Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-11, 15:30 Autor: Maciej Stępień

Pobiegli w rocznicę odzyskania niepodległości. Kilkuset sportowców przyjechało do Brzegu [GALERIA ZDJĘĆ]

VII Bieg Niepodległości w Brzegu. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników [fot. Maciej Stępień]
VII Bieg Niepodległości w Brzegu. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników [fot. Maciej Stępień]
Punktualnie w południe na tamtejszym rynku rozpoczęły się zawody w ramach VII Brzeskiego Biegu Niepodległości. Na starcie stanęło ponad pół tysiąca biegaczy w kilku kategoriach. Pogoda dopisała, a zdaniem uczestników, taka impreza to lekcja historii, a także zdrowa forma wypoczynku.
- Bieg główny, jak co roku, ma dystans siedmiu kilometrów. Zaczynamy i kończymy pod ratuszem. Mamy już kilkuset uczestników, na pół godziny przed głównymi zawodami mamy już ponad 500 osób – mówi Radiu Opole Krystian Ławreniuk ze Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Wśród uczestników byli nie tylko brzeżanie.

- Jestem tutaj drugi raz, tym razem przyjechałem z rodziną. Impreza jest świetnie zorganizowana – podkreśla zawodnik z Namysłowa.

Wśród biegaczy można było znaleźć również przedstawicieli brzeskiego garnizonu. W głównym biegu startowało ich co najmniej kilkunastu, część z nich w mundurach.

- Biegam systematycznie i dzisiejszymi zawodami w zasadzie kończę sezon – tłumaczy mjr Błażej Lenard z 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

- Patriotycznie trzeba uczcić ten dzień i na sportowo. Czego chcieć więcej podczas naszego najważniejszego święta. Człowiek po biegu jest szczęśliwy, ma dużo endorfin. Warto dziś biegać – dodaje wojskowy.

Dodajmy, że zawody sportowe to pierwszy punkt brzeskich obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. O 16 na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich rozpoczną się oficjalne uroczystości. Oprócz okolicznościowej mszy i apelu pamięci, brzeżanie zobaczą walki rycerskie i pokazy teatru ognia.
VII Bieg Niepodległości w Brzegu

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 08:52 W najbliższym tygodniu będzie trudniej o wymianę dowodu osobistego w starej wersji Mniej czasu na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego w starej formie. Utrudnienia, które wynikają z wprowadzenia e-dowodów, dotyczą nadchodzącego tygod ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »