 15:30 Autor: Maciej Stępień

Pobiegli w rocznicę odzyskania niepodległości. Kilkuset sportowców przyjechało do Brzegu [GALERIA ZDJĘĆ]

VII Bieg Niepodległości w Brzegu. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników [fot. Maciej Stępień]
VII Bieg Niepodległości w Brzegu. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników [fot. Maciej Stępień]
Punktualnie w południe na tamtejszym rynku rozpoczęły się zawody w ramach VII Brzeskiego Biegu Niepodległości. Na starcie stanęło ponad pół tysiąca biegaczy w kilku kategoriach. Pogoda dopisała, a zdaniem uczestników, taka impreza to lekcja historii, a także zdrowa forma wypoczynku.
- Bieg główny, jak co roku, ma dystans siedmiu kilometrów. Zaczynamy i kończymy pod ratuszem. Mamy już kilkuset uczestników, na pół godziny przed głównymi zawodami mamy już ponad 500 osób – mówi Radiu Opole Krystian Ławreniuk ze Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Wśród uczestników byli nie tylko brzeżanie.

- Jestem tutaj drugi raz, tym razem przyjechałem z rodziną. Impreza jest świetnie zorganizowana – podkreśla zawodnik z Namysłowa.

Wśród biegaczy można było znaleźć również przedstawicieli brzeskiego garnizonu. W głównym biegu startowało ich co najmniej kilkunastu, część z nich w mundurach.

- Biegam systematycznie i dzisiejszymi zawodami w zasadzie kończę sezon – tłumaczy mjr Błażej Lenard z 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

- Patriotycznie trzeba uczcić ten dzień i na sportowo. Czego chcieć więcej podczas naszego najważniejszego święta. Człowiek po biegu jest szczęśliwy, ma dużo endorfin. Warto dziś biegać – dodaje wojskowy.

Dodajmy, że zawody sportowe to pierwszy punkt brzeskich obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. O 16 na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich rozpoczną się oficjalne uroczystości. Oprócz okolicznościowej mszy i apelu pamięci, brzeżanie zobaczą walki rycerskie i pokazy teatru ognia.
VII Bieg Niepodległości w Brzegu

Wiadomości z regionu

2020-01-24, godz. 21:15 Pojadą dla Piotrusia. W sobotę (25.01) Opolska Gala Żużla na Lodzie W sobotni wieczór (25.01) już po raz 16. pojedzie Opolska Gala Żużla na Lodzie. Tradycyjnie impreza będzie miała charakter charytatywny. W tym roku pieniądze będą… » więcej 2020-01-24, godz. 21:15 Morsowanie, gotowanie, garncarstwo, nauka wspinania, pływania i zero nudy. Tak zapowiadają się w ferie w Opolu To mają być 'Przebojowe Ferie w Opolu'. Pod takim hasłem jest organizowany zimowy wypoczynek dla dzieci, które pozostają w mieście. Ofertę przygotowało osiem miejskich… » więcej 2020-01-24, godz. 20:42 "Można różnie oceniać te wydarzenia, ale warto pamiętać". W Krapkowicach rozmawiano o przemarszu Brygady Świętokrzyski… W związku z 75. rocznicą marszu Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych przez Śląsk, delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu przygotowała projekt… » więcej 2020-01-24, godz. 18:59 Kto powinien wziąć odpowiedzialność za finansowanie wyczekiwanego remontu na Górze świętej Anny? Spór o remont amfiteatru i pomnika Powstańców Śląskich na Górze świętej Anny. Marszałek regionu Andrzej Buła zaapelował do opolskich parlamentarzystów Prawa i… » więcej 2020-01-24, godz. 17:40 Opolski ratusz prowadzi rozmowy ze spółką kolejową w sprawie hal po byłej Wagonówce. "Sprawa jest otwarta" Opole prowadzi z PKP Intercity wstępne negocjacje w sprawie przejęcia terenów po firmie Wagon. Niedawno jej pracownicy skarżyli się na opóźnienia w wypłatach… » więcej 2020-01-24, godz. 17:32 "Najważniejsze zdrowie i podtrzymanie pamięci o historii". Rodziny katyńskie spotkały się na opłatku w Opolu Przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzina Katyńska z całej Opolszczyzny spotkali się w siedzibie Klubu 10.Opolskiej Brygady Logistycznej na tradycyjnym opłatku. Noworocznym… » więcej 2020-01-24, godz. 16:40 Uwaga! Oszuści działający "na wnuczka" znów aktywni. 71-letnia kobieta straciła 60 tysięcy złotych Telefoniczni oszuści działający metodą na wnuczka znów uaktywnili się w regionie. Opolska policja apeluje o wzmożoną czujność. » więcej 2020-01-24, godz. 15:45 Opolskie sądy pracują normalnie i czekają na uzasadnienie Sądu Najwyższego - Nie słyszałem, aby jakieś rozprawy w związku z uchwałą Sądu Najwyższego były odwoływane - powiedział rzecznik opolskiego sądu, sędzia Daniel Kliś. Przypomnijmy… » więcej 2020-01-24, godz. 14:26 W nyskim magistracie "pracuje" elektroniczny portier. Wydaje i odbiera klucze od urzędników, może przeliczyć także czas… Urzędnicy nyskiego magistratu nie muszą już ustawiać się w kolejce ani podpisywać listy, by każdego ranka odbierać klucze do biur. Ich pracę usprawnił automatyczny… » więcej 2020-01-24, godz. 14:25 Będzie drugi oddział żłobkowy w Wołczynie. Gmina otrzymała rządową dotację z programu Maluch Plus Ponad 350 tysięcy złotych z rządowego programu Maluch Plus otrzymała gmina Wołczyn na utworzenie drugiego oddziału żłobkowego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »