Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-28, 16:24 Autor: Klaudia Pokładek

W Nysie wystartował maraton programistyczny. Można wygrać komputer, tablet albo... etat!

Fot. Klaudia Pokładek
Fot. Klaudia Pokładek
Blisko pięćdziesięciu młodych programistów z całej Polski bierze udział w Hackathonie, czyli maratonie informatycznym, zorganizowanym przez urząd miejski w Nysie.
Przez dwa dni uczestnicy będą pracować nad stworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne, z której później skorzystają mieszkańcy i odwiedzający miasto turyści. Mówi Tomasz Szadkowski, prezes firmy współorganizującej maraton w Nysie.

- Dzisiaj rozpoczęliśmy o 9.30, a kończymy jutro o 18.30. Jest pięćdziesięciu zgłoszonych uczestników, którzy w trzynastu zespołach pracują nad zbudowaniem aplikacji na bazie danych, udostępnionych przez samorząd. Aplikacja ma być użyteczna dla lokalnej społeczności - informuje Tomasz Szadkowski.

Nad maratonem od samego rana czuwa wiceburmistrz Nysy, Marek Rymarz.

- Udostępniliśmy rozkłady jazdy miejskich autobusów, inwentaryzacje parków i plant miejskich, informacje o placówkach oświatowych, imprezach kulturalnych, żłobkach, przedszkolach. Ta analiza, która jest własnie wykonywana przez młodych ludzi, pozwoli stworzyć aplikację, z której mam nadzieję, będziemy później wszyscy korzystać. Wszystko zatem w rękach programistów, od nich zależeć będzie finalny produkt - mówi Marek Rymarz.

Biorący udział w maratonie programistycznym mają zapewnione wyżywienie, opiekę medyczną, strefę odpoczynku i fachową pomoc w razie kłopotów informatycznych. Mówią, że zadanie łatwe nie jest, ale poddawać się nie zamierzają. Na razie nie zdradzają jeszcze, co konkretnie zamierzają stworzyć. Mówią tylko, że produkt przyda się zarówno turystom, jak i nysanom. Natomiast żeby przetrwać maraton, zamierzają spać na zmianę.

Warto wspomnieć, że młodzi walczą nie tylko o nagrody rzeczowe, ale również o możliwość zatrudnienia. Firma organizująca nyski Hackathon, w przyszłym roku otwiera w Nysie swój oddział i docelowo chce zatrudnić 300 pracowników.

Patronat nad Hackathonem objęło Radio Opole.
Tomasz Szadkowski, Marek Rymarz, uczestnik

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »