Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-07, 06:00 Autor: Ewelina Laxy

Dziury utrudniają dojazd do domów przy ul. Brzechwy w Opolu

Dziury na ul. Jana Brzechwy [fot. Ewelina Laxy]
Dziury na ul. Jana Brzechwy [fot. Ewelina Laxy]
Dziury na ul. Jana Brzechwy [fot. Ewelina Laxy]
Dziury na ul. Jana Brzechwy [fot. Ewelina Laxy]
Uszkodzona nawierzchnia drogi utrudnia dojazd do posesji mieszkańców ul. Jana Brzechwy w Opolu. Mieszkańcy ulicy zgłosili się do nas z interwencją. Jak zaznaczają, próbowali kontaktować się z Miejskim Zarządem Dróg i urzędem miasta, do tej pory bez skutku. Jak mówią, jazda drogą może czasami prowadzić do uszkodzenia samochodów, bo dziury są nawet 10-centymetrowe.
- Ulica jest w fatalnym stanie - mówią mieszkańcy. - Chcielibyśmy, żeby ktoś tu zajrzał, popatrzył na tę drogę, uzupełnił ją frezami asfaltowymi. Jak przejeżdżam samochodem to patrzę, żeby nie wjechać w jakąś dużą dziurę, mogę w pewnym momencie, gdyby jechać trochę szybciej, uszkodzić samochód. Chcielibyśmy, żeby asfalt z mostu Zamkowego wsypać do tych dziur, żeby móc dojeżdżać do domów, z większą prędkością niż 5 km/h, jadąc po dziurach.

Sprawą zainteresowali się radni dzielnicy Grudzice, którzy również zgłosili sprawę do urzędu miasta. Dyrektor MZD Zbigniew Bahryj zapewnia, że dziury w drogach są sukcesywnie łatane w całym mieście, a mieszkańcy ul. Jana Brzechwy na pewno doczekają remontu swojej.

- Jeżeli pozwoli pogoda jeszcze w tym roku zostanie to załatane. W tej chwili mamy zgromadzony materiał i będzie on przekazywany właśnie do takich celów, jak łatanie tych ulic. Nie ukrywam, że mówimy tutaj tylko o trzech nieruchomościach. Mamy ulice, gdzie jest więcej budynków, więc one na pewno będą wcześniej robione. W hierarchii ci państwo też się doczekają.

Jak zaznacza Bahryj, materiał jest ciągle zbierany i magazynowany, tak aby jak najwięcej dziur w drogach zostało załatanych przed nadejściem zimy.
Mieszkańcy ul. Jana Brzechwy
Zbigniew Bahryj

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 14:17 Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi jutro (22.09) mieszkańców Brzegu. „Chcemy być wszyscy razem” W samo południe (22.09) rozpocznie się w Brzegu spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Miejscem spotkania jest Plac Zamkowy, a ma ono charakter otwarty. » więcej 2019-09-21, godz. 13:03 Kontrole przewożonych odpadów na pograniczu polsko – czeskim. Nie stwierdzono nieprawidłowości W całym kraju trwa akcja DEMETER V. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili w jej ramach, na pogra ... » więcej 2019-09-21, godz. 12:55 Sobota pod znakiem szukania ptaków. Ornitologiczny spacer w dzielnicy Chabry w Opolu Opolanie, wyposażeni w aparaty i lornetki, sobotnie przedpołudnie wykorzystali na ornitologiczny spacer alejami dzielnicy Chabry w stolicy regionu. W towarzys ... » więcej 2019-09-21, godz. 11:43 Dwie osoby ranne w wypadku w Gwoździcach Na trasie Opole - Racibórz (DK45) zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:00 W poszukiwaniu przodków. 6 Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu W brzeskiej konferencji genealogicznej uczestniczą m.in. genealodzy, szukający przodków profesjonalnie. » więcej 2019-09-21, godz. 08:00 Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały Opolszczyznę na forum pod patronatem Agaty Kornhau ... My, kobiety, nie lubimy być bierne - mówiła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda w czasie otwarcia I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Na spotkaniu ty ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii to sąd" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »